НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Мърмори »

Нормите в Закона за здравето и Наредба 15, уреждащи задължителност на ваксините, влизат в противоречие с чл. 5 от Конвенцията за защита на правата на човека и на човешкото достойнство във връзка с прилагането на постиженията на биологията и медицината и с чл. 3, ал. 1 и ал. 2 от Хартата на основните права на Европейския съюз. Тези норми не следва да се прилагат, тъй като според чл. 5, ал. 4 от Конституцията, международните актове, влезли в сила за Република България, имат предимство пред тези норми на вътрешното право, които им противоречат.

ГРАЖДАНСКА ПЕТИЦИЯ ЗА ПРОМЯНА НА ИМУНИЗАЦИОННИТЕ ПРАКТИКИ В БЪЛГАРИЯ



Филми:

http://vaksini.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;




Видео:

Какво причиняваме на децата си и на планетата си

Майка говори за вредата от ваксини

Д-р Кенет Столър говори за аутизъм

Как живакът (и във ваксините) предизвиква дегенерация на нервите

Death by Doctor

Истината за полио - мит, реалност или просто измама

История на ваксините - History of vaccines

Urgent Warning about Gardasil - Спешно предупреждение за Гардасил

18.11.11 Д-р Атанас Гълъбов. Какво не казват за ваксините!

Видеоклипове с пострадали от ваксини

Наистина ли  са безопасни ваксините - Мери Токо

Dr Andrew Wakefield In His Own Words


Тема: „БИЗНЕС СЪС СТРАХА“ - предаване на Валентин Фъртунов за ваксините
ТЕТАНУС
АУТИЗЪМ
ПРЕДИ ЛЕКАРСТВАТА-БИЗНЕСЪТ С БОЛЕСТИТЕ- Д-Р А. ГЪЛЪБОВ
СТРОГО СЕКЕТНО-ВАКСИНАТА НА СТРАХА
ПРИЧИНЕНИ ОТ ВАКСИНИ БОЛЕСТИ
ВАКСИНАЦИИ?
ДОКЛАД ЗА РАКА

Сайтове с информация:

http://vaksinite.info/" onclick="window.open(this.href);return false; - Новият имунизационен календар с описание на съставките във ваксините и линкове към сайтове с информация

Методично указание за надзор върху нежеланите реакции след ваксинация

в-к Лечител: Ваксините срещу грип: бизнес, изграден върху лъжи

Видео: Как живакът във ваксините убива мозъка - от Иван Стаменов

Световният елит и неговата фармацевтична война срещу децата - от Иван Стаменов

Какво трябва да знаем за днешните и бъдещи ваксини - от Иван Стаменов

Positive Association found between Autism Prevalence and Childhood Vaccination

http://www.novaccine.com/vaccine-ingredients/" onclick="window.open(this.href);return false; - анализ на всяка съставка на ваксините

http://thinktwice.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.vaccines.net/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.whale.to/" onclick="window.open(this.href);return false; и конкретно http://www.whale.to/vaccines.html" onclick="window.open(this.href);return false;

National Information Vaccine Center (САЩ)

http://www.naturalnews.com/vaccination.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.healingourchildren.net/vacci ... ffects.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.impfkritik.de/" onclick="window.open(this.href);return false; - на немски

Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) - Система за докладване на страничните реакции от ваксините (САЩ)

http://www.theinformedparent.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vaccination Risk and Awareness Network (Канада)

Vaccination Liberation (САЩ)

http://www.robertfkennedyjr.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - Робърт Кенеди младши пише много против ваксините на личния си блог

Kids Need Options With Vaccines (know-vaccines)

http://ecdc.europa.eu/en/activities/sur ... dules.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; - информационен сайт за имунизационните календари на всички европейски държави

http://www.generationrescue.org/" onclick="window.open(this.href);return false; - сайтът на Дженни МакКартни и Джим Кери, които се борят с аутизма и ваксините

Световна декларация против задължителните ваксинации

Асоциация на американските лекари и хирурзи, Резолюция против задължителните ваксинации

Vaccine Awareness Network (Великобритания)

Ваксините - 5 факта, които лекарят няма да ви каже

Има ли смисъл ваксинирането

Митове и истини за ваксините

http://homeohelp.eu/homeopatiya-za-vsic ... inite.html" onclick="window.open(this.href);return false; - Статии за ваксините

Интервю с бивш създател на ваксини

ЧПВ не причинява рак (на англ.)

СЪЩНОСТ НА ИНФОРМИРАНОТО СЪГЛАСИЕ

ИНФОРМИРАНО ЛИ СЕ СЪГЛАСЯВАШ?

Контрол на коклюшната инфекция в България

Задължителни ли са наистина ваксините? Имаме право на избор

Искаш ли да имаш избор?

Декларации за отказ от ваксини

Указание N 7 от НЗОК при отказ от ваксини в родилните отделения



НА КАФЕ:

Има ли скрита истина за ваксините

Аутизмът


БНТ - Денят отблизо с Мария - За или Против задължителните ваксини

БНТ2 - За ваксините
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Мърмори »

Направих го. Отказах. С подписа си. Не се поддадох. Изправих глава. Избягах от стадото. Станах черна (може би майка). Станах лоша. Знам какво ме очаква и въпреки всичко го направих. Защото не искам съдбата на едното ми дете да застигне и второто. Не искам да стигам отново до момента в който ще се моля като просякиня някой да прегледа детето ми, някой да му обърне внимание, някой да ми каже какво му е. Не искам отново адът, в който горях, докато 40 минути некадърни сестри се опитват да сложат венозен източник на пищящо до несвяст дете и в същото време да ми повтарят да я стискам по-силно. Не искам отново болници да печелят пари от Здравна каса, назначавайки ненужни и безсмислени,но в същото време болезнени изследвания. Не искам да си спомням дори. Но всеки ден съм благодарна, че не ни застигна нещо много по-сериозно и животозастрашаващо.
Знам какво ме очаква.
1.Привикване в РИОКОЗ, за да се опитат да ме вкарат отново в матрицата. За да се опитат да "налеят мозък" на една 37 годишна майка, която не иска нищо друго, освен децата й да са здрави.
2.Глоба от 50-100 лв като за начало и от 100-200 лв ако не ми уври главата след първата глоба и конското.
3.Спиране на детските надбавки (майната им!)
4.Изгонване на детето от предучилищна. Ей тук е най-големият парадокс. ДЪРЖАВАТА НАКАЗВА ДЕТЕ И ГО ЛИШАВА ОТ ПРАВОТО ДА СЕ УЧИ И РАЗВИВА ЗАРАДИ НЕПОКОРСТВОТО НА МАЙКА МУ (независимо, че тя вече е наказана финансово) и действа в противоречие с един от основните закони в правото- ЗА ЕДНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ НЕ ТРЯБВА ДА ИМА ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНО НАКАЗАНИЕ. И кого всъщност пази Държавата- моето дете, лишавайки го от потенциалната възможност да се разболее в градината,контактувайки с други деца, или другите деца, които макар и ваксинирани има потенциална възможност да се заразят от моето здраво дете?!
Изгонвайки детето ми от училище Държавата ме принуждава да извърша второ нарушение, а именно това, да лиша детето си от образование. Защото всички деца на нашата мила Република трябва да се образоват и развиват, защото нашата мила Република има нужда от качествени -знаещи и можещи поданици. Аз също искам детето ми да е знаещо и можещо. Всъщност кой е нарушителят- аз или Държавата?

Изправих се и казах НЕ. Започнах войната. Не знам кой ще спечели битката. Знам само, че не съм сама и ако всеки, който има смелостта да възроптае не само писмено (седейки пред компютъра), но и в действителност, ако всички ние бъдем единни и сплотени, ако браним с общи усилия правото ни на избор и правото да се грижим по най-добрия начин за децата си (доколкото ни е възможно с "малкото мозък,който имаме в главите си") тогава победа ще има. И никой няма да има право да ни казва кое е най-доброто за нашите деца.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от droidd »

Зори, с теб съм :524 :922
Децата ми пораснаха, когато все още нямахме информация за вредата от ваксините.
Точно днес, коментирах с моя позната с малко дете колко е ужасно да те заставят за това и на практика да не ти оставят право на избор :126
Мърмори написа:Изправих се и казах НЕ. Започнах войната. Не знам кой ще спечели битката. Знам само, че не съм сама и ако всеки, който има смелостта да възроптае не само писмено (седейки пред компютъра), но и в действителност, ако всички ние бъдем единни и сплотени, ако браним с общи усилия правото ни на избор и правото да се грижим по най-добрия начин за децата си (доколкото ни е възможно с "малкото мозък,който имаме в главите си") тогава победа ще има. И никой няма да има право да ни казва кое е най-доброто за нашите деца.
:326 Ние трябва да спечелим тази война, в името на децата си.Мисля, че зависи от нас.
tita

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от tita »

Настръхна ми косата. При вичките тези линкове и информация, съм благодарна, че детето ми е вече голямо и сме преминали без големи последствия през всичките задължителни ваксини.
Зори, няма как по друг начин да те подкрепя в начинанието ти, освен да ти пожелая сила и кураж. Борбата изглежда неравна, защото държавните органи имат средствата да те натиснат и смажат, но пък ти имаш всичко, за да успееш. А именно, обичта към децата ти. Няма друг по-силен мотив и дори за миг не се колебай дали избора ти ще бъде добър за тях. :922 :922 :922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Kleo »

Зори, с теб съм, и то не само пред компютъра! Ако ще се излиза на протест, навън, на живо, застанала с името и тялото си - така да бъде, ще изляза! Отново. Смело. Защото за мен смисъл от борба винаги има! Защото зная, че когато се покажеш навън с лицето си, е друго! Защото знам, че съберем ли се много, сме способни на всичко!!! Възхищавам ти се на решението и смелостта ти! Имаш подкрепата ми, всяческа, тотална, пълна, приеми сърдечните ми и силни прегръдки, миличка! И не се бой, няма да позволим на детенцето ти да пострада, не и аз!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от cchery »

Зори, аз нямам какво да добавя! Безмълвна съм! Още повече, че аз също съвсем умишлено задържах ваксината на моята Бела - точно тетраксима! Уплашена съм както от това да й я направя, така и от обратното :oops: ! Вдъхновявам се от хора като тебе и конкретно от постъпката ти, от силата и решението да се изправиш срещу системата и да вярваш на себе си, инстинктите ти на майка и най-вече на децата си, които обичаш толкова много, че желаеш да не страдат! ....... развълнувана съм и засега спирам да пиша, но знай, че съм с теб в решението ти и ще се отзова, когаот и да се нуждаеш от помощ или нещо друго! :922
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Kleo »

Именно, напълно и без колебание :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от dexter »

Зори, не можеш ли да намериш някой лекар, който да ти даде бележка за освобождаване на детето от ваксина? Даже ако трябва и да платиш.... Ще си спестиш разправиите с институциите.
Колкото до предучилищната и училището - те са задължителни, не могат да ти отпишат детето. Така мисля аз, но предполагам адвокат би ти дал по-добър съвет.
Мамка му.... Чудя се дали едни адвокати няма да свършат по-добра работа, като осъдят тъпата държава за тези ваксини, както и за отказа да запишат децата без ваксини в училище (ако евентуално се стигне до такъв отказ). Честно казано, не вярвам, че с петиция ще стане, макар да я подписах.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Kleo »

Декс, харесва ми това, че предлагаш решения и имаш подходящи идеи, а не се водиш само от чистата емоция като мен! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Мърмори »

Сърдечно благодаря за подкрепата ви мили приятелки! Това означава много за мен. Макар самата аз да не зная как ще продължа борбата. Нямам решение. Имам воля да се противопоставя. Ако ще да е просто ей така, на инат.
dexter написа:Зори, не можеш ли да намериш някой лекар, който да ти даде бележка за освобождаване на детето от ваксина
Декс, доколкото съм запозната, освобождаването от ваксинации става след преглед на съществуващите болестни състояния от ЛКК (лекарска комисия). Т.е трябва да има поне едно хронично заболяване и то не всяко такова дава предпоставка за освобождаване. Сам за себе си личен лекар не може да издаде такава бележка.
dexter написа:Чудя се дали едни адвокати няма да свършат по-добра работа, като осъдят тъпата държава за тези ваксини
Ето това е решението и според мен. Нямам вяра на никакви петиции, дори към протестите съм скептично настроена (при тях е всяко чудо за 3 дни). Аз реално в момента нямам право да предприемам стъпки в тази насока, защото все още не съм санкционирана. Най-добре би било да се съберат всички,понесли преки или косвени загуби в резултат на тези санкции и да се подаде един колективен иск. Само че, нали се сещаш че това е свързано и с време, и с пари и до този момент не ми е известно да има заведен такъв.
"В наказателното правораздаване страни са обвиняемият и държавата. Ако държавата спечели и обвиняемият загуби, той трябва да плати на държавата разноските по делото и съответно съдът ги присъжда в полза на държавата. Ако обаче държавата загуби, тоест ако човекът се окаже невинен, съдът не му присъжда нищо. Това е така, понеже Наказателно-процесуалният кодекс, за разлика от Гражданския-процесуален кодекс, не предвижда присъждане на разноски в този случай.

Очевидно държавата и гражданинът не са равнопоставени. Ако гражданинът загуби, той плаща и държавата прибира парите. Ако държавата загуби, разноските на гражданина си остават за негова сметка.

И така. Глобяват ни. Завеждаме дело, отменяме глобата. Правим разноски, за да отменим глобата, но не ни ги присъждат. Казаното отваря възможността да съдим държавата не в Страсбург, а в България. Правим го по реда на Закон за отговорността на държавата и общините за вреди. Това означава ново дело, този път гражданско. Правим разноски и по него. Гражданският съд ни присъжда разноските по първото и по второто дело. Подаваме молба до държавния орган да си плати.
Ако в този момент той плати, вратата към Страсбург се затваря, понеже сме получили това, което ни е било дължимо. Понякога държавните органи изпълняват закона, тоест плащат. Понякога обаче не плащат и както стана дума, тогава не можем да направим нищо повече съгласно българското законодателство. Преведено на езика на Европейската конвенция за защита правата на човека и основните свободи, това означава, че сме изчерпали вътрешно-правните средства. Дело в Страсбург не може да се води, докато тези вътрешно-правни средства не бъдат изчерпани.
Разбира се, в Страсбург трябва да направим още разноски, за да накажем една държава, която нехае за човешките права. Съдът в Страсбург ги присъжда и в този момент България няма друг избор, освен да плати. Както казах, така не само ще защитим правата си, но и ще направим нещо добро за страната си, като спомогнем за подобряване на нейното законодателство"


Трудно е да отстояваш правата си в тази държава. Трудно е да обединиш и 5 човека за една кауза. Дано да греша де. На писане всички сме единни, но когато трябва да се бръкне в джоба...
Както и да е, аз продължавам да търся решения докато чакам да ме санкционират. Ако някой от вас има информация за други наказани, за някакви конкретни предприети действия от потърпевши, моля да ме свържете с тях.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НЕ ИСКАМ ВСИЧКО ТОВА ЗА ДЕЦАТА СИ

Мнение от Kleo »

Тогава ще "подкупиш" ЛКК, не виждам друг начин в случая :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор