АЛЕРГИИТЕ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
capricorn_di

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от capricorn_di »

Аз се лекувам с хомеопатия от около три години. Тогава спрях и антибиотиците и всички други лекарства от традиционната медицина. Не съм правила никога опашка след АБ, вече късно ли е?
Преди 5 години получих алергична реакция. Всяка година симптомите продължават от края на февруари до началото на септември.

Моята молба е можете ли да ми помогнете да си направя схема за прием на хомеопатични лекарства? Симптомите ми се отключват, когато навън вали, или в помещението където съм е хладно, от което краката ми стоят студени, това е и зиме и лете( заради климатиците). Не понасям климатици, разболявам се от тях. Отделно алергия към полени имам. И сутрин със събуждането имам хрема, водниста, от която кихам непрестанно по 15-20 пъти, и така целият ми ден може да продължи с кихавици и хрема. Ако не взема лекарство, става и оток в носоглътката и по лицето ми излизат червени петна големи около носа сухи и сърбящи от хремата.
Тоест имам алергия към влага и към полени.

До тук съм направила:
1. Три детоксикации. Предстои ми четвърта този месец.
2. Диета без житни и млечни продукти за един месец, като също съм правила една кратка от 7 дни.
Тези две точки ги направих в периода, когато нямам изявена алергия. След втората детоксикация ми излязоха червени пъпки без какъвто и да е секрет вътре, разположени под очите, на двата клепача и на челото. Като тези, които са върху клепачите са като лишеи, а под очите и на челото са като ситни червени пъпчици без секрет.
3.Чай от четирите билки, но от него ме заболяваха венците, и се наложи да го спра. Но мисля пак да започна редовно.

Това е общо взето. Миналата година помислих, че съм се оттървала от алергията, когато май месец получих алергичен ларингит и ситуацията беше кошмарна. Отне ми почти два месеца за да овладея алергичните пристъпи, явно не съм комбинирала препаратите правилно ли не знам, но беше ад. Затова и се реших, че при първа възможност почвам детокса и диетата без житни и млечни храни.

Ако може някой да се изкаже по моя случай, само насоки да ми даде как да комбинирам хомеопатичните препарати хем за полени, хем за влага. Не открих такъв вариант из форумите, или само към влага, или към полени има. Иначе продължавам с детоксикациите. Но все още чудото не се е случило да се оттърва от алергичните проблеми:(
tita

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от tita »

Здравей, Каприкорн и добре дошла! :940

Не е добър подхода ти да търсиш твоята схема на хомеопатично лечение по интернет форумите и споделеното от други, препатили потребители. Задължително трябва да посетиш лекар хомеопат и то добър такъв. Информацията в нета е по-скоро като справочник.

Алергиите са досадно нещо и принципно нямат излекуване, но пък има начин да не страдаме толкова от тях, прилагайки схема на противодействие, която е специфична за всеки отделен човек и организъм. Добре си се насочила към детоксите, обострянето на проявите на алергията ти може да се приеме и като очистителна реакция на организма ти. Обаче, само детокс няма да подобри положението.
rosa_bg

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от rosa_bg »

"Алергиите" ("Часът на мама" БТВ) - 28.03.2012 с д-р Михайлов и Марчи
" onclick="window.open(this.href);return false;
rosa_bg

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от rosa_bg »

Момичета, при диета по време на алергия джипито ми каза да изключа месни и млечни храни. При диетата на д-р Михайлов са млечни и глутенови. В крайна смета не съм много сигурна дали според док може да се консумира месо и масло. Ако някой знае да пише.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от cchery »

rosa_bg написа:Момичета, при диета по време на алергия джипито ми каза да изключа месни и млечни храни. При диетата на д-р Михайлов са млечни и глутенови. В крайна смета не съм много сигурна дали според док може да се консумира месо и масло. Ако някой знае да пише.
Здравей, Роза. Диетата на док изключва млечни и житни, което автоматично отговаря на въпроса за маслото - то е продукт от кравето мляко.

Що се отнася до месото - то мисля, че док не го изключва, но принципно месото си е "жив дявол" - влияе на хормони, на метаболизъм, на храносмилане и т.н. Някои от хранителните алергии се дължат именно на консумацията на месо. Така че според мен, ако не ти е възможно да се снабняваш с чисто пилешко и хубава риба, спри и месото както е препоръчала личната ти лекарка.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор