АЛЕРГИИТЕ

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

АЛЕРГИИТЕ

Мнение от Сиренце »

Помагайте, моля ви! Всички се радват на снега, а на мен ми се плаче. Малката ми дъщеря, която е на 4,5 години от раждането си е с дерматит - едни казват атопичен, други - не е...От бебе пие всякакви антихистаминове препарати, от които има само временен ефект. Тази година казах СТИГА и направих диетата "без житни и млечни", пи един месец Чай №4, Поумон хистамин и уж всичко беше наред.
До вчера :328 !
Снощи си дойде от градината с бузи, по-червени от шапката на дядо Коледа, кожата и като шкурка и се чеше непрекъснато. Започнах пак чая, мазах с Хомеоплазмин и на сутринта беше малко по-добре. Това се случва всеки път при резки промени в температурата, няма значение дали се застудявя или затопля. Търсих инфо в Часът, но май повече се обърках. Ако някой има идеи, казвайте ще пробвам всичко, но не ми се ще пак Кларитин, Зиртек и куп подобни.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от cchery »

Сиренце, вчера по друг повод се разговорихме с Бобичан за АД, алергии и т.н. Ставаше въпрос за проблеми на новородено бебче с АД. И се роди това, което ще прочетеш по-долу. Ти питаш за Кеми, която е по-голяма, но мисля, че хомеопатичните препарати, които са по-надолу ще ви свършат работа. Хомеоплазминът е също перфектен - моят Коко също има проблем, но явно е студова алергия, защото всяка зима по лицето му се появяват поне 2-3 петна, по-големи или по-малки, които са червени, а кожата в тях седи като изсушена. Само с хомеоплазмин съм го оправила - мазах 2008 и 2009 г. и тази година още не са се появили. Отделно той направи и слънчева алергия и благодарение на съвета на док да направим профилактика с Поумон Хистамин 15 СН, миналата година алергията се прояви на морето, но след двукратен прием на Поумона изчезна. Тази година дори не ми напомни за себе си. Държах го и аз 1 седмица на диетата без житни и млечни. Ще се опитам да изровя по-късно моята тема от Часът на мама, свързана със слънчевата алергия. А сега ето труда на Боби:



МОИТЕ ПРЕПОРЪКИ НА ИЗСТРАДАЛА МАМА


За АД:

1. Да се спрат абсолютно всякакви добавки на бебето, т.е. АМ – когато има съмнение за АД, адаптираните млека вредят.
2. Да се мине на строга диета - яде само храни, които не дразнят бебока.
3. Да се изключат цитруси, шоколад, ядки особено фъстъци, кафе (може да се пие кафе от ечемик) и чай - позволява се само чай за кърма лактогонен – прим. на хип. Зелениии - спанак, зелен лук, броколи, и т.н., всякаква захар, щом реве и повръща
4. Млечните – трябва да се наблюдава реакцията на бебето след консумацията на млечни, защото те може и да го дразнят, а може и да не предизвикват проблеми.


При недостиг на кърма:

1. Да се консумират мноого овесени ядки, с оризово, соево или някакво друго мляко.

2. Да се приема много вода - по 2 литра, отделно 1 л. лактогонен чай.
3. Храни, които правят кърма са: овесени ядки, сурови бадеми, лук (но не зелен и по възможност готвен), кисело мляко, бира :).
4. Хомеопатия - рецинус комунис 5 CH за увеличение на кърмата - 3 пъти на ден по 5 гранулки (има доста бърз ефект и кърмата тръгва до няколко часа) Да се следи стриктно да се взема разреждане 5 СН, не повече, т.к. 30 СН е за спиране на кърмата!!!
5. Трябва да се има предвид, че като се спре с дохранването, трябва да се кърми цял ден буквално. Това е доста трудно, но обикновено отнема ден-два и кърменето се регулира. През тези 2 дни да се яде храна, която увеличава кърмата + чай и после всичко се нормализира.
6. Да не се дохранва въобще.
7. Бебетата имат периоди на скок в растежа, когато правят т.нар. кърмачески стачки и изглежда така, че не им стига кърмата. През тези периоди съответно се увеличава нуждата им от храна, т.к. в началото стомахчето на бебенцето е колкото лешник, после става колкото орех, после колкото юмрук и е нормално да има нужда от повече мляко. Тогава трябва да се кърми по-продължително, а не да се обяснява на майката, че млякото и не достига, защото проблема не е при майката, а при нарастващите нужди на бебето, които трябва да се задоволят с по-често и по-продължително кърмене, а не с АМ.
8. АМ е за майките, на които никога не им е идвало мляко!!! Или на които млякото секва заради стрес или някакви др. причини

За хигиена на деликатната бебешка кожа:

1. За мазане да се използва био зехтин студено пресован, който е преварен около 10-ина минутки на водна баня.
2. Да не се използват никакви кремове, дори и бебешка медицинска козметика.
3. Прахът за пране на дрешките да е само бебешки
, прим. праховете на израелската компания Sano.
get_img.php.jpg
(46.24 KiB) Свалено 15454 пъти

Концентриран прах за пране без биологични добавки, предназначен за пране на бебешки дрехи и дрехи на хора с чувствителна кожа. Почиства влакната на тъканите от остатъци на отлагания от предишни пранета, не оставя микрочастици от праха, които биха предизвикали алергия. Подходящ е за твърда вода, съдържа добавки, очистващи водата и предотвратяващи образуването на варовити отлагания. Подходящ е за всички видове перални машини, при всякакъв температурен режим на пране.


За повръщането:

1. Нукс вомика 5 CH (при рефлукс) преди всяко ядене по 3 гранулки и след всяко ядене пак по 3 - така една седмица, после една седмица само след ядене.
2. Бебето трябва да се държи изправено по 15 -20 минути след ядене, и ако може да спи под наклон в количка, шезлонг или да му се повдигне матрачето/дюшечето в кошарката с нещо.


За колики:

1. Нукс вомика 5 (9) СН - 5 гранулки при нужда + 3 след 15 минути ако няма подобрение.
2. Биогая капки- по 5 капки на ден
img_tools.php.jpg
(5.22 KiB) Свалено 15454 пъти
(Lactobacillus reuteri Protectis, който се съдържат в биогая спомага за изграждане на микрофлора при децата и в клиничните проучвания е доказано, че капките BioGaia значително намаляват дневното неразположение и плач при децата с колики.)

3. LACTOBACTERIUM BULGARICUM на ЕлБи
res_DSCI0029.JPG
(93.82 KiB) Свалено 15411 пъти
LACTOBACTERIUM BULGARICUM - заема особено място в имунопрофилактиката и лечението на стомашно- чревни заболявания. Най-ценни са млеката, заквасени с чиста култура.

За гъбичките:

1. Монилия Албиканс 15 CH - по 5 гранули всеки ден 1 месец.
2. Втора опаковка от Монилия Албиканс 15 СН - по 5 гр. през ден до края на опаковката или 10 гр. веднъж седмично до края на опаковката.


За обрив:

1. Апис мелифика 15 СН - 2 пъти на ден по 5 гр.
2. Поумон Хистамин 15 СН – 2 пъти на ден по 5 гр.
3. Апис Мелифика 30 СН – в шишето с вода на бебето, което изпива за 24 часа се разтварят 10 гранули. При всяко даване на бебето от тази вода, шишето се разклаща енергично. На следващия ден се прави нов такъв разтвор, а не се дава стария.
Последно промяна от cchery на 17 Дек 2010, 15:05, променено общо 1 път.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

АЛЕРГИИ - ОБОБЩЕНИЕ ОТ "ЧАСЪТ НА МАМА"

Мнение от cchery »

Копирано и обобщено от подфорума на д-р Атанас Михайлов във форума на "Часът на мама".

ОБЩО ЗА АЛЕРГИИТЕ:

:idea: Алергията е опашка на нещо. :idea: Много често на антибиотични лечения. Схемата е антибиотик- гъбична инфекция- алергия. Клинични изяви: субхордални ларингити, разни дерматити, непоносимост към разни храни, спастични и астматични бронхити и пр.

ПЛАН ПРИ АЛЕРГИИ

1. ДИЕТА- 2- 4 седмици без житни и млечни храни. Хлябът се заменя с ориз, картофи, качамак и пр. Образец на този стил на хранене е китайската кухня.

2. ПРОПОЛИС - 30 г прополис ( пчелен клей ) се разтваря в 100 мл 90- 95% етилов спирт след предварително нарязване или натрошаване. Приема се 3 Х дневно по 30- 40 капки в супена лъжица вода или друга течност. Дозировката за деца: 1- 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 3 Х 5 -10 капки дневно.

3. ЧАЙ № 4 - смесват се в равни части:

50 г корени от коприва
натрошени шипки
къпинови листа
петопръстник


Предписание: 3 супени лъжици от сместа се запарват 15 мин. в 1 л вряла вода. Пие се като вода.

4. Poumon histamin 15 CH - 5 зрънца вечер

5. ДИЕТА БЕЗ ЖИТНИ И МЛЕЧНИ ХРАНИ. Прави се от 2 до 4 седмици!!!

Житни растения са: ръж, пшеница, ечемик (затова спираме бирата и бирената мая за този период), овесени ядки.
Заменител на хляба: Царевично брашно + яйце + вода (може да се добови и соево). Питки в тигана. Картофи може във всякакъв вид.


Млечни храни: прясно и кисело мляко, извара, сирене, кашкавал.


:!: След първото дву-четириседмично провеждане при активиране на пристъпите може да се правят и вече по- кратки курсове от по 3- 5 дни. :!:

6. За хомеопатията - обикновено дава резултат за 2- 3 дни. Когато такъв настъпи, може приемите да се разредят през ден и после на седмични интервали. Примерно: 5- 7 дни препаратите се вземат всеки ден, след което 1- 2 седмици през ден и после, примерно 10 зрънца всеки четвъртък. Ако се явят познатите обриви, отново всеки ден по 5 зрънца.

7. Мазане - aко се появи обрив. Иначе няма смисъл.
д-р Михайлов написа:Аз не забранявам кафе, чай и пр., които "класиците" забраняват. Може и здравословни кафета и кофеинови, каквито са ви по сърце...... Виждате, че няма забрана И за цитрусови плодове, риба, ядки, яйца, ягоди и пр. традиционно забранявани храни. Диетата работи добре и в този вид. Но, ако все пак забележите връзка с определена храна, която при мен е разрешена, изтегляме и нея за известно време.

ПОЛЕНОВА АЛЕРГИЯ

:idea: Оплакванията са (най-често): отоци около очите, сърбеж и запушен нос без секрет. :idea: Причините за поленовата алергия са многобройни ­ лоша екология, алергизиращи добавки в храните – оцветители, консерванти, подобрители, широка употреба на антибиотици и увреждане на нормалната чревна флора, недостиг на пребиотици и пробиотици, които я възстановяват… Явно множество фактори влияят за прогресивната еволюция на поленовата алергия. За илюстрация ето и мнението на алерголог от 2009 година (д-р Стаевска): „„... Толкова тежки поленови астми, колкото има тази пролет, не съм виждала за цялата си 15-годишна практика. Хора, които никога не са имали астма, страдали са от сенна хрема, този сезон направиха тежки пристъпи. При някои те бяха толкова тежки, че не успяхме да ги овладеем с лекарства и системи за 20 дни.”
Този цитат не е за сплашване, а за подобряване на организацията на алергичните. След като външни фактори като медикаменти, добавки в храните, замърсители на околната среда могат да произвеждат алергии, прочистването на тялото ще освобождава от алергии.

Защо наричат алергията към цветен прашец сенна хрема?

Името идва от думата сено, защото най-силен алерген е цветният прашец на полските треви и храсти.
При среща на човека с неговия алерген (към който има повишена чувствителност) в тялото се образува веществото хистамин. Хистаминът е веществото, което се намира във власинките на копривата. Всички знаят какво се случва при нажулване с коприва. Отделеният при контакта с алерген хистамин причинява подобни явления на ниво очна, носна лигавица, лигавица на носоглътката. Той причинява отделянето на обилни секрети и оток на лигавиците. Алергичният усеща силен сърбеж в носа и гърлото, опитва се да изкашля „врабчето”, което пърха в трахеята му. Всички тези симптоми могат да бъдат предвестник на нещо по-сериозно – една бъдеща астма, която превръща живота на човека в истинско мъчение, може да еволюира в носни полипи и т.н.

Не сме безсилни. След като външни фактори и замърсители на околната среда, употребата на медикаменти и различни добавки в храните могат да произвеждат алергии, то прочистването на тялото (детоксикация) ще помогне да се освободим от тях. ДЕТОКСИКАЦИЯ НА ОРГАНИЗМА ПО ПЪЛНОЛУНИЕ

Pollens 15 CH - 5 зрънца - сутрин. Това е цветен прашец, разреден и потенциран по правилата на хомеопатичната фармакопея. Идеята е „клин клин избива”, т.е. самите алергени използваме за нещо като ваксиниране срещу хиперреакцията срещу тях. При по-сериозни обостряния може да се пият по 5 гранули и 4 пъти дневно.
Poumon histamine 15 CH - 5 зрънца вечер. При по-сериозни обостряния може да се приемат и 4 пъти дневно по 5 гранули.
Apis 9 (15) - CH - 3-4 х 3 - заради отоците.
Homeoplasmine - мазане отоците и в нса може.
Диета при алергии
Чай с 4-те билки.

:idea: Хомеопатичните препарати се приемат до свършване на опаковката! :idea: За спасяване от поленова алергия Pollens и Poumon histamine се пият отсега до края на цъфтежите през юни-юли. Ако се налага, към тази програма може да се добави хомеопатичен вазелин – хомеоплазмин. Носът се маже 2 пъти дневно. Или пък се капе масло от пшеничен зародиш. Слагат се по 2-3 капки в двете ноздри, като честотата на слагане на капките се определя от силата на симптомите. Може да е достатъчно да ги слагаме само сутрин и вечер, а при по-тежки алергии може и на 1-2 часа. При алергичен конюнктивит е добре да мажем и клепачите с маслото.

СЛЪНЧЕВА АЛЕРГИЯ

ДЕТОКСИКАЦИЯ НА ОРГАНИЗМА ПО ПЪЛНОЛУНИЕ
Диета при алергии
Poumon histamine 15 CH - 5 зрънца вечер до свършване на опаковката. Втора опаковка може да се почне като се дават по 10 зрънца в един ден от седмицата до края и на тази опаковка. После при евентуален обрив се дават по 5 зрънца.
Мuriaticum acidum 9 CH (Natrum muriaticum 9 (15) CH) - обикновено 5 зрънца примерно сутрин до края на опаковката.
Urtica 5 CH - при повторен обрив, възникнал по време на почивката от слънце или морската вода - на 2 часа по 5 зрънца.
Обтриване с бадемово масло/или от пченичен зародиш.


:idea: Избягвайте излизане на слънце м/у 11- 15 във всеки случай. :idea:


АЛЕРГИЯ КЪМ ДОМАШЕН ПРАХ

ДЕТОКСИКАЦИЯ НА ОРГАНИЗМА ПО ПЪЛНОЛУНИЕ
Poumon histamine 15 CH - вечер по 5 зрънца.
Blatta 5 (9) CH - 3 х 3 зрънца.
Homeoplasmine - 2 х дневно маже носа.
Euphorbium spray - 4- 5 х 1- 2 впръсквания.
Чай с 4- те билки.
Rhinital- 2- 3 - 5- 8 таблетки през деня. При честа и несекваща кихавица!!!

:idea: Хомеопатичните препарати се приемат до свършване на опаковката! :idea:


ДОПЪЛНИТЕЛНИ СЪВЕТИ

1. Алергия от мляко при бебета и малки деца:

Calcarea phosphorica 9 CH - 2 х 3 зр и Poumon histamine 15 CH - 1-2 пъти дневно по 3 зр.

2. Алергия (вероятно гъбична реакция) след АБ, изразяваща се в остри пъпчици, които се появяват на определени места и са гъсто разположени

Пумон хистамин 15 СН - 2-3 х 3 зрънца в период на обостряне и Urtica 5 (9) CH - 3-6 х 3 зрънца при такъв обрив.

:!: Опашка след антибиотично лечение -
Rp./ Тhuya 15 CH
D.S. вт- четв- съб по 5 зр
#
Rp./ Monilia albicans 15 CH
D.S. пон- ср- петък по 5 зр
#
Rp./ Enterosan 1 sc (Биостим, Лацтофлор)
D.S. 2 х 1
:!:

:!: При пъпчици с остър бял връх може да се подозира стафилококова инфекция - тогава лечението е различно!! :!:

3. Спастичен бронхит

Тартефедрил - 5-6-7 х 5-6 к-ки при кашлица, спазми.

[img]http://www.framar.bg/img_tools.php?img= ... =800&h=600[/img] Бронхити, вкл. астматични; непродуктивна кашлица, особено при астма и коклюш; катари на дихателните пътища.

4. Алергия на очите (зачервявания от слънце, от морска вода и др.

Настойката от пресен невен - 20 капки от нея в 50 мл преварена вода. Очите да се промиват 3- 4 пъти дневно.
Настойка от лайка - 1 ч. лъжичка цвят от лайка се заливат с 1 кафяна чашка вряла вода. Оставя се 20 минути да се задуши, прецежда се и се обтрива всяко око с отделен тампон като се почва от външния към вътрешния ъгъл на окот.
Сребърна вода - 3-4-5 пъти на ден се капе по 1 капка във всяко око.
Euphrasia 5 (9) CH - 2 х 3 зрънца при раздразнени очи и конюнктивити.
Poumon histamine 15 CH - 5 зрънца вечер.


:idea: В допълнение към горните 2 неща при дразнене от светлина може да се приложи Belladonna 9 CH - 2 х 3 зрънца. :idea:

5. Ечемик на окото

За всякакви червени неща- начало на цирей, ечемик, изгаряния- Belladonna 5 (9) CH- 2- 3 х 3 зрънца.
Hepar sulfur 5 CH - 3 х 3 зрънца. - при поява и на ечемик на окото!
Намазване от външната страна на клепача с Хомеоплазмин.

6. Алергичен нос

При сух и запушен нос:

Бадемово масло - 2-3 пъти на ден се накапва по 1 капка във всяка ноздра.
Хомеоплазмин - 2 пъти дневно за седмица и после - пауза.
Poumon histamine 15 CH - по 5 зрънца вечер.
Sambucus nigra 5 CH - 3 пъти по 3 зрънца.
Диета без млечни и житни храни.
Чай от 4 билки.

При несекваща хрема:

Алиум цепа 15 (СН) - 2-4 х 5 зрънца при бистра хрема.
Чай от 4 билки.
Последно промяна от cchery на 16 Мар 2011, 12:46, променено общо 2 пъти.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от Сиренце »

Скъпа Чери, много благодаря за изчерпателната информация! :923 :923 :923
От това което чета, Кеми има алергия след АБ, а тя такъв не е приемала може би от 1,5 години. Все пак реших да направя опашката след АБ, предполагам, че няма да навреди.

И :326 :326 :326 :326 :326 за труда, ще ми бъде от полза и по-нататък, че каката пък е с алергия към дървесни полени и слънце.
valrus

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от valrus »

Иииииии,Чери,страхотна си.Ама как си поднесла подробно инфото за алергиите-НАПРАВО ТИ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ :326
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Скъпа Чери, много благодаря за изчерпателната информация! :923 :923 :923
От това което чета, Кеми има алергия след АБ, а тя такъв не е приемала може би от 1,5 години. Все пак реших да направя опашката след АБ, предполагам, че няма да навреди.

И :326 :326 :326 :326 :326 за труда, ще ми бъде от полза и по-нататък, че каката пък е с алергия към дървесни полени и слънце.
Дано наистина да намерите изход за каката. Иначе опашката след АБ наистина няма да е излишна. Ето и аз ще я почвам на Коко в понеделник - нали до утре ще е на АБ. :)

Валче,
на мен това ми беше целта и за форума на "Часът на мама" - даже бях обещала преди 2 години на модераторката Теди да почна да обобщавам, но не се получи..... Сега вече почвам, защото толкова години труд, толкова много инфо, не бива да се изгубят. :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от cchery »

Пролетни алергии - участие на д-р Михайлов в "Денят е прекрасен", 14.03.2011 г. - линк към видеото!

Из материала на доктора:

"Предстои наистина кошмарно време за мнозина, когато започнат масовите цъфтежи. За илюстрация ето и мнението на една изстрадала майка, написано в интернет форум: „Възможно ли е да започва кошмара ми тази година дори по-рано? Синът ми (най-малкият) има поленова алергия и сенна хрема - месеците март, април и май са кошмарни. Така се надявах тази година да пропуснем , но не вече сме с първите симптоми. Направила съм карта на града къде, какво и кога цъфти и съответно от къде кога можем да минаваме. Само се моля дано тази година нещата са по-леки (миналата пролет лежахме в болницата) Има ли някой друг нашият проблем?”

Или друг цитат – „От две седмици имам гадните симптоми на алергия. Запушва ми се носа, кихам, като си капя капки ми тръгва вода от носа, но поне се отпушва. От вчера почна да ме сърби кожата по носа и се появи усещане, че нещо ме лази по лицето.

Кажете нещо против алергия в този й вид, но по възможност нещо билково или хомеопатично, защото взимам и антидепресант.”

Този цитат може да се свърже с ограничена възможност за прием на антихистаминови препарати.

И както някой умно се е изразил – „Умните се учат от грешките на другите, глупавите – от собствените си.” Или перифразирано за проблема поленови алергии – по-добре да се предпазим от разгъването на алергична реакция, отколкото да ги лекуваме. Началото на март е много подходящо време за това. Ето пример за такъв алергичен дребосък с алергия и запушен нос (живеят в Тампа, Флорида, ужасно място за страдащи от сенна хрема.) и в същото време пример за добър изход от ситуацията при прилежно следване на програмата.
„Здравейте Др. Михайлов! вчера и тези, които никога не са имали алергии се оплакваха, че ги сърбят очите и носа, духа като буря при нас, но Макс (дете на две години, с прояви на поленова алергия) е супер, без оплаквания!!!!!!! БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!!!”"
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от dexter »

Моят кошмар - сенна хрема :328 :328 . Още днес си купувам хомеопатията и започвам профилактиката. Миналата година пих чая от 4те билки, без други диети и препарати и изкарах много леко - но пък миналата година във Варна много валя и може и това да е причината.
Mrav4o

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от Mrav4o »

Чудех се къде да си задам въпросите, а то си имало тема :954
Моя син миналата година на 20.03 (почти година), влезе в болницата с астматичен бронхит.
Сега е добре, появи му се хрема, но и каката има, може да е прихванал от нея. За сега има давам капки физ, р-р, физ. р-р с кл. т-ра и лайка (за хремата).
Не ми кашля.
Чери, искам да те попитам, в друга тема си публикувала, при по често разболяване към бронхит да се дава Калкареа Фосфорика - 10 зрънца на седмица.
Тук прочетох за сиропа - Тартефредил
Друго за алергиите разбрах, че е нужна и диета.
Много искам да ми дадете съвет, защото не знам как да си му направя лечението. Предполагам, че сега трябва да си му давам Калкареа, а сиропа, сега ли също, или когато започне да кашля.
Сега не се сещам за други въпроси.
Тази сутрин пак му е пресипнал гласа, после се оправя, все като се събуда е така, като се оправи е добре 1-2 дни и после пак, ужас вече.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от Сиренце »

Мравчо, започвам с моята сага с алергиите.
Епизод 1: Сиана
На 2,5 години започна боледувания като за световно. Това АБ за нищо ги нямахме, пиеше ги повече от сока. Естествено след няколкомесечно тровене се появиха алергиите. Забелязахме, че е към дървесни полени , влага и плесен. При нея процеса следваше схемата: зачервяване на очите, конюнктивит, водниста хрема, обрив и накрая температура кашлица. С това последното съм изкарала доста безсънни нощи, стигахме до Новфилин по схема. За капак добавяха поредния АБ. Изпи и цялата гама антихистаминови препарати и ефекта беше нулев /защо тогава нямаше откъде да чуя за д-р Михайлов :126 / Лека полека с израстването проявите вече не са толкова силно изразени - тя вече е на 11,5 години, но всяка пролет минимум един месец пиеше Зиртек. Тази година реших да не й давам и сега е на чай №4 и от десет дни чакам да ми доставят Pollens. Познай как спя нощем, като знам че миналата година една нощ се събудих от писъци "Мамо, моля ти се не искам да ослепея" и като се изстрелях от леглото я заварих в коридора с така подуто лице, че очите й изобщо не се виждаха. Приготвила съм и Apis за подобни случаи.

Епизод 2: Клементина
От родилния дом я изписаха с инфекция, която беше изразена в безброй гнойни пъпки по цялото тяло. Лекувахме ги 3 месеца с всякакви мазила, включително и антибиотични. На четвъртия месец диагнозата беше Атопичен дерматит. Оттогава периодично цялата й кожа става като шкурка, бузките и са алено червени и почти постоянно напукани, като я сърбят и болят. Тези симптоми се облекчаваха само от прием на Кларитин или Зиртек, но естествено всеки следващ път положението беше по-лошо. Започнаха да сълзят очите и да й тече носа. Лошото при нея е, че все още не съм открила някаква логика за появяването на симптомите. През септември изчетох всичко за алергиите, писано в Часът. Направих 4 седмици диетата без житни и млечни и едновременно с нея Чай №4. До декември нямаше никакви прояви. Тогава пуснах темата и от прочетеното стигнах до извода, че не е лошо да направя опашката след АБ. После давах Poumon histamin 15 CH по 5 зр.- 2 опаковки, вечер и отново чая, като добавих и клеева т-ра. До преди 1 седмица всичко беше наред. Тогава отново кожата й "настръхна", започнах чая и капките и след два дни се оправи!Нищо друго не съм давала.
Не съм споделяла до сега тези резултати, защото не смеех да се зарадвам, да не би пак да започнем отначало. Дано скоро доставят Поленс-а за Сиана, че стомахът ми е на топка, като виждам, че леската е цъфнала, а и дрянът вече а-ха да я последва.

Това са моите патила. Съвет ми е трудно да ти дам, т.к. аз съм начинаеща в този вид лечение. С диетата при нас беше трудно, защото Клементина по принцип яде страшно много мляко - с кака й двете оправят литър на ден. Но пък не ядат сирене изобщо :423 и от време на време кашкавал. Но пък не е невъзможно. Даже последната седмица беше и на ДГ и там се отнесоха много отговорно и не й даваха нищо забранено, дори и варяха качамак вместо хляб!
DeerE
От писане глава не боли
Мнения: 880
Регистриран на: 20 Авг 2010, 21:17

Re: АЛЕРГИИТЕ

Мнение от DeerE »

Добре ми дойде тази тема, бях позабравила грижите с алергиите през лятото, сега се започва отново, благодаря ти Чери, много стегнато и ясно :923 :923 :923
Публикувай отговор