Зачервено гърло, кашлица, хрема

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Публикувай отговор
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cvety_rz »

Мърмори написа:Аз от известно време си правя капки,моя измишльотина-вместо със физ.разтвор клеевата т-ра я разтварям в сребърна вода и добавям 1-2 зрънца морска сол. Незнам дали си внушавам,ама доста по-добре им действа на децата.

Аз също си правя тази "смес" и отчитам добри резултати.Виждам, че и друг проявява творчество в тази област :lol:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Каката си кашля, и тази вечер бе сан=мо суха.
Има си хрема, която я лекувам с Вигантол, физ р-р и ср. вода, но утре ако имам време ще и напправя и лайка и разтвор от кл.т-ра.

Да попитам за чай от Босилек;
чувала съм, че за кашлица е полезно, но и разбрах, че за малки деца е вреден.
Вие давали ли сте и подходящо ли е за 4годишно и 1 годишно деца.
Аз мисля в 400мл вода, да запаря 1 суп. л. босилек, според вас дали е мн дозата за децата ми?
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Моето фъстъче е вече доста по-добре откъм кашлицата. Дадохме й още 2 дни почивка от градината. Тази нощ не е кашляла, а през деня само от време на време се изкашля с една чудесна влажна и отхрачваща кашлица :221 . Водих я снощи да й чуят дробчетата да няма нещо там - леееееко удължено дишане в дясно, даже не може да се нарече хрип. Но за всеки случай пак ще даваме Вентолин за 3-4 дни. Педито много одобри Умкалор-а и хомеопатията, каза, че друго не е необходимо. Нещо се опита да ми обясни, че това в десния дроб може да е последица от някаква алергия, но пък няма никакви други признаци (ако не броим третата сливица, разбира се). Честно - хич не искам да е алергия, но аз съм алергична и знам, че процентът и Яна да има нещо е доста висок. Като си помисля за това и ми се вгорчава настроението :126 . Дано да го израсте, ако изобщо е това.
За съжаление трябва да кажа, че стоенето в къщи й се отразява много положително на настроението. Не хленчи, не се тръшка, не ми виси постоянно на врата. Явно градината е фактор - не че не беше ясно, де. Чудя се какво да направя и дали изобщо може нещо да се направи. Или просто ще трябва да си чакаме да отмине, колкото и време да отнеме.....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

cvety_rz написа:
Мърмори написа:Аз от известно време си правя капки,моя измишльотина-вместо със физ.разтвор клеевата т-ра я разтварям в сребърна вода и добавям 1-2 зрънца морска сол. Незнам дали си внушавам,ама доста по-добре им действа на децата.

Аз също си правя тази "смес" и отчитам добри резултати.Виждам, че и друг проявява творчество в тази област :lol:
Яяяяяя, каква чудесна идея. Ще трябва да пробвам може би с морската сол. Иначе аз отдавна правя капките не с физиологичен разтвор, а със сребърна вода - двоен ефект. А пък от 2008 г. насам си пълня по една 500 милилитрова бутилка с морска вода от Бяло море (докато сме на почивка там) и нея използвам цяла зима да чистя нослетата (моят включително :D ). Спрях да спонсорирам Стеримар и Хумекс :plezya se .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Декс, дано не те изпусна докато си онлайн. Относно хриповете, удължените дишания и тем подобни проблеми в дробчетата. Преди година и половина на преглед на слушалка се оказа, че Бели е с пневмония, развита в целия десен лоб на дроба. И незабавно й беше изписан Зинат. Който трябваше да почнем едва ли не от предния ден. Аз разбира се нито го купих, още по-малко го дадох. След 2 дена на преглед пак на слушалка и пак при същата лекарка, се оказа че..... аааа ъъъъъъъъъ такова, ами било заседнал секрет това дето го чула предния път и пневмония няма. :126 Е, как да вярвам?!? Как да вярвам на всичко, което ми казват? Казвам ти го в този ред на мисли - да не се притесняваш излишно отсега, че може да е алергична Яна.

Иначе, се включвам за да благодаря пък аз сега на Марико за това, че ме светна за ЦИНАБСИНА. В комбинация с Еуфорбиум в нослето и Меркуриус Солубилис 9 СН направо подсушава хремата като влагоуловител. Бела нали ми беше и тя с болно гърло и страшна хрема от миналия понеделник - давах Фитолака и Меркуриус, а Еуфорбиум не бях намерила, че имаше проблем с доставката. И така 4 дена. В петък се снабдих с Еуфорбиум и още от сутринта почнах и цинабсин - ефектът беше видим и поразителен още в неделя.

Коси - също е със страшни сополи от неделя. Почнах го и нещо с Еуфорбиум и Цинабсин. Вчера бая неща изкара от нослето, но тази сутрин - о, чудо, носът е направо сух. Е, сигурно, ще се разтече по някое време, но вече не така обилно. За всеки случай включих и Меркурис Солубилис 9 СН.

Та, Декс, ако нямате до 1 седмица някакво отчетливо подобрение (макар да чета, че Яна е по-добре), можеш да си помислиш за Цинабсин.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от cchery »

Mrav4o написа:Каката си кашля, и тази вечер бе сан=мо суха.
Има си хрема, която я лекувам с Вигантол, физ р-р и ср. вода, но утре ако имам време ще и напправя и лайка и разтвор от кл.т-ра.

Да попитам за чай от Босилек;
чувала съм, че за кашлица е полезно, но и разбрах, че за малки деца е вреден.
Вие давали ли сте и подходящо ли е за 4годишно и 1 годишно деца.
Аз мисля в 400мл вода, да запаря 1 суп. л. босилек, според вас дали е мн дозата за децата ми?
Мравчо, моите деца не пият чайове и по тази причина не съм им давала никакъв от тези дето док ги препоръчва. И затова ползвам другите вариянти за кашлица. Но преди да дам нещо за кашлица, първо стопирам проблема в нослетата. Обикновено кашлицата е оттам, а не от гърлото. Подсуша ли нослетата, спира и кашлицата. Нямам време да чета, затова ще те помоля отнова да ми кажеш какво даваш за нослетата, какво за имунитета и какво за кашлицата?!? И после ще ти напиша как аз бих подходила. И само да видя да пишеш пак, че не се справяш като майка - ти си една прекрасна майка-мравчица....... :) - най-добрата за твоите мравчета!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Чери, ако не те изпусна, да те попитам.
На каката и даваме Зинат :126 , сега малкия кашля и мъжа ми каза да извикам същия доктор, а аз се притеснявам да не си измисли някакви болести, нали и каката е болна, а се дразни когата две болни деца са на едно място и ще има пак да ми чете коско :126
Та да те попитам, докато вземат АБ, мога ли да ги лекувам и с хомеопатия. Взема и Виброцил, а искам да и слагам Еуфорбиум, другото което писа за хрема, но не го запомних, иначе го имам :222 и Цинабсин.
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Аз сега имам хрема и си слоб=жих физ. р-р - направен и капки - р-р от ср. вода, кл. т-ра , и морска сол, както сте писали тук.
Та не веднага, но сега ми е сух и нямам хрема, може да е з момент,, но помога, защо и на децата не усещам такава бърза реякция :sad:
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от dexter »

Момичета, простете ми невежеството, но какво е Цинабсин :oops: ? За какво се ползва? Писнаха ми тия сополи, няма минаване, макар 2 месеца почти не съм спирала капките с клеева. Даже слагахме и едни за очи, антибиотични (но мъж ми е виновен, че педито му е братовчедка и той реши поне веднъж да я послуша, така и така всеки път я водим да преслушва Яна). Уж минават временно и после пак на ново :126 . Предполагам така ще е в градината, аз не се тревожа особено, тъй като съм прочела, че сополите са нормална защитна реакция и трябва да им се помага да си свършат работата :D .
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Декс, от д-р Михайлов знам, че Цинабсина е за синузит и запушен нос, както знам че е и за имунитета, но не от доктора, но тук от майките разбрах, че не е мн подходящо да се дава за имунитет.
А щом Чери пише за хрема, значи става, за това тя е по-добре да ти обясни или другите момичета.
Mrav4o

Re: Зачервено гърло, кашлица, хрема

Мнение от Mrav4o »

Чери, благодаря ти, мила, сега нямам време, но после ще ти напиша какви лекарства им давам
Публикувай отговор