Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Форум за всички въпроси, свързани с отглеждане и възпитание на нашите деца; хомеопатична помощ
Kalia

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Kalia »

Видях темата и макар,че е старичка,реших и аз да споделя: малкия е с уголемена трета сливица. Два пъти ни издаваха направление за оперативното й отстраняване, но така и не се решихме. Сега проблемите ни продължават.По принцип се лекуваме с хомеопатия,изписаха ни калкарея флуорика,но не виждам кой знае какво подобрение.Имаме го нощното хъркане,говорене под носа и пр.Най-вероятно ще се наложи да се оперира :1053
А какво е това масло от туя? Питам защото двора във фирмата е пълен с този вид иглолистни растение,но доколкото знам то не е толкова безопасно? :roll:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от cchery »

Калиа, добре е да изключите и една алергична трета сливица, т.е. наличие на алергия, която увеличава сливицата. Аз определено нямам опит с това нещо, макар за дъщеря ми, която сега е на 7 да имаше подозрения за такова нещо. А тези подозрения идваха от нощната й кашлица. Но нито личната ни изпрати при УНГ-лекар, нито аз поисках направление и мисля, че детето израстна проблема. От почти 2 години тя не е имала нощна кашлица.

Лично за мен най-важното за вас в случая е да намерите лекар-хомеопат, който е проверен. Защото "хомеопатите" напоследък се нароиха точно като врачките и гадателите - има ги навсякъде, но проблемът е в това как работят. Що се отнася до маслото от туя - трябва да го търсиш в билковите аптеки и дрогериите, но мисля, че трудничко се намира.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Мърмори »

Kalia

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Kalia »

Мърмори написа:
Да, това го прочетох, даже си набрах свежа туя от двора на фирмата, но после прочетох в нета,че била канцерогенна.Та затова засега ще се въздържа.
Най-вероятно обаче ще трябва да я отстраним оперативно тази трета
сливица през пролетта :328
Ася

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Ася »

Калия, не се притеснявай, ако се наложи оперативното отстраняване на третата сливица, става бързо и безболезнено за детето, защото е под пълна упойка, поне при нас беше така, дадоха на дъщеря ми един сироп, който я приспа, едва след това сложиха абокат, за да не я травмират излишно в будно състояние, след 15 минути беше вече в реанимация да спи. Излизането от упойка е малко плашещо, защото много деца хленчат жално, но след още един сън изобщо не помнят. Два часа след манипулацията щерка ми ядеше банан и пееше песни.
При нея се наложи да махнем сливицата не заради болести и хреми, а заради затрудняване на дишането и преглъщането, беше прекомерно голяма сливицата и през нощта детето чак спираше да диша.
Вече 3 години след операцията дъщеря ми продължава да е все същото здраво и калено дете, но нощното хъркане и апнеята изчезнаха.
Желая успех :923
Kalia

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от Kalia »

Ася написа:Калия, не се притеснявай, ако се наложи оперативното отстраняване на третата сливица, става бързо и безболезнено за детето, защото е под пълна упойка, поне при нас беше така, дадоха на дъщеря ми един сироп, който я приспа, едва след това сложиха абокат, за да не я травмират излишно в будно състояние, след 15 минути беше вече в реанимация да спи. Излизането от упойка е малко плашещо, защото много деца хленчат жално, но след още един сън изобщо не помнят. Два часа след манипулацията щерка ми ядеше банан и пееше песни.
При нея се наложи да махнем сливицата не заради болести и хреми, а заради затрудняване на дишането и преглъщането, беше прекомерно голяма сливицата и през нощта детето чак спираше да диша.
Вече 3 години след операцията дъщеря ми продължава да е все същото здраво и калено дете, но нощното хъркане и апнеята изчезнаха.
Желая успех :923
Благодаря ти за отговора :922
Малкият наистина не е боледувал от много време, но пък нощем доста хърка.Също - говори на носа си. Таткото е на мнение,че "и това ще мине" :???: ,но мен ме притеснява... :-|
kamelia_ivanov

Re: Увеличена трета сливица-хомеопатия от д-р Юрукова

Мнение от kamelia_ivanov »

Понякога се налага задъжително вадене на третата сливица!
Публикувай отговор