Вкусете Балканите 6-9 ноември, София

Представяне на организацията контрапункт на нездравословното хранене; инициативи; съвети; идеи
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Вкусете Балканите 6-9 ноември, София

Мнение от Сиренце »

ПОКАНА


По време на поредното издание на Interfood & Drink Slow Food в България организира серия от събития, демонстриращи икономическите, социалните и културни предимства на дребното фермерство и занаятчийското производство на храни.

Форумът включва:

6 - 9. 11.2013 г.: Изложение на български продукти, подкрепяни от Slow Food, Изложбена зала 3.

6.11.2013, 15.30 часа, семинарна зала, Изложбена зала 3: прес-конференция, на която Пиеро Сардо, президент на Фондацията на Slow Food за опазване на биоразнообразието, ще представи за дегустация няколко уникални продукта от Балканите, които са дълбоко свързани с кулинарната традиция на региона, но чието съществуване е силно застрашено от формалистичното прилагане на регламентите на ЕК във връзка с производството на храни.

7.11.2013, 9.00 - 13.00: Конференция „Ще се срещнат ли потребителите и производителите?” С поредица от лекции ще бъдат засегнати въпроси като бъдещето на дребните фермери и производители на храни през новия програмен период (201-2020), ролята на Slow Food за съхраняване на гастрономията по света и резултати от първата година на проучване на занаятчийски храни на Балканите, какво губят потребителите в страна като България, в която липсва ефективна правна рамка за производство на занаятчийски храни и директни доставки до краен потребител, как да се намалят отпадъците от храни и др. Лектори ще бъдат г-н Мъгърдич Хулиян, г-н Пиеро Сардо, г-н Микеле Румиц и г-жа Десислава Димитрова, г-жа Урсула Хъдсън.



7.11.2013, 15.00 - 17.00: Кръгла маса „Фермерските храни и ресторантския бизнес” с г-н Серджо Валентини – собственик на ресторант Locanda delle tre chiavi in Isera , Трентино, който в продължение на повече от 15 години представя на своите гости местните храни и разказва историите на хората, които ги произвеждат. Заедно с готвачи, ресторантьори, блогъри, ученици и студенти ще бъдат обсъдени възможностите такъв подход да се приложи и в България.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Вкусете Балканите 6-9 ноември, София

Мнение от cchery »

Момичета, някой наканва ли се да ходи на изложението?! На мен като че ли ми се очертава четвъртък в късния следобяд да ходя....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Вкусете Балканите 6-9 ноември, София

Мнение от Сиренце »

Ако имаш възможност иди на кръглата маса. Серджо Валентини е интересен човек. Била съм в ресторанта му и смея да твърдя, че това е ПРЕЖИВЯВАНЕ, което не се забравя.
Толкова ме е яд, че не мога да съм там :126 :126 :126 !!!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Вкусете Балканите 6-9 ноември, София

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Ако имаш възможност иди на кръглата маса. Серджо Валентини е интересен човек. Била съм в ресторанта му и смея да твърдя, че това е ПРЕЖИВЯВАНЕ, което не се забравя.
Толкова ме е яд, че не мога да съм там :126 :126 :126 !!!
И мене ме е яд, че няма да можем да се видим. Кой ще представя зеленото сирене?!

А инача няма да успея да ида на кръглата маса, т.к. ще съм с Бела и няма да е възможно.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Вкусете Балканите 6-9 ноември, София

Мнение от Сиренце »

Цецо ще е там. И ще прави бонбони хи-хи-хи :razz:
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Вкусете Балканите 6-9 ноември, София

Мнение от cchery »

Мдааааааа, аз вкусих Балканите или по-специално българската им част :) :) . Ходих на изложението миналия четвъртък и останах приятно изненадана и много доволна. Цената на входа беше 5 лв, но т.к. ние в офиса получихме покани за безплатно посещение, не платих нищо. Но за сметка на това опитах доста сирена, колбаси, кашкавали, хлебчета, сладки неща, вина, маслини, зехтин и т.н.

Щандът на "Слоу Фууд" като че ли беше по-пълен от преди 2 години. Имаше май повече представители, вкл. и къща "Лаванда" от с.Ковачевица, където вече 2 пъти ходя на пилатес-уикенд :) - те представяха . Но мен интересът ме водеше директно към зеленото сиренце от Черни Вит - мисля, че знаете защо :lol: . На първото завъртане ни следа от Цецо, ни аромат на зелено сирене :955 . На втората обиколка ги намерихме и двамата :221 ... и опитахме шоколадови трюфели със зелено сирене - няма да ви обяснявам колко са вкусни! да сте дошли да ги опитате :plezya se :plezya se !!! Мисля, че тази събота по 24Kitchen ще има предаване посвенето на зеленото сирене. Много ми беше драго да видя Цецо - в обстановка, чужда на мен - все пак аз работя в съвсем друга сфера, да срещнеш приятел, който с удоволствие се отзовава на въпросите ти, обяснява ти и въобще..... много драго! Купих си и сирене, естествено и вечерта беше изконсумирано в компания с другия много запомнящ се продукт от щанда на "Слоу Фууд" - младо Мерло от Шишманово на . Няма такова вино!!! :!: :!: Цони, ако Цецо още не си е тръгнал, то непременно да ти направи подарък с 1 бутилка Мерло! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор