Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на организацията

Представяне на организацията контрапункт на нездравословното хранене; инициативи; съвети; идеи
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от cchery »

"След Освобождението през 1878 год. факт е стопанската изостаналост на държавата ни. Основната цел, която си поставя Стамболов във вътрешната си политика през времето на своето управление (1887-1894 год.) е икономическото издигане на страната ни и преодоляване на изостаналостта й в икономическо отношение. Затова и той прокарва множество закони, покровителстващи местната индустрия.

С активната си протекционистична политика правителството на Стамболов брани местното производство от конкуренцията на евтините западни стоки и насърчава родното производство чрез отпускане на изгодни безлихвени кредити за индустриалците ни."

Говорим за края на 19 в..... в началото на 21-и, когато се очаква да сме много по-знаещи, много по-можещи, с много повече възможности, ние ..... всъщност сме много по-зависими, слаби, поддаващи се на корупция в сравнение с 20-годишната българска държава от 1894 година.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Вижте едно интервю /в две части/, с което за сетен път се убедих, че съм на прав път.

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Вижте едно интервю /в две части/, с което за сетен път се убедих, че съм на прав път.

" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Бих добавила и втората част от това интервю - ето тук. Също доста интересни констатации. Междудругото напоследък се надига една вълна на как да кажа..... на отрицание, оттегчение към темата за здравословния живот, за хубавото хранене, която твърди, че сме манипулирани по отношение на информациите, че всичко в храните ни е химия и един вид това са поръчкови статии...... И като се замисля, трябва да отдадем заслужнето и на тези аргументи, най-малкото за да не залитаме в друга плоскост. И точно затова аз взех да избягвам думата "здравословен/на". Замених я с пълноценен живот и истинска/хубава храна.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

snnikolova
Писател по душа и.... клавиатура
Мнения: 42
Регистриран на: 13 Дек 2010, 10:24
Местоположение: гр. Златарица обл. В Търново

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от snnikolova »

Благодаря ти, Сиренце, за сайта "За храната бавно, с любов и ...разбиране". Привърженичка съм на движението Slow Food и непременно ще опитам от рецептите. :524
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Следващата статия на Деси Димитрова
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Най-новото от Slow Food - поезия и храна заедно, за да нахраним и тялото, и душата.

http://www.ladyzone.bg/dieti-i-sport/hr ... ast_1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Най-новото от Slow Food - поезия и храна заедно, за да нахраним и тялото, и душата.

http://www.ladyzone.bg/dieti-i-sport/hr ... ast_1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Хех, интересно :lol: :lol: . С удоволствие бих отишла и аз на една такава инициатива. Ще меся, ще римувам, че и ще ям накрая...... :D :D

Интересно ми е дали Надежда Савова би приела покана от нашето училище да дойде и да разкаже и покаже там нещата за хляба. Не че.... съм говорила с ръководството на у-щето, но просто ми хрумна като идея. Столът на 128-о СОУ поне е голям, за разлика от малкия физкултурен салон - би било интересно едно такова събитие.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

Надето е страхотна, навита за всякакви инициативи и мисля, че няма да откаже. Тя е най-активния човек, който съм срещала в живота си и в Слоу Фуд често се шегуваме с това /с най-добри чувства, разбира се/. Не съм сигурна дали й имам телефона, но още днес мога да го намеря и да ти го пратя на лични, ако искаш.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от Сиренце »

"Почерпете" се с малко стиховеот събитието.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Slow Food в България, 2004 – 2009 - представяне на орган

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Надето е страхотна, навита за всякакви инициативи и мисля, че няма да откаже. Тя е най-активния човек, който съм срещала в живота си и в Слоу Фуд често се шегуваме с това /с най-добри чувства, разбира се/. Не съм сигурна дали й имам телефона, но още днес мога да го намеря и да ти го пратя на лични, ако искаш.
Мда, ще съм ти благодарна. 2 пъти я виждах на живо като ходих на събитията на Слоу Фуд и.... не посмях да се запозная с нея - не мога да ти отговоря защо. Но мисля, че ще открия още един страхотен човек в нейно лице.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор