ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Представяне на организацията контрапункт на нездравословното хранене; инициативи; съвети; идеи
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от Сиренце »

Здравейте, дами,
От известно време следя този сайт и искрено ви се възхищавам. Оставам с впечатление, че сте хора с отговорно отношение към здравето и храната, както вашите, така и на децата ви. Затова си позволих да се регистрирам и да ви отправя една покана за среща, която ние, членовете на Slow Food организираме. Простете ми, ако тук не е мястото за подобна тема, но видях, че това е най-посещаваното място.

ПОКАНА

За участие в Национална среща
„Чиста, вкусна и социално отговорна храна за българските деца“,

Място: София, Бест Уестърн Хотел Експо
Адрес: гр. София, , бул. Цариградско шосе № 149, зала Еспланада 2

Дата: 12.11.2010
Начало: 9.00 – регистрация на участниците
Организатори: Асоциация на конвивиумите на Slow Food в България, Slow Food International и Международен изложбен център - гр. София
Контакти за записване: Цонка Димитрова, tsonkadim@abv.bg,
тел.: +359888137745; +359 884330275



Уважаеми родители,

Асоциация на конвивиумите на Slow Food в България съвместно със Slow Food International организират среща „Чиста, вкусна и социално отговорна храна за българските деца“. Срещата е част от проект “Европейските училища за здравословна храна”, финансиран от ЕК – ГД „Земеделие и развитие на селските райони”. На нея ще бъдат представени постигнатите резултати, ще бъде споделен натрупания опит, както и трудностите, които възникват. На вниманието на всички участници ще представим българското издание на образователния пакет „За произхода на вкусовете”.
Бихме искали да поканим всички, които са работили за подобряване на културата на хранене и информираността на децата да споделят своя опит и успехи. Така, с общи усилия ще изградим в България мрежа от училища и детски градини, работещи за въвеждане на практика за доставяне на чиста и здравословна храна директно от фермата в кухнята и ще допринесем за създаването на едно младо поколение от активни потребители, за които произходът на храната е от водещо значение при техния избор.
Храната на децата е наша грижа и отговорност. Дали те ще растат здрави и с правилно отношение към това което ядат, зависи и от нас . Не е достатъчно само да забраним „нездравословните” храни в училищните лавки, тряба да дадем на децата ни право и възможност за информиран избор.
Slow Food e неправителствена, еко-гастрономическа организация, основана в Италия. Целта й е да предотврати изчезването на местните кулинарни традиции и да събуди интерес у хората към качествената храна, нейния произход и връзката й с общностите, които я произвеждат.
Една от мисиите на Slow Food е да убеди хората, че храната не е просто ежедневна необходимост, а че ние имаме правото на качествена и вкусна храна всеки ден като по този начин се грижим и за нашата планета. Slow Food постига това с проекти, включващи уроци в класната стая, посещения при производители, семинари за възпитаване на вкуса, подобряване на условията в училищните столове.
Част от цялостната концепция за възпитаването на вкуса е проектът „Slow Food в училищния стол: европейска училищна мрежа”, който започва през 2009 г. в 7 страни: Белгия, България, Франция, Ирландия, Италия, Латвия, Великобритания (Северна Ирландия). Крайната цел е всички европейски страни да се присъединят към тази мрежа.
Всяко училище и детска градина, включена в проекта, ще работи основно за възпитаване на вкуса у децата на базата на разработения от Slow Food образователен пакет „За произхода на вкусовете”. По този начин ще се разширят познанията на децата относно храната, която консумират, какъв е нейният вкус, от къде произхожда и как се произвежда. В училищата ще се положат усилия за подобряване на качеството и устойчивостта на техните столове, управлението на храната, търговете за снабдители, запазването, приготвянето, сервирането, както и управлението на отпадъците от столовете.
Първите две училища от България, включени в проекта са 55 СОУ «Петко Каравелов» в София и ОУ «Георги Бенковски» в с. Черни Вит, обл. Ловеч.

Организаторите поемат разноските по материалите за срещата, осигуряване на лектори и кафе-пауза.

С уважение:

Цонка Димитрова
/Координатор училищни дейности
Асоциация на конвивиумите на Slow Food в България/


извинете за странните емотикони в текста, но не мога да ги махна :1044
Последно промяна от Сиренце на 09 Ное 2010, 14:48, променено общо 1 път.
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

Re: ехо

Мнение от metsababa »

Хахха, видяхте ли долу на страницата дето се изписва кой е онлайн. На мен ми направи впечатление един много интересен ник - Сиренце....... надявам се, че все пак ще се престраши да пише тук, не сам да разглежда :828 .

Сиренце, видях че вече си и писала....... и отивам веднага да се поправя за тези емотикони - вината е моя......... :oops: :oops: :oops: :oops:
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: ехо

Мнение от Мърмори »

Сиренце,добре дошла! Радвам се,че ти харесва нашето местенце и че споделяш убежденията ни относно здравословното хранене.
Интересно защо няма никаква информация относно вашата дейност,аз лично за пръв път чувам.Добре ще бъде да се разгласи по медиите за тази среща,в интернет пространството...
Много бих се радвала ако има такива срещи и в другите градове,защото мисля,че ще се породи интерес,а не всеки може да пътува до София.
Ако може пусни някакви материали тук,статии,проучвания...всичко,което би било полезно .
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ехо

Мнение от Сиренце »

Благодаря за топлото посрещане! :954
Ще се включа по-късно с повече информация.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от cchery »

Аз май мисля да се присъединя към тази национална среща. :) Само трява да си освободя деня, защото все пак е работен ден.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от cchery »

Сиренце, моля те да се включиш и да ми кажеш дали е късно да се запиша за тази среща! Бих искала да дойда, но гледам че срокът за записване е бил до вчера. Та сега дали ще е късно. И още нещо - аз не представлявам никаква организация - само се себе си - нали това не е проблем?

Мобилните телефони, които има в поста ти не мога да избера днес - нито един.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от cchery »

Сиренце, видях че си на линия и отивам да си попълня заявката, която ми пусна на мейла. Още не е сигурно, че ще мога да ползвам отпуска петък, но ще направя всичко възможно! Умирам от интерес за това, което ще се говори на тази национална среща!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от Сиренце »

Здрасти, Чери
не си спомням дали ти пратих програмата. За всеки случай ще я пусна пак.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от Сиренце »

НАЦИОНАЛНА СРЕЩА
„ЧИСТА, ВКУСНА И СОЦИАЛНО ОТГОВОРНА ХРАНА ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ДЕЦА”

С финансовата подкрепа на ГД „Земеделие и развитие на селските райони”, проект “Европейските училища за здравословна храна” (AGRI.2010-127)

МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ: Бест Уестърн Хотел Експо
Адрес: гр. София, , бул. Цариградско шосе № 149, зала Еспланада 2

9.00 – 9.30 Регистрация на участниците
9.30 – 10.00 Проектът “Европейските училища за здравословна храна” – постижения и предизвикателства
Десислава Димитрова, Координатор на Slow Food за България и международен консул за Югоизточна Европа и Балканите
10.00 – 10.30 Възпитаването на вкусовете и здравословното хранене при децата
Лилия Смелкова – Координатор на Slow Food за Югоизточна и Централна Европа
10.30 – 10.50 Живот в зелената градина – от полето до семейството
Марта Позони – Slow Food Турда, Румъния
10.50 – 11.10 Опитът на Норвегия в обучението на деца във ферми
Жолиен Пероти, Норвегия
11.10 – 11.30 Кафе пауза
11.30 - 13.00 Представяне на опита на участниците. Дискусия и обсъждане на бъдещи съвместни дейности
13.00 – 13.30 Заключителни думи и закриване на срещата
13.30 – 15.00 Обяд
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от Сиренце »

Ако на някой програмата му се стори интересна е добре дошъл!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: ПОКАНА за участие в НАЦИОНАЛНА СРЕЩА

Мнение от cchery »

Сиренце написа:Ако на някой програмата му се стори интересна е добре дошъл!
Ааааазззззззз, ще дойда...... разрешиха ми отпуск :1099 :1099 :1099 . Моля те само да ми пратиш пак заявката за участие. Мисля, че имаше такава, но не мога да я намеря на мейла си. Ще се видим и запознаем на място! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор