Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Представяне на организацията контрапункт на нездравословното хранене; инициативи; съвети; идеи
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от cchery »

Айде да посъберем малко инфо, а?!?! Ето на какво попаднах днес - ранчо "Конникът".
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от Сиренце »

Ето и учебната биоферма на "Биоселена"

http://www.bioferma.org/
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от Сиренце »

Преди години бях впечатлена от това, което правят в Прабългарска школа "Бага-тур". Сега като им разгледах сайта, ми се видя доста комерсиализирано. Ако някой има конкретни впечатления или е чувал нещо, нека сподели.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от cchery »

Много съм щастлива, когато се случи нещо..... неочаквано. В постинга ми в блога за Слоу Фуд се нароиха отново ред неприятни коментари от една НЕличност. И когато тази сутрин отварям блога и виждам, че има нов коментар, очаквах да видя пак някаква простотия. Вместо това прочетох следното:

Детски център " 3 в 1 - ЗАЕДНО" гр. Златарица

Скъпа Чери,
Не само в Румъния деца копаят, сеят и берат плодовете на своя труд. Децата, посещаващи нашия център също се трудят - обработват с желание зеленчукова градина - копаят, сеят и отглеждат екологично чисти продукти. Освен "Клуб градинар" имаме сформирани и други клубове - "Кулинар", "Млад природолюбител". С гордост мога да заявя, че сме побратимени с Хлебна къща "Св. Христофор" - гр.Габрово. Нашата дейност не може да бъде описана с оставащите символи, затова заповядайте при нас, в нашия детски център.


Естествено отговорих и аз. Поисках повече инфо за детския център в Златарица. И се стоплих изведнъж. Много. Защото когато намеря себеподобни, сякаш слънцето изригва ......

Докато чакам човека, който е пуснал коментара да ми отговори (дано да го направи :1074 :1074 :1074 ), аз потърсих инфо в нета за този център и намерих. :) :) Ето:

Детският център е извънучилищно звено в което се реализират разнообразни извънучилищни форми на работа. Посещавайки го у всяко дете се формира родолюбив дух, действена гражданска позиция и стимул за здравословен начин на живот чрез:

1. Непосредствено общуване с природата
2. Запознаване с паметниците на културата
3. Участие в дейности от областта на науката, изкуствата, спорта и туризма
4. Осигуряване на равнопоставено участие в живота на местната общност
5. Организиране отдиха и свободното време


Продължението тук.


Дано да ни посетят хората от този център в мецата. Още повече, че е съвсем близо и до Горна и ми стана още по-драго.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от cchery »

"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от Сиренце »

Мисля, че това е нещо интересно, но моят нет не е способен да го зареди.
" onclick="window.open(this.href);return false;
emi-1

Re: Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от emi-1 »

Моя мъж случайно видя клипчето и каза-аз ще ти дам да разгледаш още идеи за зелено строителство.Той не разбра,че става въпрос за училище,но сайта,който ми изпрати е наистина ценен,защото има доста варианти на екологични сгради,които могат да се направят в зависимост от терена наоколо.Ето сайта http://www.earthbagbuilding.com/projects/projects.htm
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Къщи за детски еко-туризъм и приготвяне на храна!

Мнение от cchery »

Еми, тези къщички........ уау, това ли е строителството на бъдещето :???: :???: ..... Тези, на снимката, която си постнала ми напомнят на къщите на хобитите от Властелинът на пръстена :1062 :1062 :1062 . Признавам си, че изглеждат супер сладурски.

Иначе зеленото училище в Бали.... докато гледах видеото буквално се колебаех между нагона, да точно нагона ми да хукна към това свободно и просторно място и...... принадлежността ми към този свят и този век. От трета страна, мисля, че тези модели както на образование, така и на строителство, ще са бъдещето на планетата. Дори съм убедена инстинктивно в това.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор