НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от cchery »

Petunija написа:И на хората гледам с други очи - не разбирам как могат да продължават да дърпат цигари /преди и аз палех по повод и в особени настроения, но сега ми се повръща/, да се тъпчат с лекарства за едното кихване, да ядат като прасета, да пият с повод и без повод, да се тъпчат с отявлено вредна храна, да са негативно и враждебно настроени постоянно.
Мда, и аз съм в тази ситуация. И не става въпрос за съдене..... Просто отчитам тези неща и ми дават повод за размисъл. Отдавна съм се отказала от идеята да поучавам когото и да било. Може би най-вече, защото не обичам някой да го прави с мене. :1062 Но се чудя не е ли очевидно или не са ли очевидни нещата, които вредят, които пречат, които не си струват!!!

Петуния, аз имам късмета моята майка да ми праща хубави зеленчуци от село. Макар да мога да си купя всичко тук, онова, което тя произвежда е различно. Но исках да напиша, че лично аз не бих се доверила на производител бил той от село, от град, от махала и от паланка. Имам идея как се гледат зеленчуци на конвейр, с колко много торове се торят, за да станат бързо и колко много химии се изливат отгоре им за да попречат на мана, на мушици, на киселинни дъждове и т.н. А и за съжаление, не останаха хора, които да произвеждат по селата. С годините се ноложи мисленето, че именно те са "селяните", т.е. по-глупавите, по-долната класа българи, ииии..... кой би искал да се чувства така! Обществото ни е адски задръстено в някои отношения и затова ще си ядем талашитените домати и стиропорените краставици.
Petunija написа:Покрай детокса знаеш ли колко пъти чух ироничното "Ти си луда", но да си говорят каквото щат. Аз искам и ще го направя, каквото и да ми коства това, каквото и да чувам. Всеки живее собствения си и единствен живот.
А това го чух и оня ден. Даже имаше и допълнение "На мен не ми трябват детокси, пия си биричката и съм супер здрава!". Еми .... ок. Какво да направя в този случай. Спирам да коментирам. Убедена съм в правотата си и точка. :954

Тити, страхотен резултат си заформила ти този детокс :326 :326 . Не беше ли 58 кг целта ти?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
mira_b

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от mira_b »

Едва сега имам време да се включа и аз...Добър ден на всички :923 Интересни неща чета по-нагоре... :524 за всички, при които промяната ги води на по-високо ниво в разбирането на живота и ежедневието...и при мен има такава промяна и аз я търсих доста време...сега някак ми е по-спокойно и уютно в това начинание и се радвам, че имам къде да споделя...имам и още неща, които искам да изгладя от характера си, но ми е трудно, много трудно и се надявам промененото мислене да ме доведе поне малко по-близо до целта :idea:
Вчера беше по учебник, закуската на два пъти: ябълка, чай, ов. ядки; обяда и той на два пъти: варени картофки с малко зехтин, повторих пак с варени картофки с праз, зехтин и извара; вечеря: салата зеле с моркови и подправки, два три варени картофа. Тази сутрин ми бе малко тежко на корема, пих чай, после варено жито, на обед рибена чорба. Довечера все още не знам, ще карам на интуиция. Наобед малко ми се замая главата и щях да падна, ако не се бях хванала за приятелка, с която люлеем децата на площадката. Но е много топло навън днес и отчитам, че вероятно е от това.
Хубав ден и много усмивки! Животът е прекрасен! :922
tita

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от tita »

Да, mira, Животът е прекрасен! :954

Всичко това, което сте писали като светоусещане и разбиране за живота, постигнато като резултат от промяната в отношението към храната, и това което поднасяме на трапезата си е точно така. Поглеждайки назад, към момента на първия ми детокс, си давам сметка, че сега 10 месеца по-късно, се чувствам сита с много по-малко количество храна, чувството на глад преминава само от 2,3 хапки. Обръщам внимание на храната, която хапват приятелите и колегите ми и ... повярвайте, не искам да я вкуся. Не че съм станала маниак на био и органични храни, нито на "здравословното хранене", но ако има начин пропускам боклуците, с които те се хранят. Не им натрапвам и моето виждане, въпреки че те знаят отношението ми. :954

Черитка, на 57 кг съм забила флагчето и от февруари насам си го гледам. Сега вече ясно го виждам. :1062
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от Kleo »

Съжалявам, че ти се сторих критична към теб, Петуния, не исках да прозвуча така, искрено ти се извинявам, ако съм те обидила :940 Просто исках да кажа, че принципно не е хубаво да осъждаме другите хора и изобщо чуждите постъпки, защото не се знае защо са такива, какви са техните проблеми и житейски обстоятелства, аз предпочитам да разбирам и толерирам недостатъците на околните, вместо да ги обсъждам и критикувам :222 Това беше всичко. Още веднъж те моля за прошка, ако съм наранила чувствата ти, не е било нарочно :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Petunija

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от Petunija »

Няма проблеми, Vihrogonche, няма проблем! Всичко е ОК!
Единствените хора, на които бих си позволла да давам акъл относно храната и лекарствата са децата ми, но уви, пак се купуват чипсове и боклучави студени чайове. Напоследък им звуча като леко лудичка с "това е вредно", "това носи токсини"...както едно време ми звучеше баба ми. Тя е била абсолютно права, но нямаше кой да я чуе. Сега щяхме да сме по-здрави.
Хайде, със здраве и добро настроение!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от Kleo »

И от моя страна няма проблем, Петуния :922 Просто исках да се изясним, за да не остане дори минимално напрежение между нас :524 И изобщо не звучиш като баба, ни най-малко! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Milenita Bonita

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от Milenita Bonita »

Ехооо,привет и от мен в темата "Детокс по никое време" :lol:
Както и друг път съм казвала,за съжаление не винаги имам възможност за детоксикация преди пълнолуние,за това я правя когато почивам. И това е вчера и днес,утре захранвам.
Имах огромна нужда от Детокс!!!Не знам кога ми беше последния,честно казано...
През август лекарят ми ми препоръча диета,т.е. да се храня по-здравословно,защото имам висок холестерол. До към средата на ноември бях добре,хапвах повечко салатки,плодове,само черен шоколад и то в минимални количества,не преяждах, и се чуествах супер,а и свалих корема,но после посетих мама и тати за месец и сега пак съм зафирмила коремчето,но по-важното е,че не се чувствам добре в кожата си.Искам пак да премина към това хранене,за това започвам с чистене на токсините :954
Да видим обаче,дали ще ми удържи ангелът... Особено сега по празниците!? :???: :1044

Иначе детоксването върви добре,на сок от цитруси съм,вчера даже не изпитах глад към 18ч,както ми се случва по-принцип,студ определено имаше!Но имах проблем с 00,ходих само 2 пъти,и то не качествено. За това днес приложих тази тактика,започнах пиенето на вода само 15 след анг.сол и резултата вече е на лице! :lol: Качествена работа!!!

Утре ще захранвам със плод за закуска,салатка на обяд и после варени картофи.Не помня мога ли да подправя със зехтин салатата на обяд?Ако някой знае,моля да ме светне!!!

П.С. Вчера изчетох цялата тази тема и ми беше супер,все едно си имах подкрепа!
Поздрави на всички и привет,на дамите,чиито имена срещам за първи път! :940

:954 :940 :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от cchery »

Миленита, радвам се че си тук. В един момент от цялата работа най-важното е принципът да се грижим за себе си! А ти определено го правиш!
Milenita Bonita написа:Утре ще захранвам със плод за закуска,салатка на обяд и после варени картофи.Не помня мога ли да подправя със зехтин салатата на обяд?Ако някой знае,моля да ме светне!!!
Мисля, че няма проблем със зехтина - аз поне не си го спестявам при захранване. Успех утре и да минеш да се похвалиш! :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Milenita Bonita

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от Milenita Bonita »

Привет Чери и всички останали дами!

Идвам на отчет!
Доста успешен Детокс,мога да кажа :D
Първият ден не изпитах глад към 18ч. както ми се случва по принцип,поспах доста добре вечерта и на следващия ден започнах втори ден с пълна сила!Този ден нямах проблем с 00,че и днес продължавам,на деня на занхранването.Към 18ч. Поогладнях,пробвах с лъжица мед,след час пак се обади глада,хапнах два малки моркова,пих вода,но така и не ми мина.... към 19ч. си нарязах ябълка,полях я с малко мед и ръснах канела ммммм,много вкусно ми се видя! :954
Не знам обаче дали не съм сбъркала с канелата,така от вътре ми дойде!

Днес захраних с 2 мандарини в 8ч.,после половин чаша вода с овесени трици и лъжица ленено семе,на обяд салата от варени картофи с лук и малко зехтин,после една синя слива и след това малко грозде. Вечерях със салата от моркови,царевица,авокадо и магданоз и варен ориз със зеленчуци. Като цяло съм доволна от този Детокс,коремчето ми се поскри,дано в следващите дни обаче не се нахвърля на храната,че ме почва ПМС-а и става страшно!!!


Каза ми отчет и аз бая се поотпуснах май,Чери :mrgreen:

П.С днес в деня на захранването направих едно прегрешение :oops: на работа хапнах едно крайчице пица със зеленчуци,ама само две хапки бяха...... :oops:
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от Kleo »

Голям праз :plezya se
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
metsababa
Site Admin
Мнения: 200
Регистриран на: 17 Авг 2010, 15:54

Re: НОЕМВРИйският ДЕТОКС е тук, на килограмите на пук!

Мнение от metsababa »

Миленита, преди да ударя катинара на тази тема, искам да те поздравя за усърдието и волята, които прояви за твоя детокс - както се казва по никое време и без компания - със сигурност се изисква повече от убежедение, че е необходимост да детоксваш! :326
Заключено