След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от danid »

Със сигурност, винаги свалям 3 кг от детокс с изключение на детоксите, които са близо до цикъла ми. Този път едва 2 кг свалих, а бях стриктна и трите дни. Но тази сутрин не съм мръднала нагоре и това ме устройва :). Замо дето вчера следобяд не бях добре, но може и на вирусче да се дължи, а не на детокса.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от Kleo »

БРАВО на направилите детокса! :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:БРАВО на направилите детокса! :326
А на НЕнаправилите го?! :1062 :1062

Момичета, БРАВО на всички вас! За това,че издържахте, че се подкрепяхте и не спирате да вярвате в идеята. Аз не направих детокса, защото не ми се правеше. Истината и нищо друго.

Бубе, имаш ли информация как е онази жена, която се оплака в бг. мама от сърдечен проблем?!

Ще ми се да помислим всички върху това - плодовата киселина на цитрусите!. Човешкият организъм има средства и механизми да се "подкиселява", ако по някаква причина е станал алкален. Обратното, обаче, е невъзможно. А киселата среда не е естествена за човешкото тяло, напротив - телесните ни течности трябва да са по-скоро алкални. "Киселият" организъм е онзи, в който възникват и раковите болести - като това не е единствената причина за тях де - да не се ошашка някой сега! :!: :!: :!: Разреждайки киселия плодов сок с вода, чието Ph е алкално, а това са изворните, трапезните и минералните води, ние запазваме алкалния характер на тялото си - най-образно казано. Та дали не е редно да..... се смени малко тактиката на детокса - с добавка на зеленчукови сокове към цитрусовите?! Вярно е, че грейпфрутът е алкален зеленчук, но...... колко от нас го ползват за сок по време на детокс?!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
cveti dimitrova

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от cveti dimitrova »

Здравейте момичетааа!!!!
Как сте??? Аз се чувствам страхотно след детокса и захранванетооо летя направо, наредих едни шестички на изпитите тези дни, по-щастлив човек от мен ням! :954 :1216 :lol: :fan :fan :fan
Остава да отида да се премеря, да видя как съм с килцата и утре мисля да съм на плодово-оризов ден, има ли желаещи да го изкарат с меннннннннн :plezya se :plezya se :)???????
Пишете, пок-късно ще докладвам килцата. Успешен ден на всички вас!
:922 :922 :922 :922 :922 :922 :329 :329 :329 :329 :329 :329 :329 :329 :329 :329 :329
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от danid »

утре е и моя плодов ден, ще се наглеждаме в другата тема
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
олеся

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от олеся »

Аз продължавам на разделно хранене, като сутрин съм на чай с мед и лимон и плодове.
Не мога да се преборя с късното хранене - все сядаме да се храним около 8,30 след като малкия го паркираме в леглото.
За сега постигнатия резултат от детокса го поддържам успешно. ПОД ще направя или в петък или в събота, тъй като утре ще пътувам по работа и няма как. Така че твърдо съм се запънала най-накрая да тръгна трайно надолу - към желаните 64 кг.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от Мърмори »

cchery написа: Ще ми се да помислим всички върху това - плодовата киселина на цитрусите!. Човешкият организъм има средства и механизми да се "подкиселява", ако по някаква причина е станал алкален. Обратното, обаче, е невъзможно. А киселата среда не е естествена за човешкото тяло, напротив - телесните ни течности трябва да са по-скоро алкални. "Киселият" организъм е онзи, в който възникват и раковите болести - като това не е единствената причина за тях де - да не се ошашка някой сега! :!: :!: :!: Разреждайки киселия плодов сок с вода, чието Ph е алкално, а това са изворните, трапезните и минералните води, ние запазваме алкалния характер на тялото си - най-образно казано. Та дали не е редно да..... се смени малко тактиката на детокса - с добавка на зеленчукови сокове към цитрусовите?! Вярно е, че грейпфрутът е алкален зеленчук, но...... колко от нас го ползват за сок по време на детокс?!
Черко, мила, да ти призная честно не бях се замисляла над това. И думите ти ме провокираха да почета малко и да поразсъждавам (доколкото ми е възможно с малкото сиво вещество,което ми е останало) върху това. Защото казано по този начин нали се сещаш, че детоксикацията би се обезсмислила или поне не би носила ползите, в които всички сме убедени. Някак си продължавам ревностно да я защитавам, макар често повечето от нас да й възлагат очаквания,които няма как да се осъществят единствено с нея и в един момент започва да се прокрадва нотка на разочарование. Забравихме, че ДЕТОКСИКАЦИЯТА НЕ Е ДИЕТА И САМА ПО СЕБЕ СИ НЕ ВОДИ ДО ОТСЛАБВАНЕ, А САМО ДО СТИМУЛИРАНЕ НА МЕТАБОЛИЗМА. Факт е обаче, че върху него влияят още купища фактори. Както и да е, отплеснах се, а исках да кажа, че ДЕТОКСИКАЦИЯТА Е НЕВИННА и не ни вкиселява. Обвинили сме я неправомерно. До този извод достигнах след като прочетох, че катионите калций,магнезии,калий, натрий и желязо алкализират средата.Анионите фосфор, сяра, хлор, йод, манган я подкиселяват. А какво пием ние по време на детокс- МАГНЕЗИЙ. Ето така достигаме баланс. Така, че няма страшно-всичко е точно.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от Kleo »

Подкрепям написаното от Зори, относно реабилитирането на ДЕТОКСА :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от tita »

Абсолютно подкрепям детоксикацията с плодове, плодови скокове и английска сол. Защото чак след като видях върху себе си действието на магнезия, осъзнах защо и от къде е бил проблема ми с предменструалния синдром (който просто вече е само спомен), нощните крампи, напуканите капиляри, умората, раздразнителността ... и всичко, заради липсата на магнезий. А приписвах всичко това на пустите женски хормони.



Плодовете са също толкова важни при детокса, защото ... няма да преразказвам статията на Д-р Георгиева. Направо ви я предоставям:

Последно промяна от tita на 01 Фев 2013, 13:25, променено общо 1 път.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от droidd »

Тита, пуснала си чудесно инфо :326 ......ще чета после. :922
И аз съм твърдо ЗА Детокса - само ползи съм видяла от него.

Днес прочетох това:
„Който и да е бащата на едно заболяване, неговата майка е лошото хранене”
китайска поговорка
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: След празничните дни на януари, с ДЕТОКС да разтоварим.

Мнение от Kleo »

... и липсата на достатъчно ВОДА в организма!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено