С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от cchery »

mishellinna написа: Но най-големият ми успех е, че успях да убедя и мъж ми да детоксва, за което се радвам най-много! :326
Можело значи, а?! :222 :1062 :1062 Браво, Мишоний!!
droidd написа:Поздравления момичета :524 :326 :326 :326 Радвам се че се справихте :940
А тези от вас, които бяха с главоболие, искрено се надявам да е отшумяло :524 :922
Леко и безпроблемно захрабване :329 И умната в най-важния ден :1058 Хубав и прекрасен ден на всички :954
и чакаме резултати
Дидка, радвам се, че наминаваш да ни видиш! :922

Тити, при теб са се закучили 3 кг, при мен 13 :1209 :1209 - аз пък не мога да отлепя трайно от седмицата, но диета НЯМА да правя! :lol: Ще трябва да стане и без! С разумно хранене и спорт!

Фюти, браво и на теб! И мен вчера ме спаси една ябълка - по обяд! Щях да пукна от слабост - виене на свят и треперещи крайнци..... просто ужас. Хапнах ябълка, около 100 сурови ядки ииииииии до вечерта бях пушка - снощи даже не бях и гладна.

Отпочнах на 71,3, завърших на 69 - чувствам се доволна, щото направих пролетния си детокс - следващият ще е сигурно през лятото! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Портокалина

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от Портокалина »

олеся написа:
Портокалина написа:Не знам толкова ли да съм се затлачила за 4 месеца без детокс, та сега да чистя, чистя и от това да ме цепи така главичката... :128
Портокалче, преди 2 години бях в същото положение - бременна в 4 месец и с изпит ансол и опит за детокс. Главоболие, повръщане ... един малък ужааааас. И тъй като хапчета не бива да се пият - хапнах и се оправих, и всички неразположения приключиха.
Тогава взех кардиналното решение - спирам с детоксите докато не родя. За сметка на това - редовен ПОД всяка седмица. По този начин контролирах теглото и не задържах вода.
Решението ми се оказа правилно. Изкарах лека и спокойна бременност. А иначе направих 2 еднодневни детокса за всички 9 мес., когато усещах че съм настинала и започваше да ме боли гърло, но мисля че не пиех ансола.

Желая ти лека бременност, повече спокойствие и усмивки!
Благодаря за съветите, олеся! И аз саботирах детокса вчера - наложи се да пия спазмалгон и вечерях шопска салата и печени картофи. Интересно, че какво е това главоболие, дето от един спазмалгон ме отпуска адски бързо - за 10 минути и вече съм добре :1044
Но и аз след вчерашния тормоз с главобола стигнах до следния извод - явно не ми понася детокса в този момент, по-нататък може пак да пробвам, но до тогава - редовни плодови или плодово-оризови дни по веднъж в седмицата и така ще крепя килограмите на доволно ниво, както и ще боря подуването и задържането на вода. :524

По темата за млякото - наскоро някой ми каза, че е доказано, че млякото и млечните продукти увеличават слузоотделянето в организма (нещо беше свързано с казеина) и при хора примерно с астма не е добре да консумират. Аз понеже исках да намаля кафето сутрин и сега пия по една чаена чаша мляко с малко нес кафе вътре. Много искам да го спра ама... не ми се получава засега. Та една алергична (според мен) хрема ме мъчи напоследък и се питах дали млякото не ми го докара това, тъй като аз през живота си не съм пила толкова мляко! А може и да е друго - в момента не живеем в много приветливо място (слава богу не за дълго!) - много мухъл има и може и от него да ми дразни...

Поздравления за всички приключили успешно този детокс и за прекрасните резултати! Пожелавам ви същия ентусиазъм и за напред! :922
ellyto

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от ellyto »

Привет, привет,

Минавам да напиша как приключи моят детокс и после ще се върна да прочета как е било при вас.
Снощи чаках гости късно да пристигнат и готвих ли готвих. Накрая се изкуших и хапнах. Ама не се изкуших от какво да е :1062 изкушиха ме печени на фурна картофки...това ми е едно от любимите неща и просто не удържах. Та мога да кажа, че снощи се захраних, пък макар и не много по правилата. Ама това е то положението, не се чувствам гузна, не бях гладна, просто се изкуших, опитах и то само си тръгна. :1062 :1062 Спокойно можеше да изкарам да не ям до днес, ноооо се поддадох. Шоколада не успя да ме изкуши, нито пържолките, нито салати, нито мезета. Шматка съм си и това е :128
Но днес ще го карам кротко :lol: Ще хапна малко моркови сурови, спаначена супичка, малко салатка и довечера евентуално ще хапна ориз на фурна, но за това ще видим. Ще се огранича в количествата, ще хапвам по-често, но по по-малко.
ellyto

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от ellyto »

Петунийке, да хапчетата са доста скъпи, но за сметка на това помагат. И на мен ми е трудно да увладея пристъпите, като пия хапче и ме отпусне, това не е гаранция, че пристъпа е преминал, защото обикновено след няколко часа отново се активира. Всеки път се моля да се справя без да пия хапчета, от една страна защото са скъпи, но от друга страна защото са си тежка артилерия и не трябва да се прекалява. Опитвам с кафе + упсарин в началната фаза действа безотказно. Колкото и странно да звучи, кафето наистина помага.
Портокалче, надявам се, че ти е минало главоболието. Ако наистина е от детокса, то по време на бременността трябва да внимаваш. Опитай по друг начин да контролираш теглото по време на детокса. ПОД са добра идея, ако ти допада разбира се. Аз такова нещо не мога да направя, не мога да погълна ориза под никаква форма, просто не ми е вкусен и накрая започва да ме боли главата и се проваля цялата схема за ПОД. Та това не емоят начин за контрол, но може да се окаже твоят. Портокалче, много притеснително ми звучи това с мухала, особено докато си бременна. Дано по-скоро да се махнете от там и да не живеете никога повече в такив аусловия.
Мишелина, браво. Гордост си за нас :) Това си е цяло чудо, че си зарибила и мъжа ти. Радвам се, че детоксът при теб е протекъл толкова леко.
Фюти, радвам се, че е минал леко и при теб детокса.
Тита, не се разстройвай за тези 3 кг. Не са кой знае колко много, ще ги пребориш. Аз открих нещо много полезно в последно време, което мисля, че ми помогна да сваля още 1-2 кг. Сутрин на гладно първото нещо, което правя е да изпия около 500 мл. топла вода с лимон. Много добре действа на организма. Пробвай, може да ти подпомогне свалянето на тези 3 кг.

Марипоса, опитай се когато се захранваш да не включваш захар в менюто си. Пробвай с мед за подслаждане.
Мари, жалко, че и ти си в кюпа на страдащите от мигнетата. Изненадвам се колко много хора имат този проблем. В моето обкръжение няма страдащи от това чудо и все си мисля, че не са толкова много хората, които имат този проблем, но съм грешала. Радвам се, че детоксите ти помагат. Не трябва да се обвиняваш, че си стигнала до хапове, когато ти е било много зле. Нормално е в някакъв момент да се предадем. И на мен понякога от хаповете много ми се гади и ми е ужасно кофти на стомаха, но успявам да удържа да не повръщам и след известно време минава този ефект на хапчетата. Унасят ме и заспивам.
Srundak, хубаво е че си си променила навиците, това е един от ефектите на детокса. Радвам се за резултатите, които имаш и продължавай в същия дух.

При мен с времето (но не и от детоксите) болката е намаляла драстично, дотолкова, че рядко са моментите когато наистина не мога д аизлезна от вкъщи от болка. Обикновено я издържам през дена, а вечер като ми стане много тегаво и просто пия хап. За съжаление детокса не ми повлиява на главоболието, но при мен има един съществен фактор, който влияе, а именно противозачатъчните, които не мога да спра да пия. Все пак детоксвам, защото вярвам, че малко или много това ми носи добро здраве и ще продължа да го правя.
Чери, напоследък се изненадвам от факта, че много хора не могат да се заситят от сок от цитруси. Явно има някаква причина. При мен това не се отразява по този начин. Мен много ме засища, даже последния детокс го изкарах сигурно с около 1.5 сок на ден, което обикновено е много малко. Имаш ли обяснение, защо не се засищаш от цитрусите? Чери сигурна съм, че ще се пребори и с твоите 13 кила, просто трябва търпение. С промяната в хранителния режим няма как да няма положителен ефект.
ellyto

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от ellyto »

Днес на обяд включих и малко нахут, но после видях, че боба не се препоръчва първия ден. Трябваше да се досетя, че не е много препоръчително, нооо нищо. Хапнах малко и няма да ям повече днес, ще си хапвам от утре нахут, много ми харесва.
Портокалина

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от Портокалина »

ellyto написа: Портокалче, надявам се, че ти е минало главоболието. Ако наистина е от детокса, то по време на бременността трябва да внимаваш. Опитай по друг начин да контролираш теглото по време на детокса. ПОД са добра идея, ако ти допада разбира се. Аз такова нещо не мога да направя, не мога да погълна ориза под никаква форма, просто не ми е вкусен и накрая започва да ме боли главата и се проваля цялата схема за ПОД. Та това не емоят начин за контрол, но може да се окаже твоят. Портокалче, много притеснително ми звучи това с мухала, особено докато си бременна. Дано по-скоро да се махнете от там и да не живеете никога повече в такив аусловия.
ellyto, надявам се другата седмица през уикенда да се преместим и да се похваля, че спя на новичко и чистичко :826 :1074 :427

Иначе ПОД или само плодов ден без ориз трябва да пробвам иначееее както съм подкарала едни кутии със сладолед, може да се търкалям до септември вече, а знам, че ще ми се отрази пагубно на самочувствието. Затова съм решена да опитам някакъв лек и здравословен начин да не качвам по кило на ден! Знам, знам - начинът е просто да се храня здравословно без злоупотреба с храна, ама пусто като обожавам сладолед :328
ellyto

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от ellyto »

Щом ти се хапва сладолед, хапвай си. Само трябва да си наложиш да не прекаляваш.
При мен важи на 100% максимата "без 1 мога, но с 1 не мога", ако и при теб важи този принцип, значи закъсвацията е сигурна :1062 :1062 Аз мога да си наложа да не ям някакви неща, но опитам ли поне малко от нещо ииииии тогава всичко пропада.
Пожелавам ти да се чувстваш орекрасно през следвщаите месеци и никакво падане на духа, никакви сривове на самочувствието и т.н. Горе главата, радвай се на живота, усмихвай се и бъди щастлива. Знам, че от известно време очакваш да забременнееш и след като това е факт, значи само положителни мисли трябва да са ти в главата.
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от futarela »

Виждам те ДОК ! И ми е приятно ! Да си жив и здрав !!! :922
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
олеся

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от олеся »

Сутринта се метнах на кантара -0,5. Това е добре за еднодневен детокс.
До момента съм на 1 чай с мед и лимон, 1 грейпфрут и 2 варени картофа. За вечеря планирам ориз с една камара зелении (спанак, киселец, лук, левурда, магданоз) запечен на фурна.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от Мърмори »

Браво на всички вас, които колкото и да ви беше трудно не се предадохте! За разлика от мен, която се издъних още на първия ден. Нещо не бях достатъчно силна. Както и да е. Аз искам да похваля моя Жоро, който издържа сам самичък 2 дена и днес чинно си захранва с картофки и салата. Много се гордея с него!
ellyto

Re: С ДЕТОКС и цветя да посрещнем пролетта

Мнение от ellyto »

Еха Зори, голяма работа е твоят Жорко. Браво на детето! Моите поздравелния!!!! А ти не се скофтвай, всеки има такива моменти, в които силата му изневерява и се изкушава от нещо. Аз те подкрепям и вярвам ,че следвщаият път ще ти се получи!
Заключено