Междудетоксово настроение

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от cchery »

Орхидея написа:Привет мили мецанки!
Влязох да попрочета как сте и тайничко се надявах да прочета, че отново се е заформила някаква срещичка ...
При мен всичко е горе-долу по старому. Детоксикирам почти редовно - само февруарския детокс, а този отчетох с 2 дни. Много лек ми беше детокса, но като свалени кг безрезултатен.

Искам да "повдигна" и още една тема. Наскоро (този понеделник) гледах в "На кафе" по Нова ТВ за вредите от пшеничните брашна и производни. Как се справяте, какво хапват децата ви, успявате ли да им приготвяте друг тип зърнени храни? Ако темата не е за тук, моля преместете въпроса ми!

Поздрави на всички мецанки и успешен ден от мен!
Люска, радвам се на този твой отдавна чакан постинг... :923 :923 . Малко сме се улисали всички като че ли и никой не е повдигал темата за национална среща :mrgreen: , а трябва! Можем да помислим върху въпроса.

Аз успях да направя 2 последователни детокса тази година - януари и февруари.... Нещо, което не бях правила от миналата година по това време. И съм доволна от пречистващия ефект. Килограмите ми взеха сами да вървят надолу от юни миналата година - вариации на обяснения за това имам много, но каква е истината, само тялото ми знае. :lol: Мартенският детокс го пропуснах поради отворилата ми се възможност да "скокна" до Париж за 4 дена - съм описала тази "забежка" и съм пуснала снимки..... надявам се да мине за оправдание. :1062

Не съм гледала предването, което споменаваш. Но като цяло не приемам крайните мнения. Както това за млякото, което било отрова, а сега и за житото..... Макар че ти си написала буквално "пшеничните брашна и производни" - сигурно се има предвид житото след съответната му обработка в мелниците и хлебозаводите...... която обработка със сигурност го прави бедно на хранителни вещества и богато на химия...... В това като че ли не се съмнявам.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Tami

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от Tami »

Мила Чери,
Аз онемях гледайки инфото за посещението ти във Париж. Описанието, дълбочината, пълнотата на посещението ти там, изпълнено със снимки и видеота са по-добри от които и да е пътеводител който да съм гледала за Франция. А вдъхновението ти с което си описала всичко е несравнимо. Благодаря ти че ме прехвърли там за секунди и ме изпълни с вдъхновение и наслаждение на красотата, пищността и сладостта на ежедневието там, което си описала, макар и с цената на крака изпълнени с болка и скънана маратонка! Благодаря ти Чери. Преживяното е било магическо и аз успях чрез него да надникна поне за малко в прекрасното ти преживяване в Париж!


:922 :329 :922
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от cchery »

Леле, Тами, чак сега виждам какво си ми написала...... :oops: :oops: :oops: Много мило ми стана и драго.... Благодаря ти!

Междудругото аз успях да опиша с думи и снимки едва една трета от екскурзията ни в Италия... и пускам линк към постинга.... ако ти остане време .... и на всички други де - Италианската целувка върху моята буза. :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от Kleo »

Уау, Чери, без дъх и без думи останах след прочитането на френските и италианските ти вълнения отскоро, браво, момиче, за младия ти приключенски дух и красивото твое поетично перо, превръщащо в лирика дори огромни текстове!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Sladka Debelanka

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от Sladka Debelanka »

Здравейте, искам да попитам нещо. Напоследък ми се ядат само плодове. Мога ли да карам само на плодове или е опасно за здравето ми?
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от Kleo »

Сладка, слушай тялото си. Едва ли ще те подведе. Плодовете са страшно полезна храна. Съдържат витамини и плодова захар. Прочистват тялото, имат фибри. За всеки случай може да се консултираш с личния си лекар или със специалист по хранене / диетолог. Тук момичетата ще ти дадат повече насоки и съвети. Според мен ако изкараш до седмица на плодове, няма нищо застрашаващо за здравето ти. Освен ако нямаш някакво специфично състояние / заболяване, което да е пречка за това. Пий достатъчно вода. Може да добавиш пчелен мед в менюто си. Както и сурови ядки. Те ще ти осигурят белтъци. Защото плодовете са въглехидратна храна, а организмът има нужда от протеини. Дано съм ти била полезна с написаното :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от Kleo »

Днес е ден, който се намира между два детокса - януарският и февруарският. И понеже съм в настроение да пиша, а и съвсем скоро си тръгвам от работа, реших да намина и да драсна 2-3 реда в тази тема. Как я карате между детоксите, мецанки? С какво се храните? По колко ядете? Аз нещо не мога да се спра напоследък, все ми се похапва по нещо... и трудно се въздържам... и на сладичко налитам :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от Kleo »

[img]http://gotvach.bg/files/lib/600x350/piza-or-salad.jpg[/img]

Пица или Салата? От нас си зависи. Изкушението обаче понякога е твърде голямо!

Хайде да си похортуваме тука и сега за това как се справяме с кулинарните изкушения, колко често им се поддаваме и т.н. :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Междудетоксово настроение

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор