Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Публикувай отговор
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Мърмори »

[img]http://phood-tales.com/wp-content/uploa ... 00x434.jpg[/img]

Един път седмично е добре да се прави плодово-оризов разтоварващ ден - 1 кг плодове (ябълки, киви, грейпфрути, портокали,череши и т.н.) се разделя на 5 порции. Ограничаваме храната до варен ориз - около 50 гр. ориз се сварява в 1 литър вода (като супа).

Оризът е ценна храна, която е не само много вкусна, но е и съвсем диетична.Подходяща е за хора от всички възрасти, защото възвръща баланса в организма.Оризът съдържа преди всичко "бавни" захари. Доброто при тях е, че те се разграждат така, че не натрупват депа. Има и протеини, наистина в не особено големи количества, но затова пък изключително качествени. Оризът е изключително богат на сложни въглехидрати, а те са основният енергиен източник за организма. Кафявият ориз е естествен източник на фибри, витамини от групата В и минерали. Освен това е с много нисък гликемичен индекс, т.е. абсорбира се бавно и не води до покачване на нивото на кръвната захар.Оризът (но приготвен без сол) в комбинация с пресни плодове прочиства организма, засища и е лека храна.
ВАЖНО Оризът НЕ трябва да се подправя със МАЗНИНА при приготвянето му.Важно: след като ориза се свари не се отцежда, и не се яде само той, но и водата му трябва да се пие.

ЗАЩО Е ВАЖНА ОРИЗОВАТА ВОДА
Варианти на овкусяване:
1.За да стане по-вкусен може да сварите зеленчуци и след това да ги отцедите.Използвайте този ароматен зеленчуков бульон,за да сварите ориза в него-той става също много по-вкусен и лесно поглъщаем.Добавете зелени подправки-целина,магданоз,копър... и ще получите страшно вкусно ястие.
2.Овкусен само със зелени подправки-магданоз,копър,целина,риган,сминдух,чубрица-кой каквото обича
3.За любителите на лютото с лютив червен пипер,черен пипер и др.
4.Сладък вариант -с мед и канела.Ако го овкусявате по този начин,не прекалявайте с меда! Да,той е страшно полезен,но все пак големите количества от него се лепят на :1112

И не на последно място да се пие поне 2 литра димяща вода или чай.
Няма определени дни, в които се правят плодово-оризови дни (ПОД) (както е при детоксикациите), но ако решите да ги съобразите с фазите на луната:
можете да си изберете ден от тук.


Старите теми: , ,
Портокалина

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Портокалина »

Здравейте, момичета!
Отдавна не съм писала, но много хубави неща ми се случиха напоследък, та все не остава време! :222
Много искам да направя ако не детокс, то поне ПОД, но понеже още кърмя и се притеснявам дали и как един ПОД би се отразил на кърмата. Някой има ли опит или инфо да сподели ще бъда благодарна :1209
Kalia

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Kalia »

[quote="Мърмори"]
"Оризът е ценна храна, която е не само много вкусна, но е и съвсем диетична."
Да, така е, ако става въпрос обаче за ПЪЛНОЗЪРНЕСТ ориз.
Белия е вреден. Той е пречистен до нивото на бялото брашно и сварен затлачва червата и организма като цяло. Затова може да се замени с пълнозърнест ориз - той първо се оставя да покълне добре за 2-3 дни и след това се сварява за около 5 минути. :222
rosa_bg

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от rosa_bg »

Портокалина написа:Здравейте, момичета!
Отдавна не съм писала, но много хубави неща ми се случиха напоследък, та все не остава време! :222
Много искам да направя ако не детокс, то поне ПОД, но понеже още кърмя и се притеснявам дали и как един ПОД би се отразил на кърмата. Някой има ли опит или инфо да сподели ще бъда благодарна :1209
Лично на мен в деня, в който правя ПОД ми намалява малко кърмата, но след това се нормализира. Ако детенцето не разчита само на кърма ще се справиш. Същото е и за детокса. Предишния път се подхванах, когато детенцето ми беше около годинка и свалих около 20кг. Сега съм с второто и пак започвам, но този път от по-малко кг. Надявам се и сега резултатът да е прекрасен, както и миналия път. Твоето детенце на колко е? Успех!
Портокалина

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Портокалина »

rosa_bg, благодаря ти за отговора!
rosa_bg написа:Твоето детенце на колко е?
Синът ми е на 4 месеца и половина и засега е само и единствено на кърма. Мисля да изчакам още месец поне и тогава да се пробвам да направя един ПОД, а за детокс - нямам търпение! Така разкошно съм се чувствала след тези разтоварвания!
Ще започна да следя по-редовно темичките тук, за да се надъхвам и скоро да направя ПОД-че :1081
олеся

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от олеся »

Запис в новата тема. Ще си правим компания в ПОД. Аз го редувам и с 1 разтоварващ ден на кисело мляко и плодове и мин. 2 л. вода. Ефекта е мн.добър, но не съм постоянна.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от cchery »

Здравейте. Чак днес влизам да отчета 1 разтоварващ ден, който направих четвъртък. В никакъв случай не е ПОД, но беше ден само на сурова храна, т.е. салата за обяд и вечеря, плодове за закуска - сутрешна и следобедна и гореща вода. Просто миналата седмица се чувствах прекрасно по време на ДЕТОКСА с малко и лека храна и си казах, че ще се пробвам по 1 ден в седмицата да го правя. Не се похвалих предварително, щото си се знам - веднага ще оплескам нещата. :1062 Целта на упражнението беше и да задържа постигнатото като кг от ДЕТОКСА и целта беше постингата. До вчера де :lol: :lol: .

Портокалина, честито! Желая ти прекрасни и вдъхновяващи моменти с бебко! :954 Що се отнася до правенето на ПОД докато кърмиш, ако те притеснява момента с отделянето на токсини в кърмата, не мисля, че е основателно. Освен ако през цялото време не се храниш изключително здравословно и с чисти продукти и в тялото ти да няма замърсяване. Токсини се отделят постоянно и хубавото е, че си имаме отделителна система за тази работа :1062 , така че какво минава през кърмата, е въпрос, на който трудно някой би отговорил. Но ти пък си лекар и със сигурност знаеш тези неща по-добре от мен. :954 Виж, ако количеството на кърмата намалява, тогава това би било проблем, наистина. Може би ще разбереш, ако пробваш.
олеся написа:Запис в новата тема. Ще си правим компания в ПОД. Аз го редувам и с 1 разтоварващ ден на кисело мляко и плодове и мин. 2 л. вода. Ефекта е мн.добър, но не съм постоянна.
Оли, напук на гръмките заглавия и предупреждения от сорта на МЛЯКОТО - СМЪРТОНОСНА ОТРОВА, ти продължаваш да си разтоварваш по този начин :1062 . Като "гледам" още не ти е подействала отровата :lol: . Снощи с мъжа ми си говорихме за тези неща: ясно е, че не можем да отречем факта, че най-големият процент дълголетници в България се намира в планината, където "диетата" на тези хора е немислима без мляко и млечни.... Но това е тема за друга тема :1062 . Тази я оспамих яко и спирам!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Ванчето »

Ето ме и мен!
И аз да отчета успешен ПОД вчера. Не свалих много, но коремчето ми отново стана по-малко... :1062
На мен са ми много лесни тези разтоварващи дни и си ги правя доста често. Дори в месеците когато пропускам детокс, задължително си оризя 2-3 пъти. Предпочитам да ги правя на фазите на луната, така ми е по-лесно да се настроя като че ли...
Радвайте се на снега, момичета, направете и по някой снежен човек с децата! Хубаво съботно настроение и много усмивки!
До скоро!
Никога не е късно за ново начало!
Портокалина

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Портокалина »

cchery написа: Портокалина, честито! Желая ти прекрасни и вдъхновяващи моменти с бебко! :954 Що се отнася до правенето на ПОД докато кърмиш, ако те притеснява момента с отделянето на токсини в кърмата, не мисля, че е основателно. Освен ако през цялото време не се храниш изключително здравословно и с чисти продукти и в тялото ти да няма замърсяване. Токсини се отделят постоянно и хубавото е, че си имаме отделителна система за тази работа :1062 , така че какво минава през кърмата, е въпрос, на който трудно някой би отговорил. Но ти пък си лекар и със сигурност знаеш тези неща по-добре от мен. :954 Виж, ако количеството на кърмата намалява, тогава това би било проблем, наистина. Може би ще разбереш, ако пробваш.
Благодаря, cchery! Понеже така и така ми намалява кърмата, май ще изчакам още малко с ПОД-уването, за да извлека максимума от кърменето. После така или иначе това ме чака - ПОД и детокс, че едни 7 кг така са се лепнали и не мърдат! :328
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Ванчето »

Привет в малко поизостаналата темичка!
Аз като едно послушно и добро "дете" :525 вчера си направих плодово-оризовия ден и се чувствам прекрасно! Абсолютно съм сигурна, че именно тези разтоварващи дни ми помагат да задържа свалените от детокса килограми.
Имам само едно въпросче : през тези разтоварващи дни добре ли би било да се хапват дневната доза кълнове или по-добре не? Как мислите? Аз за сега ги пропускам в тези дни, а не би ми се искало...
Лека и спокойна вечер от мен!
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Плод,ориз,водичка за стройна снагичка- IV тема

Мнение от Мърмори »

Ми не знам за кълновете... :1044 Мисля, че е по-добре да ги пропускаш. Карай си по схемата.
Хайде и аз на хорото с едно ПОДче. Макар че като гледам тук май открихме сезона само със солови изпълнения.:222
Публикувай отговор