Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от cchery »

Бъни написа:Сега видях, че futarela е писала за кайсии и се сетих, че исках да питам дали са подходящ плод за първия ден от захранването?
Бъни, не мисля, че има проблем да хапнеш кайсии утре. Все пак са си плод. Честно казано аз днес ядох ............ диня :1062 . Е, все бях хапвала диня рано през последните години, но в началото на май - НИКОГА досега :221 . Ама вече и това е факт. При положение, че черешите при нас са 8 лв, ягодите - 6 лв, динята, за чието кило ми искат 2,20 ми се видя доста изгодна :D . А ако ви кажа колко сладка беше..... уникална!!! Били от Гърция - така ми каза продавачката....... То вече можеш ли да им хванеш края?! :1044 :1044

Аз днес си изпих ансола - така че действам по учебник. Чувствам се добре и разтоварила тези дни, че .... като попрекаля с хапването и нощният ми сън става.... непопулярен :955 . Сега съм ок. И т.к. предните 2 дена не съм се баш ограничавала, определено не мисля за захранване още. :lol:
Petunija написа:Исках да попитам как ядете овесените ядки в деня на захранване, не ми се вярва да е с каквото и да е мляко, вероятно с вода. Моля дайте рецепта. Имам мюсли в нас, мисля да ги използвам утре.
Ами аз всщност откакто правя детокси, сутрешното кафе никога не съм го пила без мляко. :) Овесените си ядки (ако ям такива) също са ми с мляко. Но миналата седмица си направих такива в офиса и т.к. нямаше прясно мляко, им сложих прясно изцеден сок от портокали и честно казано много ми харесаха. Така че, Петунийке, ако решиш да си стриктно режимна, просто си ги направи със сок.

И така?! Къде сте, девойчиня?!? :mrgreen: :mrgreen:
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Petunija

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Petunija »

Черка, много ме зарадва с това, че може и с мляко овесените ядки. Вече изпитвам такова отвращение от цитруси, че не искам да чувам нови рецепти с тях.

Днес ми дойде МЦ /по-раничко/, дали от това, ама нещо ми спадна и дух и разположение. Изпитвам адски глад, направо имам чувството, че нещо в психиката ми ще се прещипе и ще превъртя. Установих, че да изпитваш физически глад не е страшно, стърже ти, къркориш, ама психически си си ОК. Но психическия глад е страшен! Дали пък не е криза от чистенето. Времето гадно, боли ме корема, и съм адски, адски гладна. :328
И една от причините да зациклям в омагьосаните си мисли е, че нямам грам работа и вися на бюрото си и тъпо гледам в монитора и си психясвам. Просто не знам как ще издържа до утре, но НЯМА да се предам. :1055
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Kleo »

Петуния, и аз съм като теб :126 Озверяла от глад, но няма да се предам и да съгреша, нееее, ще го карам напук и на студа, и на дъжда, и на къркорещия ми стомах :1058 И знаеш ли защо ще устоя? - защото просто обожавам чувството за лекота в корема в деня, следващ самото пълнолуние, тоест чакам с нетърпение утре сутринта, когато ще се събудя с щастливото усещане за сравнително плосък корем :1216 Ще устискаш и ти, а ако ти призлее, спри се на нещо полезно и растително като храна, все пак да не вземеш да се изложиш с нещо тлъсто и мазно, че язък за хубавия ти детокс досега, нали така? С теб съм! :922 Отчитам изпита сол, изпити кафета, вода и чайове без захар, както и изядени много обелени ябълки :1216 Добре съм, главоболието премина вече, за моя радост. А и ансолът от вчера си действа, както си му е редът. Всичко е ОК при мен. Лошото е, че ще готвя тази вечер и ще ми мирише на манджа. Нищо, приготвила съм си едно домашно компотче от череши и едно бурканче със затворени кайсии без захар, та докато мойте муат сготвеното, аз ще ям плодове, че ябълките ми свършиха вече. Утре и вдругиден ще захранваме, нали? :524 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Petunija

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Petunija »

За излагане хич не си и помислям - в смисъла, в който го казваш.

Предишни детокси, дори плод не съм яла, само сокове, чайове и вода, защото съм крайна и мисля, че ям ли плодове - стомахът ми ще трябва да ги смели. Никога не съм допускала отстъпление. Сега ми е адски отпаднало, мержелее ми пред погледа и имам чувството, че съм пила някакъв транквилант...едно такова странно. /Сега ли намери да ми дойде..../

Ако стане още по-трагично положението, мисля в краен случай да прибегна до малко краставичка и половин домат, барем залъжа тоз предателски стомах. Ама в краен случай!
А иначе, коремът ми е залепнал за гърба. Това не ми е стимул. Не обичам да се предавам, играя хорото до край. Добре че днес не съм на танци, че нямаше да мога да играя.

Довечера всички на отчет за успешен детокс!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Ванчето »

Малееее, момичета, днес толкова време седя във форум, че само съм си хранила и приспала детето, другата работа така си стои... :):):)
Петуния, не искам да се бъркам , но според препоръките на д-р Михайлов след детокс овесените ядки се ядът с вода. Предварително ги заливаш 15-30 мин с топла, но не гореща вода. Според мен не удачно с мляко. Мляко и яйца по-добре на втория ден от захранването, а ако успееш да ги пропуснеш още по-добре. Идеята на двудневното захранване е първия ден да си изцяло на сурова, растителна храна, на втория ден вече се преминава на варени/задушени т.е термично обработени. Аз например първия ден ям зелена салата овкусена с лимон или салата от рендосани морков, бяла ряпа и краставица. На втория ден си хапвам броколи с чесън и копър и бланширани зеленчуци (морков, карфиол, картоф, тиквичка) отново овкусени с чесън, копър или магданоз и мъничко маслиново олио. Но пак казвам, това е моят вариант, всеки си преценява сам за себе си. Аз започнах така да захранвам от януари по съвет на Бобичан и съм много доволна. Добре се чувствам, а и резултатите запазвам.
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от cchery »

Petunija написа:Черка, много ме зарадва с това, че може и с мляко овесените ядки.
Аааааааааа, не съм казала, че може :lol: . Това, че аз го правя така, си е мое подобрение! :1058
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
олеся

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от олеся »

За сега и при мен всичко е под контрол. Започвам да се замислям за утрешното захранване, за да се подготвя с продукти още от сега, че утре имам разни ангажименти. За закуска - ябълка, а за обяд - салата от моркови, за вечеря може да си сваря едни пресни картофи с копър и чесън. На следващия ден ще вкарам млечни, а на третия месо.
Petunija

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Petunija »

Втората половина на деня мина доста тежко и безкрайно, мисля да си лягам рано, че не се чувствам добре и да ускоря идването на утрешния ден. Ще се вслушам в препоръките ви, утре ще хапна салатка на обед, вечерта - картофки.
Ох, да идва утрето! Но ябълки и цитруси да не виждам в следващите няколко десетки месеци! :1062
Лека нощ, момичета, не остана - душче, чайче с лимон и.....утрето дошло! :1216
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Kleo »

Браво, детоксващи дами! Железни сме :326 Чери, честно казано, това с кафетата по време на детокс ми е познато - просто не мога да пия чисто кафе, хайде без захар мога, но без мляко или сметана в него - не мога, много ми е силно, гъсто и черно, и всичко ми се разтреперва. Така че ако имам някакво прегрешение тези три дни, това е сметаната / млякото в кафето ми или пия направо 2 в 1, това е. Лека пълнолунна нощ и до утре :922 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
mira_b

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от mira_b »

Добро утро!
И този път съм успешна и се радвам :1216 Имам малко качени кг след края на конкурса и резултата след тридневния детокс ме очарова :1028
Успешно захранване :922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Майския детокс пристига и самочуствието ни се повдига!

Мнение от Kleo »

:1216 Доволна съм от резултата и аз! :1216 Цели -3 кг съм :222 Дзааак! Ей, това ябълките и ансолът чудеса правили бе :222 Срам ме е да ви кажа колко килограма съм сега :oops: но съм все пак с три килца по-малко, отколкото бях преди броени дни, ураааа :954 продължавам с нов хъс и мотивация напред :423
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено