Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от Kleo »

8, 9 и 10 август - детокс по пълнолуние през август 2014 година :954

Не зная дали някой ще детоксва точно тогава, предвид форумната ни среща в Черни Вит, но тъй като утре започва месец Август, реших да пусна новата детокси-темичка, пък който се включи - окей, който не успее - следващият път :222

Позволявам си да цитирам НаскоМими от юлската детокс-тема, защото ми харесва да си припомням информацията за детоксикациите :524
naskomimi написа:[img]http://revita.bg/root/_rev-admin_/WP/wp ... /detox.jpg[/img]
Човешкото тяло притежава невероятна способност за лечение и дълголетие. В него се намира разум, по-силен от всяко лекарство или хирургически скалпел. Гладуването дава на тялото заслужена почивка, от която то се нуждае, за да се възстанови. Сила, която кара тялото да се лекува. Гладуването и соколечението обновяват здравето отвътре навън. По-лесно е, отколкото изглежда. Дори и еднодневното гладуване всяка седмица осигурява 50 възстановяващи дни в годината. Дайте възможност на вашите клетки и на себе си да се прочистите, подхраните, да се излекувате и да се възродите.

- Повишаване на енергията и подобряване на умствените способности
- Лекуване на хроничните заболявания без лекарства
- Намаляване на теглото без досадни диети
- Запазване на издръжливостта без чувство за глад
- Гладуване вкъщи или на работа - идеално за напрегнат начин на живот
- Приготвяне на бързи и вкусни сокове



Детоксикация на организма по време на пълнолуние

Детоксикацията е метод, чрез който организмът се пречиства от токсини, натрупани в следствие замърсената околна среда, консерванти и добавки в храната, стрес и пр.
Прилагана системно, детоксикацията подобрява метаболизма, което води до по-правилно усвояване на хранителните вещества.

Детоксикацията не е диета!

Чрез нея се влияе косвено, а не пряко върху теглото, т.е. постига се оптимизирането му както при наднормено, така и при поднормено тегло.
Започва се 2 дни преди пълнолуние като по този начин се дава възможност за отделяне на токсини от тъканите и насочването им към кръвта. В деня на пълнолуние има мощна отливна вълна, която ги "измива". Преди пълнолуние се гладува по-лесно, постигнатите резултати се задържат трайно и т.н.
Дори само в деня на пълнолунието да не се приема храна (пият се подходящи чайове или топла вода), може да се стопят 1-3 кг, но 3-дневното пречистване има голяма сила.
Методът е подходящ за всички, включително бременни жени и кърмещи майки (регулира лактацията)

ВАРИАНТИ ЗА ДЕТОКСИКАЦИЯ

1.Детоксикация с прясно изцедени сокове

Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.
Половин час по-късно започва пиенето на сок от 2-3 лимона, 4-6 грейпфрута, 4-6 портокала - общо като сок да се получи 2 литра. Сокът се разрежда с 1,5-2 литра минерална вода. Друга храна не се приема. При глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал.
Органичните киселини в плодовете подкрепят очистването, плодовата захар подкрепя черния дроб, предпазва от хипогликемии и влияе добре на тонуса.
Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се направи от ябълки. При много силно чувство на глад може да се вземе 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода.
Може също пектин - 1-2 ч.л. пектин с половин ч.л. мед се разбърква на каша. Долива се малко вода и се разбива с ножа на миксера до гъстота на желе. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето.


ЗАХРАНВАНЕ- ЗА ВСИЧКИ ВАРИАНТИ

Закуска - 2-3 кивита или 1-2 ябълки, или 1-2 портокала. Към 10 часа - 2-3 с.л. овесени ядки с малко стафиди (стафидите не са задължителни) се заливат с топла вода 50-60 градуса. След 15-30 минути са готови за консумация.
Обяд (по-въглехидратен) - картофи соте, картофена салата с лук, варен ориз, задушени зеленчуци, салата от зеле и моркови. Ястията могат да се гарнират с маслини.
Вечеря (по-белтъчна) - салата със сирене или извара, счукан чесън и зехтин, отново картофи, ориз. Месо не се разрешава.
На петия ден следва обичайно хранене.


2.Детоксикация с Ги (GHEE)

Купува се от диетичните магазини. Три поредни дни сутрин на гладно се взема топло претопено краве масло (кипва се маслото и отделената на повърхността бяла пяна се изхвърля)
първи ден - 30 гр. (2 с.л.)
втори ден - 60 гр. (4 с.л.)
трети ден - 90 гр. (6 с.л.)
30-40 минути след маслото започва пиене на топла (около 70 градуса) минерална/преварена вода, или чай - 2 литра дневно.
Обяд и вечеря за трите последователни дни - 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 литър вода (без сол и мазнина, може да се добави само малко копър или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се вземе мед с лимонов сок и минерална вода или пектин. При силен дискомфорт детоксикацията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние.
Повтаря се на следващото пълнолуние.
Четвърти ден - сутринта на гладно се вземат 1-2 с.л. рициново масло, 2 чаши чай. След 1-2 часа могат да се консумират плодове. Обяд и вечеря - леко зеленчуково меню.
ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА!


3.Детоксикация с грейпфрути
Необходими продукти за един ден:
1. 5 грейпфрута, желателно - розови;
2. 5 яйца.
Грейпфрутите се белят от кората и от ципите (да останат само най-тънките). Яйцата се сваряват 15 минути. Отделя се белтъкът.
Сутрин на гладно се изпива 10 гр английска сол в 50-70 мл вода.След 30 мин може да се пристъпи към хранене.
Час след събуждането закуска с един яйчен белтък. След още един час - един грейпфрут. И така да се редуват грейпфрут - белтък. Получават се цели десет порции за един ден.
При глад, пийте топла вода. Колкото повече, толкова по-добре.
При чувство на слабост, топла вода + лимонов сок.
Желателно е яденето да приключи до 20 часа.

4.Летните детокси
През този детокс не пием цитрусови сокове-ако сте забелязали по това време на годината цитрусите вече са по-сухи и не са много подходящи за сок.Хапваме ДО 1 кг сезонни плодове на ден, разпределени на по-малки порции през деня.
Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.Половин час по-късно започва пиенето на вода,чай и димяща вода.Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване-същото както при детоксикацията с прясно изцедени сокове.
Този детокс е много лек и приятен, а пък станат ли дините и пъпешите ... и количеството им не е ограничено.

По време на детоксикацията се разрешава кафе (антидот на много токсини), както и чай - билков, зелен (не Сание), черен, мате (регулира обмяната, при разширени вени, хемороиди, има антиоксидантно действие, потиска апетита, чудесно тонизира; 1 ч.л. или 1-2 пак. мате се запарва в чаша вряла вода за 5 минути и се прецежда). Като количество - колкото поискаме.


При дискомфорт-главоболие,гадене,отпадналост...


ВАНА ЗА КРАКАТА ( при разширени вени - за ръцете ) - краката се натапят в кофа с хладка вода – 37°С и се долива гореща вода, така че за 15 мин се достигат 40 – 43°С. по желание процедурата може да продължи още 10 - 15 мин. Това е в случай на кризи.
MENTAT - индийски билкови таблетки - 3 Х 1 - 2 таблетки. (Вместо аналгин).
ЧАЙ - мента + маточина - по 1 супена лъж. се запарва 10 мин. в 0,5 л вряла вода. Пие се на порции.
МЕНТОВИ ИНХАЛАЦИИ - Загрява се дебел порцеланов или керамичен съд като в него се кипва вода с малък бързовар за 1- 2 минути. После водата се изхвърля. Наливат се 50 - 60 капки = 1- 2 мл. Вдишва се 15 мин.
При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост...) може да се взема мед с лимонов сок и минерална вода или пектин.


ЛУНЕН КАЛЕНДАР 2014г. http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi- ... ndar-2014/" onclick="window.open(this.href);return false;


Препоръки за отслабване след детоксикация

1. Един път седмично е добре да се прави плодово-оризов разтоварващ ден - 1 кг плодове (ябълки, киви, грейпфрути, портокали) се разделя на 5 порции. Ограничаваме храната до варен ориз - около 50 гр. ориз се сварява в 1 литър вода (като супа). Може да се добави копър или магданоз. Да се пие поне 2 литра димяща вода или чай.

2. Сутрин вместо закуска се изяжда 1 грейпфрут и още един през деня (може на сок). Важно е вторият да се консумира 30 минути преди или 30 минути след ядене.

3. През деня да се пият 2,5-3 литра топла вода или чай.

4. CALCAREA CARBONIKA 9CH - 2x3 зрънца - регулира обмяната. 10-15 минути преди и след нея не се приема нищо.
Кофеин и ментол (като антидоти на хомеопатичните средства) са позволени, стига да се спазва интервалът между приемите, т.е. калкареата може да се приема 10 минути преди/след кафе, паста за зъби, дъвка.

5. Вечерята да не е по-късно от 19 часа.

6. 1-2 ч.л. пчелен прашец (не пчелно млечице!) се смучат сутрин като бонбон. Може да се разтворят във вода, сок, кисело мляко.

7. Витамин С - 1-2 гр. дневно. Правилото е като при грейпфрутите.

8. Правилно съчетаване на храните.
Допуска се съчетаването на въглехидрати и протеини (например картофи и месо), но задължително с тях да се приема салата (до известна степен тя елиминира нетолкова добрата комбинация).
Според крайните привърженици на разделното хранене, въглехидрати и белтъчини не трябва да се съчетават в никакъв случай. Поотделно могат да се съчетават със зеленчуци.
Спазват се естествените цикли на тялото:
- до обяд се приемат само плодове и плодови сокове, тъй като са засилени пречистващите функции на тялото. Тази храна подпомага, без да пречи на очистването;
- от 12.00 часа до 20.00 часа се приема храна - тялото набавя енергия;
- от 20.00 часа до 04.00 часа се засилва процесът на обработване на храната и също не се препоръчва хранене.

9. Поне половин килограм пресни плодове и зеленчуци дневно.

10. Чай №11 - Подтиска апетита, има отводняващо действие, активира обмяната на веществата.В готов вид може да се закупи от аптека"Вербена М" , на "ул. "Любен Каравелов" 74 в гр.София
Може да се поръча да се приготви в билкова аптека .
Ето рецептата:
Rp./Rad. Levistici- корен девисил
Rad. Petroselini-кор. магданоз
Fol. Betulae- листа бреза
Fol. Urticae- листа коприва
Rad. Urticae- корен коприва по 50 г
Fr. Juniperi- плод хвойна
Fr. Anethi- плод копър
Rad. Liquiritiae-кор. сладник 30,0
M.D.S. 1 суп. лъж. от сместа се запарва с малко вода (50- 70 мл) през нощта. На сутринта чаят се залива с 400 мл вряла вода и се прецежда след 10 мин. Изпива се на 5 порции през деня.

Тези препоръки (от 1 до 10) са основни,т.е добре е да се започне с тях.След месец постепенно може да заменим калкарея карбоника с цефамадар,може да се направи малко почивка от пчелния прашец и вит.С. като на тяхно място добавим:

11. Сминдух - Fr. Trigonellae 200,0
Това е доза за 1 месец, т.е. по 6 гр. дневно - има хормонобалансиращо действие. Да не се пада под тези 6 гр. Приема се 1-2 ч.л. директно във вода или 1 с.л. в чай или в храната.
Има го при подправките в магазините за хранителни стоки и по-големите пазари.

12. Чист домашен ябълков оцет.
Рецепта:
1 кг ябълки (да се намачкат) + 200 гр. мед или захар + 20 гр. хлебна мая + 25-30 гр. сух типов или ръжен хляб. Оставя се да ферментира, след което се прецежда.
След прецеждането, към 1 литър сок се добавят 200 гр. мед или захар. Оставя се отново да ферментира и като се утаи се прецежда и налива в чисти бутилки.
1-2 ч.л. оцет + 1-2 ч.л. мед и вода - това се пие сутрин и няколко пъти през деня. Поставя се в салати, супи и пр.

13. Tinktura Fuci Vesiculosi - тинктура от мехурчесто водорасло - по 40-50 капки след храна с вода, 2-3 пъти дневно.

14. Anacardium orientale 15 (9) CH - за контрол на апетита - 5 зрънца сутрин, към 10 часа и към 17 часа или само вечер.

15. Cefamadar /цефамадар/ (според хомеопатичните принципи на лечение) - лечение на наднормено тегло - 1-3 пъти по 1 таблетка.

16. Джоджен - ролята му е да потиска излишните нива на тестостерона и с негова помощ може да постигнем добри резултати при задръжка на течности. Влияейки с баланс на хормоните, понякога сваляме по 2-3 кг от целулит.
По-важното е, че се профилактира поликистоза на яйчниците и засилено окосмяване от мъжки тип.
Рецепта:
5 гр. джоджен се запарват в 250 мл вряла вода за 5-10 минути. Пие се на 2 порции - сутрин и следобяд

Всички хомеопатични препарати могат да се вземат и по време на детокс,т.е не е наложително тяхното спиране.Същото се отнася и за билковите отвари.
[img]http://www.pudriera.bg/userfiles/P1070232.JPG[/img]

[img]http://smeshno.org/files/thumbs/1238.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
zezata

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от zezata »

Айде аз да поведа хорото на прочистването. :954
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от Kleo »

А пък аз от днес почвам да постя, 2 седмици, тоест няма да ям месо и тлъсто. На Успение Богородично ще се захраня. Това го реших днес и ей ме от сутринта на вода, плодове и сурови ядки.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Kalia

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от Kalia »

Охооооо, гледам доста сте напреднали, момичета... :524
Радвам се.В петък и аз съм с вас.Започнаха и богородичните пости.Сега времето е добро за постене,енргийте в природата са добри за това.Не случайно постите са замислени в удобно за организма време-тогава,когато той се чисти активно и е полезно НЕприемането на храна,а приемането й по време на пости е даже вредничко :222
Последно направих 10-дневно водно гладуване-в началото на юли,но оттогава пак се отпуснах.А иначе не сте споменали и чистия детокс-само на изворна вода или сух-без храна и вода,които всъщност чистят яко и със замах. :329
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от Ванчето »

Вярно, че някои от мецанките ще си устроят пиршество на Черни Вит вместо да детоксват :222 , но пък на нас останалите нищо не ни пречи да се отървем от някой и друг гаден токсин ... :1062 Същото важи и за килограмите! :lol:
Аз пропуснах детокса миналия месец и в момента имам крещяща нужда именно от едно стабилно прочистване и прекъсване на порочната практика да се яде сладко, тестено и да се пийва биричка... с мезе. :oops: Абе с две думи : на линия съм за 3-дневен детокс с двудневно захранване. Подготвих си една огромна диня и няколко ябълки и утре стартирам!
Дано се съберем групичка и този път, за да е по-леко и по-весело!
Никога не е късно за ново начало!
дамяна

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от дамяна »

Здравейте !!!!!!!
Казвам се Дамяна.
Нова съм...
Личи , нали?!Ориентирайте ме в обстановката ако някъде сбъркам...
Решила съм твърдо да се детоксвам! Утре ще ми е за първи път и само да ми разясните часът от който трябва да започна....Четох доста от форума.Подушвам, че сме от една порода...Благодаря Ви за приемането в групата!!!!!! :524 :524 :524
И да питам само под секрет ..../Английската сол, която я пиете кога започва да действа? час, два , три....,че имам бягане по болници да се ориентирам от сега , или пък да я пропусна /като за първи път/....
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от cchery »

дамяна написа:Здравейте !!!!!!!
Казвам се Дамяна.
Нова съм...
Личи , нали?!Ориентирайте ме в обстановката ако някъде сбъркам...
Здрасти, Дамяна! И добре дошла! :) Не се притеснявай за "нова"-та. Тук поне никой не ти го бележи. :) Може би наистина сме от една порода. :222
дамяна написа:Решила съм твърдо да се детоксвам! Утре ще ми е за първи път и само да ми разясните часът от който трябва да започна....
Няма час. Когато станеш сутринта, отпочваш.
дамяна написа:Английската сол, която я пиете кога започва да действа? час, два , три....,че имам бягане по болници да се ориентирам от сега , или пък да я пропусна /като за първи път/....
За английската е строго индивидуално. Има хора, на които не им действа и през трите дена :1044 :1044 . На мен ми е достатъчен 1 час. Трябва да пробваш, за да установиш как е при тебе. Ако можеш да отложиш болницата утре, ще е добре. Защото детокс без английска сол си е чисто гладуване. Тя е неотменна при точно този режим. Или пък не излизай около 2 часа след нейния прием - за всеки случай!!! Желая ти от сърце успех с детокса!!! :954
Бъни написа:Вярно, че някои от мецанките ще си устроят пиршество на Черни Вит вместо да детоксват :222 , но пък на нас останалите нищо не ни пречи да се отървем от някой и друг гаден токсин ... :1062 Същото важи и за килограмите! :lol:
Аз пропуснах детокса миналия месец и в момента имам крещяща нужда именно от едно стабилно прочистване и прекъсване на порочната практика да се яде сладко, тестено и да се пийва биричка... с мезе. :oops: Абе с две думи : на линия съм за 3-дневен детокс с двудневно захранване. Подготвих си една огромна диня и няколко ябълки и утре стартирам!
Дано се съберем групичка и този път, за да е по-леко и по-весело!
Ееееее, Бъни, ти си желязна!!! След толкова много пътешестване из страната, да се завърнеш в Испания и да имаш желание за детокс....... евала, момиче! :826

На всички, които са на линия за утре, стискам палци да не изпускат ситуацията извън контрол!!! Има страхотни дини на пазара.... днес каква видях, чак лигите ми потекоха..... :1062 :1062
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от bubalina »

Тук съм :) за 3-дневен детокс. Само че днес започвам на диня,а от утре 3 дни на ансол и диня. Мой си вариант :1216
Успех на всички :222
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
zezata

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от zezata »

Аз пък вече си взех анасолчето и съм на сочен и ароматен пъпеш.
На мен английската сол ми действа почти веднага, има няма 15-20 минути и се започва. Но нали сега съм си в къщи в отпуска съм спокойна.
Започнах по план и с желание детокса, но при този вирус който върлува тук, разтройство и повръщане ще видим дали ще го приключа. :1052
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от Ванчето »

Привет и от мен!
Моят първи ден преминава нормално. Ан сола си действа, с течностите се справям добре. Само дето динята ми се оказа с адски много семки и за всяка хапка подлагам на изпитание търпението си... Но това да е проблема, дето се казва. В ранния следобяд имаше и чувство на глад, но го превъзмогнах.
Дамяна, добре дошла и от мен! Пиши да разкажеш как преминава първият ден от първият ти детокс.
Чери, как да нямам желание за детоксикация, като след края на отпуската в България кантара отчита цели 3,5 кг отгоре...! Доста съм се отпуснала през изминалия месец! Малко ме е яд, защото пак трябва да вървя по път, който веднъж вече бях извървяла, но това е положението и аз сама съм се докарала до тук...
Успех на всички момичета!
Никога не е късно за ново начало!
mironi

Re: Мечешка бърлога за АВГУСТовски детокс се стяга!

Мнение от mironi »

Привет и от мен!
Аз се включвам днес! В четвъртък ме пипна летния вирус, та изкарах едно прочистване! :lol: Но съм решила да си карам детокса и това е! А днес даже в съчетание с цикъл от сутринта, който съм решила, че няма да ме спре! Съдбата пак ме подлага на изпитание - тества ме, дали ще си променя решението. Е, малко го модулирах - почнах ден по-късно, но пък ако съм ок ще карам и понеделник!
Късмет на всички и лек детокс!
Заключено