На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
naskomimi

На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от naskomimi »

[img]http://miracles.blog.bg/photos/109302/o ... 456(1).jpg[/img]

Човешкото тяло притежава невероятна способност за лечение и дълголетие. В него се намира разум, по-силен от всяко лекарство или хирургически скалпел. Гладуването дава на тялото заслужена почивка, от която то се нуждае, за да се възстанови. Сила, която кара тялото да се лекува. Гладуването и соколечението обновяват здравето отвътре навън. По-лесно е, отколкото изглежда. Дори и еднодневното гладуване всяка седмица осигурява 50 възстановяващи дни в годината. Дайте възможност на вашите клетки и на себе си да се прочистите, подхраните, да се излекувате и да се възродите.

- Повишаване на енергията и подобряване на умствените способности
- Лекуване на хроничните заболявания без лекарства
- Намаляване на теглото без досадни диети
- Запазване на издръжливостта без чувство за глад
- Гладуване вкъщи или на работа - идеално за напрегнат начин на живот
- Приготвяне на бързи и вкусни сокове



Детоксикация на организма по време на пълнолуние

Детоксикацията е метод, чрез който организмът се пречиства от токсини, натрупани в следствие замърсената околна среда, консерванти и добавки в храната, стрес и пр.
Прилагана системно, детоксикацията подобрява метаболизма, което води до по-правилно усвояване на хранителните вещества.

Детоксикацията не е диета!

Чрез нея се влияе косвено, а не пряко върху теглото, т.е. постига се оптимизирането му както при наднормено, така и при поднормено тегло.
Започва се 2 дни преди пълнолуние като по този начин се дава възможност за отделяне на токсини от тъканите и насочването им към кръвта. В деня на пълнолуние има мощна отливна вълна, която ги "измива". Преди пълнолуние се гладува по-лесно, постигнатите резултати се задържат трайно и т.н.
Дори само в деня на пълнолунието да не се приема храна (пият се подходящи чайове или топла вода), може да се стопят 1-3 кг, но 3-дневното пречистване има голяма сила.
Методът е подходящ за всички, включително бременни жени и кърмещи майки (регулира лактацията)

ВАРИАНТИ ЗА ДЕТОКСИКАЦИЯ

1.Детоксикация с прясно изцедени сокове

Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.
Половин час по-късно започва пиенето на сок от 2-3 лимона, 4-6 грейпфрута, 4-6 портокала - общо като сок да се получи 2 литра. Сокът се разрежда с 1,5-2 литра минерална вода. Друга храна не се приема. При глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал.
Органичните киселини в плодовете подкрепят очистването, плодовата захар подкрепя черния дроб, предпазва от хипогликемии и влияе добре на тонуса.
Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се направи от ябълки. При много силно чувство на глад може да се вземе 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода.
Може също пектин - 1-2 ч.л. пектин с половин ч.л. мед се разбърква на каша. Долива се малко вода и се разбива с ножа на миксера до гъстота на желе. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето.

ЗАХРАНВАНЕ- ЗА ВСИЧКИ ВАРИАНТИ

Закуска - 2-3 кивита или 1-2 ябълки, или 1-2 портокала. Към 10 часа - 2-3 с.л. овесени ядки с малко стафиди (стафидите не са задължителни) се заливат с топла вода 50-60 градуса. След 15-30 минути са готови за консумация.
Обяд (по-въглехидратен) - картофи соте, картофена салата с лук, варен ориз, задушени зеленчуци, салата от зеле и моркови. Ястията могат да се гарнират с маслини.
Вечеря (по-белтъчна) - салата със сирене или извара, счукан чесън и зехтин, отново картофи, ориз. Месо не се разрешава.
На петия ден следва обичайно хранене.

2.Детоксикация с Ги (GHEE)

Купува се от диетичните магазини. Три поредни дни сутрин на гладно се взема топло претопено краве масло (кипва се маслото и отделената на повърхността бяла пяна се изхвърля)
първи ден - 30 гр. (2 с.л.)
втори ден - 60 гр. (4 с.л.)
трети ден - 90 гр. (6 с.л.)
30-40 минути след маслото започва пиене на топла (около 70 градуса) минерална/преварена вода, или чай - 2 литра дневно.
Обяд и вечеря за трите последователни дни - 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 литър вода (без сол и мазнина, може да се добави само малко копър или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се вземе мед с лимонов сок и минерална вода или пектин. При силен дискомфорт детоксикацията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние.
Повтаря се на следващото пълнолуние.
Четвърти ден - сутринта на гладно се вземат 1-2 с.л. рициново масло, 2 чаши чай. След 1-2 часа могат да се консумират плодове. Обяд и вечеря - леко зеленчуково меню.
ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА!


3.Детоксикация с грейпфрути
Необходими продукти за един ден:
1. 5 грейпфрута, желателно - розови;
2. 5 яйца.
Грейпфрутите се белят от кората и от ципите (да останат само най-тънките). Яйцата се сваряват 15 минути. Отделя се белтъкът.
Сутрин на гладно се изпива 10 гр английска сол в 50-70 мл вода.След 30 мин може да се пристъпи към хранене.
Час след събуждането закуска с един яйчен белтък. След още един час - един грейпфрут. И така да се редуват грейпфрут - белтък. Получават се цели десет порции за един ден.
При глад, пийте топла вода. Колкото повече, толкова по-добре.
При чувство на слабост, топла вода + лимонов сок.
Желателно е яденето да приключи до 20 часа.

4.Летните детокси
През този детокс не пием цитрусови сокове-ако сте забелязали по това време на годината цитрусите вече са по-сухи и не са много подходящи за сок.Хапваме ДО 1 кг сезонни плодове на ден, разпределени на по-малки порции през деня.
Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.Половин час по-късно започва пиенето на вода,чай и димяща вода.Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване-същото както при детоксикацията с прясно изцедени сокове.
Този детокс е много лек и приятен, а пък станат ли дините и пъпешите ... и количеството им не е ограничено.

По време на детоксикацията се разрешава кафе (антидот на много токсини), както и чай - билков, зелен (не Сание), черен, мате (регулира обмяната, при разширени вени, хемороиди, има антиоксидантно действие, потиска апетита, чудесно тонизира; 1 ч.л. или 1-2 пак. мате се запарва в чаша вряла вода за 5 минути и се прецежда). Като количество - колкото поискаме.


При дискомфорт-главоболие,гадене,отпадналост...


ВАНА ЗА КРАКАТА ( при разширени вени - за ръцете ) - краката се натапят в кофа с хладка вода – 37°С и се долива гореща вода, така че за 15 мин се достигат 40 – 43°С. по желание процедурата може да продължи още 10 - 15 мин. Това е в случай на кризи.
MENTAT - индийски билкови таблетки - 3 Х 1 - 2 таблетки. (Вместо аналгин).
ЧАЙ - мента + маточина - по 1 супена лъж. се запарва 10 мин. в 0,5 л вряла вода. Пие се на порции.
МЕНТОВИ ИНХАЛАЦИИ - Загрява се дебел порцеланов или керамичен съд като в него се кипва вода с малък бързовар за 1- 2 минути. После водата се изхвърля. Наливат се 50 - 60 капки = 1- 2 мл. Вдишва се 15 мин.
При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост...) може да се взема мед с лимонов сок и минерална вода или пектин.

ЛУНЕН КАЛЕНДАР 2014г. http://fazinalunata.com/bulgarian/fazi-" onclick="window.open(this.href);return false; ... ndar-2014/


Препоръки за отслабване след детоксикация

1. Един път седмично е добре да се прави плодово-оризов разтоварващ ден - 1 кг плодове (ябълки, киви, грейпфрути, портокали) се разделя на 5 порции. Ограничаваме храната до варен ориз - около 50 гр. ориз се сварява в 1 литър вода (като супа). Може да се добави копър или магданоз. Да се пие поне 2 литра димяща вода или чай.

2. Сутрин вместо закуска се изяжда 1 грейпфрут и още един през деня (може на сок). Важно е вторият да се консумира 30 минути преди или 30 минути след ядене.

3. През деня да се пият 2,5-3 литра топла вода или чай.

4. CALCAREA CARBONIKA 9CH - 2x3 зрънца - регулира обмяната. 10-15 минути преди и след нея не се приема нищо.
Кофеин и ментол (като антидоти на хомеопатичните средства) са позволени, стига да се спазва интервалът между приемите, т.е. калкареата може да се приема 10 минути преди/след кафе, паста за зъби, дъвка.

5. Вечерята да не е по-късно от 19 часа.

6. 1-2 ч.л. пчелен прашец (не пчелно млечице!) се смучат сутрин като бонбон. Може да се разтворят във вода, сок, кисело мляко.

7. Витамин С - 1-2 гр. дневно. Правилото е като при грейпфрутите.

8. Правилно съчетаване на храните.
Допуска се съчетаването на въглехидрати и протеини (например картофи и месо), но задължително с тях да се приема салата (до известна степен тя елиминира нетолкова добрата комбинация).
Според крайните привърженици на разделното хранене, въглехидрати и белтъчини не трябва да се съчетават в никакъв случай. Поотделно могат да се съчетават със зеленчуци.
Спазват се естествените цикли на тялото:
- до обяд се приемат само плодове и плодови сокове, тъй като са засилени пречистващите функции на тялото. Тази храна подпомага, без да пречи на очистването;
- от 12.00 часа до 20.00 часа се приема храна - тялото набавя енергия;
- от 20.00 часа до 04.00 часа се засилва процесът на обработване на храната и също не се препоръчва хранене.

9. Поне половин килограм пресни плодове и зеленчуци дневно.

10. Чай №11 - Подтиска апетита, има отводняващо действие, активира обмяната на веществата.В готов вид може да се закупи от аптека"Вербена М" , на "ул. "Любен Каравелов" 74 в гр.София
Може да се поръча да се приготви в билкова аптека .
Ето рецептата:
Rp./Rad. Levistici- корен девисил
Rad. Petroselini-кор. магданоз
Fol. Betulae- листа бреза
Fol. Urticae- листа коприва
Rad. Urticae- корен коприва по 50 г
Fr. Juniperi- плод хвойна
Fr. Anethi- плод копър
Rad. Liquiritiae-кор. сладник 30,0
M.D.S. 1 суп. лъж. от сместа се запарва с малко вода (50- 70 мл) през нощта. На сутринта чаят се залива с 400 мл вряла вода и се прецежда след 10 мин. Изпива се на 5 порции през деня.

Тези препоръки (от 1 до 10) са основни,т.е добре е да се започне с тях.След месец постепенно може да заменим калкарея карбоника с цефамадар,може да се направи малко почивка от пчелния прашец и вит.С. като на тяхно място добавим:

11. Сминдух - Fr. Trigonellae 200,0
Това е доза за 1 месец, т.е. по 6 гр. дневно - има хормонобалансиращо действие. Да не се пада под тези 6 гр. Приема се 1-2 ч.л. директно във вода или 1 с.л. в чай или в храната.
Има го при подправките в магазините за хранителни стоки и по-големите пазари.

12. Чист домашен ябълков оцет.
Рецепта:
1 кг ябълки (да се намачкат) + 200 гр. мед или захар + 20 гр. хлебна мая + 25-30 гр. сух типов или ръжен хляб. Оставя се да ферментира, след което се прецежда.
След прецеждането, към 1 литър сок се добавят 200 гр. мед или захар. Оставя се отново да ферментира и като се утаи се прецежда и налива в чисти бутилки.
1-2 ч.л. оцет + 1-2 ч.л. мед и вода - това се пие сутрин и няколко пъти през деня. Поставя се в салати, супи и пр.

13. Tinktura Fuci Vesiculosi - тинктура от мехурчесто водорасло - по 40-50 капки след храна с вода, 2-3 пъти дневно.

14. Anacardium orientale 15 (9) CH - за контрол на апетита - 5 зрънца сутрин, към 10 часа и към 17 часа или само вечер.

15. Cefamadar /цефамадар/ (според хомеопатичните принципи на лечение) - лечение на наднормено тегло - 1-3 пъти по 1 таблетка.

16. Джоджен - ролята му е да потиска излишните нива на тестостерона и с негова помощ може да постигнем добри резултати при задръжка на течности. Влияейки с баланс на хормоните, понякога сваляме по 2-3 кг от целулит.
По-важното е, че се профилактира поликистоза на яйчниците и засилено окосмяване от мъжки тип.
Рецепта:
5 гр. джоджен се запарват в 250 мл вряла вода за 5-10 минути. Пие се на 2 порции - сутрин и следобяд

Всички хомеопатични препарати могат да се вземат и по време на детокс,т.е не е наложително тяхното спиране.Същото се отнася и за билковите отвари.
naskomimi

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от naskomimi »

Здравейте, мили дами!
Аз се изгубих от доста време и ми личи... :oops: Лятото понаблегнах на биричката иииии едни 2-3- килца и то най-вече на корема ме дразнят якооо... Знам, че аз съм си виновна с моето плюскане, но се надявам с този детокс, а след това с ограничаване и ПОД да се оттърва от тях.

Аз ще карам от понеделник на ябълки - може би не е от най-класическия вариант, но си имам в градината в изобилие и когато правя ПОД на ябълки не усещам никакъв глад. Така че ще действам! :1216

Надявам се някоя да се включи да ми прави компания, за да се надъхваме заедно! :fan

Целувки за хубав и усмихнат ден от мен!
:329
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от danid »

Как сме те изоставили, но имаме причини, поне част от нас. Аз лично от утре се мятам, не знам сол ще пия ли, че много рано трябва да ставам заради нея и ми идва в повече безсънието, но до утре има време - чакай ме :329
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
zezata

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от zezata »

Аз също започвам от утре, но дали не съм закъсняла с един ден, вие ще кажете? Този път ще пробвам със сок от грейпфрут, защото до сега само ябълки съм хрупала. А солта ще си я взема от обед, тъй като от тогава започвам и да ям.
Успех дами! Да стиснем зъби и да отворим д---та :1062 , че кила имаме да сваляме! :954
Булка Марулка

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от Булка Марулка »

Добър вечер!
Още една детоксваща, но и болна. Упорито не пия лекарства, защото ... ми не ми се пият. И на лекар не съм ходила, защото не ми се ходи. Подозирам се в гнойна ангина ама ще ми мине. Факт е, че в края на днешният детоксов ден се чувствам малко по-добре. Иначе съм на около 2 литра вода, 2 големи чая, 2 кафета и литър и половина сок от грейпфрут.
Успех на всички ни!
naskomimi

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от naskomimi »

Здравейте, момичета!
Много се радвам, че не съм сама! Малко сме, силни сме! :fan

Дани, ти ще си решиш дали да ползваш солта, но аз винаги си я пия, пък после си отговарям за последствията. :oops:

Зези, пълнолунието е утре около 14 ч., и затова вчера, днес и утре са дните за детокс. Аз никога не се съобразявам с часа на пълнолунието, а с дните. Дори и късно вечер да е пълнолунието пак си почвам два дни преди това.

Булка, и аз бях много зле онзи ден, но пръснах два пъти с аерозол, малко ефералган и реших, че спирам и ще се надявам на детокса....Засега устисквам, надявам се и ти да си по-добре.

Иначе за мен втори ден детокс. Явно наистина много ми се е насъбрало и имам крещяща нужда....ефекта от солта е :423 , няма да описвам, но колкото и да е трудно на работа, радвам се на това истинско прочистване... :1209

Айде, малко мина, повече остана, но нищо - ще се справим!
Целувки и успех, милички! :329 :922
zezata

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от zezata »

И вторият ден мина без проблем с много вода, чай и сок от грейпфрут. С английската сол малко се позатрудних, че е много гадна на вкус и като я пиех направо ми се повръщаше. Не може ли да я заменим с нещо друго?
От утре започвам захранване - леко и непретенциозно.
Булка Марулка

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от Булка Марулка »

Ох, мина ми и третият ден, но още съм зле. Снощи бях като труп, а нощта ми беше много тежка. Разминах се само със Синупрет и капки Олинт заради силно възпаленият синузит, в следствие на вируса. Твърдо смятам, че детокса ми помогна много да премина през най-тежкият период. Ако не беше той щях да съм още по-зле, на по-тежки лекарства и по-дълго време. Сега се изкущавам от една зелева салата или банан.
naskomimi

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от naskomimi »

Здравейте, момичета!

Булка, радвам се, че си по-добре и че си се разминала! :923 Почерпи се сега сладко! Заслужи си го! :922
Само че моят съвет е зеленцето пред банана като последния е по-тежък, но каквото ти душа иска. :1216


Зези, радвам се, че и при теб нещата са ок! Желая ти изключително вкусно и леко захранване! :524

Чакаме само Дани да се отчете! :329

Иначе аз приключих изключително успешно детоксикацията. Три дни без проблем. Знам, че не трябваше да се тегля сутринта, а трябва утре след днешното захранване, но все пак....Минус три съм, които точно са ми в повече, но едва ли ще се запазят.... :328 Ще внимавам днес на захранването. Правя вече 10-та детоксикация и почти винаги едно кило си го качвам още на захранването, само веднъж-два пъти и след захранването бях още един надолу. Това ме навежда на мисълта, че наистина захранването е изключително важно - колкото самия детокс.
Така че умната всички! :524

Иначе моето любимо меню за захранването днес ще бъде - в момента ябълка, към 10ч. 2-3 с.л. овесени ядки в топла водичка, на обед ангелска супа и малко салата зеле и моркови / и супата, и салатата с много малко сол/, към 16ч. - малко от зелето пак, а за вечеря задушени в йената картофи с копър и чесън и любимото ми намачкано обезсолено сирене със зехтин, копър и чесън.

За утре сутринта ще включа една препечена пълнозърнеста филийка, на обяд от супата, а за вечеря - лозови сърми.

Поздрави на всички и пишете!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от danid »

Дани се отказа изобщо да детосква. :oops: Ще го направя като хората другата събота може би.

Успех в захранването и задържането, аз ако качвам в деня на захранване е от солта, пробвай без сирене този път, макар и обезсолено
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
naskomimi

Re: На есен с песен - октомврийския детокс ще ни е лесен!

Мнение от naskomimi »

Здравейте отново от мен!
Абе, надявах се на още малко след захранването, но уви....Дани, може би си права...може и от солта да е, макар че ползвам само хималайска сол и то по малко, но....
Сутринта си запазих 3-те от детокса, което е добре. Но нищо - и един да върна, доволна съм.


Дани, съжалявам, че се отказа, но по-добре късно, отколкото никога. Аз съм правила детокс не по пълнолуние, само и само за да не го пропусна. Така че ти стискам палци и съм с теб в събота! :922

Булка и Зези, как сте след захранването? :922

Целувки, момичета и ще ви чакам на ПОД. Много е важен и наистина с него си свалям за един ден килото, което качвам след захранване. Само след детокс и ПОД задържам.
:329
Заключено