Нова година, нов детокс!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
mira_b

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от mira_b »

Колко се е оживила темата :954
Всичко върви по правилата, нямам много неразположения - само студ...Определено имах нужда от този следпразничен детокс и много ми е хубаво :1216 :fan
Лек и успешен ден на всички детоксващи дами :922
Bumi

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от Bumi »

Дано да удържа докрай. Не чувствам особен глад, но всяка храна, която видя, ми се прияжда. Дори преди малко храних кучето, беше останало от гювеча с ярешко и ми идеше да ям от купата на кучето! Просто ужассссс! :328
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от Ванчето »

Eхооооо...! Привет от мен!
Как сте, момичета? Не остана... Хей го къде е утре!
Мира, и мен също като теб днес ме е налегнал студа. Правя, струвам - не мога да се стопля и това си е!
Днес го раздавам по-спокойно, полека... Гледам да не си давам много зор, че нещо лесно се изморявам. Ходихме с децата на разходка, ама каква разходка само... :lol: Бавничко, бавничко... Но пък беше хубаво! Навън тези дни такова слънце е пекнало, че започвам да се чудя наистина ли е началото на януари?!?!
Утре вече няма ансол! :1216 Има вкусни овесени ядки и салати!
На момичетата, които правят детокс за първи път, искам да им обърна внимание да внимават със захранването!
Буми, Веси, захранването е толкова важно, колкото и самия детокс, така че не се нахвърляйте веднага на нещата, които най-много са ви липсвали през последните три дни! Има инфо из форума, прочетете и го направете както трябва. Ако имате въпроси - знаете - пишете тук!
Освен това специално за вас двете ми е интересно и ако можете, ще ви помоля да разкажете например с каква цел решихте да пробвате детокса - за да редуцирате килограми или просто за здраве? И как се чувствахте през тези три дни, глад имаше ли? :222
Ами това е за сега от мен!
Започвам да мисля менюто за утре!
Пожелавам на всички лека и спокойна последна детокс-вечер! :940 :940
Никога не е късно за ново начало!
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от Ванчето »

Bumi написа:Дано да удържа докрай. Не чувствам особен глад, но всяка храна, която видя, ми се прияжда. Дори преди малко храних кучето, беше останало от гювеча с ярешко и ми идеше да ям от купата на кучето! Просто ужассссс! :328
Bumi, стискай зъби, момиче! Не се предавай на финала! Така ще се обезсмисли цяло тридневно гладуване! Не се отказвай, не си сама! Мисли си, че има още доста други мацки, които в момента се чувстват точно като теб! По-лесно е , когато знаеш, че не си сам в мъките си! По-добре хапни една ябълка или някакъв друг плод, ако не свърши работа, може лъжичка мед. Има начини, само не трябва да се предаваш! Ще успееш! :524
Никога не е късно за ново начало!
mam4eto31

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от mam4eto31 »

Ех, как ми липсваше тази компания :923

Много благодаря за информацията на всички ви :329
След прочетеното не посмях този път, защото бебка от 2 дена е разстроена и е предимно на кърма, но пък карах основно на плодове и ядки, така че съм доволна. Но от другия месец съм плътно до вас! 2 години правих детоксите и това коренно промени начина ми на живот и много започна да ми липсва това усещане на 4-тия ден все едно се носиш във въздуха :1099
:1024 А колкото до 3-те деца - нямам помощ и баби, но сега съм много по-спокойна и уверена, така че силно препоръчвам :222
vesi

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от vesi »

Здравейте, благодаря на Бъни за съветите. За съжаление не успях да довърша детокса - положението много се влоши. Снощи като си легнах освен зверското главоболие ми стана и лошо. Лежа и не мога да заспя. Изядох една ябълка и оправих положението. Сутринта главоболието беше намаляло, но чувствах голяма слабост. Изпих солта, след половин час и вода започнах да пия, но ми ставаше все по лошо и по лошо. Не беше глад, просто лошо като при болен стомах. Нямах сили да вдигна детето. Изядох белтъка според схемата и стана още по зле. Та след час и половина гадене накрая повърнах всичко изпито. Започнах да се пооправям. След два часа изядох препечена филия - дотогава и вода не можех да погледна. Та и със захранването нямах избор. Сега вече съм добре. Поне на кърменето не се отрази. Малко понамаляла беше кърмата по обяд, но мисля че после се оправи. А то детето си яде вече пюрета и каши, така че няма проблем. Но явно моя организъм не можа да се справи този път. Дали беше от ансола или от кърменето или пък имам много за чистене - незнам. Вие как мислите? Някой друг повръщал ли е от ансола?
А за детокса се реших основно за здраве. Имам си разширени вени и хемороиди - бонус от треите бременности. Освен това отдавна съм привърженик на д-р Михайлов. Аз детокса го правих веднъж преди 3 години - със сокове, но не пих ансол, понеже не можах да намеря. И тогава си издържах докрая. Помня че тогава доста ме тресеше, но такова нещо като сега нямаше. Ама аз не съм се отказала. Като спра да кърмя пак ще пробвам - явно имам доста токсини. Засега ще видя дали ще понеса поне разтоварващи дни.
Лека нощ от мен и приятно захранване утре!
Bumi

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от Bumi »

Здравейте, мецанки! ОЦЕЛЯХ! :fan Бъни, благодаря ти за подкрепата! :922к
Всъщност към 19 ч глада ми мина, но хремата ми се влоши. Очите си ги усещах подути, лимфните възли също, ушите ме сърбяха. И кашлицата продължаваше, макар и по-малко от предния ден, отхрачвах много повече. :328
Това е и основната причина, поради която детоксвам-имам алергия към мухъл и плесени(по мое усмотрение, след продължително наблюдение на състоянието, не съм си правила тестове). Преди около 3 г. се сдобихме с къща(голямата ми мечта), но се оказа, че има много влага, оттам и мухъл и ето го и резултата.
Снощи докато се влошавах, се сетих нещо, което бях прочела при лечението с хомеопатия. Първо изчезвали последно проявилите се симптоми, а последно-първите. И нали съм си оптимист по природа, се надявам да е оздравителния ефект на детокса. Усещанията ми бяха като при грип и взех инфлуцид и енгистол. Днес стриктно следвам захранването, но хремата ми е ужасна. Дано не се разболявам.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от Kleo »

Оплесках работата. Заради цикъла. И недостатъчно воля.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Ванчето
От писане глава не боли
Мнения: 941
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:26

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от Ванчето »

Здравейте!
vesi написа: За съжаление не успях да довърша детокса
vihrogonche написа:Оплесках работата. Заради цикъла. И недостатъчно воля.
Нищо , момичета, не се ядосвайте! Следващия път ще се получи! :524

Веси, имаш ли по принцип някакви проблеми със стомаха? Не знам защо се е получило така при теб, но може би този вариант на детоксикация просто не е твоят... Все пак браво за опита! Да, понякога нещата не се получават от първия път, но това не значи, че трябва да спрем да опитваме! :923 Споделяш, че преди време си пробвала и варианта с цитрусовите сокове, но и тогава не си успяла да издържиш до края. Според мен най-добре следващия път направи двудневен детокс, а когато свикнеш с два дни може да се пробваш отново с 3. Все пак по-добре малко отколкото нищо!
А от ансола и на мен ми се е случвало да ми се гади, но до повръщане не съм стигала. Обикновенно когато усетя първите признаци на гадене си пиивам едно чайче с повечко мед... :)
vesi написа: Засега ще видя дали ще понеса поне разтоварващи дни.
Супер! Тъкмо ще си правим компания, че в последно време май самичка си оризя... :roll:
Bumi написа:Здравейте, мецанки! ОЦЕЛЯХ! :fan Бъни, благодаря ти за подкрепата! :922к
Всъщност към 19 ч глада ми мина, но хремата ми се влоши. Очите си ги усещах подути, лимфните възли също, ушите ме сърбяха. И кашлицата продължаваше, макар и по-малко от предния ден, отхрачвах много повече. :328
Това е и основната причина, поради която детоксвам-имам алергия към мухъл и плесени(по мое усмотрение, след продължително наблюдение на състоянието, не съм си правила тестове). Преди около 3 г. се сдобихме с къща(голямата ми мечта), но се оказа, че има много влага, оттам и мухъл и ето го и резултата.
Снощи докато се влошавах, се сетих нещо, което бях прочела при лечението с хомеопатия. Първо изчезвали последно проявилите се симптоми, а последно-първите. И нали съм си оптимист по природа, се надявам да е оздравителния ефект на детокса. Усещанията ми бяха като при грип и взех инфлуцид и енгистол. Днес стриктно следвам захранването, но хремата ми е ужасна. Дано не се разболявам.
Буми, поздравления! Ти успя! :524
Никак не е приятно това с алергията ти. Но за съжаление аз нищо не мога да те посъветвам по този въпрос. Просто до сега не съм се сблъскавала с такава ситуация ( да чукам на дърво дет се казва :423 ) и съм "боса" на тази тема. Дано някоя от другите мацки се включи и ти даде съвети! Детокса със сигурност е помогнал. Бързо да се оправяш! :923

И аз днес започнах захранването. Всичко е наред, държа фронта и няма издънки, дори не ми се яде... :1044
Резултат ще отчета утре.
Приятна вечер на всички! :940
Никога не е късно за ново начало!
VIKI1023
Рицар на перото
Мнения: 495
Регистриран на: 23 Авг 2010, 13:06

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от VIKI1023 »

Веси и на мен ми се е случвало да повръщам от ансола,а гадене ми се случва често да имам.Издържах двата дни на портокали и чай и съм доволна.
[url=http://line.romanticcollection.ru][img]http://line.romanticcollection.ru/ba/23_13b_48FF8640_RdoCenxke_8.gif[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Нова година, нов детокс!

Мнение от Kleo »

Дано, Бъни!!! :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено