През февруари в новата година няма никой от старата дружина

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от droidd »

danid написа: Аз мисля да въведа детокса пак, че ако не друго поне поддържам тегло с него, а и здравословно ми се отразява добре, така че до детокс :)
Данид, и аз искам да го въведа, но нямам възможност в работните дни. Ще гледам поне по един ден да откарвам, ако има кой да ме замества - все ще е по- добре от нищо.
Колкото до болките в кръста, аз се справям с тях само когато съм стриктна с изпълнението на Петимата тибетци. Зарежа ли ги и болката се връща :1058 Стискам палци всичко при теб бързо да отшуми :524
А сега беш в темата за ПОД-а :fan
жужи

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от жужи »

Привет, момичета! :1209
Детоксът и при нас мина успешно (с изключение на захранването :221 ), положителните резултати са на лице, непременно ще повторим другия месец. :222
Имам въпрос, не съм сигурно дали тук му е мястото, но темата ми се струва подходяща.
Някой правил ли е детоксикация с пречистено масло гхи? Ако да, моля, споделете опит.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от droidd »

жужи написа:Привет, момичета! :1209
Детоксът и при нас мина успешно, непременно ще повторим другия месец. :222
Имам въпрос, не съм сигурно дали тук му е мястото, но темата ми се струва подходяща.
Някой правил ли е детоксикация с пречистено масло гхи? Ако да, моля, споделете опит.
Привет, Жужи! :923
Радвам се да видя още някой в темичката :1209
И аз мисля да повторим, макар че много бързо затрих резултата :128
Относно гхи - тук му е мястото, но аз за съжаление нямам опит. Дано се включи някой :1044
Весели празници!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от danid »

Жужи, нямам спомен някой от форума да го е правил с ги-то, но може и да бъркам. Какво те интересува по-скоро? Действието и усещанията трябва да са подобни на другите видове детокс. Ако имаш конкретни въпроси питай, може и да сме в състояние да отговорим. В началото всички стриктно следяхме препоръките на д-р Михайлов и може да имаме конкретни спомени. Ще питам в другата тема, там повече момичета четат.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от Kleo »

жужи написа:Привет, момичета! :1209
Детоксът и при нас мина успешно (с изключение на захранването :221 ), положителните резултати са на лице, непременно ще повторим другия месец. :222
Имам въпрос, не съм сигурно дали тук му е мястото, но темата ми се струва подходяща.
Някой правил ли е детоксикация с пречистено масло гхи? Ако да, моля, споделете опит.
Все пак да ти покажа нещо за него от теоретичната част на форума - източник - цък:

2.Детоксикация с Ги (GHEE)

"Как се мият чинии? Необходими са детергент - сапун да разтвори мазнините, вода, канал да изтече мръсотията.
Пречистеното масло разтваря шлаки и токсини, водата е универсален разтворител, оризът изтегля натрий от тялото и заедно с него вода.
Опитайте да измиете мазни чинии без сапун, с малко вода или със студена вода.
А ако мивката е запушена и изтичането на водата - затруднено?
И още. Известно ли ви е как се почистват стари петна от олио? Намазват се с олио, малко престоява дрехата и после се изпира със сапун и топла вода.

Иначе рецептата съм заимствал от аюрведа. Това е лечебна система 5000 години преписвана (от 5000 години съществува санскритската писменост) и прилагана без промени от аюрведическите лекари. А колко години преди санскритската писменост е прилагано (тогава знанията са се предавали от човек на човек - хора-книги), няма кой да каже. Та искам да кажа, системата е проверенеа във времето и действа много сигурно.

Uploaded with ImageShack.us
А, ако си набавите ей такова оригинално Гхи, ще видите, че в него няма нищо бяло и лепкаво, няма вода. При загряване е бистро като олио. А ако вие си го приготвяте ще видите бели налепи, които злепват по лъжицата - кзеинови съставки от млякото. Както полепват по лъжицата, така би трябвало да полепват и по кръвоносните съдове." Д-р Михайлов

Купува се от диетичните магазини.
КАк да си приготвим Ги в домашни условия

първи ден - 30 гр. (2 с.л.)
втори ден - 60 гр. (4 с.л.)
трети ден - 90 гр. (6 с.л.)

30-40 минути след маслото започва пиене на топла (около 70 градуса) минерална/преварена вода, или чай - 2 литра дневно.
Обяд и вечеря за трите последователни дни - 1 каф. чаша ориз, сварен в 1 литър вода (без сол и мазнина, може да се добави само малко копър или магданоз). При дискомфорт (гадене, главоболие, отпадналост) може да се вземе мед с лимонов сок и минерална вода или пектин. При силен дискомфорт детоксикацията се прекратява и се повтаря на следващото пълнолуние.
Повтаря се на следващото пълнолуние.
Четвърти ден - сутринта на гладно се вземат 1-2 с.л. рициново масло, 2 чаши чай. След 1-2 часа могат да се консумират плодове. Обяд и вечеря - леко зеленчуково меню.

ТОЗИ ВАРИАНТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ПРИ ВЪЗПАЛЕНА ЖЛЪЧКА И/ИЛИ КАМЪНИ В ЖЛЪЧКАТА!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от cchery »

Жужи, аз помня, че имаше хора, които правиха детокса с ги. Разбира се, не помня никакви подробности. Затова пуснах 1 търсачка тук. Т.к. не разполагам с необходимото време в момента, попаднах на една мацка, която е детоксвала с ги - eleen . Ето тук http://forum.metsababa.net/viewtopic.ph ... =15#p32219" onclick="window.open(this.href);return false; е началото на демата за ДЕТОКС през март 2013, където Елийн е ползвала ги-то. Прочети ѝ мненията от нея - надявам се да си отговориш поне малко на питанките относно пречистеното масло. :) Ако пък нещо не е ясно, питай отново - отговори винаги има! :923

Още мнения на eleen:

http://forum.metsababa.net/viewtopic.ph ... =30#p32269" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/viewtopic.ph ... 105#p32521" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/viewtopic.ph ... 105#p32532" onclick="window.open(this.href);return false;

и на други потребители:

http://forum.metsababa.net/viewtopic.ph ... =30#p32290" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/viewtopic.ph ... 120#p17965" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.metsababa.net/viewtopic.ph ... 734#p16734" onclick="window.open(this.href);return false;

Погледнах в табличката ни за отчети след детокси - пускам ти никовете на още 2 момичета, които са правели детоксикации с ги - Cheva и Bubalina. Не пишат вече тук, но регистрациите им са активни и съм сигурна, че ако им пишеш имейл, ще ти отговорят. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от cvety_rz »

Ето ме макар и късно.Аз съм детоксвала с Гхи малко е неприятен момента с маслото и то не толкова гхи-то а рициновото, но не че английската сол е по вкусна де :1062 Помня, че съм се чувтсвала по заситена отколкото със соковете.Ако нещо по конкретно те интересува питай :940
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
жужи

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от жужи »

Много, много, много благодаря за информацията и отделеното време! :329
Този месец обезателно ще опитаме и ще споделим впечатления.
Имам един конкретен въпрос, тъй като имаме книгата и е описано малко двусмислено :328
Кафената чашка ориз се разделя за двете хранения или по една кафена чашка за всяко от двете хранения?
:922
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: През февруари в новата година няма никой от старата друж

Мнение от Kleo »

Привет, жужи. Прочетох те, но не знам какво да ти кажа, освен... Успех от мен!!! :524 Пиши пак. Навести и други теми във форума, може да си вземеш нещо полезно. Добре си дошла в нашия форум. Чети, споделяй. :923 :940
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено