Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
жужи

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от жужи »

Добро утро, мацки :1216
Надявам се да сте изкарали вчерашния ден без прегрешения /за детоксващите/. Днес е последния... :1211
Благодаря, ще се опитам да съм максимално обрана на събора (доколкото е възможно) :221
Приятна неделна сутрин!! :528
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от Kleo »

Да, аз си изкарах моя ден на:
- 2 литра минерална вода, 2 кафета, 1 чай и 1 цитронада /вода с изцеден лимон вътре, без захар, без мед/;
- 1 банан;
- 100 г суров ядков микс - кашу, бадем, лешник, тиквено семе, бразилски орех, златна стафида и черна боровинка.
Цял ден бях на крак. Танцувах на три пъти по половин час, много активно. Бях доброволка в събитието Не Човекът на Юли Тонкин.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от droidd »

Добър ден от мен :954
Деси, справила си се чудесно :326
Аз устисках и вчера без прегрешения, но днес може и да се захранват надвечер, че ми предстои тежък физически труд утре, а доста ми е замаяно :126
И двете нощи почти не можах да спя :1044

Жужи, и на теб успех и пиши как мина събора и как е майка ти. :922
жужи

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от жужи »

Поздравявам ви за успешната събота!! И моята мина по план, доволна съм :1216
droidd, и сега да захраниш, все е добре. Щом е наложително :222 Тъкмо ще можеш да се наспиш за утре. :1216
Колкото до събора, мама има непоклатима воля и решителност и си изяде ориза въпреки агнешкото, супата и салатите покрай нея. :221 И трите дни няма никакви отклонения, възхищавам се на дисциплината ѝ. :1055
Аз бях премерена... горе-долу. :1062
Пожелавам ви леко захранване :922
ninkis

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от ninkis »

Здравейте!

Поздравления за всички, които успяха и този път да се погрижат за себе си :)
Аз за първи път правих детокс на д-р Михайлов и съжалявам, че не знаех по-рано за него!
При това имам другата му книга. :1044

Трогната съм droidd, че си ме мислила сетила :954 :954 :954 не беше лесно особено началото ...
Мога да кажа, че се справих добре - не консумирах пектин, но не успявах да изпия толкова течности.
И втория ден имах страшно главоболие ... надявам се при редовни детокси да изчезне.

Поздрави на всички за волята и подкрепата към новодошлите като мен!!! :329
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от droidd »

nikis, поздравление, че си успяла :326
Надявам се,че ще се справиш също така добре и със следващата трудна стъпка - захранването :222
При главоболие можеш да вземаш Ментат.Горещата баня на мен също ми помага. Не съм правила детокс с гхи, но течностите ми помагат да се справя с глада и неусетно наливам 4-5 литра. Но ако имам прекалено много работа някакси се улисвам и забравям да пия и после не ми е много комфортно :1044
Права си, че при повече стаж с детоксите страничните ефекти, като главоболие, втрисане и други почти не се усещат. При мен остана само силно обложен език,който старателно изстъргвам с лъжичка и го отдавам на изчистването :1044
Благодаря ви за компанията и за подкрепата :922

Жужи, майка ти защо не драсва по някой ред тук - ще се радваме на желязната и подкрепа :524
Аз се издъних :oops: .....пия вино :328 ....пусти нерви :128 :620
жужи

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от жужи »

droidd, не се ядосвай, три дена си издържа, гледай на виното като на малко възнаграждение за проявената воля. :222
ninkis, поздравявам те за първия ти успешен детокс. Аз също не смогвах с течностите първия път, звучеше ми невъзможно да изпия такова количество фреш, че и чай... :1215
Как мина захранването? Не сме замазали резултата, нали? :222
ninkis

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от ninkis »

Честит празник момичета!
Жужи, захранването засега е ок, но интересно, че не съм гладна изобщо. Даже се подсещам да ям, за да се захранвам :lol:
Иначе първия ден след закуската си направих 1-2 варени картофа, а вечерта - кафяв ориз с малко морков и маслинки.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от Kleo »

Как е правилно да пиете кафето си
Спазвайте винаги този съвет, за да сте по-здрави

[img]http://m4.netinfo.bg/media/images/21474 ... chivka.jpg[/img]

2,25 милиарда чаши кафе на ден се изпиват по света. Горчиво, късо, дълго, на крак, в приятна компания, на плажа, в офиса, с мляко, със сметана, с много захар, без никаква захар – светът обича да пие кафе.

Не всички обаче го пият както трябва и тук изобщо не говорим за това колко лъжички захар трябва да сложите в кафето си.

Става дума за това, че кафето, както знаете, е силен диуретик. Той спомага за отделяне на течности от тялото, което има своите добри, но и лоши страни.

Прочистването на организма е здравословен навик, но ако не компенсирате с набавянето на нови течности, можете да навредите сериозно на организма си.

Особено валидно е през лятото, когато нуждата от вода е по-висока.

Затова, без значение как предпочитате да пиете самото кафе, винаги го пийте в компанията на чаша вода.

Подчертаваме – вода, а не пълен със захар сок или газирана напитка, също както гърците например.

Така ще сте спокойни, че давате на тялото си необходимото, с което да компенсирате лошата страна на кафето.

Още за кафето и хидратацията:

За перфектната чаша кафе
Познатото непознато кафе
Как да си направим ароматно кафе с пухкава пяна
Кои са най-зависимите към кофеина професии?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от droidd »

Здравейте момичета :922
жужи написа:Как мина захранването? Не сме замазали резултата, нали?
абе при мен от към килограми се замаза, но от към дънки съм супер :plezya se Паласките ми не висят така застрашително над колана а самият той не ми стяга толкова зверски....саамо мъничко :1062
ninkis написа:Жужи, захранването засега е ок, но интересно, че не съм гладна изобщо.
ninkis :326 ....де и на мен хич да не ми се ядеше :1053
Kleo написа:Затова, без значение как предпочитате да пиете самото кафе, винаги го пийте в компанията на чаша вода.
Деси, благодаря за напомнянето :329 Като се замислих, нещо ми се е поизпарил този навик напоследък :oops:

И не остава друго, освен да се попрехвърлим временно в темата за ПОД-а :222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Иде пълнолуние през май, за ДЕТОКС е време знай!

Мнение от Kleo »

Дроидче, БРАВО за дънките!!!
Обиколките и това как изглеждаш са по-важни неща от точните килограми!!!
А това за ВОДАТА заедно с КАФЕТО наистина е много важно правило, което е добре всички ние да спазваме!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Заключено