да си припомним детоксите и в 2019-та

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Kleo »

Няма да съм на сокове.
Предпочитам цели плодове и вода.
Дори за английската сол не съм сигурна, че ще я пия /защото съм учителка и може да стане страшно в училище/ :plezya se
Кога започваме и колко време ще детоксваме?
Според мен си остави медикамента.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
naskomimi

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от naskomimi »

Здравей отново и благодаря!
Аз ще го правя от утре до 19-ти. Три дни. Цели плодове, но то какви сезонни? Единствено ябълките са по-поносими сега спрямо останалите ягоди, круши и сие.
Аз обичам грейпфрутите и белтъците, та си взех 2-3 грейпфрута и английската сол и от утре съм на линия.
От днес съм и в цикъл и ще е страшно, имайки предвид, че досега нямах такъв заради кърменето... Но, каквото такова...
За теб ще е трудно с английската сол, да. Аз уж съм вкъщи заради майчинството, макар че постоянно имам служебни ангажименти... Помагам на заместничката доста, но не е като да си постоянно на работа... А и аз съм с хроничен запек, та се радвам на ефекта от солта, но при всеки е различно..
Желая ти слънчев и усмихнат ден и до утре! :923
naskomimi

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от naskomimi »

Здравейте!
На линия съм днес!
Клео, как си? Нали не си се отказала?
Иначе изпих солта, пих кафе и досега 2 белтъка и 2 грейпфрута. На течности съм назад - няма и 2 литра, но ще опитам да наваксам после.
Странно обаче защо за пръв път солта не ми действа? Досега винаги ми е действала безотказно, а и имайки предвид колко нездравословно се храних през последната година и отгоре, лекарства и пр., предполагам че имам страшно много за чистене.... Дано до довечера ме хване, че се притеснявам вече... :1044
naskomimi

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от naskomimi »

Клео, къде си?
Къде сте всички?
Ама много ми е мъчно, че няма вече ентусиасти в тая тема...Преди години изписвахме по цяла тема на един детокс, а сега....
Като сме повече е по-лесно и се подкрепяме.
Ето, аз винаги съм изкарвала много лесно детоксите, не съм прегрешавала нито за миг, дори и ябълка не съм си позволявала, въпреки че е позволено при силен глад.
Изкарах трудно двата дни, имайки предвид, че покрай малките не ми оставаше време да си беля яйца и грейпфрути, и снощи си легнах уверена, че ще приключа както трябва.
Обаче...Тая сутрин ми се разказа играта...Толкова зле не съм се чувствала никога при детокс...Взех да треперя, да ми избиват горещи вълни (а се бях навлякла, че ме тресе нощем) и ми се гадеше страшно...Едва се удържах да не повърна...Изпих солта и ми стана още позле. Излязох на въздух, не можех да издържам и лапнах на върха на вилицата малко домашен мед. Посмуках малко, че е захаросан, и го изплюх, но ми просветна за кратко... Сега си изстисках и малко лимон в чаша вода и пия на глътки, но...
Не мога да разбера защо ми е толкова зле. Никога не съм се чувствала така при детокс! Дали защото и съм в цикъл, дали заради четвъртинката бромокриптин, която пия за намаляне на кърмата...Довечера няма да го пия и ще видим.
Дано изкарам днес, че и бебето ми е постоянно на ръце, и каката на 3 г. си иска нейното...
Ех, уби ми се кефа на третия ден от детоксикацията! Той винаги ми е бил любимия, защото знам, че е последен, а и защото цял ден си правя планове и предвкусвам вкусното киви, овесени ядки, ангелска супа, салатка, варени картофки, сиренце....
Ох, дайте ми подкрепа, че направо не знам как ще изкарам днес...А съм инат и колкото и да ми е зле, не се отказвам почти никога....
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Kleo »

Тук съм и ти давам цялата си подкрепа и разбиране :922
Аз реших да спазвам само днес. Вода, кафе и ябълки.
Наскомими, най-важното е да се чувстваш добре, докато отглеждаш малките.
Имам чувството, че много се самоупрекваш и самобичуваш.
Бъди по-мила и нежна със самата себе си, моля те.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
naskomimi

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от naskomimi »

Ех, Клео! Благодаря, мила! Ще устискаме! Не остана! Ами, аз малко съм си тъп педант и затова като се захвана с нещо...
Да са ми живи и здрави и бабата и дядото, че дават по едно рамо, че иначе нямаше да изкарам.
Я да те питам: другия месец се пада на 17-ти пълнолунието. Ще ги махна тези грейпфрути, че май заради тях и бромокриптина така ми стана.. Пък и сигурно няма да са сочни вече. Та, на ягоди дали ще е ок? Дали ще има вече наши оранжерийни? Аз гледам да търся сезонни плодове и зеленчуци, а ябълките сега са ми едни вносни, огромни и еднакви... За черешите със сигурност ще е рано...
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Kleo »

Ягодите ще са окей според мен.
Ябълките са целогодишен плод в България, нали?
Аз най-много обичам златната превъзходна или зелените с точките.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
naskomimi

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от naskomimi »

Как си, Клео?
Хапна ли?
На мен днес пак ми беше натоварено, че ръководя певческа група, а и правихме с малките деца лазарки. На всичкото отгоре тати е на работа и бях сама с двете деца. Та у нас от сутринта репетиции, виене на венчета, оправяне на коси и пр. и докато ги изпратя да тръгват по къщите, не ми остана време пак да мисля за себе си и да се насладя бавно на така чакания от мен ден на захранването.
Успях в бързане и движение да закуся с киви, после 2 лъж овесени ядки във вода, а сега ангелската супа и салатката от зеле, моркови и червено цвекло. Уф, ама ми стана тежко...Хем само няколко лъжици от супата и 5-6 вилички на върха от салатата и пак....
Иначе сутринта се измерих - както винаги минус 3 кг., но аз доста често си ги връщам само за месец и на следващия детокс почвам от изходната права пак. Сега мислех да съм по-лежерна откъм ядене, за да ги запазя, ама....То Великден, домашни козунаци, ярешко и пр...Няма как....Дано поне не мина трите отгоре :423
Иначе откъм обиколки съм доволна - по 4-5 см. на ханш и талия, 2-3 см на бедра и ръце. Та, дано не се освиня пак по Великден :1209
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Kleo »

Поздравления! :326

Аз съм с кило надолу, което е добре, защото с другите две килца, съм вече цели 3 килограма по-малко, за последните 2 месеца.

Захраних се с лека храна и аз, а и в момента също продължавам да се стремя да ям по-малко и по-здравословно. Доскоро :222 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от Kleo »

Кога ще е детоксът през Октомври месец? Хайде да си спретнем един! Още ще има пресни сочни плодове, Есен златна е все пак :954 :954 :954 Имам голяма нужда лично аз.
ПРОВЕРИХ - датите са 12, 13 и 14 октомври - като 14 октомври е самото ПълнолуДие :1062 :plezya se

Може би ще бъда на ябълки, банани и вода. Може и грозде. Няма да гладувам, ще съм на плодове. Ако ми прималее, ще включа и сурови ядки. Тъй като ежедневието ми е свързано с много хора, клиенти и ученици, е безумно да приемам ансол, така че ще си карам просто на вода, чай, плодове и ядки. 3 дена така и после захранване с повечко супи. Мисля, че пак ще ми е от голяма полза.

[youtube]nlTR052uku0[/youtube]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
naskomimi

Re: да си припомним детоксите и в 2019-та

Мнение от naskomimi »

Здравей, Клео! Как си? Как изкара миналия месец?
Аз скоро не съм се включвала, че последно детоксвах през юни, а нещо пак имам крещяща нужда.
От днес ще съм на грейпфрути и белтъци пак, че нещо с ябълки съм все гладна. Кърмя още моя голям цокльо на 1 г. и 5 м., но не пия вече лекарства и дано го изкарам по-леко.
Ще се радвам ако сме заедно и този месец!
Хубав и усмихнат слънчев ден!
Публикувай отговор