НОЕМВРИ И ДЕТОКСА!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: НОЕМВРИ И ДЕТОКСА!

Мнение от Kleo »

Аз чинно си направих и спазих стриктно ноемврийския детокс - 3 дена бях само на вода, чайове с мед и прясно изцедени сокове от ябълки и цитруси. Доволна съм от себе си. Този път бях с минус 2 кг (не с минус 3, както първия път). Хубавото е, че се чувствам добре от детоксикациите, лошото е, че си връщам предишните килограми след тях. Нищо - продължавам напред! Няма да се откажа. Най-вече заради здравето ми! Съжалявам, че отдавна не съм писала тук, липсвахте ми! :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Dari09

Re: НОЕМВРИ И ДЕТОКСА!

Мнение от Dari09 »

bobichan написа: Дари, не съм фен на Мермерски, никак даже, ама пусния я диета да я видим.
Боби, аз не че съм му фен, но миналата година, точно когато реших да посваля малко килограми, след като спрях да кърмя малката (точно покрай кърменето качих още 10 :126 ) в предаване по някаква телевизия видях Мермерски и диетата ме заинтригува като чух мляко, орехи и мед - все неща, които страшно много обичам. Знам, че това противоречи на мнението на Док киселото мляко да не се смесва с нищо друго, но .... Затова и сега, когато реша малко да поразстоваря, си правя няколко такива дни. А ето и диетата:
В кофичка кисело мляко се слага:
1 с.л. пектин - за отделяне на токсините
1-2 с.л. смлени орехи - за мозъка
1 с.л. мед - ясни са полезните свойства
1 ч.л. канела - за сърцето
20-30 капки клеева (по желание).
Аз слагам всичко в друга кутия с капак, за да е по-удобно.Като престои известно време става малко като кремче.
Взема се и 1 банан. През деня се редуват част от млякото (около 1/3), после 1/3 банан и така до вечерта. За вечеря се хапва зеленчукова супа с 1 сварено яйце.
Е, банана понякога го заменям с друг плод, супата - със салата. Абе, важна е общата идея!
За мен, когато се прилага нещо, то трябва да е максимално близко до вкусовете на човек, защото другото се превръща в мъчение. Резултата тогава е изнервена, освирепяла от глад жена и травмирана, че не е постигнат никакъв резултат. Е, и аз съм била в тази група. Най-ужасното е, когато за дадена диета пише, че с нея ГАРАНТИРАНО :lol: се свалят 4-5 килограма, а ти с цената на неимоверни усилия си смъкнал няма и килограм, ти идва да :229! Затова напоследък наблягам по-скоро на прочистващия ефект - и на детокса, и на житния режим, а пък килограмите надявам се малко по-малко да ги понамаля!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: НОЕМВРИ И ДЕТОКСА!

Мнение от cchery »

Дари, явно тази сутрин нещо си добила възможност да ми четеш мислите :1062 :1062 :1062 . Все си мислех, че само Марико го може това нещо :1140 :1140 .
Dari09 написа:
bobichan написа: Дари, не съм фен на Мермерски, никак даже, ама пусния я диета да я видим.
За мен, когато се прилага нещо, то трябва да е максимално близко до вкусовете на човек, защото другото се превръща в мъчение. Резултата тогава е изнервена, освирепяла от глад жена и травмирана, че не е постигнат никакъв резултат. Е, и аз съм била в тази група. Най-ужасното е, когато за дадена диета пише, че с нея ГАРАНТИРАНО :lol: се свалят 4-5 килограма, а ти с цената на неимоверни усилия си смъкнал няма и килограм, ти идва да :229! Затова напоследък наблягам по-скоро на прочистващия ефект - и на детокса, и на житния режим, а пък килограмите надявам се малко по-малко да ги понамаля!
Ей това са и моите мисли, чувства и усещания за диетите. Само като се сетя за последната диета, която правих - Дюкан. Що ограничения бяха, които уж не ми тежаха, а в крайна сметка чувствах психиката си затормозена. Към това не можеш да посегнеш да ядеш, към онова не можеш...... трябва веднъж в седмицата еди си какво да правиш, трябва 3 месеца да ни на първа, втора ....... амнайста фаза от диетата..... пфууууу :1052 :1052 :1056 :1056 :1056 :1056 . Аз мразя всякакви ограничения, обикновено правилата ме задушават и ги нарушавам само защото съществуват..... и така е и с диетите. Добре, че открих детокса, за да мога да си позволявам всичко, което харесвам и въпреки това съвсем плавно и убедено да намаля вредните си навици и да почна да слабея.

Вихърче, и аз съм си връщала килограмите много дълго, даже октомври и ноември задържах на едни и същи въпреки бягането сутрин. Но мисля, че този месец ще се похваля със задържани от детокса, т.е. свалени и задържани от преден детокс килограми. :lol: :lol: :lol: Ама нека да стигнем дотогава. А то реално много сме се доближили до декемврийския детокс - на 21 (вторник) е пълнолуние, което означава, че почваме на 19-и (другата неделя) :954 :954 :954 . Хайде, кой ще пуска новата тема за декемврийския детокс?!?! :) :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tillia

Re: НОЕМВРИ И ДЕТОКСА!

Мнение от tillia »

Аз също мисля като вас. Обърках се с това може, онова не може! :126 Просто трябва ограничение на количеството ядене, повече плодове и зеленчуци и по-голямо движение./колко лесно се казва, ама и аз не го правя! :1095 / Но детоксикацията я подкрепям с две ръце! За пръв път направих през ноември с по 1 оризов ден преди нея и след нея. Резултатът беше - 3 кг. Е, един кг вече върнах, но не се отчайвам. Вчера и днес съм на една схема с оризови дни за разтоварване и изхвърляне на отрови. Няма никакъв глад. Не знам дали ще се свали нещо, но наистина се чувствам много леко. :D
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: НОЕМВРИ И ДЕТОКСА!

Мнение от bobichan »

Дари, много добре ми звучи.
Ще я пробвам след празниците. Обаче мисля да увелича количеството, заради кърменето. И аз мразя диети и се бях зарекла никога вече, защото обещаните резултати се разминават обикновенно с реалните, а и от лишенията осверепяваш повече, но ми се иска да раздвижа нещата. Вече 3 пъти се доближавам до 5-та и после пак нагоре.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Публикувай отговор