Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от cchery »

Хелоууууууу на най-готините, най-слабите, най-малко целулитните, най-щастливите, най-красивите и най-дивите детоксита!!!! :221 :221 :221 Ще слабеем :960 и здравеем :629 ли и този месец?!?!? :D :D

Почвам я тази тема, щото докато се налафим, и детоксът дошъл - този месец пълнолунието е на 19-и, което означава, че от понеделник - 17 януари се почва голямото цедене....... ама на сокчета де. :1062 :1062

В старата тема, мама Дида беше питала нещо и отговарям тук:
mamadida написа:Черитка,

Забравих снощи да отбележа за статията на доктора за киселто мляко. Много е хубава. Аз одавна съм меркалийка да квася мляко и дори лятото се пробвах. Не стана много сполучливо и подозирам че проблема беше със закваската. Ползвах някакво кисло мляко което ставало за подквас.
Исках да попитам по запознатите с квасенето в домашни условия в края на статията на Доктора има рецепта за подквасване, но не можах да разбера за сухото мляко и дали самия подквас се купува от Елби?
Значи аз с док го уточнявах това също - той каза, че ако ще квасим прясно мляко, което си купуваме от супера, тогава е хубаво да добавим и сухо мляко към него - за да се сгъсти. А закваската, самата заквсаска се купува от Елби. Т.е. правиш си млякото с Т подходяща за квасене, добавяш сухо мляко и закваската - после постяваш при такива условия, каквито са записани върху упътването на закваската. А ако си квасиш мляко от производител, няма нужда от сухо мляко - само закваската на Елби. Тя се купува от магазина на Елби на "Малашевска" 12 - ето контактите:

Производствена база – София
София 1225
ул. “Малашевска” 12А
тел.: 02 936 71 35
02 936 66 20
02 936 75 61
факс: 02 936 60 19
e-mail: sofiapc@lbbulgaricum.bg


mamadida написа:Цвети, мила видях че и ти си писала че квасиш мляко ще съм ти много благодарна ако споделиш твоя опит. Особено ме впечтали констатацията за гърлото. На детето и таткото у дома им е слабо място.
Ако позволиш един съвет след тази скарлатина - непременно изчисти организма на детето с нещата за след АБ-лечение, които док препоръчва, не спирай да даваш имуностимуланти - прим. Септилин и поне 1 месец нека приема сребърна вода - както през устата, така капи и в нослето. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от Мърмори »

Черолинке,мерси за новата темичка! Няма начин да не сме най-готините и след този детокс!
Успех на всички!
mamadida

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от mamadida »

Ей Момичета Страхотни сте :923

Аз не съм много активна във форума че на работата трудно ми остава време пък вечер докато всички и всичко си дойдат по местата става никое време, нооо да занете че ви следя. Вече нямам търпение за детокса. Дори съм решила за този детокс да се сдобия с цитрус преса. До сега ползвах една сокизтисквачка от тези големите които стават и за ябълки, но много голяма работа ми се отваря с нея.

По отношение на закваската в най-скоро време ще си набавя и ще докладвам за резултата. Обаче за това сухо мляко се чудя какво да е, тъй като до колкото знам сега животните не дават мляко или поне домашните и едва ли ще мога да се сдобия с такова. Когато бях дете продаваха едно сухо мляко в станьолени пакетчета и от него си правехме течен шоколад, но сега съм виждала само едно НИДО. То дали ще стане?

По отношение съвети приемам винаги особено от Вас и от Доктора разбира се. Всъщност аз се консултирах и с него по въпроса за нашата скарлатина и спазваме стриктно неговите предписания за след антибиотика, както и за укрепване на имунитета. Давам Енгистол и Септилин, допалнително и Клеева тинктура и Туя, Монилия и Лактофлор. Много интересно протече при нас скарлатината. Три дни бяхме с Т 37.5-37.8. Действах си по утвърдената от Доктора схема, но на третия ден заведахме малката до Педиатърката за преглед и тя реши да пуснем и гърлен секрет за всеки случай, защото преди месец имахме в групата детенце със скарлатина. Докато излезе резултата от гърления обаче детето се подобри чуствително. Т спадна, гърлото се успокои, обрина се, но пък и излязаха херпеси около устата и едни като гнойни пъпчици. Резултат показа наличието на Стрептокок и Педиатърката беше категорична за АБ. Доста упорствах тъй като не бях много убедена че е необходим вече, но тя ни уплаши с усложненията и не посмяхме да рискуваме. Извинявам се за спама. :oops:

Хубава вечер за сега от мен :329
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от bobichan »

Ихааа, идва детокса. :954
Нямам търпение вече. Аз обещавам от днес да се взема в ръце, че кантара продължава да се качва нагоре :cry: и затова оризя :) Много съм развълнувана, защото това ми е втория опит с ориза и съм твърдо решена да ми е първия успешен. От днес почнах и калкареята. И ако взема да се излагам очаквам публично порицание, моля. Колкото по-остро и продължително толкова по-добре.
Успех с квасенето, аз още не съм узряла за идеята, но едно вътрешно чувство ми подсказва, че скоро може и това да се случи. Я споделете каква му е трайността? Един съсед на вилата има крава бих могла да си купувам направо от там. На мен сега ми препоръчаха прясно мляко на Горна Малина било наистина истинско пък ще видим :) Ще се раздвам да споделите. А ако има интерес може и темичка да си пуснем за млякото и млечните продукти. Извинете за :1024 :1062
Маме Диде, браво на вас. Много добре сте се справили. Не се къхари за АБ важното е сега да неутрализираш вредите му. Пожелавам на вас и на всички, които четат темата МНОГО ЗДРАВЕ :329
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от Сиренце »

О, щом стане въпрос за мляко и сирене, познайте кой се включва :222 . Та от многогодишния ми опит и няколко съвета от специалисти произлиза следната рецепта: Млякото се сварява /най-добре е да се остави да поври 5 минути/ и се прави бързо охлаждане, т.е. в по-голям съд се сипва студена вода и в нея се слага тенджерата с млякото. Като се стопли водата се сменя. Охлаждането става за около 10 мин, зависи от количеството мляко. Ако имате термометър за вода - 43 градуса е оптималната температура, ако не кутрето върши същата работа - трябва да можете да търпите горещото 10 сек. / по този повод имам една много забавна история, но ще я пусна в спама/. Другото мисля всички си го знаят - наливаме в буркани, слагаме чаена лъжичка подкваса /ако е от кисело мляко, иначе по рецептата на закваската/, завиваме топличко и след 4 часа имаме натурално нашенско кисело млекце.
При бързото охлаждане на млякото не успяват да се развият бактериите, които го прокисват, затова и трайността му е по-голяма. Държала съм буркани в хладилника и по 3 седмици, въпреки че у нас този продукт издържа най-много 4-5 дни - ламите му виждат сметката :624 .

Зори, относно козето мляко: то е с малка масленост и затова се кваси много рядко. Преди години свекърва ми гледаше 2 кози и се опитваше да ни научи да го ядем, ама ние не се дадохме и изядохме козите /страшна пастърма става от тях :622 / Ако обаче го обичате номера е следния - подквасваш по рецептата и преди да го завиеш топваш клечка за зъби в мая за сирене и след това в буркана с млякото. Става гъсто като кравето мляко.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от Сиренце »

Извинявам се, сега видях, че рецептите за млякото са в темата за здравето!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от Мърмори »

Оф, то и аз се обърках къде да ги турнем тези рецепти... :1044 Я да видим какво ще каже баба ни Меца :1062
Мерси за идеята Сиренце!
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от bobichan »

Мърмори написа:Оф, то и аз се обърках къде да ги турнем тези рецепти... :1044 Я да видим какво ще каже баба ни Меца :1062
Мерси за идеята Сиренце!
Ми как къде бе Мърморко, щом има рецепта, значи в кулинарния :) (чакай сега да те заместя :222 ) Но може и да направя най-накрая прословития рецептурник и да ги добаря там.
Сиренце, благодарим за ценните съвети. Може да се включиш и с рецепта за зеленото сирене и крокмача.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
mamadida

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от mamadida »

Много Ви благодаря Милички за ценните съвети,

И аз чакам с нетърпение този Детокс. Нещо след празнично много зле се чуствам и психически и физически. Воля никаква, кантара направо ме е страх от него, все съм гладна и нервна.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от cvety_rz »

Цоп ето ме и мен в новата темичка.И аз чакам с нетърпение този детокс, защото кантара ми отчете МНОГО лошо новогодишните празници :128 .Виждам, че вече сте дискутирали въпроса за киселото мляко, но да споделя и аз как си го приготвям.Квася краве мляко и ползвам готова подкваса от кисело мляко, която си вземах от една баба.Предимството на малкия град като нашия, е че все още можеш да си намираш домашни яйца, мляко, месо и зеленчуци без "специална" обработка.Варя млякото към 10 мин. в млековарка и охлаждам до температура, в която мога да си задържа пръста по продължително време.На един компотен буркан слагам една пълна чаена лъжица подкваса, след това покривам пълните буркани с найлонова торбичка и отгоре ги завивам с едно вълнено одеало, което ползвам само за тази цел :) След около 3 часа развивам бурканите, изчаквам да се охладят хубаво, слагам капачките и направо в хладилника.Зори, и аз си приготвям домашно сирене от козе мляко, защото то не се подквасва много хубаво.Пробвах да му слагам и малко мая за сирене, но не съм очарована много от резултата.Цони, явно наистина си голяма люботелка на млечните продукти, щом си запозната с тънкосите на занаята :mrgreen:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
MortishaAdams

Re: Да затегнем коланите през ЯНУАРИ - ДЕТОКС пореден!

Мнение от MortishaAdams »

cvety_rz написа:Цоп ето ме и мен в новата темичка.И аз чакам с нетърпение този детокс, защото кантара ми отчете МНОГО лошо новогодишните празници :128 .Виждам, че вече сте дискутирали въпроса за киселото мляко, но да споделя и аз как си го приготвям.Квася краве мляко и ползвам готова подкваса от кисело мляко, която си вземах от една баба.Предимството на малкия град като нашия, е че все още можеш да си намираш домашни яйца, мляко, месо и зеленчуци без "специална" обработка.Варя млякото към 10 мин. в млековарка и охлаждам до температура, в която мога да си задържа пръста по продължително време.На един компотен буркан слагам една пълна чаена лъжица подкваса, след това покривам пълните буркани с найлонова торбичка и отгоре ги завивам с едно вълнено одеало, което ползвам само за тази цел :) След около 3 часа развивам бурканите, изчаквам да се охладят хубаво, слагам капачките и направо в хладилника.Зори, и аз си приготвям домашно сирене от козе мляко, защото то не се подквасва много хубаво.Пробвах да му слагам и малко мая за сирене, но не съм очарована много от резултата.Цони, явно наистина си голяма люботелка на млечните продукти, щом си запозната с тънкосите на занаята :mrgreen:
Преди време,когато квасех кис.мляко за синовете си,го правех по абсолютно същия начин.Оставях си подкваса то предното подквасване.Никога не съм пробвала с купешко кисело мляко.
Заключено