Вино, любов и детокс- неочаквано добра комбинация!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Вино, любов и детокс- неочаквано добра комбинация!

Мнение от cchery »

npopova написа:Здравейте, четох за детокса и искам да го направя, но ме притесняват няколко неща и искам да получа съвет от вас преминали през множество детокси.
Здравей. Как да се обръщаме към тебе? :) Добре дошла и от мен. Радвам се, че си решила да се "предадеш" :) на ДЕТОКСА. Въпросите, които задаваш са си напълно в реда на нещата - аз самата си ги задавах в началото, особено този:
npopova написа: Грижа се за децата си сама и ако се чуствам тотално отпаднала през деня би ме отказало и си мисля че с белтъците все пак ще ме позасищат.
Реално, ако детоксът се прави по всички правила, отпадналост не се чувства. По-осезаема е зависимостта от навика да ядем. Да, дълго време след като бях почнала да правя детоксите, не чувствах глад, а липсата на обичайното нещо - да отворя хладилника и да си хапна нещо или вечер да седнем с мъжа ми на ракийка и салатка. Реално, сега като се оттървах от тази зависимост, се чувствам прекрасно. Отделно като знам, че правя нещо различно от всички останали, които в момента ядат, се въодушевявам. Знам колко много изтощават грижите по децата, както и знам колко може да е досадно, оттегчително и как единственото разнообразие идва от съдържимото на хладилника. И там е разковничето - да се отлепим от хладилника. Една мацка в "Часът" беше писала, че си по време на детокс представя храната като отрова и по този начин не се изкушава от нея. Трябва да ти кажа, че има известна доза истина в това. Защото по време на 3-те дни детокс аз се изчиствам тотално, т.е. няма ги отоците нито по ръцете, нито по краката, нито торбичките под и над очите; тенът на лицето ми е свеж, а не жълтеникав както обикновено. Случи се така, че на 2 пъти не се захраних добре, т.е. по правилата и ....... видях наистина каква отрова е храната! :-| :-| На сутринта след антизахранването :mad: бях отново подута, с изкривени черти по лицето, подпухнали клепачи и неприятни зачервявания по бузите. Отделно, че ме болеше корема. Вкратце, писах ти всичко това, защото мотивът е най-важното при стартиране на детокса! Липсва ли ти, ще се чувстваш отпаднала, независимо, че реално не е така.
npopova написа:Също така ме е страх много от английската сол - ще мога ли да излезна от WC-то или ще съм там непрекъснато? И последно четох, че навсякъде пише водата да е топла димяща - топла или просто може да е леко хладка, че топла си я представям като вода за чай, но без чай вътре? Каква точно трявба да е водата, грешно ли ще е ако пия вода със стайна температура?
Това с английската сол..... ми индивидуално е. Ти си си вкъщи, така че първият път, който я употребиш, дори и да те прати 4-5 пъти по голяма нужда, едва ли ще ти е проблем. Защото изхожданията вследствие на англ. сол са много бързи :221 . Колкото и смешно да звучи, това не представлява "мътенето", което понякога правим докато ходим по голяма нужда. Влизаш, изстрелваш патрондаша за секунди :955 :955 и си аут. Дано не ми се разсърдиш за този хумор. Възможно е да имаш още няколко позива, но с всеки път те ще намаляват както по сила, така и по количество и на идния ден едва ли ще влезеш повече от веднъж.

Водата - водата е изключително важна, да не кажа най-важния елемент на детокса. Приема се по следния начин:
  1. В СОКА - в изцедения цитрусов сок се добавя вода със стайна температура в съотношение 1:1.
  2. ВОДА ЗА ПИЕНЕ - тази вода е същата, която поемаш и през останалото време, т.е. пиеш си нормално вода както си я обичаш - ледена от хладилника, студена от чешмата или със стайна Т.
  3. КАТО ЧАЙ - на последно място сложих тази "вода", но не защото е маловажна, а напротив, защото е най-важна може би. Пиенето на гореща вода (както казва док - "димяща") е от особено значение за метода ДЕТОКСИКАЦИЯ. Топлата вода има свойството да прочиства стомашно-чревния тракт, да увлича останалите токсини, да премахна нервното напрежение и не на последно място - прета топла/гореща, тя не кара организма да губи ценни калории да я стопля (както се случва със студената) и по този начин се намалява ефекта на отпадналост. Ще попиташ защо говоря само за топла вода, като третата точка от този списък съм озаглавила "КАТО ЧАЙ". Защото тази гореща/ "димяща" вода може да се приема и под формата на чай, даже е препоръчително да е така - говорим особено за зелен чай, за мате и за чай от джоджен (ще намериш инфо за ползата от тези чайове в обобщената тема за детокса)Има обаче хора, които не обичат чай - допреди 2 месеца и аз бях от тях - та тези хора просто си пият горещата вода и не прецакват детокса.
npopova написа:Та се насочих към третия вариант на на детокс с белтъци и грейфрути просто, защото си мисля че така все ще имам нещо за хапване а и първия вариант който е само с цитруси ме е страх да не ми раздразни много стомаха и да почне да ме боли гастрита (който не се е обаждал от 3-4 години). Дали този вариант е подходящ за първи детокс?
Знаеш ли, и това е индивидуално. Лично аз не съм пробвала нито един от другите видове детокс, освен на цитрусови сокове. Може би и ти трябва да минеш оттам, т.е. да пробваш. Дори ако решиш, го направи само 1 ден, за да видиш как ще се чувстваш. Защото ако си уплашена, ако пристъпиш със страх, вече си обречена на провал. Този месец пълнолунието е на 19-и март, събота. Това по принцип се пада третия ден, но реално самото пълнолуние почва доста късно вечерта( :idea: по принцип при детокса часовете на пълнолуние нямат значение, но въпреки това могат да бъдат съобразени :idea: ), което ще накара някои момичета да приемат този ден като втори и да продължат и на 20-и. И т.к. се падат събота и неделя, предполагам, че можеш да разчиташ на нечия помощ, то защо да не почнеш на 19-и и да изкараш и 20-и март?

Дано да съм била полезна!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
npopova

Re: Вино, любов и детокс- неочаквано добра комбинация!

Мнение от npopova »

cvety_rz и cchery благодаря ви момичета
Постовете ми подействаха доста успокоително

Чери и аз не обичам чай, но явно ще трябва да пия :) А за толалетната не ме притеснява висенето там а по скоро факта от разхлабването да не се почуствам обезсилена като при чревен вирус.

Пак ще прочета написаното от вас че да си се настройвам :329
Смехурко

Re: Вино, любов и детокс- неочаквано добра комбинация!

Мнение от Смехурко »

Правила съм два пъти детокса със сокове, 1 път с белтъците и 1 път с Ги.
За белтъците - не ми хареса следенето на часовника за храненето, през час ми е много кратко време за хранене, постоянно мисля за храна и кога трябва да ям, и по-гладна се чувствам.
Докато много харесах независимостта на сока. Прява си го сутринта и цял ден пийвам вкусотия, когато искам, когато ми се пие, когато имам време.
Ги - на третия ден едва преглътнах маслото. Не бях хич разхлабена (този месец ще комбинирам с ансол.
В добавка, най-пречистена се чувствам със соковете. Ама :328 ми се развали робота и сега не мога да цедя на ръка. А и си излиза доста по-скъпо. В момента няма как да си позволя толкова плодове.

А относно отпадналост в следствие на разхлабването не съм усетила. Нито един детокс не съм била отпаднала изобщо. Напротив имам прилив на енергия.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Вино, любов и детокс- неочаквано добра комбинация!

Мнение от Мърмори »

Мацки,март дойде, а никой не се сеща да пусне нова темичка! Ааааа, я се стягайте!
Добре де,пуснах ви я- Мартенски детокс на вратата ни чука
Заключено