Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
точка

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от точка »

Здравейте!
Само минавам да ви се отчета, че се справям толкова зле, че нямам търпение да започне конкурса,за да се мотивирам!!!... уж съм се мотивирала,а после никва промяна, иска ми се да си зашлевя един шамар,туко виж се очовеча... :328 И затова наминах,да ви се оплача малко :( Все едно всеки може,а само аз не ... като развалена съм :126 :328
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от cchery »

Добро утро от мен! :954 :954 Пиша ви докато закусвам овесени ядки + овесени трици + пшенични трици + 1 с.л. ленено семе :) :) :) ...... Уточнявам всичко с цел да напомня, както вече много пъти е ставало въпрос, а и статията, която Чева е пуснала пак го казва:
„Ние сме това което ядем....... Тялото е истинска скулптура, която се изрелефява и шлифова от избора на нашата храна.“
Моята промяна продължава (да се надяваме :razz: :razz: ) и ако не друго, то поне се чувствам добре. Вчера замерих мерките - само талията е мръднала с 1 сант, но съм си дала срок до този петък, така че има време. Що се отнася до магазин "Зоя", там Боби е най-напред с материла и ще ни осведоми, сигурна съм :222 .
точка написа:Здравейте!
Само минавам да ви се отчета, че се справям толкова зле, че нямам търпение да започне конкурса,за да се мотивирам!!!... уж съм се мотивирала,а после никва промяна, иска ми се да си зашлевя един шамар,туко виж се очовеча... :328 И затова наминах,да ви се оплача малко :( Все едно всеки може,а само аз не ... като развалена съм :126 :328
Точка, вземи и напиши точка по точка :1062 :1062 кое е нещото, с което въобще не се справяш и онова, с което се справяш зле, за да:
  1. САМА ДА СИ ВИДИШ ГРЕШКИТЕ!
  2. ДА ЧУЕШ НЕЗАВИСИМО МНЕНИЕ (от всички, които пожелаят да се включат).
  3. ДА ПОЛУЧИШ СЪВЕТИ, СПОДЕЛЕН ОПИТ, НЯКОИ ХИТРИНКИ!
  4. ДА ИЗГРАДИШ ПО-СЕРИОЗНА МОТИВАЦИЯ!
Разбери, че с "не се справям, реве ми се, мразя се" няма да стане! Няма.... трябват действия и е време да ги почнеш сериозно! :923 :923



:1106 :1042 :1078 :929 :1078 :1042 :1106


ОЛЯ, ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА! БЪДЕТЕ ВЛЮБЕНИ, ЩАСТЛИВИ И СГОВОРЧИВИ!


:1106 :1042 :1078 :929 :1078 :1042 :1106
Последно промяна от cchery на 27 Юни 2011, 11:08, променено общо 1 път.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от Cheva »

Добър ден! :954
Вече съм горд собственик на книгата на Док - Здравословно отслабване. :222

В работата имам 2 колежки , които детоксикират покрай мен, та мисля да я оставя
тук известно време, да я поразгледат(събираме съмишленици :mrgreen: ).
После задължително ще я дам на майка ми,
дано пък се вдъхнови за промяна. :1062
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
точка

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от точка »

Чери,мерси за идеята ;) След малко ще създам списъка "Зле и по-зле" :lol:
точка

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от точка »

Нещо,с което се справям...зле:
1. Пиенето на течности.
2. Яденето на много плодове.
3. Липсата на закуска

Нещо,с което изобщо не се справям:
1. Пиенето на топла вода и чай.
2. Яденето от.. простотия и лакомия,а не от глад.

Ами...Май не остана с какво да се похваля,че се справям добре :roll:
Milenita Bonita

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от Milenita Bonita »

точка написа:Нещо,с което се справям...зле:
1. Пиенето на течности.
2. Яденето на много плодове.
3. Липсата на закуска

Нещо,с което изобщо не се справям:
1. Пиенето на топла вода и чай.
2. Яденето от.. простотия и лакомия,а не от глад.

Ами...Май не остана с какво да се похваля,че се справям добре :roll:
Точка,преди няколко часа ти отговорих,но за късмет компютъра ми заби и напрово ми идеше да го... :723
Та така...Аз не съм човек който да ти даде съвет и насока относно лакомията(вече няма човек,който да не знае шоколадовия ми проблем :229 )но ако става въпрос за пиене на вода и чай и ядене на плодове,аз съм твоя човек! :1028

Първо да подчертая,че е излключително важно човек да пие вода,но за съжаление много хора нямат този навик.Пиенето на вода трябва задължително да присъства в дневния режим на всеки от нас.Човек се учи да пие вода,така както се учи на много неща в своя живот.
Водата спомага за осъществяването на много процеси в тялото ни,а и то самото е съставано от почти 60% вода.Понеже губим вода постоянно с физическото натоварване,потене и др.ние сами трябва да възвръщаме количествата,за да може да спомагаме на всички процеси,извършващи се в тялото ни.Количеството вода,което би трябвало да пием на ден зависи от пол,години,клограми,физическото натоварване и т.н.По принцип 8 чаши на ден или литър и половина вода се считат за достатъчни,ако има физическо натоварване трабва да са повече,заради повечето вода,която тялото ще изхвърли във вид на пот.Вода се доставя в организма и под формата на плодове,храна,кафе,чай,др.напитки,но това във никакъв случай не замества водата в чистата й форма,от която нашето тяло жизнено се нуждае всеки ден.
Жаждата е знак,че вече е нстъпила дехидратация и по този начин тялото ни сигнализира като последен зов.При жажда,тялото вече е загубило 1% от цялото си водно съдържание.
Пиенето на вода(8 чаши на ден!)спомага за:
-регулиране на метаболизма и апетита ни;
-облекчаване на главоболието,което в много случаи се появява заради НЕ пиенето на достатъчно вода;.
-помага да изхвърлим някои бактерии,причиняващи болести;
-чисти токсините;
-поддържа кожата ни стегната и млада.

Ти сама трябва да си наложиш да пиеш вода,докото не ти стане навик.Можеш да държиш бутилка с вода(може и малка) винаги на близо,а защо не по 1 във всяка стая и една в чанатата си(аз така правя).Сутрин като станеш изпивай по една чаша вода,може и димяща с мед и лимон.Преди всяко ядене и преди лягане също пий по чаша вода(студена).Ако чешмянтата вода,там където живеш не е най-добрия избор за пиене,предпочитай изворна или дестилирана,като трябва да се редува периодично.
Аз лично пия билков чай 30 мин след като обядвам и 1 чаша преди да си легна.Закуската ми е череши или др. сезонни плодове и след обед също по един два плода.
Надявам се да съм била полезна.Помни,че пиенето на вода ще изградиш като навик постепенно.Не си налагай да стигаш 1.5л още първия ден.Дай си време.По същия начин с яденето на плодове и пиенето на билков чай.Навиците се създават бавно,но за това пък полсе ще си благодарна на себе си за положения труд.

Нека момичетата да ме поправят или да допълнят където трябва!
Една голяма :224 за Точка и за всички останали!!!
Sladka Debelanka

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от Sladka Debelanka »

Мила Точка, когато открих момичетата пиех по 1 чаша вода на ден (максимум 2) и никога на гладно, защото повръщах. Не обичах да пия вода. За сметка на това пиех по около 2 литра газирано всеки ден. Чай пиех когато е много студено навън. Пиех по 3 кафета на ден. Закуска с плодове - 2 пъти месечно. Направо трагедия. Сега закусвам с плодове всеки ден и пия поне 1,5 литра. Акнето ми изчезна, постоянно ме питат дали не съм ходила на козметик. Не ме боли глава вече, а преди всеки ден ме болеше. Нямам отоци по ръцете и краката. Знаеш ли какво ми каза едно от момичетата след първия ми пост (изброявайки горе посочените неща) - "Надушвам сериозна нужда от детокс!" и наистина беше така. Така, че не се отчайвай - не става лесно, но трябва търпение и постоянство. Сега се чувствам 10000000 пъти по-добре от преди. Опитай мила и ще видиш след месец колко страхотно ще се чувстваш. От мен получаваш най-голямата и силна прегръдка. На едни килца сме мила не губи надежда :)
маца73

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от маца73 »

Слърчев ви ден момичета!
Пиша ви за да ви поздравя, за да знаете че съм с вас винаги макар да липсвам от страниците.
То се е видяло, че лятото ще е натоварено и отсъстващо за мен та несмогвам да влизам всеки ден и да следя веселите ви диалози
като пропусна 10 страници и после няма наваксване.
За кила няма да говоря щот това лято определено не ми се получава. Ако някой ден ми се случи нещо хубаво в тази насока ще се похваля........................!
Иначе моите липски са за добро и не се тревожете за мен. Отворило ми се е за почивки!!! :221 Три дни бях на Индже войвода. Едно селце в Странджа планина. Много красиви снимки имам ама незнам кога ще сколасам да ги кача.
В неделя заминавам на Кошарица за една седмица, а до тогава трябва да спретнем новата къща на свекито щот се ИЗНАСЯТ след почивката............... :1062 Та такива ми ти работи!
Сега отивам да пия чай с комшийките пък като се видя някой ден с време ще разправям със задна дата!
Слънчево лято на всички вас и мноооооого целувки и прегръдки от мен! :329 :329 :329 :923 :923 :923 :923
Смехурко

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от Смехурко »

Точка, моят съвет за пиенето на течности е да започнеш с това да пиеш преди хранене. 30 мин преди закуската изпий голяма чаша вода, ако можеш топла, ако можеш чай, но изпий 200-300-400мл. За обяд и вечеря също. Наистина дръж близо до себе си шише, понякога просто забравяме. Не пий веднага след хранене. Ако свикнеш да пиеш достатъчно преди и между храненията, няма да изпитваш нужда да пиеш нещо по време и след хранене.

Усмихнат и успешен ден!
точка

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от точка »

Благодаря ви момичета :) Днес изпих вече 2ч. топла вода, не знам дали отговаря на критерия за димяща,но пък беше много топла. Ще видим, надявам се конкурса да ми помогне да се мотивирам и да ви победя :lol: Иначе днес имам план за оризов ден, имам половин диня и половин пъпеш :) Лек ден ви желая!:)
Смехурко

Re: Юнския детокс ще ни сервира най-вкусните череши!

Мнение от Смехурко »

Водата трябва да е толкова топла, че да можеш да я преглъщаш. Ако искаш другия път опитай с по-топла, ако не можеш да я преглъщаш ще чакаш да поизстине. Успех в китайската работа!

А аз днес съм на интервю за работа и се чудя какво да облека. Предвид, че към 10 юни си купих панталон и той вече ми е широк. Поразрових стари дрехи и си намерих костюм, който взе че ми стана. Значи съм на кг от 2006г. сега ако успея да се върна на кг от преди още 5г (2000г).
Заключено