Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от Мърмори »

bobichan написа:
cchery написа: Не ми се мисли какво има въобще в останалите салами - от подобрители, до соя, нишесте, млечни протеини иииии всичкото Е-та дето съществуват!
Разправят, че машините на производителите са толкова добри, че могат да смелят цяла автомобилна гума на ситни, ситни частички!
В сравнение с гумата смилането на цели пилета-барабар с кокалите,човките,ноктите, и перушината (суровината за производството на повечето кренвирши и пил. салами) изглежда като детска игра. След това е лесно да добавиш целулоза (остатъците на "Белана"-Белово),малко желатин и подобаващо количество Е-та и кренвиршите са готови.
:1052 :1052 :1052 :1052 :1052 :1052
И като се сетя,че в детските градини хранят децата с това... :126 :126 :126 :126 :126
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от Cheva »

Мърмори написа:барабар с кокалите,човките,ноктите,
Пилешки калции, какво сега... :1062
А за градините ...за съжаление там храната е с най-лошо качество, за да се гони ниска цена.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
олеся

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от олеся »

Само като чета и се потрисам, пък като помисля, че това се дава и на децата ...
rosa_bg

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от rosa_bg »

Мърмори написа:И като се сетя,че в детските градини хранят децата с това... :126 :126 :126 :126 :126
Това беше и вчерашната вечеря на Лили. Свекърва ми дойде с племеника и понеже имаше супа от обяд, а той вече е беше ял - кремвирши. На всичкото отгоре поради финансови затруднея свекърва ми постоянно обяснява как най-евтиното е най-качествено. Сами си правете сметка с какво се хранят. Моите тиквички с ориз не се оцениха от децата след този деликатес. Най-тъпото е, че ми се правят стойки и парчета, когато насред закуската на племеника (която обикновено е същата горепосочена) ми се обяснява, че децата първо трябва да се нахранят и да не им развалям апетита с плодове - те после :126 За щастие Лили се храни значително по-качествено и рядко и се случват такива закуски :1052 Първите 10кг ги качих, когато "навлезнах" в нейната кухня и сега :1139
Ама и аз хубаво оспамих темата - извинете. Просто се развълнувах и ....
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от droidd »

олеся написа:Само като чета и се потрисам, пък като помисля, че това се дава и на децата ...
Момичета и аз се потрисам :1052 Но бих могла да ви успокоя от личен опит, че идва момент, когато децата сами се отказват да ядат всякакви боклуци.Все пак личният пример е най-доброто възпитание. :222
Аз днес съм на импровизиран детокс :221 , че трябва да се сборя с някакво вирусче :1055
Изпих си ансола и смятам да карам до довечера на димяща вода и плодове.Но за вечеря ще хапна една салатка.
Само не мога да се начудя как ми се лепна това :1044
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от bobichan »

rosa_bg написа:Ама и аз хубаво оспамих темата - извинете. Просто се развълнувах и ....
Всички сме безкрайно ангажирани с темата и реагираме така. Не се притеснявай. То си има отделна тема, но аз все не успявам да стигна до там. А и да ти кажа не е въпрос на финанси, а на нагласа. Защото едни овесени ядки или жито и едни орехи (ако си ги набрал сам) са по-евтини от кило кренвирши. Да не говорим, че дори и да ги купиш орехите пак не можеш да изядеш 1 кило за 1 ден, докато един килограм кренвирши ще ги изядеш и ще си останеш гладен за деня, но с орехите няма как ;). Плодовете се ядът преди хранене и/или 2 часа след хранене, защото се усвояват и преработват по различен начин от организма и за да не го натоварваме е добре да спазваме тези правила. Е разбира се не винаги е възможно, но е хубаво да се съобразяваме с това правило. Стискам ти палци. Борбата с тези нагласи е много трудна, но с повече постоянство и търпение има резултат. И аз имах доста противоречия със семейството, но когато видяха, че съм твърда и категорична почнаха по малко да се съобразяват.
Ето малко инфо. Чудя се дали да не спретнем една инициатива?
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от Cheva »

droidd написа: Но бих могла да ви успокоя от личен опит, че идва момент, когато децата сами се отказват да ядат всякакви боклуци.Все пак личният пример е най-доброто възпитание. :222
Определно ме успокояваш.
За сега това е и моята стратегия - личен пример + агитация на детето.
Няма как да променя баба й и дядо й , но нея я обработвам постоянно.
Например има всчкакви играчки до към 2лв + някакви закачени бонбонки
за тях, които се продават на касите на хранителния.....вече знае - ако някой й купи такава играчка - бонбоните в коша.
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Ver

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от Ver »

Така е.
Децата се учат най-вече от примера на големите и то на тези на които вярват и имат за авторитети.
Децата ми са свикнали с моите режимчета, прочистващи дни и пр. Знаят какво и защо правя, но никога не съм им натяквала и те да го правят. Просто свикнаха с наличието на много плодове и зеленчуци вкъщи. Знаят и делят храната на жива и нежива.
Днес минаваме покрай МакДоналдс (ходили са там само веднъж преди това). Малката иска сок. Съгласявам се, той е по-малкото "зло". Питам ги искат ли нещо друго. Голямата:
"Не. Аз не ям развалена храна." :524 Стана ми много приятно :954 Явно има значение какво показваме и какво разказваме :524 Но, само ако е подкрепено от личен пример.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от Cheva »

bobichan написа: То си има отделна тема,
Има , елате, да си говорим за здравословното хранене -
Здравословно хранене - тема за дискусии
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Ver

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от Ver »

Cheva написа:
bobichan написа: То си има отделна тема,
Има , елате, да си говорим за здравословното хранене -
Здравословно хранене - тема за дискусии
Знам :)
Просто се отплеснах. Ако искаш премести ми поста Чева .
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Септември.Идва есен.Да я посрещнем с детокс и песен!

Мнение от Cheva »

Ver написа:
Cheva написа:
bobichan написа: То си има отделна тема,
Има , елате, да си говорим за здравословното хранене -
Здравословно хранене - тема за дискусии
Знам :)
Просто се отплеснах. Ако искаш премести ми поста Чева .
Случайно съм писала след теб, нямам теб предвид. :954
Просто се сетих, че не съм пускала линк тук, а може да има заинтригувани. :222
Както се вижда всички "спамим". :1062
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Заключено