Детоксикация при деца

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Детоксикация при деца

Мнение от Мърмори »

Отварям тази тема,защото е факт-детоксикацията е здраве. А всяка майка иска децата й да са здрави. Щом вече лично се убедихме в ефекта на този метод-добре е и да се погрижим за най-малките.
Някои ще кажат:" Как? Това е лудост! Що за майка трябва да си,за да оставиш детето да гладува?!"
НА всички тях бих отговорила с писмото на една добра майка:

Изпратено на: 04 Авг 2009 23:49
От: magy
До: Д-р Михайлов 
Здравейте д-р Михайлов.Аз съм майката, която на срещатата в Албена на 29.05 беше питала дали се дава Английска сол на 2,5 годишно дете. Ние започнахме с детоксите аз - октомври 2008 а малката през март 2009 (Имаме 1 пропуснат месец. Сега малката пие сок и яде плодове и около 3 гр. английска сол и давам сутринта. Аз реших да я включа защото т.нар. атопичен дерматит беше силно влошен и тя се чешеше постоянно даже и по време на сън, и беше стигнала до кръв.И всичко това въпреки, че сме се лекували само при лекар хомеопат.Мен ме страх да назначавам сама хомеопатични лекарства.Хомеопатаията помагаше само временно т.е. ту кожата се влошаваше, ту хъркането се влошаваше и тя не можеше да диша през носа даже и нощем .Почувствах се съвсем безпомощна.Само в скоби септември 2008 г правихме диетата без житини и млечни и нямаше никакъв ВИДИМ резултат.И така в отчаянието си реших, че и тя ще пие сокове с мен. Та през юни след първия път с английска сол и пети пореден детокс кожата и имаше още малко подобрение и даже ЗАПОЧНА ДА ДИША ДЕТЕТО ПО- ДОБРЕ!!!!! И аз обещах да пратя снимки обаче всички са снимани на тъмно и не се вижда качествено. Междувременно юни-към края си лепнахме не зная какво с мнооого висока т-ра 39,7 вечер и 39,3 през деня и това 4 поредни дни и аз не издържах и смених хомеопата, защото все ми звучат в ушите думите ви "Да се лекува терена, а не просто болестта" И сега картината е коренно различна.Диша си детето през нощта през носа без да хърка и кожата е спокойна.Ама нека си пие сока и този месец докато татко и е в отпуск.Та сега снимките които мога да пратя са след соко и хомеопатично лечение, а не само на сокове както очаквах.БИХ изпратила снимки на Е mail , защото компютърните ми умения се простират само до там. Тук във форума не зная как става. И след този опит който си натрупахме- СОКОВЕТЕ ИЗЛЕКУВАТ БЪРЗО И БЕЗВЪЗВРАТНО И АТОПИЧНИЯ ДЕРМАТИТ И ТРЕТИ СЛИВИЦИ И АЛЕРГИИ НА МАЛКИТЕ ДЕЦА ,видях го с очите си. И че била малка и щяло да и навреди и тям подобни небивалици- не на мене тия.Ние имаме само ПОЛЗА. И последния месец дори напълня както беше уж слабичка.И преди 3-4 дни пак вдигна т-ра и докато чакаме понеделника да отидем при доктора, тя се опрaви сама. БЛАГОДАРИМ, защото за хомеопатията научихме от вас, а също и за практическото приложение на соковете и изварения компрес и други хитринки. Пиша това на лични защото не зная в коя тема да го постна. Ако би помогнало на някого - цитирайте където е нужно . Много сме ви признателни за всичко, което сте написали в този форум.
С уважение и благодарности и мнооооого : Магдалена Велчева"


Пускам и един цитат от един друг форум. Най-вече заради изчерпателния отговор,който Нели е дала. Той дава основните насоки при детската детоксикация.

Grigorova написа:Здравейте момичета,
влизам в тази тема с въпрос в каква степен детоксикацията може да се прилага за деца. Темата е засегната частично в целия форум по въпроса. Дъщеричката ми е на 5 и половина почти, а вече е 35 кг. В къщи и когато сме заедно следя да не се храни със сладки, тестени и "опаковани" фабрични продукти (чипсове и т.н.), яде достатъчно плодове, но явно има и предразположение (баща й е склонен лесно да качва килограми). Като бебе беше на адаптирано мляко, което също сигурно е повлияло. Моля ви ако някоя от вас има опит в тази насока да сподели, или ако Д-р. Михайлов има възможност да даде някои насоки.
Благодаря предварително!


Нели отговори:
Добре дошла, радвам се, че си тук, защото вярвам, че това е мястото, където можеш да получиш помощ!
Д-р Михайлов ще каже най-добре, но това, което аз научих от моя опит с дъщеря ми е горе-долу следното: детоксикацията практически може да се прилага 1:1 за деца, но тъй като все пак са малки, може и някои корекции:
- английската сол ти предлагам да е не супена, а чаена лъжица (вместо 10 гр., около 5 гр.);
- избери плод или комбинация от плодове, които са приятни за детето и му прави сок от тях.
Например през април повечето майки правиха детокса с грейпфрут, портокал, лимон, т.е. комбинация от цитруси, но тъй като това става възкиселичко и децата не винаги го харесват, аз правих сока от ябълка, портокал, морков;
- опитай се да обясниш на детето защо и какво трябва да прави, като по никакъв начин не го изкушавайте с храна. Предлагам ти членовете от семейството да не ядат пред детето, освен ако не ядат храна, която може да яде и то самото (напр. ябълка);
- облекчи малко режима, като предлагаш някакъв любим плод, да не е пълен глад, тъй като за децата е трудно. Внимавай все пак в количеството. Определи си предварително че за деня може да й дадеш примерно 4 ябълки между соковете и ги предлагай разпределени равномерно, не всичките наведнъж;
- проследи детето, защото първият път моята беше хапвала тайно;
- много внимавай със захранването;
- не очаквай непременно резултат от първия път. Това не е диета
, а детоксикация и трябва да бъде възприемано точно като такова. Нещо в организма на детето е разбалансирано, може би е пило много антибиотици и има нарушена чревна флора, може би е нещо друго. Детоксите могат да послужат за начален тласък на саморегулирането на организма, стига между тях да се спазват препоръките за рационално хранене. Тук има писано много по въпроса. При моята дъщеря ефект се усети едва от третия път, може дори и повече време да е нужно, не се вторачвай в кантара;
- следи дали изпива достатъчно течности, защото това е ключово за успеха. Големите гледаме да изпием по около 4 литра, някои успяват и повече, за дете си мисля, че 3 литра е много добре. Може да ти се наложи да я подканяш и дори увещаваш, моята например буквално още се учи да пие, но вече забелязвам напредък;
- помисли как да подпомогнеш регулирането на теглото между детоксите. При нас добре се отрази calcarea carbonica, а така също и Цефамадар. Специално Цефамадара според мен директно си помогна, поне по време съвпадна с видимия резултат. Може да прибавиш и пробиотик за един месец. Една опаковка Лактофлор (90 капсули) стига точно за толкова. Така ще възстановиш чревната флора;
- радвай се повече на по-малко свалени килограми, но трайно и безвредно, отколкото на повече, но рисково. Спокойно може да очакваш и допълнителни екстри от детоксите, като например подобрение или дори справяне с някой и друг здравословен проблем - често боледуване, екземи - имали сме доста такива случаи;
- избягвай антибиотици и други подобни "силни и сериозни" медикаменти, които аз наричам на жаргон "тежка химия".
След толкова много съвети, най-накрая идват най-важните:
Не се отказвай и не се отчайвай от временните неуспехи, отклонения в режима и др.под. Всичко това е поправимо, просто продължи напред!
Не се фанатизирай да спазваш и последната запетая, но общо взето се придържай към идеята за детоксикацията. Например варирай в избора на плодове, малко можеш да варираш в количествата, това не е фатално. Вярвам, че с майчиния си усет ще нацелиш мярката.

Много късмет ти желая и успех!



Тийнейджърът у дома губи форма
Как да намалим теглото на нашите деца



Затлъстяването заема все по-обширни граници сред децата ни, като по последни данни близо 20 процента от българчетата между 2 и 15 години страдат от наднормено тегло. Но за да не допринасяме тази статистика да се покачва, може да не стоим със скръстени ръце, а да дадем правилна посока на нашите деца, за да се преборят с този натежал проблем. Затова и с появата на най-малките признаци свързани с увеличаване на теглото при вашите малчугани бъдете подготвени за незабавно реагиране.

Какво се случва?
Подходете с разбиране, когато трябва да поговорите с вашите деца относно тяхното напълняване. Не бъдете съдник, а се дръжте като приятел с тях, като им обясните рисковете от наднорменото тегло и ги подкрепяйте, особено в днешния свят, в който кривването от стереотипите за добър външен вид много лесно може да създаде комплекси за малоценност у детето ви.

Разбор на ситуацията
Нека тук се включи цялото семейство, за да прецените по колко време прекарвате пред телевизора или компютъра, и ако то е прекалено много го заменете (поне в някаква степен) с разходка в близкия парк или каране на колело. Защото и 15 минути ходене пеша на ден ще изгори част от излишните калории.

Замръзвам
Ако пък студът навън, сковава желанието ви за раздвижване може да поспортувате заедно с вашия син или дъщеря чрез различни серии за домашна гимнастика. Важното е да мотивирате детето си с личен пример, затова и вие се включете във физическите активности заедно с него.

Хапва ми се
Е, дойдохме си и на думата относно хранителния режим, без който нищо няма да се случи, ако не е изготвен в здравословни граници. Не е лесно да се преборите с любовта на тийнейджъра вкъщи към сладоледа и шоколада, но все пак като за начало започнете да забърквате кисело мляко с плодове и постепенно включвайте все повече зеленчукови и плодови продукти в дневното меню на вашето дете за сметка на пържените храни и полуфабрикатите.

Мисля занапред
Най-полезната и изпитана рецепта за кулинарно щастие е тази, в която планирате менюто за седмицата предварително. Така ще имате време да помислите за по-разнообразни и вкусни варианти за закуска, обед и вечеря, в които да не липсва здравословната нотка. Опитвайте се да отделяте достатъчно минути за хапване, пригответе масата и поканете семейството, а не оставяйте малчуганите да се хранят на крак или пред компютъра.

Много е важно да има точно определен период за хранене, а не да позволяваме на децата си да отварят хладилника през пет минути, с което никак няма да допринесем за редуцирането на техните килограми.

Краен резултат
Не бързайте с постигането на оптималното тегло, когато говорим за представителите на по-крехката възраст. Затова не бъдете прекалено строги с диетите, а се опитайте да влезете в положението на децата ви. Така че вариантът ''Бързай бавно'' би свършил по-ефикасна работа, що се отнася до вашия син или дъщеря. Но хубавата поука тук е, че целият този нов здравословен подход към живота на малчуганите у дома е в състояние да подобри вида и здравето на останалите членове от семейството.
mam4eto31

Re: Детоксикация при деца

Мнение от mam4eto31 »

Зоритко :326 :923 и много :329 за тази темичка!

Два пъти писах ли писах на телефона одеве, но все нещо ставаше и ме изхвърляше от интернет и направо полудях, защото писанията бяха доста! Но сега компа е в мое владение и усещам как ще заспя към 1 и нещо :222

Това ще е вторият детокс на мойте маймунки - 6 и 4 години. Мислех да им го правя през 2-3 месеца, но миналия месец, малко след детокса, каката след ларингит направи усложнения и бронхит, т.е. АБ и инхалации с кортизон :328 Бях много нещастна, защото това се случи малко след детокса! Само да отбележа, че преди това не са пили АБ от 2 години!
Трябва да се поразровя ако ми остане повечко време в старите теми и да копна старите постове, където съм описвала разни неща, но сега ще разкажа с няколко думи, че ще ми отнеме време за ровенето!

Момичетата ми нямат проблем с килограмите, тежат 24 и 18кг., но както видяхте по-горе, правим ларингити и то ужасяващи! Това ме накара преди 2 години да им направя тестуване, ходихме до София, на малката беше кръвно, а на каката на ръката! Оказа се тогава, че имат доста алергии: белтък, пилешко, морков, целина, прах, трева, дървесни, плесен, мухъл и мн.др. Тогава им направих диета и лечение и всъщност до миналия месец от тогава не бяха пили АБ. То само каката пи де, но е достатъчно! Също така разбрах, че през 6 месеца алергените при децата се променяли, но това е абсурдно да ги подлагам на този тормоз през толкова кратко време! И така реших, че ще е добре да започна да им правя детоксикации и то след като видях, че при мен алергените намаляха драстично и то само за 9 детоксикации!

Много ще се радвам ако Док се включи със съвети, както и по-опитните мами, защото имам доста въпроси!

Чудя се за няколко неща: аз им давам ансола по 1 чаена лъжичка, разтворена в малко вода и малко мед, но се чудя дали не бъркам нещо! Истината е че се притеснявам да им я дам чиста, защото съм убедена, че ще я повърнат! Дали не може да се комбинира с нещо друго, за бирата знам, но на деца нали се сещате! Аз я пия на гранулки, суха, така я понасям най-добре, но се е случвало и така да ми се повдигне, така че суха също не мога да им я дам!
Миналия път на самия детокс за закуска им бях дала банан, понеже са малки, разбрах, че е подходящо на децата да се дават плодове, а те мойте и без това не обичат фрешове, пият ги насила и с хиляди уговорки, така че там няма да се справя!
Също така се чудя дали мога да комбинирам като плодова салата - ябълка, круша и малко грозде!
А и малко количество сурови ядки, когато доста огладнеят дали е уместно! Миналия път им дадох, но никой не го изкоментира, а и някъде назад из темите, някой беше писал, че е ял! Но все пак се чудя!
Малката леко ми кашля и то само сутрин и вечер и май е от парното, но се чудех по време на детокс дали може да се дава хомеопатия!
Също така количеството вода по същия начин ли се изчислява, както при нас!
Децата могат ли да консумират зелен чай, никога не съм се замисляла, все пият билкови!
За захранването: знам че се препоръчват картофи, ориз, моркови, но се чудех дали мога да им направя задушено прясно зеле за вечеря!
Трябва да обсъждаме повече храни за захранване, защото голямо мислене пада :roll:

Айде, май е време да си лягам!
:923
mam4eto31

Re: Детоксикация при деца

Мнение от mam4eto31 »

:954 Добро утро!!!

Реших днес да ви давам отчет след всяка моя стъпка!
Събудиха се късно днес мойте маймуни, така че изпиха ансола, който разтворих в около 30 мл хладка вода и малко мед около 9.10 часа.
Закусиха и този път с банан и сега ги очаква към 400 мл билков чай с малко мед!
Към 11.00 ще им дам по една ябълка!
В 13.00 за обяд бях намислила плодова салата от ябълки, круши и малко грозде, но се чудех дали да им сложа малко сурови ядки!
Силно се надявам някой да се включи и да сподели!

Айде, до скоро :923
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Детоксикация при деца

Мнение от Мърмори »

mam4eto31 написа:Зоритко :326 :923 и много :329 за тази темичка!

Два пъти писах ли писах на телефона одеве, но все нещо ставаше и ме изхвърляше от интернет и направо полудях, защото писанията бяха доста! Но сега компа е в мое владение и усещам как ще заспя към 1 и нещо :222

Това ще е вторият детокс на мойте маймунки - 6 и 4 години. Мислех да им го правя през 2-3 месеца, но миналия месец, малко след детокса, каката след ларингит направи усложнения и бронхит, т.е. АБ и инхалации с кортизон :328 Бях много нещастна, защото това се случи малко след детокса! Само да отбележа, че преди това не са пили АБ от 2 години!
Трябва да се поразровя ако ми остане повечко време в старите теми и да копна старите постове, където съм описвала разни неща, но сега ще разкажа с няколко думи, че ще ми отнеме време за ровенето!

Момичетата ми нямат проблем с килограмите, тежат 24 и 18кг., но както видяхте по-горе, правим ларингити и то ужасяващи! Това ме накара преди 2 години да им направя тестуване, ходихме до София, на малката беше кръвно, а на каката на ръката! Оказа се тогава, че имат доста алергии: белтък, пилешко, морков, целина, прах, трева, дървесни, плесен, мухъл и мн.др. Тогава им направих диета и лечение и всъщност до миналия месец от тогава не бяха пили АБ. То само каката пи де, но е достатъчно! Също така разбрах, че през 6 месеца алергените при децата се променяли, но това е абсурдно да ги подлагам на този тормоз през толкова кратко време! И така реших, че ще е добре да започна да им правя детоксикации и то след като видях, че при мен алергените намаляха драстично и то само за 9 детоксикации!

Много ще се радвам ако Док се включи със съвети, както и по-опитните мами, защото имам доста въпроси!

Чудя се за няколко неща: аз им давам ансола по 1 чаена лъжичка, разтворена в малко вода и малко мед, но се чудя дали не бъркам нещо!Правилно действаш. Истината е че се притеснявам да им я дам чиста, защото съм убедена, че ще я повърнат! Дали не може да се комбинира с нещо друго, за бирата знам, но на деца нали се сещате! Аз я пия на гранулки, суха, така я понасям най-добре, но се е случвало и така да ми се повдигне, така че суха също не мога да им я дам!Не тормози децата и не се самонавивай. Давай я както досега,важното е да я изпият.
Миналия път на самия детокс за закуска им бях дала банан, понеже са малки, разбрах, че е подходящо на децата да се дават плодове, а те мойте и без това не обичат фрешове, пият ги насила и с хиляди уговорки, така че там няма да се справя!Тогава им прави детокса с цели плодове.
Също така се чудя дали мога да комбинирам като плодова салата - ябълка, круша и малко грозде! Няма никакъв проблем. Лично аз гледам да не смесвам кисели и сладки плодове,но не мисля,че за децата трябва да има ограничения. Основната ни цел е да им го направим забавно,приятно,за да минава неусетно.
А и малко количество сурови ядки, когато доста огладнеят дали е уместно! Миналия път им дадох, но никой не го изкоментира, а и някъде назад из темите, някой беше писал, че е ял! Но все пак се чудя!Въпроса с ядките беше доста коментиран преди.Беше станало едно недоразумение,но в крайна сметка всичко се изясни-ЯДКИ-НЕ!
Малката леко ми кашля и то само сутрин и вечер и май е от парното, но се чудех по време на детокс дали може да се дава хомеопатия!Може хомеопатия, може билкови настойки, споко.
Също така количеството вода по същия начин ли се изчислява, както при нас! На децата би трябвало да е по-малко количество-аз на Дарена давах по 2-3л,но все пак зависи от възрастта на детето,от отва по колко вода пие обичайно...увеличи обичайния прием 1-2 пъти (без това да е тягостно за детето)
Децата могат ли да консумират зелен чай, никога не съм се замисляла, все пият билкови! По-добре карайте с билковите.
За захранването: знам че се препоръчват картофи, ориз, моркови, но се чудех дали мога да им направя задушено прясно зеле за вечеря!Принципно може,дори аз това смятам да си правя утре,но не прекалявай с мазнината и солта. И наистина за вечеря. На обяд им направи картофено пюре със зехтин или картофена салатка (без лук),зеленчукова супичка...,каквото обичат.
Трябва да обсъждаме повече храни за захранване, защото голямо мислене пада :roll: Ами то затова имаме рецептурник,но май отдавна не е попълван.

Айде, май е време да си лягам!
:923
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Детоксикация при деца

Мнение от droidd »

Мърмори написа:Въпроса с ядките беше доста коментиран преди.Беше станало едно недоразумение,но в крайна сметка всичко се изясни-ЯДКИ-НЕ!
Е, макар че не съм дете и тука открих нещо полезно за себе си.Предният детокс хапвах сурови тиквени семки :128
mam4eto31, поклон :326 :326 :326
mam4eto31

Re: Детоксикация при деца

Мнение от mam4eto31 »

Зоритка, ти си злато! :923

Много благодаря за отговорите!

Да дам отчет преди вечеря: целият ден мина прекрасно, даже ни дойдоха гостенки за 1 час на обяд и ни донесоха страхотни ябълки!
Изпили са по 3 чая, чашите са 400 мл и към 400 мл вода. Сега ще изпият по още един чай, така че течностите ще ги вдигнем!
Понеже късно станаха днес, късно легнаха и следобед, но заспаха и спаха до 17.15, не са се оплакали от студ, дискомфорт, от корем, от глад - децата са супер! На обяд ядоха салата от ябълка, круша и малко грозде. До тоалетна по голяма нужда бяха по 3 пъти.
в 17.40 ядоха малко ябълка и сега ставам да им спретна пак салатка!

Утре ще се отчета как е минала вечерта!
Лека и спокойна от мен :923
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Детоксикация при деца

Мнение от cvety_rz »

droidd написа:
Мърмори написа:Въпроса с ядките беше доста коментиран преди.Беше станало едно недоразумение,но в крайна сметка всичко се изясни-ЯДКИ-НЕ!
Е, макар че не съм дете и тука открих нещо полезно за себе си.Предният детокс хапвах сурови тиквени семки :128
mam4eto31, поклон :326 :326 :326
То и аз за срамотите научих, че е по добре сока да се разрежда :oops: Винаги съм си мислела, че не е от значение :mrgreen:
mam4eto31 , как са дечицата ?
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра
Мнения: 2131
Регистриран на: 28 Окт 2010, 07:49

Re: Детоксикация при деца

Мнение от cvety_rz »

Аз докато си напиша поста и то отговора дошъл преди да попитам :lol:
Вярата не прави нещата лесни, прави ги възможни!
mam4eto31

Re: Детоксикация при деца

Мнение от mam4eto31 »

Здравейте :954

Свърши!!! И така: пак не претеглих децата преди детокса, но килограмите при тях не са от значение, макар че нямаше да е лошо да видя как се движат нещата при тях! Следващия път ще съм по-подробна, както и се надявам да съм научила някой нови неща! Декември сигурно няма да им правя, януари каката има РД, така че сигурно пак ще пропуснем, но съдбата ще си покаже, затова не се заричам!
Децата се чувстват супер, когато са на градина не можем да ги вдигнем, а днес станаха в 7.30! Снощи си легнаха в 22.30 и мислех, че ще откарат поне до 8.30!
По голяма нужда бяха 4 пъти, изпиха по 1 литър чай и към 500 мл вода! За обяд ядоха салата от ябълки, круши и грозде, а за вечеря липсваха ябълките, но макар и да не трябваше изядоха по 6 сурови ядки кашу!
Както ви писах вчера, имаха много енергия през целия ден, не им беше студено, не са мрънкали, така че съм супер доволна от тях :221
Сега закусиха с настърган банан, круша, овесени ядки, малко мед, канела и малко сурови ядки! Към 11 ще им дам по една ябълка, а за обяд смятам да им направя ориз!
Сега ще се поровя в рецептите за захранването и се надявам да открия някой отговори, защото се чудя дали мога да задуша в масло лук, морков и тогава да добавя ориза :1044
За вечеря сигурно ще е салатка от домати и краставици и печени картофи!
Чудех се ако им направя зеленчукова супа или има една картофена със сирене която им правя, но правя застройки - та се чудех дали застройката е подходяща, вие как ги правите ако няма застройка, не е ли гадно :1044
Ще видя и в рецептурника, та дано открия нещо!
Айде :923
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Детоксикация при деца

Мнение от Kleo »

Алекс няма здравословни проблеми никакви, пу-пу, а и върви слабичък.
Прочетох цялата тема и се замислих дали да не му спретна и на него едно детоксче. Само че ако го направя, смятам да е само един ден, и то сигурно някоя събота, иначе не виждам как. Той ходи на стол в училище, първи клас е.
Обаче не знам той самият дали ще иска, и главното - почти сигурна съм, че баща му ще е категорично против това.
Аз съм против насилието, затова ако самото дете не ще, няма да го карам в никакъв случай. Може би само ще му предложа, пък той да си реши.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Детоксикация при деца

Мнение от Cheva »

Декемрийския деток обхваща и събота.
Ще се възползвам и ще детоксикираме с моята дъщеря (6г).
Един ден детокс планирам за нея, в неделя - захранване.
Никога не е излишно прочистване. :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Публикувай отговор