Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Dari09

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от Dari09 »

Хайде и аз най - накрая да се запиша. И аз съм от тези, със "закъснелия детокс" – започнах в понеделник. Браво на вече приключилите успешно :326 :326 :326 . Аз нямах сили ( всъщност най-вече желание :D ) да изкарам и тези последни празници с ограничения, при това имам и именници. Но то през последния месец винаги на поводите( а те са доста концентрирани в нашето семейство през декември) почти нищо не можех да хапна заради постите. Днес ми е трети ден - с много чай, сок и вода. Май вече толкова съм им свикнала на детоксите, че днес дори мислех,че е втория ден . Добре,че съм сигурна, че пакетчето с английската сол го пих на 3 пъти :1062 .
cchery написа:Аз тази сутрин си направих подарък :1007 , мдаааааааааа видях я бе :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: 6-та
Чери, поздравления! Знам какъв кеффффффф е да я видиш, когато години наред все си виждал нещо започващо със 7,че и с 8 :328 .Сега се чудя защо и аз, след като я видях в края на юни, си позволих отново да трупна килца, но ....Нова година - Нова визия ! :1204
jasmin написа:Истината е, че с правилна нагласа се изкарва
Подкрепям на 100%. Никога не съм имала проблем с провеждане на детокс, пости, че и житен режим.
Ама защо като напоследък съм се развихрила на тема хляб и хлебни изделия (кифлички, пити и т,н) не мога да си променя нагласата и да реша , че са гадниииии! Единственото ми успокоение е, че след по-малко от месец се връщам на работа и тогава ще ми се наложи да позатворя работилницата!
gelikas написа:Момичета, тази сутрин кантара показа -4 и то само за два дни
Ей на това му се вика сваляне :326 - никога не свалям повече от 2.5 кг и то при абсолютно стриктен детокс ! Може ли такава несправедливост :328 :221!
mironi

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от mironi »

Ето ме и мен - жива и не особено гладна!!!
Чери - браво - много се радвам за този желан резултат. Абе кеф си е когато получиш награда!!!
Джасмин - браво на теб. Справила си се страхотно и си получила добър резултат! Обещай си да бъдеш постоянна - след детокса е много яко - поне при мен. Нямам търпение да дойдат петък и събота........
Аз да ви кажа - за 10 дни през декември дръпнах с 3 килограма. А уж не ядох чак толкова много. Но аз винаги бързо качвам и бързо свалям. Та във вторник сутринта бях 58, а вечерта 56. Днес сутринта бях 56, а тази вечер съм 55. Знам, че се тегля хаотично и това не означава категоричен резултат. Но ми е интересно кво става. А и кантара ми е под носа и ме влече....
Утре продължавам. Вечерта обаче ще хапна една салата от зеле с моркови. Така съм решила.
Иначе днес съм си направо супер - даже обичайната слабост и сънливост не ме тормози. Чак сега ми се доспа, ама яко. През деня ми беше малко студено, но утре ще се навлека още повече.
Това е от мен! Хейде лека - ще се хоризонтирам вече! Ама как хубавко се наспивам само!!!
Milenita Bonita

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от Milenita Bonita »

Привет момичета!
Аз съм втори ден детокс днес.От няколко месеца не бях правила и съм позъкръглила коремчето и ръчичките...Голямо похапване пада в последно време,шоколад всеки ден,направо ме е срам да ви призная :oops:
След захранването утре се надявам апетита ми да поотслабне,че положението не е на добре :!:

Поздрави на всички!!!! :954
мама на мария

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от мама на мария »

Привет на всички момичета!
Минавам само да ви кажа,че се провалих с детокса :328 Първия ден,всичко мина гладко,пих си ансола,ядох си мандаринките..,обаче втория ден-в момента в който опитах ансола и бегов в банята да го върна... :oops: Не можах повече да пийна.Но казвам си,нищо,поне пак ще ям само плодове.Така и втория ден,си бях гладна.Третия ден пак същото-доближавам чашата до устата и...позиви да връщам.не издържах и закусих,после обядвах,че и вечерях..
Много силно се надявам другия месец да не се провалям.Вие всички сте толкова упорити,толкова е заразно само,като ви прочитам.Евала ви мацки.Ще ги сваля пустите му килограми...няма да им се давам!
лек ден на всички.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от Kleo »

мама на мария, не казвай, че си се провалила на детокса, а кажи, че си направила 2-дневен вместо 3-дневен детокс!
Браво на теб за положените усилия, следващият път ще се справиш още по-добре! Не се обезкуражавай!!!
Важно е да направиш захранване след детокс, ти какво обядва и вечеря на третия си ден?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
jasmin

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от jasmin »

[quote="vihrogonche"]мама на мария, не казвай, че си се провалила на детокса, а кажи, че си направила 2-дневен вместо 3-дневен детокс!
Браво на теб за положените усилия, следващият път ще се справиш още по-добре! Не се обезкуражавай!!!

Точно така е! Аз също направих 2-дневен детокс, а не три дни, защото ми се видяха много и ми се струваше че няма да издържа толкова много от първи опит. И пак бях и съм много доволна от резултата! Дерзайте момичета, не е толкова трудно колкото изглежда!
jasmin

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от jasmin »

е, очевидно не се справих с цитата :1062
мама на мария

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от мама на мария »

Ами,Вихрогонче,като връщам лентата назад ми се струва,че закуската ми беше кафе, на обяд ядох стафиди,цели 100гр,после след това,ориз с пилешко,без хляб.На вечеря вече не си спомням точно :-|
но мисля,че не е трябвало точно така да постъпвам.Аз си мислих,че щом не съм го направила детокса 3 дни,това означава,че 2 ми е бил за захранване.Обаче от това,което ми казваш излиза,че все пак съм направила нещо.Ей,вдъхнахте ми кураж,да знаете.Другия месец ще съм още по-мотивирана и по-подготвена от към захранване.
Момичета,аз приемам съвети всякакви.Понеже все още съм нова и доста неща предполагам,че бъркам,а и сигурно ще бъркам.Ще вляза в час,сигурна съм.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от cchery »

мама на мария написа:Ами,Вихрогонче,като връщам лентата назад ми се струва,че закуската ми беше кафе, на обяд ядох стафиди,цели 100гр,после след това,ориз с пилешко,без хляб.На вечеря вече не си спомням точно :-|
но мисля,че не е трябвало точно така да постъпвам.Аз си мислих,че щом не съм го направила детокса 3 дни,това означава,че 2 ми е бил за захранване.Обаче от това,което ми казваш излиза,че все пак съм направила нещо.Ей,вдъхнахте ми кураж,да знаете.Другия месец ще съм още по-мотивирана и по-подготвена от към захранване.
Момичета,аз приемам съвети всякакви.Понеже все още съм нова и доста неща предполагам,че бъркам,а и сигурно ще бъркам.Ще вляза в час,сигурна съм.
Здравей. От постинга ти останах с впечатление, че наистина вторият ти ден е бил захранващ, а третия вече си минала на нормално хранене с това пилешко месо, за което четох! Т.е., имаш си 1 ден! Мисля, че никъде не е писано, че ако детоксът се направи само 1 ден, е провал! Даже обратното (говоря по памет от, това което съм запомнила от теоретичната тема) - детоксът може спокойно да се направи 1 ден, но по-голяма сила, т.е. ефект, има тридневния! Така че.... не брой провал, в никакъв случай! :954 И най-вече не си създавай комплекси от това!

Когато аз стартирах с детоксите, тридневно "гладуване" не успях да направя! Прояждах си като пич още на втория ден. И малко трудно повярвах на това чудо. Обаче.......... случиха се много неща и се заинатих да правя детокси. Като почна от малкото - от еднодневни. Скоро преминах на двудневни, като дълго време бях така -за мен те бяха оптимални, т.к. ги издържах и не чувствах глад и не правех никакви подобрения. Когато организмът ми сам свикна, минах на тридневните! Е ето ме, вече нямам грижи. Понякога пак съм на двудневни, а когато ми е кеф и имам сили, си продължавам и третия ден!

Та съветът ми е, почни от еднодневен или двудневен детокс! И слушай организма си! Той ще ти покаже кога си готова за тридневни! :954 :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от Kleo »

...Първия ден,всичко мина гладко,пих си ансола,ядох си мандаринките..,обаче втория ден-в момента в който опитах ансола и бегов в банята да го върна... Не можах повече да пийна.Но казвам си,нищо,поне пак ще ям само плодове.Така и втория ден,си бях гладна...

Хм, прочитайки горното, си вадя заключението, че и вторият ден е била само на плодове! Верно, без действието на ансол, но нищо. Момичето и вторият ден си е било гладно, нали така? :1044

Лично аз бих го броила за 2-дневен детокс, без захранване обаче!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Януари с детокс да започнем, килата за враг да нарочим!

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:...Първия ден,всичко мина гладко,пих си ансола,ядох си мандаринките..,обаче втория ден-в момента в който опитах ансола и бегов в банята да го върна... Не можах повече да пийна.Но казвам си,нищо,поне пак ще ям само плодове.Така и втория ден,си бях гладна...

Хм, прочитайки горното, си вадя заключението, че и вторият ден е била само на плодове! Верно, без действието на ансол, но нищо. Момичето и вторият ден си е било гладно, нали така? :1044

Лично аз бих го броила за 2-дневен детокс, без захранване обаче!
Обаче, аз съвсем друго имам предвид! Първо, наистина не е взела ансол, а мисля, че по този въпрос вече всички сме наясно - ДЕТОКСЪТ и ГЛАДУВАНЕТО се различават изначално имено по приема/НЕприема на ансол! И после на третият ден вече е консумирала месо, а според теоретичната тема за детокса, захранването протича така:

ЗАХРАНВАНЕ

Закуска
- 2-3 кивита или 1-2 ябълки, или 1-2 портокала. Към 10 часа - 2-3 с.л. овесени ядки с малко стафиди (стафидите не са задължителни) се заливат с топла вода 50-60 градуса. След 15-30 минути са готови за консумация.

Обяд (по-въглехидратен) - картофи соте, картофена салата с лук, варен ориз, задушени зеленчуци, салата от зеле и моркови. Ястията могат да се гарнират с маслини.

Вечеря (по-белтъчна) - салата със сирене или извара, счукан чесън и зехтин, отново картофи, ориз. Месо не се разрешава.
На петия ден следва обичайно хранене.

Захранването е едно и също за всички видове детоксикация


Та това имах предвид! :954
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Заключено