С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от Мърмори »

[img]http://phood-tales.com/wp-content/uploa ... 00x434.jpg[/img]


Един път седмично е добре да се прави плодово-оризов разтоварващ ден - 1 кг плодове (ябълки, киви, грейпфрути, портокали,череши и т.н.) се разделя на 5 порции. Ограничаваме храната до варен ориз - около 50 гр. ориз се сварява в 1 литър вода (като супа).
[img]http://www.picvalley.net/u/2522/3083093 ... orq3MH.JPG[/img]
Оризът е ценна храна, която е не само много вкусна, но е и съвсем диетична.Подходяща е за хора от всички възрасти, защото възвръща баланса в организма.Оризът съдържа преди всичко "бавни" захари. Доброто при тях е, че те се разграждат така, че не натрупват депа. Има и протеини, наистина в не особено големи количества, но затова пък изключително качествени. Оризът е изключително богат на сложни въглехидрати, а те са основният енергиен източник за организма. Кафявият ориз е естествен източник на фибри, витамини от групата В и минерали. Освен това е с много нисък гликемичен индекс, т.е. абсорбира се бавно и не води до покачване на нивото на кръвната захар.Оризът (но приготвен без сол) в комбинация с пресни плодове прочиства организма, засища и е лека храна.
ВАЖНО Оризът НЕ трябва да се подправя със МАЗНИНА при приготвянето му.Важно: след като ориза се свари не се отцежда, и не се яде само той, но и водата му трябва да се пие.

ЗАЩО Е ВАЖНА ОРИЗОВАТА ВОДА
Варианти на овкусяване:
1.За да стане по-вкусен може да сварите зеленчуци и след това да ги отцедите.Използвайте този ароматен зеленчуков бульон,за да сварите ориза в него-той става също много по-вкусен и лесно поглъщаем.Добавете зелени подправки-целина,магданоз,копър... и ще получите страшно вкусно ястие.
2.Овкусен само със зелени подправки-магданоз,копър,целина,риган,сминдух,чубрица-кой каквото обича
3.За любителите на лютото с лютив червен пипер,черен пипер и др.
4.Сладък вариант -с мед и канела.Ако го овкусявате по този начин,не прекалявайте с меда! Да,той е страшно полезен,но все пак големите количества от него се лепят на :1112

И не на последно място да се пие поне 2 литра димяща вода или чай.
Няма определени дни, в които се правят плодово-оризови дни (ПОД) (както е при детоксикациите), но ако решите да ги съобразите с фазите на луната:
можете да си изберете ден от тук.


Благодаря на Диди (droid) за страхотното заглавие!
deina0071

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от deina0071 »

Хоп-първа :954 Благодаря ня Мърмори за новата темичка и на Дроид за хубавото заглавие :326 И по случая реших днес да си направя ПОД :524
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от ellis_stoyanova »

хоп и от мен,благодаря Зори :940 ,тази седмица не съм решила кога ще е моя ПОД,дайте предложения,мисля че в петък има фаза на луната :roll:
Хубав ден на всички
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от Мърмори »

И аз днес съм ПОД-ова, обаче умирам от студ. Утре планирам пълен глад-само чай и вода, заедно с англ. сол (мини детокс), а в други ден отново ПОД (нещо като захранване да се получи). Чувствам, че имам нужда от по-драстично разтоварване, за да започна най-накрая да свалям, а и в здравословен аспект- имам нужда от сериозно пречистване. И докато чакам същинския детокс реших да експериментирам.
Дотук- 1 чай от джоджен и литър топла вода. След малко-ябълка. Първата част на ориза оставям за по-късния следобяд, а втората за вечерта.
Дейна- успех, радвам се,че си имам компания!
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от cchery »

Ехаааааааа, страхотно е да започна отново с ПОД на чисто! :1099 :1099 Или още:

"Да се завърнеш в бащината къща :1167 ,
където вместо лоша тъща :429 ,
ПОД-ът самочувствието ти завръща! :1204 "



И както се казва в една друга песничка:


Баба Марта бързала :936 ,
старата тема в чувала завързала :1123 ,
след нея изчистила :995 и
нова темата измислила :1120 ........... :1135 .



Супер е заглавието - Диди, все такива да ни ги мислиш! :923

Иска, видях в предишната темичка, че си започнала и ти с танците, демек зумба-мумба - споделете, моля, какво е точно усещането..... хайде, че взехме да се притесняваме с Тита и Вихърчето, че само ние правим някакви гимнастики. :1044 :1044

Момиченца, тудей съм на ПОД....... сначале! :1062 :1062 Починах си миналата седмица и се заредих с желание отново да си се разтоварвам. Т.к. ще пропусна детокса идната седмица, ще гледам поне ПОД да си направя в началото. Иначе реших, че може би през седмица ще правя тези разтоварващи дни. Причината е, че откакто пролет пукна, имам страшно много физически натоварвания на ден, и вечерите, когато съм на ПОД се чувствам изтощена. Та затова...... така.

Но днес съм на линия - с около половин кило кивита и 2-3 банана. Сварила съм кафяв ориз и ще разтоварвам самосвала. :955 :955

Зоритка, ми ти що така жестоко си решила да разтоварваш тази седмица?!?

Дейна, радвам се, че пак сме заедно - то с тебе май по дефолт сме си дружинка в понеделниците?! :923 :923
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от Cheva »

:425 Страхотен резултат бележа днес!
Много съм доволна! :227
Леко ми е и ведро и най-важното с овладян апетит! :1062
Но водата си беше важна. До към 14:00 ходих през 10-15 мин до 00 ,
после се успокоиха нещата.
И друг път съм забелязвала, че когато правя разтоварване след лакомни дни,
до обяд ефектът е силно диуретичен. :)

Мърмори, добре си го замислила, успех! :524

cchery, успех днес и утре да те видим подскачаща от радост. :222
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от Мърмори »

Cheva написа::425 Страхотен резултат бележа днес!
Много съм доволна! :227
Леко ми е и ведро и най-важното с овладян апетит! :1062
Но водата си беше важна. До към 14:00 ходих през 10-15 мин до 00 ,
после се успокоиха нещата.
И друг път съм забелязвала, че когато правя разтоварване след лакомни дни,
до обяд ефектът е силно диуретичен. :)

Мърмори, добре си го замислила, успех! :524

cchery, успех днес и утре да те видим подскачаща от радост. :222
Това все едно аз съм го писала.
До тук съм изрядна-2л вода, 2 чая джоджен, 1 порция ориз, 1 ябълка. Глад-никакъв! За милионен път се убеждавам изключително важната роля на :
1.мотивацията
2.предварителната подготовка- и психическа и откъм продукти- импулсивните ми изблици за ПОДуване :1062 не водят до нищо качествено.
Преди години един професор в Университета имаше едно любимо правило:
ПРАВИЛО НА ПЕТТЕ "П"-та : Предварителната подготовка предотвратява провала на предприетото.( И ние добре го използвахме тогава, само че за подготовка на пищови :423 )


Черита, много ми е зле, имам чувството, че ще гръмна, имам главоболие от сутринта, уморена съм и отделно имам чувството, че контейнер със смет е влязал в тумбака ми. Иска ми се да дам по-голяма почивка на тялото.

"Да се завърнеш в бащината къща :1167 ,
където вместо лоша тъща :429 ,
ПОД-ът самочувствието ти завръща! :1204 "

:221 :221 :221 :221 :221 :221

Мисля, че това е подходящо заглавие за следваща тема.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от Kleo »

Аз ще плодово-оризя в петък, лунна фаза ще е тогава :222 Честита ни нова ПОД-тема :524 Да я изпишем само с добри новини и прекрасни резултати :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
mam4eto31

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от mam4eto31 »

Добър вечер слабунки :940

Бравос за новата темичка и за днешните оризещи, аз съм утре!
Мислех днес, но имах хартисала една вкусна гъбена супичка и го отложих за утре!

Черитко, зумбата е уникално чудо :1099 влюбих се от раз! В четвъртък бях за пръв път, за жалост утре ще пропусна, защото съм на родителска среща, но в четвъртъка пак съм на линия! Имах мускулна треска от връхчетата на пръстите на краката до врата, даже и на лактите, а тренирам от 2 години фитнес и си мислех, че ще мине леко, без трески, но.... голям кеф :lol:

Айде, гътам се, че утре ранко фитнесчо ме очаква!
Лека
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от droidd »

Да се запиша и аз в новата темичка. :fan
Един глад за сладко ме е наел в последно време и не разбирам какво става, че не е типично за мен :1044 :128 Поглъщам огромни количества сладки боклуци на ден, че и през ноща :oops:
Смятам в четвъртък да съм на ПОД-а.Дано овладея положението. :1055
Хубав ден на всички :954 :923
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: С плодово-оризов ден- без токсини и обем

Мнение от Cheva »

На мен са ми казвали, че гладът за сладко е липса на нещо в организма.
Можеш да наблегнеш на прием на магнезии ( бразилски орех, например ...обожавам го :) )
Доволна съм от бременността, не налитам на сладко, ама хич. :mrgreen:
Хапвам, но няма нищо общо с преди. :)
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Заключено