Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от Мърмори »

Дани, за 99 път ти пожелавам успех с диетата !И ако е нужно още ще го повтарям още, до момента, в който решиш, но сериозно, че си готова да я направиш-въоръжена с желание и много силно желание. Не когато си мислиш, че ТРЯБВА да я направиш, а когато решиш, че ИСКАШ. Пожелавам ти силен мотив и голям инат. Знаеш, че това са нещата, които ти трябват. Ако ги имаш и двете- няма какво да те спре.
Оли :922 -чакам те и теб, когато си готова!

Аз днес отново съм на ПОД и то не за друго, ами защото тази сутрин кантара показа 73 :shock: Това е само 2 дена след като във фаза на най-обилен цикъл показа 71! Като се замислих реших, че няма повод за притеснение, но първоначалното ми смайване ме накара да взема решение за разтоварващ ден. И ето-водата на ориза е изпита, след малко ще го хапна и него,както и 2 праскови са вече в тумбака ми. Толкова ги обичам, че изпадам в ужас че скоро няма да има. Взела съм си и на работа глухарче, че у дома понякога го забравям. Засега само с водата съм малко назад, но ще наваксам.

Даниелка, ти реши ли се за ПОД? НАистина е гадно да нямаш подкрепа у дома, но аз в детоксови и ПОД-ови дни изобщо не сядам на масата ако чувствам, че англелите ми са поотслабнали. Нямат право да ти се сърдят. Все пак говорим за 1 ден.

Успех мацки! :227


А, Цвети ти няма ли да черпиш за Самуилчо? :1058 Цял ден на календара ми се мъдри това име и аз чакам ли чакам наша Цветка да почерпи, а пък тя се скатава ли скатава!
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от Мърмори »

Нещо забавно от Боги за добро настроение.

"Плосък корем, стегнато дупе" и "Тест: Кога ще умреш?"

автор:Богдана Трифонова

Сядам пред компютъра. В прекрасно настроение съм. Лятно и леко. Пердетата си играят с някакъв разсеян вятър. Отварям вино, Фейсбук, мейла и един-два сайта.

В този момент, през очите ми започват да мигат табелки с еднотипни надписи "Как да стопим коремчето!", "Седем неща, които не бива да ядем", "Свали 30 кг за 60 дни" и фаворита в групата "Плосък корем и стегнато дупе!" (Последното ми звучи като някаква анимационна, комична версия на Мълдър и Скъли).

Не, няма да затворя виното!

Тези интернет-атракции абсолютно не подхождат на настроението ми. Не подхождат и на самочувствието ми, което тъкмо е качило пет килограма, защото аз съм свалила някъде толкова!

Табелките обаче продължават да мигат и да дразнят очите ми. И не само. Приличат ми на копчета от гадна фосфоресцираща пластмаса, съшити с неподходящи конци на красива, скъпа дреха.

Лошото е, че не мога да ги затворя. Ако опитам да го направя, веднага ще се отвори нов прозорец, който ще илюстрира плоския корем със снимки "преди" и "след", като моделът ще е ужасен чичо, чийто проблем няма да е корема, а космите по него! Знам си!

Точно тогава излиза още един прозорец. Нещо като опит да довърши доброто ми настроение - "Тест: Кога ще умреш? Калкулатор на човешкия живот!" Това обаче ме разсмива! Не, няма такъв тест!

Сещам се за един приятел, който преди време беше кликнал на прозорчето откликвайки на въпроса "Кога ще умреш?". Тогава беше на 33, а отговорът който получи беше 35.

Смачкан и притеснен, той споделил с колежки, че според направен тест, ще умре на 35 години. Това, което го довършило обаче бил отговорът на момичетата: "Ееее, спокойно ти отдавна си ги минал…". Ммм, даааа… направо да си умреш от мъка.

Естествено, че няма шанс да посегна към теста, но все пак се питам - каква би била правилната последователност, ако решиш да отвориш мигащите прозорци.

Как е по-разумно - първо да се оформиш с плосък корем и стегнато дупе, за да може поне да си красив като…труп или е по-добре първо да се информираш колко ще живееш, за да знаеш има ли изобщо смисъл от лишения през следващите 60 дни, в които се очаква да свалиш 30кг?

Или пък, дали не е най-добре да затвориш Фейсбук, мейла, компютъра и без да затваряш виното, да се обадиш на някоя приятелка, да си го допиете заедно, приказвайки си за всичко – за килограмите, за живота и за това… колко е хубаво да не знаеш нищо за края. Заради загадката, която е така важна! Бързо избирам последното.

На финала, за всички изкушени, резултатите от теста:

Ако отслабнете 30кг за 60 дни, вероятността да след това да качите 40кг е огромна!
Ако нямате плосък корем и стегнато дупе… не е болка за умиране!
Ако искате да правите теста да умирането, да знаете, че не е верен! Моят приятел, дето щеше да умира на 35, вече е на 37!
danielka_y

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от danielka_y »

Мърмори, честно да си кажа бях забравила че трябваше да гледам да чета и т.н.... в събота дребчо беше с баба си и дядо си цял ден, а в неделя от обяд нататък и аз просто изпаднах в такова блаженство че тотално забравих за ПОД :oops: Ноооо веднага се поправям, току що разгледах първата страница, ама то няма какво толкова да му се чудя 1- ден с малко ориз, някоя друга праскова и много вода, само трябва да видя как ще измеря 1 килограм праскови, предполагам 100-200грама няма да са фатални ако ги надскоча или ако не ми достигнат....Така чеее утре почвам с ПОД за първи път :)
В сряда заминаваме на почивка с дребчо и баба му :) на бунгала на Шкорпиловци за 4-5 дена :))) За това ще бързам да свърша с ПОД преди почивката, че там нямам намерение да правя подобни драстичи ограничения :1209
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от cchery »

Хихихи, написаното от Боги много ме изкефи. И аз напоследък ги гледам тези "реклами" и се чудя и се мая кой би им се хванал на "въдичката". Много са неприятни.... и освен да си правиш майтап с тях..... май друго не остава. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от danid »

:329 :329 :329
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от cchery »

"С детокс август да изпратим, че от килограми да не патим!" - давам първото предложение за новата тема, щото детоксът ни чука на вратата. Пълнолунието е на 31 август, петък, което значи, че се почва от сряда - 29-и!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от Мърмори »

Ааа, Черита, не си първа в заглавията. Дани още преди няколко дена беше озарена от осенение :1062

"Септември чука на вратата, детоксвай пак по правилата"


Давайте още предложения, не е нужно да са римувани ! Все пак трябва да има време да изберем заглавие.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от cchery »

Мърмори написа:Ааа, Черита, не си първа в заглавията..................
Безобразие... :mad: :mad: :razz: :razz: .

Аз почнах да се настройвам поне за 2 дена, ама ха да видим.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от danid »

Аз ще съм си на 3, че на 1 морето ме зове. Мислех и 2 плодови да изкарам преди това, ама само с мислене не става :328
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
mira_b

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от mira_b »

Заглавията за нова тема са супер :524 Чакам с нетърпение детокса и се радвам, че имам такава нагласа :1209 Мисля за сини сливи и праскови този път...
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Последният юлски ден за начало на детокс е отреден

Мнение от danid »

Аз имам добри спомени и от детокс с грозде, днес плодувам засега...
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено