Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Метод за здравословно отслабване и постигане на оптимално здраве
Заключено
galbor77

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от galbor77 »

Здравейте, момичета
и аз съм от дълго детоксикиращите и рядко пропускам детокс, но миналия го изтървах и сега твърдо съм решила да го направя. За мен най-хубавият детокс е на цитрусов сок, но уви все още цитрусите са скъпи. На плодове като че ли не ми се кара и затова реших на ябълков сок. Но тъй като никога не съм правила на такъв сок и не помня има ли ограничение в количеството или е като цитрусовия 2 л? Ако някой помни какво е казвал доктора по този въпрос моля да пише.
Успешен детокс пожелавам на всички, много настроение и хубави и приятни мигове през тези слънчеви и топли есенни дни :954
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от cchery »

НА ВСИЧКИ, СТРАРТИРАЛИ ОТ ДНЕС, ЖЕЛАЯ УСПЕХ И ЛЕСНО СПРАВЯНЕ С ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО ДЕТОКС!

Аз ще направя 1 ден - понеделник 1-и октомври!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
rosa_bg

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от rosa_bg »

Cheva написа:Благодаря ви! :923 И аз искам леко и безпроблемно да мине. :)
Приемам арника 5ch х 5 зрънца сутрин. Последните 2 седмици съм по-редовна.

Моят детокс ще е събота и неделя. Така го виждам за сега.

И да .....днес си купих английска сол. В аптеката влезнахме аз с големия корем и дъщеря ми.
Продаде ми я аптекарката, ама не се сдържа да попита "Кой ще я пие ? " , казвам "Аз"
( наясно съм с повсеместното мнение колко е вредна, едва ли не, за бременни :1210 ).
Аптекарката остро "Аааааа НЕ!" , а аз остро и насмешливо "Аааа ДА! " :1062
Тя замълча и след малко ..."Ама тя е много агресивна" ...., аз й казах да е спокойна,
защото е след консултация с лекар. :222 :)
Ми така де ......то луди всякакви, ама не ме пита по колко и как мисля да я приемам....
щото нали , много сме загрижени за населението, ама друг път....само да се намираме на приказки и назидание.
Чела съм и преди , подобни случки в аптека, та бях подготвена. :1048

mirka_ss, до 1 кг са плодовете.
Чева, поздравявам те за това, че не си се поддала и с чувство за хумур си съумяла да се отстоиш. Хайде сега и на мен да обясниш като на аптекарката. Само дето аз наистина се интересувам, че нали и на мен ми е голям корема вече. До колкото знам при твърде ранни контракции се дава магнерод за задържане, който всъщност е магнезии. Ти като пиеш малко преди термина англ сол това няма ли да повлияе на контракциите? На 100% те подкрепям за последния детокс като бременна, но не съм съвсем наясно и затова питам. :940
ddididd

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от ddididd »

Здравейте, момичета!Имам един въпрос-може ли да се детоксва със сок от ябълки и какво количество тр да е?Пожелавам ви успех!
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от danid »

ddididd написа:Здравейте, момичета!Имам един въпрос-може ли да се детоксва със сок от ябълки и какво количество тр да е?Пожелавам ви успех!
Варианти за детоксикация

1. Детоксикация с прясно изцедени сокове
Сутрин на гладно се изпиват 10-15 гр. (1 равна супена лъжица) английска сол, разтворена в 50-70 мл вода. Английската сол изтегля токсините към червата.
Половин час по-късно започва пиенето на сок от 2-3 лимона, 4-6 грейпфрута, 4-6 портокала - общо като сок да се получи 2 литра. Сокът се разрежда с 1,5-2 литра минерална вода. Друга храна не се приема. При глад привечер може да се изяде 1 ябълка или 1 портокал.
Органичните киселини в плодовете подкрепят очистването, плодовата захар подкрепя черния дроб, предпазва от хипогликемии и влияе добре на тонуса.
Процедурата се повтаря 3 поредни дни, а на четвъртия се прави захранване. Вместо от цитруси, сокът може да се направи от ябълки. При много силно чувство на глад може да се вземе 1 ч.л. мед с лимонов сок (на вкус) и минерална вода.
Може също пектин - 1-2 ч.л. пектин с половин ч.л. мед се разбърква на каша. Долива се малко вода и се разбива с ножа на миксера до гъстота на желе. Пектинът набъбва в червата, създава чувство на ситост и ускорява чистенето.



Това е копирано от първите препоръки за детокс, а по мои спомени количеството е същото и пак разреден, т.е. 2 литра сок + 2 литра вода - общо 4 литра.
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от danid »

Аз съм на грозде от свеки :221 , за малко да не си купя сол снощи, добре че една близка аптека работи чак до 21 и се запасих.

Хайде успех на всички и дано се стегнем, че май сме му отпуснали края повечето ... без бременните, те са железни :329
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ql4e ZLAto
Трошач на клавиатури
Мнения: 280
Регистриран на: 03 Апр 2011, 15:04

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от Ql4e ZLAto »

Отпуснала съм му края - не, амиии... не ми се говори :128 :128 :128
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wF8KhJ2/weight.png[/img]


http://station.ru/RadioStation.aspx?id=1723&flash=1&play=1" onclick="window.open(this.href);return false;
mira_b

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от mira_b »

Здравейте и от мен! На започналите днес - успешен и лесен детокс :922
Утре съм на рожден ден със сина и за това реших да детоксвам на 30 и на 1. Вчера ме боля и глава и така реших да не насилвам нещата...ще е само два дни, но по-добре от нищо. За плодовете не съм решила, ще поогледам и ще избера...
Хубав и слънчев ден!
tita

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от tita »

Нали си знаете, че ако детоксвате с грозде и имате за цел да свалите някое и друго кило, няма да ви се получи. Иначе гроздето си е иделано за детоксване на организма. :222

А аз ..сутринта пропуснах англ. сол. :oops: Карам си обаче на вода, кафе, чай и 3, 4 круши. Днес така, утре вече по правилата - с ансол.
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от danid »

tita написа:Нали си знаете, че ако детоксвате с грозде и имате за цел да свалите някое и друго кило, няма да ви се получи. Иначе гроздето си е иделано за детоксване на организма. :222

А аз ..сутринта пропуснах англ. сол. :oops: Карам си обаче на вода, кафе, чай и 3, 4 круши. Днес така, утре вече по правилата - с ансол.
на мен си ми се получава идеално, какъвто и вид детокс да правя за 3-те дни свалям 3 кг почти без изключение, даже почти казвам, че ме мързи да се замисля, но на първо четене не помня да не съм имала 3 кг свалени. Може би е индивидуално и това
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
tita

Re: Златна есен.Септемврийско изобилие и лесен детокс

Мнение от tita »

Дани, абсолютно си права, че е индивидуално!
Имах предвид, че гроздето има изключително голяма захарност и огромно, в сравнение с другите плодове, съдържание на калий 449мг%, който подобно на натрия, регулира водния баланс в организма и добавянето му в големи количества по време на детокс, по-скоро ще доведе до задържане на течности, от колкото до изхвърлянето им. Не съм доктор, но такива са изводите ми от това, което знам. Може и да греша. :954
Заключено