Планиране и организиране на детски рожден ден

Ver

Планиране и организиране на детски рожден ден

Мнение от Ver »

Определено би ми било интересно да имам различни варианти, че все пак когато ги оставя да се забавляват сами (не че не ми се иска), но винаги се стига до някакво безумие или скука ...

За сега съм намислила да надуя балони, във всеки от които ще има по някакво въпросче или забавна мисия (не знам още каква). Балоните ще закача да висят от тавана и ще ги пукаме, На който каквото се падне, за справилите се с задачите по нещо за "награда".

Сещам се за една забавна игра-състезание, която сме играли като малки: един седи, другия е с вързани очи и храни седящия с лъжичка кис. мляко или нещо подобно. 2 отбора са. Спомням си, че сме се напикавали от смях с тази игра, а омазването е гарантирано ;)
Последно промяна от metsababa на 20 Ное 2012, 12:21, променено общо 1 път.
Причина: От постовете оставям само нещата, които конкретно се отнасят до планиране и организиране на РД
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Есента почука, ето тя е тука с ябълки червени и тикви за

Мнение от danid »

Когато сме отбори винаги първата ни игра е име на отбора, ако вклячат букви от имената си имат бонус.

Иначе други игри са:
Подреди се по рожденна дата ако са малки може и по височина
Игра с балони - 5 балона на отбор и се опитват да не ги изпускат на земшта без да ги хващат
Скачане в чували или на един крак - на другия край правшт нещо, веднъж редиха пъзел /детски с по 5-6 елемента или пишт чава сок
Топка - двама помагат да трети върху топка да стигне до финала
Построй най-високата кула - с пластмасови чаши по 20 на отбор за напр. 3 минути
Раздели тортата по равно - с 3 разреза на 8 равни части и за големите не е лесно понякога
мумия - с тоалетна хартия увиват един от отбора и после избирате по-хубавата мумия
Танцът на 3 Б - спираш музиката и който се движи изгаря
Танц със столове - столовете са с 1 по-малко от децата и пак при спиране някой гори
Танц върху вестник - по двойки и за всеки танц се сгъва все повече и повече
Теглене на въже
Нарисувай ни - всеки отбор рисува картина от 1 фигура - напр. Кръгче, всеки добавя нещо ново
Нарисувай рожденника - листи и рисуват със затворени очи
Открий известната личност - задават се само затворени въпроси

Ето малко въпроси за викторина:
В един плик има 3 ябълки, как можеш да ги дадеш
на 3 приятели като в плика остане една?
Кое е било утре, а ще бъде вчера?
Какви са камъните в морето?
Как е правилно да се каже 7+5 е равно на единадесет или на идинадесет?
Ако кокошката стои на 1 крак тежи 2 кг, ако стои на 2 крака колко е тежка тя?
2 носорога имат 2 рога, по колко рога имат 10 носорога?
Какво в заек е отзад, а в котка отпред?
От 3 кивита 2 имат равни тегла, а третото е по-леко. Как с едно претегляне на везна може да се открие по-лекото?
Назови 3 дни от седмицата без да ги казваш по име.
Поставете 2 момчета така, че първото да е зад второто и второто зад първото.
Моливът има два края. Колко края ще има ако отрежем единия?
Какво е по-леко килограм вълна или килограм желязо?
Какво принадлежи само на теб, а се употребява често от другите?
На кой въпрос не може да се отговори с "Да"?
Едно яйце се вари за 5 минути, за колко време ще сварим 5 яйца?
Успех
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Есента почука, ето тя е тука с ябълки червени и тикви за

Мнение от danid »

Верче, аз щях с отговорите да ги пусна, но снаха да спирам компютъра, че малкия не иска да заспи. Не се притеснявай, доста възрастни се затрудняват.

1. В един плик има 3 ябълки, как можеш да ги дадеш
на 3 приятели като в плика остане една? - давам им 2, пък те да се оправят ?!?! - на последния се дава с плика - хитро нали

2. Какви са камъните в морето? - кръгли, мокри или ... ?! - мокри, но ще чуеш много интерсни от децата

3.Какво в заек е отзад, а в котка отпред? затка или коек, а? - буквата к

4.От 3 кивита 2 имат равни тегла, а третото е по-леко. Как с едно претегляне на везна може да се открие по-лекото? нееее, само не това - тук говорим за тип медицинска везна - слагаш 2 кивита и ако са еднакви третото е по-леко

5.Назови 3 дни от седмицата без да ги казваш по име.Ъ? Първак, вторак, третък върши ли работа? - не, пробвай с днес, утр
е, вчера :954

6.Поставете 2 момчета така, че първото да е зад второто и второто зад първото.олелеее, ако това е въпрос за 2кл, значи аз съм бебе - просто твоя мозък е настроен на друга вълна, хората които творят, обикновено им куца логиката и обратно - застават с гръб едно към друго

7.Какво принадлежи само на теб, а се употребява често от другите? Ами сега? Отговорите които ми идват направо не са за казване - името

8.На кой въпрос не може да се отговори с "Да"? - спиш ли?

Сетих се, че имаше и други игри, подходящи за в къщи - написваш една дълга дума и режеш буквите - после караш да наредят най-дългата дума от тези букви - аз май братовчедка бях ползвала

Имаше и за 3 мунити да напишат най-много думи по схема напр. *О* - сол, кос ...

И една хубава игра, но за навън, но е добър начин да се отървеш от много деца за 30 минути напр. - в нета я видях, Нещотърсачи се казва - даваш на отборите списък с вещи, коит по определени правила трябва да намерят - напр. мравка, монета 1 стотинка, бял вълнен конец, изрезка от вестник, рус кичур... колкото по-дълго искаш да ги няма толкова по-трудни са предметите. Важните неща са: на определеното време да е наличен целия отбор, може да се краде от другия отбор, т.е. трябва да си пазят нещата и трябва да са достатъчно големи или мястото да е безопасно, че те хукват и не се замислят много.

И последната - Журналисти - с изрезки от вестници трябва да направят смислено заглавие или лого или каквото решиш друго - трябва им картон, ножици, лепило и ела виж какво става, но и тук трябва да са на около 10 години според мен.

Успех и ако ти трябва още нещо само кажи, както казах умирам да се занимавам с такива неща

Чери, да направим една тема за игри и места, подходящи за парти на деца от 1 до 101 години и да започнем да събираме идеи там??
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Есента почука, ето тя е тука с ябълки червени и тикви за

Мнение от danid »

В една стая има 4 котки, срещу всяка от тях има по 3 котки. Колко котки има в стаятаотговора е 4
3 майки и 3 дъщери отиват при Фюти на пицария. Срещнал ги Бай Момчил и им казал: здравейте 4 жени. Как става така?

И хайде кажете как ще разрежете торта с 3 разреза на 8 равни части. И това не е лесно. Аз го видях на фирмено събиране и бяхме 3 отбора по 10 човека, имаше само 1 верен отговор и то след сериозен размисъл, а за деца е още по-трудно.


Хайде забавлявайте се
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
tita

Планиране и организиране на детски рожден ден

Мнение от tita »

Оживеният разговор за игри и организиране на детски рождени дни в една друга тема, ме провокира да сложа началото на тази, като намеря нещо, което бях чела преди време в един блог и цитирам публикуваните систематизирани и представени в табличен вид основни моменти в организацията на този радостен ден.



[img]http://img132.imageshack.us/img132/7333/bdayplaner.jpg[/img]

Списък на гостите.
За къде без тях?:) Препоръчвам ви да съберете телефонните номера на всички поканени деца, особено ако идват сами. Всичко се случва и това може да ви спести много нерви. Аз лично в поканите слагам един ред с молба да се обадят и да потвърдят и тогава питам и за техните телефони. В тях изброявам и всичките ни телефони. Не забравяйте да поканите и помощници, които да ви помогнат да се справите с децата, ако каните повече от 5-6 деца.
Списъкът с желания
Какво да бъде партито, какви игри да се организират, какво да се хапва и как да се украси дома. Наред с голямата веселба, планирайте и по-спокойни занимания – изрисуване на личицата на децата, татуировки, позиране за снимки и дори разказване на приказки. Като кулминация добра работа върши пинятата или търсене на съкровище. Като импровизиран вариант може да използвате тукашната игра с хвърляне на бонбони (както се хвърля булчински букет), само ви трябват подходящо опаковани и не много твърди и тежки лакомства.
Подробен списък за пазаруване.
Вкарайте всичко вътре – от храните до салфетките, особено ако съпътстващите покупки (чашки, чинийки, салфетки, балони и прочее) се очаква да са свързани с някаква тема, около която е замислено партито – някои от нещата може да се наложи да ги търсите специално и е по-добре да не ги оставяте за последния момент.
Списък със задачи
Включете вътре всичко за което се сетите – от изпращането на поканите до подреждането на масата с лакомства.
И не забравяйте да разпределите задачите – децата могат да се включат, любимите пловинки също, даже и баба и дядо може да се радват да участват. Споделете бремето, за да ви останат сили да се усмихнете, когато най-сетне радостният час настъпи.
Страница с рецепти.
Вижда ми се много важна, особено, ако се спрете на меню, което не правите често. Винаги има някоя дреболия (я подправка, я някоя красота), която с изненада ще установите, че точно днес ви липсва. Списъкът в продукти от рецептите, ще ви помогне да не пропуснете нищо важно от списъка за пазаруване.
И понеже винаги има нещо, за което няма място – има и страница за такива неща:)

Така началото на темата е сложено. :954 От тук, натам сте вие, с вашите идеи, игри и коментари. :222

П.П. Може би ще е добре някой да премести постовете от онази тема тук. :954
Последно промяна от tita на 19 Ное 2012, 16:19, променено общо 1 път.
Ver

Re: Планиране и организиране на детски рожден ден

Мнение от Ver »

tita написа:П.П. Може би ще е добре някой да премести постовете от онази тема тук. :954
Приветствам :)
Аватар
ellis_stoyanova
Със словото напред
Мнения: 1850
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:41

Re: Планиране и организиране на детски рожден ден

Мнение от ellis_stoyanova »

Страхотна тема,скоро ще имам какво да споделя...ТИтка,благодаря
Воинът на светлината не си губи времето, за да се опитва да играе ролята, която другите са избрали за него.-П.Куелю

[url=http://postimage.org/][img]http://s28.postimg.org/5aihn4da1/335730_priroda_zima_zakat_doroga_krasnyj_192.jpg[/img][/url]

Има само един път към щастието:

да престанеш да се безпокоиш за нещата, които не са подвластни на волята ти.



Епиктет
danid
Философска система
Мнения: 1121
Регистриран на: 14 Сеп 2010, 12:54

Re: Планиране и организиране на детски рожден ден

Мнение от danid »

Браво Тита, хайде да напълним темата със свежи идеи и да си облегчим живота около тези хубави поводи, които на майката носят и доста нерви обаче...
https://picasaweb.google.com/danydinkova72/10#" onclick="window.open(this.href);return false;
tita

Re: Планиране и организиране на детски рожден ден

Мнение от tita »

На къде за детски празник, без музика :954

Ето тук има във вид удобен за сваляне
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Планиране и организиране на детски рожден ден

Мнение от cchery »

Момичета, чудя се дали ..... да не я сложим тази тема във форума за отглеждане на деца! Не че ми пречи тук - никак даже, обаче тематично е по-свързана с идеята на онези форуми и ако някой се интересува от такива неща, едва ли ще погледне в спама?!?

Чакам да ми кажете какво мислите съвсем откровено и темичката ще е активна, където всички ние решим! :923

Тита, благодаря от сърце за това включване!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор