Детето тръгва на детска градина

Mrav4o

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от Mrav4o »

Позволявам си да копирам поста си от общата тема, защото явно ще има разисквания над тази тема, искам нещо малко да споделя относно поста ми, за това реших тук да го напиша, защото ще е на място:
Mrav4o написа:Вчера ходихме на доктор и децата са добре, но...
...днес пак на градина и като я събличах, дойде друго дете с майка си и кашляше гадно. Идеше ми да се обърна, да и кажа две приказки, ама нямам такава смелост :oops:
КОга ли ще се отприщя вече, не знам :1044

Проблема при мен е, че като трябва да говоря и почвам с лош тон, а мисля че трябва да е тих, но строг, а аз направо малко повишавам децибелите и нервно говоря :1062
Дугия ми проблем е, че когато ми се е налагало да кажа на някого нещо наопаки, или си помисля лошо за непознат, после или в същия ден или след няколко дни, като опозная човека и съжалявам и ми става гузно.
Ох аз не съм за РАя, не съм за АДа, ама и за тук не съм :1062 :1062 :1062
Също си мисля, че ако започна да се защитавам, или както в днешния случай, от среща ще ми пресекат мислите, думите, ще ми се изропчат, а няма да са прави, и ще трябва да млъкна или да се заформи скандал, а аз обичам каквото си имам да казвам, да го кажа и да млъкна сама.
Mrav4o

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от Mrav4o »

bubalina написа:Мравчо,обърни се към медицинското лице в градината-ама без да се караш :1062
Не правят ли филтър всяка сутрин? Лошото е,че дори и да върне някое кашлящо дете майката отива до личния лекар и след 30 мин е цъфнала с бележка в ръка на вратата и ние щем не щем приемаме детето...Да не казвам,че има и такива,които им дават антибиотик вкъщи на 12 часа и пак си ги пращат на градина(ама децата ги издават :1062 )...
Mrav4o написа:Бубе, не знам дали ще има ефект ако говоря със сестрата, но трябва да опитам.
Аз съм работила в градината 1 месец и заради тази сестра не ми продължиха договора, и не знам дали ще ми обърне внимание, а каката е във фелиал, а детската градина ни е може би окло 15-10 мин пеш и сутрун с малкия не мога, а и времето не е хубаво. Освен след обед да пратя мъжа ми
За градината, сетих, се че не ви писах, преди да тръгне сега на градина за Новата година, учителката ни се обади, да присъства, защото ако нямало деца щели да ги смесят с друг фелиал, в съседния блок.
Не знам как така ще стане, тук вие-учителките може по-добре да ме светнете, но групичката им е пълна, липсват деца само защото са болни.
Не казах нищо на госпожата, но се замислих трябва ли болни да ходят, а като се разболеят половината и недай си боже влязат в болница, тогава няма ли пак да ги изместят. Трябва ли заради тях да рискуваме здравето на децата си :shock: :shock: :shock:
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от dexter »

Искам да кажа нещо за кашлицата. Моята Яна кашля от края на август до началото на декември - на приливи и отливи, но без да изчезне напълно кашлицата. В края на декември пак започна да кашля, без да е била на градина и към днешна дата все още покашля от време на време :126 . Всяка седмица съм я водила на лекар да й слуша дробчетата, да няма нещо надолу. За щастие нямаше нищо подобно. Кашлицата беше (и може би и сега е) от възпалената трета сливица и от секретите. Детето не беше заразно по общото мнение на 4 доктори. През октомври и ноември е пропуснала само 3 дни от градината, през декември малко повече, поради ваканцията. Сега пак си ходи. Всяка седмица в градината идва педиатър, преди няколко дни я е прегледал - няма усложнения, няма проблем да се ходи на градина. Предписанието е Стеримар, Умкалор, някакви капки за нос и за уши, т.е. каквото си и давам и аз.
Мисълта ми е, че ако детето кашля, не е задължително да е заразно и да ви навреди. Аз не съм лекар и не бих давала мнение дали детето е болно или се дави със секрети. Ако трябваше да чакам Яна да спре да кашля, трябваше да чакам 3 месеца (казвам го, защото миналата година без да ходи на градина, есента кашля от началото на септември до средата на ноември). Това трябва да е работа на сестрата в градината. Конфликтът с другите родители в никой случай не би решил проблема. И на мен ми е кофти когато някое дете на площадката се изкашля в лицето на моето, но и Яна го прави като играе, така че преглъщам и продължавам нататък. Само още един пример искам да дам за заразите - преди 2 седмици се видяхме с кума ни в едно кафе за 1-2 минути, той дори не сяда при нас. На другия ден се обади да каже, че е болен от варицела. Може за тези 2 минути да ни я е лепнал и на нас :221 - божа работа, човек не знае от къде ще му дойде изненадата :).
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от bubalina »

Мравчо,така става,защото посещаемостта е ниска и групите се привеждат според броя на децата,а ние учителите ползваме отпуски щем не щем.Аз и още 4 колеги сме в отпуск тази седмица,другата седмица други...Ето ще ти дам приемр с моята градина-посещаемостта тази седмица е 50 деца при 100-105 средна посещаемост.Веднага минахме на 3 групи,а по принцип сме на 5.Да,в някои от групите си има деца и отсъстват само болни,но има и такива с присъствие под 50%-кой на село,кой в отпуск,кой умишлено заради грипове и болести....а сега с този хепатит(особено при нас в Хасково) не очкавам да края на месеца да заработим с пълни обороти.Даже и февруари си мисля,че ще е така....
А за кашлиците съм съгласна с Декстър-не е задължително като кашля и да зарази другите деца.Има и деца с алергични кашлици-кои на есен,кои напролет,кои от прах...и целогодишно някой кашля.Лошо е когато наистина болни деца се пускат на градина знаейки какво може да причинят,ама....до съзнание ли опира,до безизходица ли :1044
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от cchery »

Няма начин да не се съглася с Декс. Истината е, че и аз спрях да обръщам внимание на бистрите сополи и на откъслечните кашлици. Аз като родител на 8-годишно дете вече мога да различа кога една кашлица идва от сериозен проблем и кога е признак на нещо друго - алергия или доизлекуване.

Ето и Бела - кашля от 24 декември. Отначало беше къртеща се кашлица с много сополи. Сменихме 3 сиропа, давах и ряпа с мед и пригтвеното от док хомеопатично за кашлица. Ииииииии ОЩЕ КАШЛЯЯЯЯЯ :124 :124 :124 . Доколкото си спомням, миналата пролет изкара 1 месец с кашлица - прокашляше се основно сутрин след ставане. Накрая дотолкова ми писна от всякаквите му там зрънца, капки и сиропи, които давах, че я оставих само на Умкалор. И взе че се оправи.... мина й. Не я спирах от градина. Няма начин.

Разбира се и на мен ми става адски неприятно, когато чуя детенце с дълбока, къртеща се кашлица, при това да се мъчи да изкашля. Ето това не бива да се допуска. Дори не заради другите деца, които може да зарази. А ЗАРАДИ НЕГО САМОТО!

Буба като те слушам и всякаш живеем на различни вселени. Тук госпожи и сестри в ясли се оплакват от претоварване - около 30 деца им се падат да гледат, учат и занимават и вярно изнемогват.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от bubalina »

Чери,не живеем в различни вселени :221
Градината в която работя не е много голяма,а и в района сме 3 градини,та е по-спокойно.В смисъл средно по 23-25 деца в група всеки ден.При нас 5-тата група е "нулева"- децата са на възраст от 2 до 3 г. - нещо като яслена група,но не сме ОДЗ,а ЦДГ.Та там посещаемостта е много ниска(често боледуват)-на списък много,наяве по 10-ина дечица ходят.Е,като сметнеш сега идват по 24-25 деца в група.И повярвай ми никак не са малко.Иначе и при нас има натоварени райони с по една ДГ в квартала и с по 35 деца всеки божи ден!Което е идеално за директорите сега след като сме на делегирани бюджети-много деца+същия персонал=по-голяма държавна субсидия.Но за сметка на кого!? :126 :126 :126
[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Peteto

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от Peteto »

Здравейте мецанки,

мисля че тук е мястото да споделя моя проблем с моето детенце.
Проблемът е следния - не може да се отпусне да ходи до тоалетна по голяма нужда в градината :cry: не мога да проумея защо е така???
Ако някоя от вас е имала подобен проблем моля ви от съце дайте съвет, акъл или някоя хитринка за да го преодолеем.
Много ми е притеснено за него, защото знам че той полага невероятни услия да не се изпусне - което понякога е непосилно. Веднъж се беше изпуснал и след това не искаше да ходи на детска не защото някой му се е карал, а защото го изживява тежко - то горкото ми е много чувствително :roll:
Дали да го водим при специалист?
Вече незнам какво да правя :1044 :328
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от dexter »

Това с отказ за ходенето до тоалетна в градината май е доста разпространена реакция на децата към градината. Аз съм чувала за две наши близки дечица, едното цяла седмица не беше ходило по голяма нужда, беше някакъв ужас..... Явно децата намират различно начини за протест - моето не искаше да яде там, сега отказва да яде плодовете, или поне така ми казва на мен - считам го за вид съпротива. Моят съвет е да спрете да обръщате внимание на проблема, дръжте се все едно всичко е наред. Не му говорете, не го съветвайте, не коментирайте, освен ако детето само не повдигне въпроса и не потърси съвет или помощ. Трябва му време да се отпусне, да свикне - не знам от колко време е на градина, но периодът за свикване е различен (както знаем :)). Аз лично не виждам какво може да се направи, ако детето наистина не иска да ака там. Може да пробвате да му смените режима по някакъв начин, така че да ходи в тоалетната сутрин или вечер и да не се налага да го прави в градината. Но това не знам как става.... :) . Моята дъщеря например ака всяка вечер, няколко пъти й се е наложило в градината и се връща с оцапани гащи - явно няка кой да й забърше дупето :lol: .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от cchery »

Петя, не знам дали има някакво лекарствено средство, което може да помогне в този случай, т.е. да ходи до тоалетна в детската. Това, което ми хрумва обаче е, че хомеопатията специално притежава добър арсенал от средства, които могат да се справят със състояния като страх, страхова невроза, притеснение, натрапчиви мисли, сковаване, сценична треска и т.н. Ако мислиш, че това е начина или ти се струва разумно да пробваш, ще ти потърся съветите на Михайлов по този въпрос.
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Peteto

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от Peteto »

dexter написа:Това с отказ за ходенето до тоалетна в градината май е доста разпространена реакция на децата към градината. Аз съм чувала за две наши близки дечица, едното цяла седмица не беше ходило по голяма нужда, беше някакъв ужас..... Явно децата намират различно начини за протест - моето не искаше да яде там, сега отказва да яде плодовете, или поне така ми казва на мен - считам го за вид съпротива. Моят съвет е да спрете да обръщате внимание на проблема, дръжте се все едно всичко е наред. Не му говорете, не го съветвайте, не коментирайте, освен ако детето само не повдигне въпроса и не потърси съвет или помощ. Трябва му време да се отпусне, да свикне - не знам от колко време е на градина, но периодът за свикване е различен (както знаем :)). Аз лично не виждам какво може да се направи, ако детето наистина не иска да ака там. Може да пробвате да му смените режима по някакъв начин, така че да ходи в тоалетната сутрин или вечер и да не се налага да го прави в градината. Но това не знам как става.... :) . Моята дъщеря например ака всяка вечер, няколко пъти й се е наложило в градината и се връща с оцапани гащи - явно няка кой да й забърше дупето :lol: .

Ами моето детенце не е ходило на ясла, тръгна дирктно на детска градина и предполагам че стреса за него е много голям. А може и да е вид протест знам ли... :1044
Притеснението ми е от това, че онзи ден като татко му е отишъл да го взима, то молото било цвлото потно от напрежение явно "напъна" е бил много голям. Но въпреки че татко му е бил там той пак не е пожелал да отде. И после в къщи без никакъв проблем. Винаги като се прибере си ходи безпроблемно. Мож ли го разбра?
Peteto

Re: Детето тръгва на детска градина

Мнение от Peteto »

cchery написа:Петя, не знам дали има някакво лекарствено средство, което може да помогне в този случай, т.е. да ходи до тоалетна в детската. Това, което ми хрумва обаче е, че хомеопатията специално притежава добър арсенал от средства, които могат да се справят със състояния като страх, страхова невроза, притеснение, натрапчиви мисли, сковаване, сценична треска и т.н. Ако мислиш, че това е начина или ти се струва разумно да пробваш, ще ти потърся съветите на Михайлов по този въпрос.

Чери,

ще ти бъда безкрайно признателна ако можеш да отделиш от времето си
и се допиташ до Док.
Знам че не съм ти само аз на главата, но при всички положения
няма да му навреди... Ще му се отрази добре да е по-спокоен и уверен :954

:329 :923
Публикувай отговор