Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

stoian11

Re: Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

Мнение от stoian11 »

“ Благославяйте, а не кълнете"(Рим. 12:14)
02.10.2009

- Отче, кога проклятието има сила?

- Клетвата има сила, когато е предизвикана от някоя несправедливост. Ако например една жена се подиграе

с някоя друга, която страда, или ѝ направи някое зло и страдащата я прокълне, тогава край, затрива се

родът ѝ. Т.е., когато направя зло някому и той ме прокълне, клетвата му има сила. Бог допуска и тя достига

прокълнатия, както например допуска някой да убие някого. Когато обаче не е извършена неправда, тогава

проклятието се връща при онзи, който го е изрекъл.

- И как е възможно човек да се избави от проклятие?

- Чрез покаянието и изповедта. Зная много случаи, когато хора са били измъчвани от проклятие, а когато

разбираха, че са ги проклели, понеже са се провинили, покайваха се, изповядваха се и се оправяха. Ако този,

който се е провинил, каже: “Боже мой, това и това сторих, прости ми...”, и се изповяда с искрено разкаяние,

тогава Бог ще му прости - та нали е Бог.

- Търпи наказание само онзи, който бива проклет или и този, който проклина?

- Този, който бива проклет, се измъчва в този живот. Този обаче, който е проклел, се измъчва и в този, а ще

се измъчва и в другия, вечния живот, защото там ще бъде наказан от Бога като престъпник и убиец, ако не

се покае и не се изповяда. Защото може някой да е съгрешил против теб, ти обаче с проклятието, което

изричаш, все едно, че вземаш пистолета и го убиваш. С кое право вършиш това? Каквото и да ти е сторил

другият, нямаш право да го убиваш. Човек, за да прокълне някого, значи, че в себе си има злоба. Проклятие

е тогава, когато човек го изрича с патос, с негодувание.

Когато проклятието е изречено от човек, който има право, тогава притежава голяма сила; особено

проклятието, изречено от вдовица. Спомням си една старица имаше конче, което отвеждаше до края на

гората, за да пасе. Понеже кончето беше малко буйно, беше намерила едно здраво въже и го връзваше.

Веднъж в гората отишли три жени за дърва. Едната беше богата, другата - вдовица, а третата - сирак и

много бедна. Видели кончето, което пасяло, вързано с въжето, и си казали: “Да вземем въжето, да си вържем

дървата”. Отрязали го на три и всяка взела по една част, за да си върже товара. Естествено било кончето да

избяга. Когато старицата дошла и не намерила добичето, възнегодувала. Започнала да го търси навсякъде

и много се измъчила, докато го намери. Накрая, като го намерила, казала с негодувание: “Със същото въже

да я понесат оная, която го е взела”. Един ден братът на богатата жена си играел с един пистолет, мислейки,

че е празен - бил от тези, които оставили италианците - и прострелял сестра си в гърлото. Трябвало да я

закарат до болницата и било необходимо въже, за да я вържат за една дървена платформа като за носилка.

В онзи момент се намерило откраднатото въже, но не било достатъчно. Двете ѝ съседки донесли другите

две откраднати части, вързали я за носилката и я откарали до болницата. Така се сбъдна проклятието

на старицата: “Със същото въже да я понесат”. И накрая почина, клетата, Бог да я упокои. Виждате ли,

проклятието се изпълни над богатата, която нямаше материална нужда. Другите бяха бедни и имаха някакви

смекчаващи вината обстоятелства.
Старецът Паисий Светогорец
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

Мнение от cchery »

Абе, батенце, какво отношение към темата имат постингите ти?!? :1044 :1044 :1044 :1044
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

Мнение от Kleo »

cchery написа:Абе, батенце, какво отношение към темата имат постингите ти?!? :1044 :1044 :1044 :1044
И аз това се чудя, честно казано :1044
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:
cchery написа:Абе, батенце, какво отношение към темата имат постингите ти?!? :1044 :1044 :1044 :1044
И аз това се чудя, честно казано :1044
Аааааааа, вече не се чудя, Вихърче. Петелът си е намерил кокошарник явно :1069 :1140 :955 :221
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Cheva
Със словото напред
Мнения: 1526
Регистриран на: 31 Мар 2011, 11:32

Re: Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

Мнение от Cheva »

За да съм в мир със себе си съм решила да купувам това,
което мога да си позволя.
Винаги избирам по-хубавото( заслужено, според мен, малко по - скъпото) от две сходни.
А иначе нашият град има голяма верига дрехи втора употреба.
Истинско улеснение за находчивата майка, щадящо портфейла й. :222
Дори цените на килограм са ужасно високи, но пак излизат по-добра инвестиция,
дрехи купени от там. Който пазари от такива магазини знае за какво говоря.
Като качество дрехите не мръдват, якри, красиви десени.
За навородени съм виждала такива красоти за безпари.
Възрастта до 5 годинки е благодатна, дрешките са много запазени.
Сега вече ми е доста по-трудно да намеря нещо хубаво и комбинирам с
други магазини по джоба ми. :954
"Когато няма къде да отидеш, ела на себе си!"
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

Мнение от Kleo »

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Скъпите дрехи, скъпите играчки, скъпото отглеждане

Мнение от Kleo »

Изображение

Не искам да падам в този капан.

Не желая и синът ми да пада в него.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор