Детска градина за децата

Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Детска градина за децата

Мнение от Сиренце »

Ето нещичко по темата за мечтаната детска градина. Събитието е отминало, но хората с идеите са там и ако някой иска, може да ги потърси!

„ВКУСНАТА БИО-ГРАДИНКА“

А относно длъжностите - може да ме броите и за Външен дизайн: градинки /зеленчукови, цветни/ :985 , мини стопанство с няколко кокошчици и зайчета. Бих предложила и козичка, но май съвсем ще се отнесем в Царството на приказките :221 .
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детска градина за децата

Мнение от cchery »

Ехааааааааааа, момичета :923 :923 :923 , голям купон тече тук. Извинявайте за :1024 :1024 , обаче не се сдържах - трябва да оправя 2-3 фактури и ще се върна да ви напиша нещичко и аз! :329 :329 :329
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Детска градина за децата

Мнение от Ver »

Сиренце написа: А относно длъжностите - може да ме броите и за Външен дизайн: градинки /зеленчукови, цветни/ :985 , мини стопанство с няколко кокошчици и зайчета. Бих предложила и козичка, но май съвсем ще се отнесем в Царството на приказките :221 .
Давай, давай Цони! Нека се отнесем! Какво и има на козичката, дори една е малко!
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Детска градина за децата

Мнение от Kleo »

Мен ме пишете за ТИХИ занимания с децата.
Също така обичам да чета и да разказвам ПРИКАЗКИ.
Освен българския, зная също и руски, френски и английски на доста добро ниво, така че и за ЕЗИЦИТЕ ставам.
По образование съм детски ПСИХОЛОГ, така че мога да ударя едно рамо и на този фронт.
Обаче не ме бройте в шумните игри (призлява ми от детски писъци, честно!), а и ръчният труд не ми е сила.
СЛАДУРКИ СТЕЕЕ :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детска градина за децата

Мнение от cchery »

Верче, благодаря за номинацията за спортен мениджър в нашата градина на мечтите :lol: :lol: :lol: . Вярно, че съм дебела, ама пък съм гъвкава :221 :221 :221 . Всъщност...... с удоволствие бих организирала на децата спортни занимания при това с детски треньори. Да научат от специалистите какво представлява самия спорт и да им покаже, че може да е лесно, забавно и увлекателно! И естествено бих ги включила в движението LIVEStrong....... ама не за да говоря за болести, а за силата на волята и какво може да постигнат със спорт.

Също така ако мога да се присламча при Цони :oops: :oops: :oops: - цветни градинки, саксии, изрисувани със слънца, дървета и реки стаи за игра, арки от балони, есенни листа по стълбите.....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детска градина за децата

Мнение от cchery »

А сега по въпроса как виждам аз ДЕТСКАТА ГРАДИНА НА МЕЧТИТЕ!?

Вер и Декс са били доста изчерпателни, дотолкова, че да добавя нещо със сигурност ще ме затрудни. Но все пак...
  1. Заниманията в моята градина на мечтите ще са съобразени и ще изхождат директно от личността на детето! Така че не само да не се "пречупва", ами да гради характер.
  2. Уроците през първата година ще целят единствено да покажат (не да наложат!) какви са взаимоотношенията на хората в едно общество - в случая тяхното малко, детско общество в градината. Много е важно, лично според мен, във всеки човек да има заложени относителни рамки на уважение на личността, което включва възпитание на вежливост, толерантност, съпричастност, взаимопомощ и т.н. Така или иначе, освен ако не хванат гората, нашите деца ще живеят в социум и трябва да могат да се държат адекватно в него, запазвайки оригиналната си идентичност.
  3. Свободата като висша ценност! Това за мен е лозунг, защото само свободните личности ще спасят страната ни. Много бих искала думите еснафщина и тесногръдие да изчезнат извъобще от българския език!
  4. Съзидаване/ създаване/ творчество - мисля, че са заложени във всяко дете. Дори и онова, което излива пясък върху главата на друго дете :plezya se :plezya se . Ако има, само ако има 1 възрастен, който да покаже, че този пясък вместо да се излее на нечия глава, отиде в една фуния, а тя има "мелничка" накрая, ще се завърти цяло едно колело..... което е в пъти по-интересно от пушливата глава на другарчето.
  5. Музика, песни, танци, рисуване, апликация - всяко дете има талант, а всяко българче има няколко задължителни (поне за мен) стихчета, мелодии и танци, които трябва да знае....
Излизам и аз от списъка, защото ми е трудно да систематизирам все така нещата. Но, защо не всяка група да си има примерно акваруим с рибки и децата да се грижат за тях. Нека всяка група да си има опитно поле и там децата да се грижат за цветенца или дори зеленчуци - да ги видят как растат от нищото и после влизат в чинията им. Нека през пролетта да събират глухарчета, зелена детелина, салкъм и те да греят от стъклена купа с вода, където е правена водна "картина" . А през есента обагрените листа да изпъстрят белия лист с прекрасна детска фантазия. Иииии защо не всичко това да се направи навън, сред природата. Толкова ли е трудно да се изведат децата на "зелен" урок за час и половина. Днес като оставих Бели в градината и тръгнах за работа, минах през нашия парк - всъщност това ми е пътя де. Та паркът се намира на 100 м от градината........ нито веднъж досега не съм видяла ни една група изведена там..... да събира листа или пък да учат за дърветата и тревата.....

Спирам засега, че зор... :1069
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Детска градина за децата

Мнение от Ver »

Много се радвам на интереса и идеите ви.
Всяко едно мнение е важно, както и всеки човек.
Това според мен с голямата болка на образованието в т.ч. детски градини и училища. Няма индивидуален подход, няма интерес към личността. Не се задават въпроси, като: В какво е добро това дете? Какви таланти и заложби има? Как аз мога да му помогна да ги развие?
Много по-лесно е всички в кюпа и айде ....в месомелачката, да излезнат еднакви, униформени, немислещи зомбита.
Един простичък пример от нашият скромен опит:
Мони завършва предучилищна. Издава се едно удостоверение в което на гърба се отбелязват постиженията на детето. Има и графа за специални таланти, награди и умения. В която графа госпожата не беше отбелязала нищо. Защо ли? Ами защото не знае. Защото не се интересува и не и пука. А има какво да се напише. Не само за моето дете, за всяко! Защото всяко е различно, а излезнаха от там "еднакви". Вярвате ли?! Аз не и никога няма да ме убедят :222
Искам да поздравя всички различни хора, които не искат да децата им да бъдат безмозъчни зомбита (а тук за моя радост е пълно с такива :923 ) с Pink Floyd - The Wall
:1024 Ако не сте гледали филма-мюзикъл ГОРЕЩО ви го препоръчвам!!! :1024
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Детска градина за децата

Мнение от Kleo »

Гледала съм филма, но като бях малка (тоест като тийнейджърка).
Свалих си го да си го гледам отново, защото съм напълно сигурна, че сега ще осмисля доста повече неща, а други ще видя с нов, по-зрял поглед... на жена и майка...
Аз още не съм взела това официално удостоверение от детската градина, но сега ми стана много любопитно какво ли ще пише отзад на това на моя син.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Нес

Re: Детска градина за децата

Мнение от Нес »

Здравейте!
Виждам, че по темата от известно време не е писано, но чак сега попаднах на вашия форум. Заинтригувахте ме, тъй като проблема с образованието в България е доста наболял. Предполагам, че и вие, като мен, се притеснявате за бъдещето на вашите деца. Звуча малко тържествено... :roll: Всеки човек, който се интересува поне малко от съдбата на децата ни, би трябвало да е наясно с положението в детските градини, а и в училищата. Пиша в темата, защото и аз, като вас, от доста време си мечтая за идеалната детска градина. Е, мечтите ни доста се припокриват... Проблема е, че колкото и да мечтаем, трябва да се случи чудо, за да тръгнат нещата в тази посока... Страх ме е... Предполагам, че и с вас е така. Не желая моите деца един ден да растат сред такива хора, в такава обстановка. Не желая, въпреки старанието на родителите, децата да бъдат обърквани, заради липсата на такт, внимание и грижа от страна на обществото, като цяло... Мечтая си за появата на благодетел, който да има средствата и възможностите, за да оправи нещата... За съжаление трябва много повече от желание, за да се подобри състоянието на детските градини. Но ме плаши едно. Няма достатъчно хора, които да имат желанието, а дори и тези, които искат да направят нещо- няма да могат, защото нямат властта. Плаши ме и факта, че вече никой в тази страна не се интересува от децата. Нито родители, нито учители, нито обществото като цяло... Но това е една дълга тема... Съжалявам, че се отклоних толкова, но колкото и да е хубаво да си мечтаем, ми се струва и безсмислено, макар и хубаво и донякъде нужно, когато има крещяща нужда да се направи нещо. Иначе нашите деца, децата на нашите деца и всички следващи ще ''сърбат попарата'' , която всяко поколение оставя след себе си...
Надявам се, че не съм прозвучала като някоя ненормална агитаторка : ) . Знам, че като родители и вие се притеснявате за тези неща, а щом имате и мечтана детска градина, значи осъзнавате до къде е стигнало положението. Просто ми се искаше да чуя вашите мнения. Благодаря, на тези, които ще го прочетат. : )
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Детска градина за децата

Мнение от cchery »

Нес написа:Здравейте!
Виждам, че по темата от известно време не е писано, но чак сега попаднах на вашия форум. Заинтригувахте ме, тъй като проблема с образованието в България е доста наболял. Предполагам, че и вие, като мен, се притеснявате за бъдещето на вашите деца. Звуча малко тържествено... :roll: Всеки човек, който се интересува поне малко от съдбата на децата ни, би трябвало да е наясно с положението в детските градини, а и в училищата. Пиша в темата, защото и аз, като вас, от доста време си мечтая за идеалната детска градина. Е, мечтите ни доста се припокриват... Проблема е, че колкото и да мечтаем, трябва да се случи чудо, за да тръгнат нещата в тази посока... Страх ме е... Предполагам, че и с вас е така. Не желая моите деца един ден да растат сред такива хора, в такава обстановка. Не желая, въпреки старанието на родителите, децата да бъдат обърквани, заради липсата на такт, внимание и грижа от страна на обществото, като цяло... Мечтая си за появата на благодетел, който да има средствата и възможностите, за да оправи нещата... За съжаление трябва много повече от желание, за да се подобри състоянието на детските градини. Но ме плаши едно. Няма достатъчно хора, които да имат желанието, а дори и тези, които искат да направят нещо- няма да могат, защото нямат властта. Плаши ме и факта, че вече никой в тази страна не се интересува от децата. Нито родители, нито учители, нито обществото като цяло... Но това е една дълга тема... Съжалявам, че се отклоних толкова, но колкото и да е хубаво да си мечтаем, ми се струва и безсмислено, макар и хубаво и донякъде нужно, когато има крещяща нужда да се направи нещо. Иначе нашите деца, децата на нашите деца и всички следващи ще ''сърбат попарата'' , която всяко поколение оставя след себе си...
Надявам се, че не съм прозвучала като някоя ненормална агитаторка : ) . Знам, че като родители и вие се притеснявате за тези неща, а щом имате и мечтана детска градина, значи осъзнавате до къде е стигнало положението. Просто ми се искаше да чуя вашите мнения. Благодаря, на тези, които ще го прочетат. : )
Нес, права си в едно: че каквото и да си пишем, промените не стават без действия!!! Преди да ти кажа колко трудно настъпват някои действия :) , искам да те питам нещо: останах с впечатлението, че имаш идея как да се действа! Така ли е в действителност?!? :-| :-|
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Нес

Re: Детска градина за децата

Мнение от Нес »

За съжаление е ясно на всички, че нещата трудно се получават. Би било смешно да твърдя, че имам ИДЕЯТА, но смятам например, че ако отново има стачка, но този път тя е само за промяна на образователната система, без условия за работа и заплати и ако се включат както учители, така и родители, а и обществото като цяло, според мен ще има успех. Тук не става въпрос за пари, тук става въпрос за много повече. За да се изреди всичко, което трябва да се промени, трябва да си пишем около месец, а и незнам за вас, но аз поне не съм компетентна, за да ''начертая плана'' за промяна към по-добро, но ако се изготви такъв, ако всичко се изпипа... и всички го подкрепим... Би трябвало да има успех. Знам, че първия ми коментар ви е прозвучал като поредното банално мнение и може би дори, без да искам, съм ви обидила. Това моето за ''писането на коментари не помага'' важи с пълна сила и за мен. : ) Но наистина искам да се променят нещата. Не желая и следващите поколения да ''сърбат тази попара'' само защото ние не сме опитали. Ето, май пак прозвучах като някоя луда : ) :) Приключвам вече с коментара. Ще се радвам отново да видя мнението ти, а и на други. Просто видях, че се ИНТЕРЕСУВАТЕ и затова прописах. Хайде, приятен ден! : )
Публикувай отговор