Възпитание - по света и ...у нас

Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от dexter »

Не знам какво да кометирам, то и няма нужда :126 :126 . Всъщност знам какво да кажа - отново трябва ролята на родителя да е доминираща и този канал изобщо да не присъства на домашния телевизор!!!!
Вчера пак гледах филмчетата за децата консуматори и още съм бясна. На рекламите по Дисни канала, на тоталното зарибяване на децата по всякакви боклукчави играчки, вредни навици, всякаква липса на морал и изместване на ценностите. Зациментирах си увереността, че тези детски канали няма да припарят в къщи!!! За съжаление не мога да наложа пълна изолация от всякакви видове Барби-та, Дисни принцеси и подобен род глупости, но поне мога да контролирам какво се случва в къщата ни! Ох, наистина съм ядосана на света, в който се налага да живея :126 !
Последно промяна от dexter на 15 Мар 2012, 13:43, променено общо 1 път.
Аватар
Мърмори
Философска система
Мнения: 1304
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:51

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от Мърмори »

Декс, какво да ти кажа- просто услугата "Родителски контрол" ми върши прекрасна работа. Явно е, че компетентните органи няма да я свършат никаква, така, че "на вълка за това му бил дебел вратът, защото сам си вършел работата".
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от Kleo »

Всеки делничен ден по БиТиВиКомеди от 18 до 19 часа дават т.нар. "Магарешки приказки". Според мен са много интересни и добри, и стават за гледане както от възрастни, така и от деца. Филмите са игрални, не анимационни, и с доста чувство за хумор. Препоръчвам определено!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от Kleo »

Чери, чакам те в тази тема да споделиш за това какво те е впечатлило в АНГЛИЙСКОТО възпитание на децата :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от Kleo »

Черита, позволявам си да цитирам част от втория ти постинг за Англия, която дава представа за родителстването там:

...Ще ми се да "пусна" един последен паралел Англия /България. Ако сте се загледали в снимките по-горе децата (а и ние покрай тях) сме облечени с якета - в общи линии температурата на въздуха за тия 2 седмици престой в Англия рядко скачаше над 12 градуса. Та ние сме си с абичките по балкански. Но англичаните видят ли малко чисто небе и ясно слънце, се пускат по къси ръкави и потници. И забележете, не само възрастните!!!! Децата също. Ето вижте сами босите крака на момиченцето, което гази из улея със студената вода: ... И голямото, и малкото! А като малкото имаше доста такива, някои от които направо бебета! И не видях притеснение в родителския състав от това, че децата им газят из студената вода. Даже..... онези, които бяха с гумени ботушки и покрай скачането във водата си бяха намокрили панталоните, биваха освобождавани от неудобството на ботуша и панталоните, и ги изпращаха обратно във водата само по памперс! ... А героите от предпоследната ми за този постинг снимка трудно мога да коментирам. Но мога само да ви кажа какво направи бандитчето с белия панталон след като излезе от вадата с водата: ... След като се качи на мостчето зад него, коленичи и извървя пътя от около 10 метра до пясъчника на колене! След което скочи в пясъчника, опъна се по гръб и не пропусна да направи с ръчички "ангелче", което ние тук правим на дълбокия сняг! И нито веднъж не беше навикано, наругано или пък опердасано........ някакси живееше си като дете! ...

Мисля, че е излишно да коментирам. Мога само накратко да възкликна: "Евалла!" :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
droidd
Философска система
Мнения: 1123
Регистриран на: 10 Юли 2011, 16:26

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от droidd »

Момичета, вчера бях на семинар по Слънчева педагогика, който за моя радост, беше организиран в нашия град. След присъствието ми на такива прояви, винаги изпитвам съжаление, че децата ми вече са пораснали и не мога да се възползвам от наученото и болка от грешките, които съм допускала при тяхното отглеждане.
Но живот и здраве, надявам се да имам възможност да приложа наученото на внуци. :1062
Дано ми остане време да ви разкажа повече. Сега само, ще добавя, че лекторите от Бялото кокиче, започнаха с това, че ако някой се гордее, че е дал на света Валдорфската педагогика, Монтесори и т.н., ние също има с какво да се гордеем наше бъгарско - Слънчевата педагогика.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от dexter »

Кратко инфо по темата за методът Монтесори :)
http://www.btv.bg/video/1671910116-Dets ... listi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bubalina
В началото бе словото
Мнения: 703
Регистриран на: 07 Ное 2010, 11:19

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от bubalina »

[url=http://www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsbu20120313_-8_My+child++is.png[/img][/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от Kleo »

Една идея по-меки или една идея по-строги при възпитаването на децата ни? А има ли значение дали са момичета или са момчета? А на каква възраст са те? Много ми се иска да подискутираме относно тези въпрос, предвид, че си имам собствена позиция по темата, но ми се иска, така да се каже, да си сверя часовника с вас, приятелки. А и наскоро имахме принципно разминаване относно отглеждането на подрастващите ни деца аз и една моя колежка. Та би ми било приятно и полезно да си поговорим, независимо в коя държава, град или село се намирате :222 Ето и статии, които прочетох днеска, и които ми направиха впечатление: 10 начина да разглезим детето ... и как да поправим грешките си и Учене по време на Ваканция
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Възпитание - по света и ...у нас

Мнение от Kleo »

Много хубави книги за възпитанието и отглеждането на децата според мен:

Трудните деца - Андрю Фулър

Изкуството да бъдеш родител - д-р Фицхю Додсън
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор