Двегодишните тръгват на детска градина

ekaterinak

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от ekaterinak »

dexter написа:Няма да го чета до края.... Но усилено се говори за едни милиони и милиарди левове, които трябва да се усвоят в образованието. Та не се учудвам на подобни проекти. Може и да е хубава идеята, но аз вече не вярвам....
особено като чуя за "частни доставчици, получили лиценз" и косите ми настръхват.... много сме станали цинични, но практиката ми показва, че в повечето случаи има защо
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от dexter »

А дали ние сме циничните? Или господата управляващи, които искат да усвоят едни средства, но под прикритието на грижата за обществото? Не сме цинични, просто сме реалисти. Живеем в кофти време, на кофти място, това е :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от Kleo »

В днешния брой на вестник "19 минути" имаше публикувана следната "мъдрост на деня": "Оптимизмът е липса на информация!" :plezya se
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ekaterinak

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от ekaterinak »

vihrogonche написа:В днешния брой на вестник "19 минути" имаше публикувана следната "мъдрост на деня": "Оптимизмът е липса на информация!" :plezya se
човек да се чуди да се смее ли, да плаче ли. Не случайно българите сме сред най-нещастните нации в света
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от Kleo »

А имаме предпоставки да бъдем сред най-щастливите. При това ни най-малко не се шегувам. :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
tita

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от tita »

Ето го и протеста!

Жалко, че няма как да присъствам.
Тази сряда се очаква Законът за образованието да бъде гласуван на второ четене. Според промените, вече и 4 годишните деца трябва задължително да посещават предучилищни занятия.
Именно тази част от промените в Закона за народната просвета, в комбинация със забраната на съществуването на части образователни инициативи извън системата на образованието, разгневи родителите.
В деня на гласуването се организира протест пред парламента (" onclick="window.open(this.href);return false;). Мненията са крайни, оценките звучат плашещо: “Според държавата всички родители са лоши”, “Държавата знае по-добре от родителите”. Т.е. това се възприема като недопустима намеса в българското семейство.
Така ли е наистина? Трябва ли 4 годишните да ходят на училище?
Да или Не?
Още информация:


Какво казват българските граждани и родители в отговор?
Сряда, 12.12.2012г. пред НС те ще имат думата. Ще се чакаме в 10:00 ч. в градинката пред Народната бибилотека и след това ще се отправим към Парламента. Събитието ще продължи до 11:30 ч. Ако сте от друг град, насърчаваме ви да ни подкрепите в София. Ако наистина не можете да дойдете, организирайте протести пред общините. Ако сте в чужбина, организирайте групи пред посолствата.
ekaterinak

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от ekaterinak »

Пожелавам успех на протеста, дано управляващите най-накрая се сетят, че са избрани, за да управляват според волята на народа
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от Kleo »

Блажени са верующите! :328
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
ekaterinak

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от ekaterinak »

vihrogonche написа:Блажени са верующите! :328
ааааааа не така, трябва човек да се бори за каузата си. Пък и не знам откъде ми се пръкна този подпис "една птичка пролет не прави", толкова я мразя тая мисъл - ако всеки действаше, вместо да търси оправдание в другите за собственото си бездействие, нещата щяха да са иначе.
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от Сиренце »

ekaterinak написа:Пък и не знам откъде ми се пръкна този подпис "една птичка пролет не прави"
Хахаха, пиши повечко и ще изчезне! Баба ни Мецанка ни награждава с най-различни, в зависимост от това колко поста имаме.

А относно
ekaterinak написа:ако всеки действаше, вместо да търси оправдание в другите за собственото си бездействие, нещата щяха да са иначе
мисля, че повечето сме напълно съгласни с теб.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Двегодишните тръгват на детска градина

Мнение от Kleo »

ЕкатеринаК, естествено, че съм съгласна с теб! :524
Само че ти не ме познаваш от отдавна и не знаеш що за огнено, борбено и непримиримо сърце нося в гърдите си :222
Аз съм за следното: да правя каквото трябва, тоест абсолютно всичко по силите си да дам, пък ... да става каквото ще, демек ще приема смирено крайния резултат :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор