БЪЛГАРСКА ИСТОРИЯ - сайт от ученици ЗА ученици

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

БЪЛГАРСКА ИСТОРИЯ - сайт от ученици ЗА ученици

Мнение от cchery »

Преди няколко месеца в моя вестник прочетох статия за няколко български момчета, които от хобито си - българска история, са произвели страхотна онлайн-инициатива, която вече е намерила път и към книжарниците чрез книгата:

Българската история в 100 личности

Онова, което ме впечатли тогава в статията, беше факта, че в книгата се представят непознати на широката общесвтеност български личности - нещо, което ме вълнува. Очевидно това важи и за сайта им:
Създатели са на сайт, чрез който популяризират непознати и забравени моменти от историята на България. Образователните им видеоклипове и статии представят исторически събития и личности по достъпен и увлекателен начин, подходящ за широката аудитория. По време на училищните и университетските им обиколки изнасят исторически презентации пред ученици и студенти от цялата страна.
Днес най-сетне се сетих да потърся сайта на тези момчета и го открих: . Ако стигнете до тази тема и четете от този сайт, ще ми бъде интересно да споделяте своите мнения и впечатления. Очакванията ми (от прочетеното в статията) са материалите да са поднесени така, че да са достъпни за ученици на възрастта на Коко. :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: БЪЛГАРСКА ИСТОРИЯ - сайт от ученици ЗА ученици

Мнение от Kleo »

Мерси, че сподели!
Виж какво си харесах да прочета:
Изповедта на Щастливеца
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор