Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Предвид, че Алекс вече е в прогимназията и че започна да учи доста по-трудни неща, в сравнение с началния курс на обучение, пускам тази тема. Ще се радвам да споделяме всичко, което ни вълнува относно училището и извънучебните занимания на нашите петокласници и шестокласници. А ги обединих в една обща тема, защото и двата класа са междинни, предпубертетни и преди шоковия за много деца 7 клас. Освен това във форума не пишем кой знае колко много майки на деца в пети-шести клас. А и остават още само 2-3 месеца от пети клас, след това идва лятна ваканция. И така, кой какъв втори чужд език учи? Алекс учи руски език, освен английския, и определено му харесва.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Утре вечерта ще спретваме багаж с Алекс.
На 2 април, в събота сутринта, заминава с класа си за Банско, на екскурзия, за 4 дена.
Той изгаря от нетърпение вече, много се радва, че ще ходи там със съучениците си.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Алекс се прибра от Банско, чух го. Повече от щастлив е. Аз - също, тази вечер ще си го гушна :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Алекс днес е на хор сутринта - не знам защо, но ще репетират цели 3 чАса - от 9 до 12 часА.
Затова го събудих доста рано, за да си напише домашните преди хора.
Иначе вчера беше много щастлив, защото отборът му е бил с 3:0 на мача срещу другия пети клас, той е участвал в единия гол, въпреки че е бил защитник, а не нападател, освен това училището са подарили фланелки на победителите.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

След малко се запътвам към последната за тази учебна година родителска среща :423
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Тъжна.
Гневна.
А трябваше да ми е предпразнично...
Трябваше.
Ама на! :126 :328 :oops:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Вчера и днес много помагам на Алекс по различни предмети. В болничен съм и имам време да му приготвя закуска и да го наблюдавам как си подготвя домашните и как си учи уроците. Има много какво да се желае от него... нормално. Те учителите го казаха на родителската среща. Предстоят му две класни - по БЕЛ утре /тест по граматика и подробен преразказ на изучен текст/ и по математика на 17.05. За литературата вече няма време кой знае колко, но на математиката ще продължа да наблягам. Искам да се стегне. Още месец учене му остава и после заминаваме на море за Гърция, на 11.06. Как са другите петокласници и шестокласници във форума? :524
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

1 месец до края на учебната година!
Яко напън и подготовка за класното по математика у нас!
А при вас как са нещата? :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от cchery »

Kleo написа:1 месец до края на учебната година!
Яко напън и подготовка за класното по математика у нас!
А при вас как са нещата? :923
Ммм... ние у дома не сме нито пети, нито шести клас :1062 :1062 . Ама да пиша и аз тук.

От днес почват изходните нива на Бела - днес по ЧП, утре по ЧО, пон - БЕЛ, вторник - мат.... Честно казано тя не е никак притеснена. Снощи доста успешно и хладнокръвно се подготви по ЧП. Обърна целия учебник, за да изчете термините от уроците. Реши 3 теста, които класната беше им дала и днес си замина на у-ще напълно спокойна. :) Лошото е, че за утрешното изходно по ЧО, ще има само някакви си 3 часа за подготовка, защото днес е на училище до 13,30 часа, а от 16,30 до 20,30 часа е на тренировка. И всъщност тези 3 часа не са само за ЧО, ами за обяд, малка почивка и писане на домашните за утре.... Обаче не ми пука и не ми дреме - нямам никакво намерение да я побърквам.

Що се отнася до Коко...... тази седмица му беше последния урок по БЕЛ с неговата госпожа. Идната сряда е изпитът - каквото сабя покаже!!! :) Направи 2 пробни изпита в различни учебни центрове - на единия изкара 5,40. А на другия - 5,57. Определено съм доволна.

Математика - също направи 2 пробни изпита. На единия изкара 5,34. Чакаме резултатите от втория. :)

Иначе неговите класни направо съм ги навряла в миша дупка като нещо важно. Или контрапункт, който се издига пред мен/него. И не защото не са важни, а защото тази малоумно параноична система на т.нар. Външно Оценяване (ВО) за 7-и клас е подчинила всяка наша мисъл и занимание на себе си.... Истерията в тази история е пълна и не води до нищо освен до опънати от очакване нерви, очаквани и неочаквани нерви и повишаване на тон....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор