Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Много интересна и много сериозна насоченост на сина ти - респектирана съм!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Четворка на класното по математика. Вчера минахме отново задачите, показах и обясних къде е сбъркал. Преговорихме доста неща.
Алекс твърди, че е от силните в класа си :oops: - имало още няколко четворки и само една петица. Шестица в класа му няма. А всичко останало било двойки и тройки. На класното по математика... още в пети клас... Никак не ми е приятно от тази информация. Честно!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Двете двойки по история са поправени с четворка :oops: , като предстои още едно устно изпитване по този предмет до края на годината.
Днес очаквам да му върнат класното по БЕЛ.
Чета една великолепна книга на Робърт Кийосаки, в съавторство със Шарън Лехтър - "Богато дете, умно дете" - за пореден път си взимам практически опит, ум и мъдри съвети от нея. Дано успея да ги приложа на практика по отношение на Алекс. Използвам случая да я препоръчам на всички, които се вълнуват от финансовото бъдеще на своите деца:

[img]http://smartmoney.bg/wp-content/uploads ... o-ideq.jpg[/img]

Много го обичам това дете!!! Искам той да бъде успешен на всички фронтове!!! Желая да го видя щастлив голям Човек!!!
Знам, че много зависи от него самия.
Но осъзнавам, че много зависи и от мен, и от баща му.
Ей така, мисля много тези дни... за възпитанието му... за отглеждането му... за академичните му постижения... за това каква личност имаме у дома... за това как може да сътвори мечтите си в реалността... как да го уча на много неща, без обаче да му орязвам крилцата...

http://www.umniknigi.com/product/bogato-dete-umno-dete/ - кратко представяне на книгата + съдържание + инфо за авторите

:524 :326
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Ехо, кой на 15-ти септември ще стартира своя ПЕТИ или ШЕСТИ клас в ученическия си живот от нашите деца?
Моят Алекс ще бъде в 6. клас.
Ще се радвам да си пишем тук, да си споделяме училищните неволи и радости, които скоро предстоят! :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Честит първи учебен ден на всички ученици!

Как са новоизлюпените петокласници и шестокласници?

Успехи, приятелства и радостно покоряване на науките желая на всички :954

Писмо до моето дете в първия учебен ден

Мило дете, бъди смело и добро и знай, че винаги съм до теб

Първият учебен ден винаги е събитие, изпълнено с много смесени емоции. Има радост, тревожност и дори малко тъга, особено за родителите.

Днес ви предлагаме да прочетете едно трогателно послание на една майка към нейната дъщеря в навечерието на първия ѝ учебен ден.

А ние пожелаваме на всички настоящи, бъдеще и минали ученици да не спират да бъдат любопитни, любознателни и будни.

Мое скъпо малко момиче, днес започва нова глава в твоя живот и няма как да бъда по-горда от малкия-голям човек, в който се превърна - с наша, но и с твоя помощ. Знам, че не се чувстваш много уверена, мислиш за хиляди неща и се чудиш дали ще си намериш приятели.

Е, аз искам просто да бъда досадната мама, която ще ти сподели няколко неща преди да излезеш през вратата.

Надявам се, че ще бъдеш смела.

Училището е голямо, в него има много хора и може би ще ти се струва страшничко от време на време, но съм сигурна , че ще се справиш и то по страхотен начин.

Да си смел означава да поемаш рискове, да отстояваш себе си, да имаш самочувствието, че знаеш и можеш. А това ще го постигнеш с труд и учение.

Да си смел означава и да си себе си и понякога да се оставяш на съдбата и чистия късмет - това са най-забавните моменти.

Не се страхувай от провала.

Моля те, опитвай нови неща, изследвай себе си и границите си. Не се фокусирай само над нещата, в които знаеш, че си добра. Сега е времето да търсиш себе си и да опитваш от невъзможното.

Отнасяй се сериозно към училището, но не взимай себе си твърде на сериозно.

Светът е далеч по-хубав, когато знаеш как да се смееш на себе си и на грешките си. Учи се от тях, но недей да униваш, ако нещо не върви както трябва. Ти не си перфектен робот, който знае и може всичко. И все пак - винаги давай най-доброто от себе си.

Знай, че винаги можеш да разчиташ на мен.

Ще ти помагам с домашните, ще говорим за приятелки и момчета, ще ходим на пазар, ще ти препоръчвам книги, ще бъда майка, слушател, защитник. съветник, другар - всичко, от което имаш нужда.

Бъди добра.

Винаги.

Горда съм и съм безкрайно щастлива, че съм получила привилегията да ти бъда майка. Знам, че имаш голямо и добро сърце и искам да виждам как го използваш, за да помагаш на хората около теб.

Нямам търпение да видя още колко горда ще ме направиш, защото знам, че през годините ще имаш много възможности за това. А семейството ти винаги ще бъде до теб - и в добро, и в лошо.

С много обич,

Мама

Изображение

Прочетете още:

Невероятната история на едно писмо без адрес...
Трогателно писмо до моята свекърва: “Благодаря ти!”
Прощално писмо до голямата, (не)подходяща любов
Писмо от майка до дъщеря...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Родителска среща в четвъртък в 17.30 ч.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

По ЧП учат доста трудни неща в 6. клас според мен.
То не са формули, сложни понятия и превръщания на мерки...
Не знам, аз мисля, че такива уроци са по-подходящи за деца в 7., дори в 8. класове, а не сега.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Електротехника в 6. клас по ЧП - добре, че е Хри - да помага той за разните му там ел.превключватели, крушки, затворени и отворени вериги, изолатори и проводници. Аз си заплювам математиката и езиците пък :lol:
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Не знам за другите шестокласници, но при Алекс напоследък зачестиха есетата за писане по БЕЛ. В събота имаше да пише за приятелството и любовта. А вчера са писали за Коледа.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

Днес - класно по математика. Тъкмо си идва. Ей сега ще видя как се е справил според него.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Как стоят нещата с децата в ПЕТИ и в ШЕСТИ клас?

Мнение от Kleo »

тройка на класното по математика
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор