Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Гимназия към МОН или към МК предпочитате?

Към МОН.
0
Няма гласували
Към МК.
0
Няма гласували
Зависи си от самото дете и неговите желания и/или умения.
1
100%
 
Общо гласове: 1

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Мнение от Kleo »

Алекс е приет и записан като ученик в 8 клас в НПГПФ, специалност Фотография. Така че изборът е направен, борбата за място под Слънцето приключи за нас. Гимназия към Министерството на Културата ни зове наесен :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Мнение от Kleo »

Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография

Изображение

Гимназията във Фейсбук

Изображение

Утре Алекс ще ходи да си занесе снимките и отпускното. И вече ще е напълно официално приет в 8. клас, с Фотография. Много се радваме! Първата родителска среща ще бъде някъде докъм 10 септември.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Мнение от Kleo »

Така ни завъртя животът вкъщи, че в момента и тримата ще посрещнем първия учебен ден в гимназии! Две са към МК и една е към МОН:

- Хри работи като техническа поддръжка в 9 ФЕГ
- аз започвам работа като учител във философския цикъл в Приложната гимназия
- Алекс започва 8. клас във Фотографската гимназия

Сега ни чака истинска нова учебна година, и трима ни. Вълнувам се. Много даже :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Мнение от Kleo »

1 година по-късно се отчитам отново тук :222

- Хри продължава като техник в 9 ФЕГ
- аз продължавам като учител в Приложното
- Алекс вече е в 9. клас във Фотографското

И тримата сме много доволни и щастливи от гимназиите, в които учим и работим :222

Аз пускам входни нива по философия, Алекс прави по няколко входни нива на ден :plezya se , а Хри изработва нови карти за достъп на фул макс. В същото време директорката му е толкова удовлетворена от труда му и уменията му, че му е предложила да поеме и веднъж седмично часове по икономика като СИП с група ученици от гимназията, съответно това ще му донесе някой допълнителен лев, а и той се радва, че ще има по-активна комуникация с децата. И така при нас. А как е при вас?

П.П. Преди година колебанието ми гимназия към МОН или към МК все още не се беше разсеяло, но в момента съм на 100% убедена, че моят син си е на точното място! Преди броени дни се върна от първата си практика по фотография, беше в Камчия между 19 и 23 септември на т.нар. Фотоваканция, където всяка есен се събират фотографи и ученици, които учат специалност фотография. Този път са присъствали цели 130 човека, като е имало представители на най-известните фото-фирми. Състоял се е конкурс за най-добра снимка по зададена тема, с жури, в който конкурс са участвали общо 120 фотографии, от които 2 са на Алекс :1216 Гордо ми е с него :1216 И най-хубавото засега!!! - от тези 120 снимки журито е определило топ 20 снимки, тоест подбрало е най-добрите 20, от които 20 снимки ДВЕ СА НА АЛЕКСАНДЪР :326 :524 Предстои втори кръг, в който ще се определи най-добрата снимка, а нейният автор ще спечели 500 лева!!! Просто е толкова ... интересно и вълнуващо...

А той не учи много. А е отличник. И по тази причина с Хри най-накрая решихме да го запишем да ТРЕНИРА ВЪВ ФУТБОЛЕН КЛУБ :922 :923 Няма по-щастливо дете от моето в момента! :954 :) Дълго време отлагахме и ми се иска да вярвам, че е било за добро... И така, най-официално, от месец Август тази година Алекс тренира като нападател във ФК "Септември".

Сега графикът му е следният общо взето: сутрин става към 8, оправя се, закусва, учи около час :1028 , отива на тренировка по футбол, оттам директно отива на училище, втора смяна е този срок, и към 20.30 часа се прибира вкъщи, вечеря, вижда се с нас, гледа филм или нещо си цъка на телефона, и към 22.30-23.00 часа е вече смъртно уморен и ляга да спи. Гадже няма. Има много приятели, с които излиза навън да ритат и да се разхождат в парка. Не пуши и не пие. Помага ми много в домакинската работа. А докато бях в депресия сега тези няколко месеца той се държеше безупречно... забрави всичките си нормални тийн-изцепки, беше по-тих от тревата :cry: ... много ми беше жал за това, което преживява заради мен... за пореден път. Но този път вече е голям и някак разбираше повече какво се случва и какво ми е на мен. Толкова беше обичащ и съобразителен, толкова ... добър. Господ ме е благословил с такъв син. Наистина изключително много Му благодаря.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Мнение от Kleo »

Нямам въпроси вече.
Гимназия към МК, разбира се :1028

Каня всеки желаещ да посети гимназията, където работя втора година като учител по философия, в деня на отворените врати, сега на 7 декември, събота, в НГПИ "Свети Лука". НГПИ, гр. София

Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Гимназия към МОН или към МК, това е въпросът!

Мнение от Kleo »

Гимназия към МК - Смолян - цък! :524

Професионална гимназия за приложни изкуства град Смолян е в системата на Министерство на културата. Създадена е през 1976 г. Обучава ученици след завършен седми клас в две специалности: Рекламна графика и Моден дизайн.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор