Образованието по света

Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Образованието по света

Мнение от Kleo »

Декс, и по мои спомени и учители, и родители ни юркаха учениците. А сега или никой не ги юрка да учат, или само някои много съвестни родители или учители. Като добавим разминаването между действителността и учебния материал, който се преподава, плюс ниската вътрешна мотивация да се учи у самите ученици, положението става ясно. Дори кристално ясно, уви... Нивото е много по-ниско отпреди, разбира се. Не го отричам. Но се подразних от простата констатация по въпроса. Добре де, дори да е така, ТИ какво направи?! Ти лично опита ли се да промениш нещата?! Ти лично опита ли се да обясниш на детето си, че е важно да се образова?! Разбираш ли :923

По темата - преди малко получих следния имейл, а го поствам, защото си мисля, че е възможно да бъде полезен някому /ако Админът прецени, да изтрие инфото, в смисъл, ако я сметне за реклама/:

ИСКАТЕ ЛИ ДЕТЕТО ВИ ДА УСПЕЕ В ЖИВОТА?
Замисляли ли сте се някога кое е най-ценно за успеха на вашето дете?
Вие сте родител и искате детето ви да успее, да постигне успехи, които дори вие не сте постигнали! Как да стане това?
??? Какъв е ключът към успеха?
!!! ОБРАЗОВАНИЕ? ПОДГОТОВКА? УМЕНИЯ?
Днес светът непрекъснато се променя и развива. Уменията, които имаме днес, вече не са достатъчни утре и трябва непрекъснато да се учим и да се усъвършенстваме.

Децата докато станат зрели хора и се втурнат в забързания делови свят, преминават през дълги години образователен процес, които ги подготвят за живия живот и за бъдещите им успехи. В този високотехнологичен век ОБРАЗОВАНИЕТО е онова „СКРИТО СЪКРОВИЩЕ”, което преодопределя успешна кариера и осигурява конкурентно предимство. Колкото по-образован е един човек, толкова възможността му за реализация е по-добра. В много държави по света ЕЛИТНИТЕ УЧИЛИЩА са ГАРАНЦИЯ ЗА УСПЕШНА КАРИЕРА.

Искате ли най-доброто образование за детето си – вашето най-голямо съкровище? Искате ли да виждате детето си как израства пред очите ви и да споделяте заедно всички успехи и премеждия? Спомнете си за насладата, която изпитвате, когато прегръщате малкото телце и целувате милото личице. Чували сте и знаете, че НАЙ-ЕЛИТНОТО образование в света е БРИТАНСКОТО! Колко хубаво ще е, ако вашето дете бъде обучавано по британски модел?! Как да стане това?

Трябва ли да пропътувате хиляди километри, за да учите в британско елитно училище? Великобритания не е единственото място, с елитни британски училища! Вече 9000 образователни институции в различни страни по света следват британския образователен модел. Сега има ЕЛИТНО БРИТАНСКО УЧИЛИЩЕ и в България. Името му е БРИТАНСКО УЧИЛИЩЕ В СОФИЯ. Намира се гр. София, кв. Лозенец.

БРИТАНСКО УЧИЛИЩЕ В СОФИЯ е първото и ЕДИНСТВЕНОТО училище в България, което следва британските образователни стандарти, за ученици от 3 до 18 годишна възраст, т.е. обхваща целия курс на обучение от детска градина до последния училищен клас.

БРИТАНСКО УЧИЛИЩЕ В СОФИЯ има:

· British Kindergarten, за деца от 3 – 5 години;

· British Primary School, за деца от 6 – 12 години;

· British Secondary School - за деца от 13 – 16 години;

· British College – за деца от 16 – 18 години;

Изпитите за прием в 8ми клас ще се проведат на 18 април 2015г.

ОБАДЕТЕ СЕ И ЗАПИШЕТЕ ДЕТЕТО СИ ЗА ИЗПИТ!

GSM: 0886 510 510

e-mail: office@britishschoolbg.com

БРИТАНСКО УЧИЛИЩЕ В СОФИЯ е английско училище, в което всички предмети се изучават на английски език. Дипломата, която получават зрелостниците е БРИТАНСКА ДИПЛОМА ЗА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ и с нея могат да продължат във всички университети по света.

Искате ли детето ви да бъде потопено в международна културна среда, в която дружно се учат българи и чужденци в подходящ климат на сигурност, доверие и в толерантна и приятелска атмосфера?

Искате ли детето ви да израсне ЩАСТЛИВО, ЛЮБОЗНАТЕЛНО и УДОВЛЕТВОРЕНО от учебния процес?

Годините, прекарани в БРИТАНСКО УЧИЛИЩЕ В СОФИЯ дават на всяко дете НЕВЕРОЯТНА възможност да изгради широка основа от академичните знания на повече от един език и да развие нови компетентности, такива като: непрестанно търсене, чувство за отговорност и толерантност. С тези умения възпитаниците ни се РЕАЛИЗИРАТ УСПЕШНО В СЪВРЕМЕННОТО ОБЩЕСТВО И ИГРАЯТ АКТИВНА РОЛЯ В НЕГО.

Искате ли висококвалифицирани и мотивирани учители, българи и чужденци, да стимулират академичните познания, личностното, социално и физическо израстване на детето ви?

Искате ли да изпращате сутрин детето си с усмивка на училище и когато го посрещнете усмивката да продължава да грее на лицето му?
Искате ли да изградите детето си като УСПЕШНА ЛИЧНОСТ и да го подготвите за живота?
Подарете на детето си УСПЕХ – инвестирайте в бъдещето му сега...

Телефони:
тел.: 02/ 979 19 49; 978 64 55;
GSM: 0886 510 510
e-mail: office@britishschoolbg.com
www. britishschoolbg.com

Послепис:
Направихме анкета сред НАШИТЕ УЧЕНИЦИ и те ни написаха, че:

· са щастливи в училището

· харесват учителите си

· обожават заниманията по Лего

· много обичат часовете по Информационни технологии

· имат много приятели

· правят много интересни и любими неща

Попитахме РОДИТЕЛИТЕ, на нашите ученици, те ни написаха, че са много доволни от:

· Международната среда и мултикултурното разнообразие

· Отлично образование

· Малки класове

· Голямо разнообразие от извънкласни дейности

· Компетентни учители, които са внимателни към учениците

· Интересни училищни екскурзии

· Много съдействащ персонал

· Сигурна и безопасна среда, в това число контрол на влизащите

· Балансирани учебни програми ( голямото им щастие е, че Лего и Информационни технологии са включени в учебната програма)

· Училището създава щастлива и безопасна среда

· Непрекъснато подобряващата се организация, в която се зачита мнението на родителите, учениците и учителите

· Външни изпити, които дават обекнтивна представа за знанията на учениците, съпоставяйки ги с останалите международни британски училища

· Страхотен избор!

Пред Вас се разкрива УНИКАЛНАТА ВЪЗМОЖНОСТ ДА НАПРАВИТЕ ДЕЦАТА СИ ЩАСТЛИВИ И УСПЕШНИ!

ОБАДЕТЕ СЕ И ЗАПАЗЕТЕ МЯСТО!

нац. тел: 0700 10 908
тел.: 02/ 979 19 49; 978 64 55;
GSM: 0886 510 510;
e-mail: office@britishschoolbg.com
www. britishschoolbg.com

Съгласно закона за електронна търговия Чл. 6, ал. 1 Ви уведомяваме, че е възможно това да е непоискано търговско съобщение.
То е еднократно изпратено писмо до Вашия e-mail адрес, който е взет от публичното пространство. Извиняваме се за причиненото неудобство, ако сме Ви притеснили с нашето предложение. Ако не желаете да получавате съобщения от "Образователен Център Маестро ", натиснете ТУК за автоматично отписване или отговорете на този имейл със заглавие - ОТПИШИ
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Образованието по света

Мнение от dexter »

Kleo написа: Добре де, дори да е така, ТИ какво направи?! Ти лично опита ли се да промениш нещата?! Ти лично опита ли се да обясниш на детето си, че е важно да се образова?! Разбираш ли :923
Ще ми е интересно да разбера какво според теб може да се направи, че да се подобри нивото на образованието у нас :). Или какво конкретно аз бих могла да направя за това. Както знаем - образованието е изключително държавна политика. И нищо друго. А това означава, че дори да искам да запиша детето си в училище Монтесори (примерно) - не мога, защото такова няма. Няма и да има - държавата не признава метода. Не признава и никакъв друг метод. Така че лично аз, като и ти, както и meri008 няма какво да направим, колкото и да искаме :).
Не можем да променим образователната система. Такава промяна може да дойде само от властта. Виж, ако променим властта, може да се надяваме и на промяна в образованието. Но видяхме, че и властта трудно се променя (да не напомням безплодните протести от преди 2 години....). Не че хленченето помага. Даже и не ми олеква като се оплаквам :). Аз не съм се отказала да си обучавам детето според силите си. Но виждам, че не съм основния фактор в образованието му. Затова залагам на възпитаване на личностни качества и се надявам те да доведат до адекватно образование - но само на моето дете :).
Колкото до британското образование - то хубаво, ама дали искам да възпитавам емигранти? И какво искам за детето си - да стане британец, или да остане българин? То едва ли ще стане британец де, по-скоро някаква кръстоска, която няма да си знае и да си намери мястото никъде. Дърво без корени и др. подобни метафори :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Образованието по света

Мнение от Kleo »

О, декс, имах предвид не теб, а именно мери! Теб те познавам. А нея не. Нова, но идва да се жалва и просто да констатира. И после изчезва, естествено. Колко е лесно така, нали? Идваш, оплюваш, не даваш никакви идеи за подобряване на нещата и дим да те няма.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Образованието по света

Мнение от dexter »

Една статия право в десятката. Лошото е, че речта на г-н Гатоу е от 1990г., а от тогава до сега нещата са се разпрострели по целия свят и са се влошили. Да живее глобализацията :roll: !

http://webstage.bg/roditelstvo/1952-uch ... gatou.html
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Образованието по света

Мнение от cchery »

dexter написа:Една статия право в десятката. Лошото е, че речта на г-н Гатоу е от 1990г., а от тогава до сега нещата са се разпрострели по целия свят и са се влошили. Да живее глобализацията :roll: !

http://webstage.bg/roditelstvo/1952-uch ... gatou.html
Ами, да...... този текст уцели и моята десятка... И коментара ти по него, Декс, е със същата оценка.... нищо не се е променило. Освен стагнацията, която става още по-сериозна....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Публикувай отговор