Ваканция УРА!

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

На 22 декември на обяд шефът ни пуска в дълга Коледно-Новогодишна почивка :1216
От 23 декември до 2 януари включително ще бъда в платен годишен отпуск :1216
Така че след седмица започва моята истинска /11-дневна!/ Зимна Ваканция - ура! :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

3-6 февруари - междусрочна ваканция :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Kleo написа:3-6 февруари - междусрочна ваканция :1216
Упс! ПромЕням си горния пост със следната топла-топла новина:

Училищата в София затварят за седмица
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Ваканцията на Алекс съвпадна с моя болничен. Той ходи на гости в Люлин първите няколко дена, видя се с моите роднини там, решава задачи заедно с майка ми, както и един тест по БЕЛ от миналата година, тъкмо не беше до мен да го заразявам с бацили. Аз пък се отдадох на сън, оздравяване, разходки, готвене, подадох успешно молбата си за детски, четях, мислих и писах. Ще се радвам да споделите вие и децата ви какво правихте тези няколко дни. Благодаря :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Kleo написа:Ваканцията на Алекс съвпадна с моя болничен. Той ходи на гости в Люлин първите няколко дена, видя се с моите роднини там, решава задачи заедно с майка ми, както и един тест по БЕЛ от миналата година, тъкмо не беше до мен да го заразявам с бацили. Аз пък се отдадох на сън, оздравяване, разходки, готвене, подадох успешно молбата си за детски, четях, мислих и писах. Ще се радвам да споделите вие и децата ви какво правихте тези няколко дни. Благодаря :923
Точно месец след твоето питане, Деси, аз отговарям - ние бяхме в Рим :1062 :1062 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

На 31 март Алекс тръгва на зелено училище. Ще бъде със съучениците си за последен път, преди да се разделят сега, в края на 7. клас. Ще се върне чак на 4 април. Той много се вълнува. Ние с Хри - също. Знаем колко са важни такива екскурзии и помним нашите, като сме били ученици. Ще посетят Роженската обсерватория, планетариума в Смолян, ще нощуват в Пампорово, ще имат ходения до музеи и пещери, ще имат дискотека и плуване в басейни. Много се радвам, че всеки път ходи и си изкарва повече от приятно с класа си. Надявам се този път да не прави изключение и да има запомняща се Великденска ваканция.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Последният му изпит по рисуване беше днес! В художествената гимназия. Според неговите думи се е справил много добре, по-хубаво е нарисувал графиката си, в сравнение с предните два изпита на триизмерни тела.

И така... Официално! Вече е във ВАКАНЦИЯ. Ура! :1099 :1141 Дойде времето за игри, купони, любими занимания, достатъчно сън и положителни емоции! :935 :948 :942

На него му олекна вече като цяло. Аз все още доста се вълнувам. Очаквам резултатите и класиранията, и все умувам къде ли ще учи в 8. клас. Припомням си, че до 15 септември трябва да отидем да му извадим и лична карта. Ей! Порасна ми момчето бе.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Алекс е приет и записан успешно като ученик в 8 "г" клас в Националната професионална гимназия по полиграфия и фотография, специалност Фотография :1216 Нашата битка приключи! Вече ще учим в училище към Министерството на Културата. Щастливи сме и можем да се отдадем на заслужен спокоен отдих!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Изображение

Не пренебрегвайте отпуската си

По различни причини доста хора са склонни да пренебрегват нуждата от редовна почивка и особено необходимостта от годишния им отпуск. Това обаче е напълно неправилно.

В медицината в тази връзка вече дори се появи специален термин - синдром на липсата на отпуска (Vacation Deprivation Syndrome), който се смята за основна причина при възникването на много заболявания.

"Когато човек ежедневно се сблъсква с високи дози стрес и пропуска нуждата от пълноценна почивка, това в буквалния смисъл е равнозначно на отравяне на организма", твърдят американски психолози.

Изображение

"Тялото се намира под постоянното въздействие на канцерогени и други вредни вещества и състояния, способни да предизвикат сърдечен пристъп, инсулт, рак и редица сериозни проблеми със здравето", подчертават те.

Според проведено в САЩ изследване работохоликът живее по-кратко дори в сравнение с човека, злоупотребяващ с алкохола.

Специална статистика, изготвена от Американското психосоматично общество (American Psychosomatic Society), посветена на "синдрома на липсата на отпуска", показва, че редовната (всяка година поне за 2 седмици) почивка намалява риска от преждевременна смърт с 20%.


Изображение
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

[img]http://www.bg-mamma.com/attachments/images/6BsSk.gif[/img]

Във ваканция съм вече и аз!!! И Хри също!!! Ще си отпочинем вече на воля, че много се уморихме!!!

[img]http://images.videoclip.bg/Img/Thumbs/5 ... eview.jpeg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор