Ваканция УРА!

Публикувай отговор
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Ваканция УРА!

Мнение от Сиренце »

Днес приключва учебната година за учениците от Начален етап. Повод за огромна радост от тяхна страна и основание за притеснения от страна на родителите. Особено в големите градове.
В желанието си да съм в помощ на тези майки и татковци, се поразрових тук-там и подбрах няколко предложения. Предлагам ви в тази тема да споделите вашия опит от минали лета и намеренията си за предстоящото, за да бъдем максимално полезни на колкото може повече хора.


Летен градски лагер от „Марина спорт”

Лятна ваканционна програма на Двореца на децата София

Лятна спортна занималня „Атмосфера спорт”

ТЕНИС КЛУБ 15:40

Лятно зооучилище

Енорийския център при храм Покров Богородичен

Лятна занималня Макао

ЛЯТНА ДЕТСКА ТЕАТРАЛНА ШКОЛА

НЧ "Г. С. Раковски" кв. Захарна фабрика

Лятна занималня за деца от 4 до 10г „При охлювите”

ОДК Бургас

Лято с ОДК – Варна

Занималня “ Знам и мога” Варна
vanist

Re: Ваканция УРА!

Мнение от vanist »

Здравейте, ето някои идеи от мен:
В Русе
Детска нощ в музея
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Сиренце »

Я, да побутнем малко темата. Пуснах я с идеята най-вече да споделим с какво се занимават децата ни през лятото, а не да е толкова информативна.

Моята дъщеря завърши 5 клас на 15.06. Засега дните й протичат по следния начин:

Става около 9 часа :952 и 30-40 минути чете книга в леглото. Закусва :728 и около час прекарва на компютъра :724 или пред телевизора. Следват някакви домакински задължения - гладене, сгъване на пране, прахосмукачка в нейната стая :995 и т.н. После обядваме и отново чете книга или се занимава с нейни си работи (днес например си уши, по-скоро изряза, костюм на русалка от отпадъчни парчета плат).
Към 3 и половина се мята на колелото :935 и отива на стадиона, където играят футбол, народна топка, волейбол или просто седят по пейките и си говорят.
Прибира се обикновено към 8 часа.

От 1.07 започва курс по английски, който е по 1 час дневно, без събота и неделя.
mims_zl

Ваканция УРА!

Мнение от mims_zl »

В град Златарица се провеждат редовни занимания в Детски център "3 в 1-заедно". И ние прекарваме ваканцията си чудесно четем книги, ходим на разходки, работим в градината и помагаме вкъщи. Нестоим много пред компютрите. :1099
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Моят Коко общо взето балансира между игрите на открито, книгата и един ваканционен "учебник". Лично аз държа през лятото игрите да са много повече от всичко останало. Защото това е сезона им! От другата страна са книгите, които трябва да прочете и които не искам да приема като задължение, а като нещо приятно.

Иначе сутрин става към 8,30 - 9,00 часа. Закусва и после с гледачката са навън. Обяд иии следобед си играе с играчките в детската стая. Много често като се върна към 17,30 го заварвам да чете книга и това много ме радва. Към 18,30 часа отново сме навън и така докато..... се стъмни. Кара колело, тротинетка, оптива се със скейта, но най-много рита...... вече почти постоянно си намира другарчета за футбол и рита като..... за последно. Аз му вземам ваканционно другарче навън и когато приключи активната игра, правим по 1 глава от него - най-често има забавни задачки за решаване, кръстословици, текстове за четене...... ей такива неща. Още съвсем малко и ще включа и басейните след работа :0048 :942 .....
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Алекс на 31 май завърши детската градина, а на 15 септември чак ще е първокласник.
Засега го гледа главно баща му, защото той няма работа в момента. Излизат в парка всеки ден и карат колела. Занимават се по мъжки. Разхождат кучето. Спят следобеден сън с кеф.
На 2 пъти го взимах с мен в офиса, но не си е работа, честно казано (тези дни мъжът ми беше на интервюта за работа, затова се наложи аз да го поема).
Юли ще ходим на море заедно за 6 дни, после - за 3 дни в Семково.
Това лято ще съм в дълъг принудителен отпуск - целият юли и август - така че ще имам време да съм с детето и няма да се налага да го оставям на отглеждане при баби или гледачки.
Ами това е засега отчетчето от мен по темата.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Вашите дечковци броят ли вече оставащите дни до Коледно-Новогодишната ваканция? Моето не брои още, но майка му - да. Още повече, че този път ще си взема от годишния си платен отпуск за 2012 година (имам още цели 8 неизползвани дни) и ще си почивам заедно с детето вкъщи. Е, не само у дома, разбира се! 100 на 100 ще го водя в парка, нищо, че ще е зима и ще е студено, нали затова са палтата, шапките и шаловете? Ще учим заедно, но и ще се забавляваме доволно. Ще четем книжки. Ще оцветяваме, ще готвим, ще пазаруваме, ще се разхождаме навън, ще приемаме и ще ходим на гости и т.н. Хайде тук да пишем за идеи и планове относно предстоящата ученическа ваканция! Кой къде ще бъде, с кого, какво ще прави? Ще има ли и други майки като мен, които няма да ходят на работа в този период? Изобщо вие сте на ход, слушам ви с интерес и внимание! :222
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

И пак е лято,
и пак пече!
Ваканция е братя,
да ходим на море!

Ами да, да изтупаме темата от прахта ииииииии да си кажем правичката - НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ ЛЯТНАТА УЧЕНИЧЕСКА ВАКАНЦИЯ! :1062 :1062

Какво ще правят Коки и Бели това лято?!

1. Лятна академия в у-ще - 3 - 23 юни. Това са клубове по интереси по програма УСПЕХ в училищата и ангажират децата в продължение на 3 седмици по 3 -4 часа дневно. Коки е в клуб "Лятна еко-академия", а Бели в клуб "Аз играя игрите на баба".

2. Плуване - по 1 час седмично и двамата ще ходят като индивидуални ученици в басейна на "Българско школо" в Младост.

3. Мореееееееееееееееееее - ох, кога ще дойде?!?! :1062

4. Летен тренировъчен лагер за Коки от футбола му.

5. Тренировки - поне юни месец и двамата ще продължат с тренировките си по художествена гимнастика и футбол.

6. Неделна работилничка за сръчковци - приложни изкуства за Бели в спортна зала The Hall, Младост 3, където има и детски център.

7. Разходки, игри, колело, ролери, скейт, компании, излети, барбекюта, походи, на село при баба, съботно-неделни обикаляния на страната........... въобще най-доброто от лятото!

И ако ви се струва прекалено амбициозно като програма, то искам да кажа, че всичко с изключение на морето и лятната училищна академия е по желание... :) , т.е. съществуващи опции за разнообразие в жежките летни дни!
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Чери, планът изпълнен ли е? :954 Предполагам е дори преизпълнен, доколкото те познавам. :524 :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Скоро ще е Коледно-Новогодишната ваканция, ехееей :1216
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор