Ваканция УРА!

Публикувай отговор
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Kleo написа:Ами че то си е една 8-дневна ВАКАНЦИЯ :1216 :1216 :1216
Която днес си и приключи вече, но пък беше екстра!!!
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

От утре съм в платен годишен отпуск за 7 работни дни и понеже много се радвам, че ще си отпочина, реших да си пусна ето това италианско парче:

[youtube]wnTHJc1yLHU[/youtube]

С ПОЗДРАВ ЗА ВСИЧКИ :954 :954 :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Ваканцията дойде.
Кой как се забавлява?
Кой какво учи/преговаря?
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

[img]http://m4.netinfo.bg/media/images/25477 ... e-esky.jpg[/img]

Как да подготвим багажа си за летните пътувания

Лятото настъпи, сезонът на големите отпуски и пътувания започна. Планирането е вече завършено, остава само да опаковаме багажа и да предприемем дълго чаканото пътешествие.

Хубаво е да знаем, че едно от най-важните неща, на които трябва да обърнем внимание на този етап, е именно внимателната подготовка на багажа. И вие ли сте от хората, които вечно имат чувството, че нещо са забравили, когато потеглят на път?

Експертите споделят, че най-добрият съветник в борбата с това тягостно усещане си остава добре съставеният списък. Затова разгледайте този чек-лист с над 140 от най-често опакованите вещи при пътуване, подредени в различни категории.

Просто отбележете с отметка всяка вещ, която опаковате, и вземете списъка със себе си по време на пътуването. В края на престоя, направете същото с кутийките, предназначени за връщане. Край на притесненията и забравените вещи.

Списъкът е изчерпателен, но далеч не е задължително да взимате със себе си всичко описано. Дори напротив, съкратете го максимално и не се обременявайте с вещи, които изобщо няма да извадите от куфара. Уверете се, че ще пътувате леко и свободно. Това е особено важно при пътувания със самолет, когато е възможно да има дълги преходи и престой по летищата.

Задължително се запознайте с точните изисквания на авиокомпаниите относно размерите и теглото на багажа, както и с това какви вещи имате право да превозвате в ръчния и регистрирания си багаж. Имайте предвид, че всяка авиокомпания има собствени правила за превоз на багаж, така че трябва да се информирате конкретно за превозвача, с който ще пътувате. Застраховка, която покрива разходи при повреда, кражба или загуба на багаж, също е задължителен елемент в изключително натоварения за летища и превозвачи сезон.

А вие стегнахте ли вече багажа за своята лятна ваканция?

[img]http://m5.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]

[img]http://m3.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]

[img]http://m4.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]

[img]http://m5.netinfo.bg/media/images/25477 ... bagazh.jpg[/img]
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Алекс днес е чел стихотворенията на Христо Ботев.
От задължителната литература за лятото му е.
Има доста непознати думи, нормално, предстои да му ги обясня, но той е още навън и играе с топката с приятели в квартала.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

След като направи втори прочит на стиховете на Ботев /с моя помощ/, Алекс продължи с "Малкият принц" на Екзюпери. Отново му е в задължителната литература за лятото. А понеже по време на учебната година не си беше попълвал изобщо учебната тетрадка по математика /госпожата не му го изискваше/, сега я попълва по време на лятната ваканция, тъкмо си преговаря всичко взето по математика през годината. До момента е изрешил около 10 урока. Още не сме почнали с преговора по английски език, но и за този предмет съм му замислила някои неща. Като цяло почти през цялото време рита футбол навън с приятели, кажи-речи се прибира само, за да обядва и в най-големите жеги, и после чак докъм 21 ч. откарва отново навън с топката. Как минават вашите ваканции, дружки? :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: Ваканция УРА!

Мнение от cchery »

Дескааааа, ето я, и тази ваканция си приготвя сака и се кани да си заминава :328 . Така да ми е мъчно.... Никога преди, а сега - още по-малко, съм можела и разбирам "логиката" на момента :!: - хубавият, онзи пълният със смях и щастие, с познание и с молба за още и още, любовният... той се изнизва помежду стрелките на часовника - бързо и настървено, и не можеш да го задържиш. Този момент - срещу другия, моментът, когато се чувстваш тъпо, безнадеждно, когато си изпразнен от съдържание, а отчаянието рисува с черен катран върху раните на сърцето и душата. Този душевадец успява да се задържи в пределите на разума и осъзнаването дори и когато часовникът му е бил шута. Казват, че било въпрос на настройка как да възприемаш ситуациите с техните моменти. Емоционална интелигентност...... и какво ли не друго.....

Добре. Но аз не съм механизъм, че да се настройвам. Не съм аларма, че да звъня в унисон с минутките, които ми се предоставят. Не съм и албум, запечатал само усмивките във времето на нечий живот... Колкото и да се мъча, сгъвам и прекроявам, аз продължавам да тъгувам дълго след като 15-и септември заключи портите на лятното безгрижие. Обикалям около оградата, затворила горещите аромати на прашна планинска пътека, по която детски стъпки са оставили своите детски следи. Опитвам се да прескоча заграждението, отнело ми синьо-тюркоазената среща на морето и хоризонта, към която съм плувала неспирно дни наред... И накрая, уморена, отчаяна и разбита се свличам на земята, а студенината по гърба ми улавя първото изхълцване на сподавеното ми ридание.... Толкова съм близко и при все - така недостижимо далеч..... от моето прекрасно, слънчево, усмихнато и любимо лято.... и от неговата най-близка съратница - ваканцията..... безгрижната и волна посестрима на невъзвратимото - нашето детство.....

И като малка, и сега пак - не разбирам хората, които не обичат да си почиват. Не ползват отпуски. Работят като луди. Трещят по 10-15 часа в офиси и къде ли не. И сега май знам защо не ги разбирам... тези хора до такава степен са свалили гарда пред другите, които са им определели разграфеността на часовете, че силното течение на собствената им слабост отнася и последната съпротива.... А някога и те самите са били на брега на заключеното лято... и са се борили със зъби и нокти да го спасят.... Понякога борбата е непосилна, а друг път - неприемлива.... Третият път ..... аз още го търся! :)
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Ver

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Ver »

Уфффффф,
не ми говори...

Ще се наслаждавам на последните
ѝ дни ПЪК!
:222
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

Ани, имаш още 17 дни лятна ваканция с децата, радвай й се максимално, това е моето пожелание към теб :954
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
futarela
Философска система
Мнения: 1205
Регистриран на: 19 Авг 2010, 21:42
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от futarela »

Много прочувствено
Истинското откритие е не да изнамираш нови пейзажи, а да придобиеш нови очи.[img]http://lines.ladoshki-forum.ru/showgif.php?imgfile=1_5Priroda_lines/1275646909.png[/img]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Ваканция УРА!

Мнение от Kleo »

futarela написа:Много прочувствено
И живописно :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор