"Второкласна"

Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: "Второкласна"

Мнение от dexter »

Като казах, че чета блога на Герга по-рано днес. не се шегувах :) :). Ето едно есе на момичето, което ми се стори подходящо за пространната тема за училищата и образованието, но която нищим в няколко подтеми :)

http://avocett.blogspot.com/2012/03/1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ver

Re: "Второкласна"

Мнение от Ver »

Зачетох се ...
Колко е хубаво и мило, и различно, и близко и красиво.
Много ми хареса това момиче :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Заради такива деца вярвам и в днешната младеж :954 :1216 :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: "Второкласна"

Мнение от Ver »

Най-хубавото на училището е ваканцията :629 :529 :972 :720 :626 :935 :942 :985 :989 :951 :524
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

От утре - пак училище :1048
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "Второкласна"

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:От утре - пак училище :1048
За съжаление :328 :328 :328 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Зависи, Черита, Алекс обича да ходи на училище, има много приятели в класа си и от съседните две паралелки също, класната му е супер, възпитателят му в занималнята - също, играят много навън, на двора, наистина е доволен, че се е видял отново със съучениците си днеска, рисуват много, бърборят си много, дори е влюбен (като майка си) :1062 :plezya se :1140
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Алекс преди малко ми се обади, за да ми съобщи супер радостен и горд от себе си :1216 , че са му писали шестица в бележника по Околен свят, бил разказал пред класа за овощно-зеленчуковата градинка на прабаба си в Угърчин :222 Стана ми едно такова милооооо :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: "Второкласна"

Мнение от Ver »

Чудя се аз и отговор не искам: защо в края на учебната година винаги изпитвам облекчение?
А как бих искала всичко в училище да е толкова прекрасно, че да не искам да свършва ....
Започнах тази тема септември месец много афектирана, много нерви изхабих първите месеци. Сега, като си припомня, чак си се чудя на акъла :1062
Надявам се другата година живот и здраве да нямам поводи за подобни емоции, пожелавам това на всички вас, както и една Слънчева и Весела ваканция :1211 :954
Ver

Re: "Второкласна"

Мнение от Ver »

Днес официално завърши учебната година за Мони.
Дечицата (основно) с малка помощ от учителката спретнаха едно хубаво и интелигентно тържество.
Всеки предстви нещо, което може и обича. Те сами измислили сценария на представлението и до днес беше пазено в тайна :)
Това беше първото тържество, което проследих с интерес от край до край :326
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Скъпите ни бивши вече второкласници готвят ли се за приключението "трети клас"? :1216
Ние още не сме се приготвили съвсем за училище. Раница, маратонки и анцуг си има, но помагала, пособия, тетрадки - ц, нищо не сме купували все още. Е, подстриган е и изглежда супер, с хубав загар на тялото, здрав, пу-пу, цели 138 см, 30 кг, аз съм 149 см, за сравнение, носи № 36 на обувките, като моя, дланите също са му големи колкото моите, настига ме момчето. Споделя своите големи "тайни" с мен, обожава всякакви физически занимания и недолюбва четенето и ученето. Дай му да кара колело, да се катери по дърветата, да тича, да скача и да плува, да кара уейвборда си и да си реди лего-то. Жив и здрав, след седмица почва училище. Вер, мацки, ще си правим ли нова тема, "Третокласна"? :1216 :222 Да си споделяме радости и неволи, свързани с училището...
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор