"Второкласна"

Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: "Второкласна"

Мнение от dexter »

Да, за две деца става много. А и според мен като започне детето в частно училище, трябва да го изкара до края. Някак не върви по средатат на някоя година да се мести в държавно. И инвестицията става сериозна. Не е като 2-3 години в градината.
Ver

Re: "Второкласна"

Мнение от Ver »

dexter написа: И инвестицията става сериозна. Не е като 2-3 години в градината.
Мдаа, по 1000 лв на месец, 10 месеца х 12 години .... Абе, печалба от тото ме устройва :1062
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Моят второкласник си има бележник, взе да носи и оценки, повечето от които са хубави :)
Как върви втората учебна година при вас? При нас всичко е нормално, започнаха да пишат с химикал вече, както и в тетрадки само със широки редове. По английски език имат и тетрадка-речник, която попълват с непознатите думички. Вече забелязвам и наченки на индивидуален почерк при Алекс. По математика смятат до 100, събиране и изваждане на двуцифрените числа. Таблицата още не са я започнали. Сега в сряда ще ходят на еднодневна екскурзия, целият клас, до градовете Сопот, Карлово и Калофер, ще посетят къщите-музеи съответно на Иван Вазов, Васил Левски и Христо Ботев. Доста е скъпо, но се надявам Алекс да остане доволен от пътуването. Иначе Алексчето обожава физическото, все го влече да скача, да рита, да тича, да играе с топката, все иска да изразходва енергия. Което е прекрасно де! Вечер си ляга относително рано, към 21 часа най-често си е в леглото. Яде като разпран, все е гладен, все иска да си хапва. Явно в училище много се уморява и затова толкова много спи и се храни. Разкажете при вас как тече ежедневието, нещо интересно? Споделете и вие ваши преживявания, случки, емоции... :923
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: "Второкласна"

Мнение от dexter »

Като казах, че чета блога на Герга по-рано днес. не се шегувах :) :). Ето едно есе на момичето, което ми се стори подходящо за пространната тема за училищата и образованието, но която нищим в няколко подтеми :)

http://avocett.blogspot.com/2012/03/1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ver

Re: "Второкласна"

Мнение от Ver »

Зачетох се ...
Колко е хубаво и мило, и различно, и близко и красиво.
Много ми хареса това момиче :)
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Заради такива деца вярвам и в днешната младеж :954 :1216 :1211
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Ver

Re: "Второкласна"

Мнение от Ver »

Най-хубавото на училището е ваканцията :629 :529 :972 :720 :626 :935 :942 :985 :989 :951 :524
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

От утре - пак училище :1048
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: "Второкласна"

Мнение от cchery »

vihrogonche написа:От утре - пак училище :1048
За съжаление :328 :328 :328 .
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Зависи, Черита, Алекс обича да ходи на училище, има много приятели в класа си и от съседните две паралелки също, класната му е супер, възпитателят му в занималнята - също, играят много навън, на двора, наистина е доволен, че се е видял отново със съучениците си днеска, рисуват много, бърборят си много, дори е влюбен (като майка си) :1062 :plezya se :1140
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: "Второкласна"

Мнение от Kleo »

Алекс преди малко ми се обади, за да ми съобщи супер радостен и горд от себе си :1216 , че са му писали шестица в бележника по Околен свят, бил разказал пред класа за овощно-зеленчуковата градинка на прабаба си в Угърчин :222 Стана ми едно такова милооооо :329
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор