Сугестопедия и чужди езици

Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Сугестопедия и чужди езици

Мнение от dexter »

Момичета, знаете ли какво представлява този метод за учене на чужди езици? Вчера за първи път чух думата, но за съжаление не успях да придобия никаква представа какво представлява този метод. Няма и много инфо из нета а и май не се практикува масово, ето какво ми попадна в краткото търсене с gooogle:
http://dr-lozanov.com/bg/bg1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
По принцип не вярвам в магически решения, но пък съм отворена за нови неща. Ще е страхотно някой да сподели лични впечатления :).
Ver

Re: Сугестопедия и чужди езици

Мнение от Ver »

И аз за първи път чувам за сугестопедията. Звучи интересно и правдоподобно.
Като остане време може да погледна и в други източници, защото този сайт малко дървен звучи ...
Аватар
Сиренце
Със словото напред
Мнения: 1652
Регистриран на: 13 Окт 2010, 13:58
Местоположение: Черни Вит

Re: Сугестопедия и чужди езици

Мнение от Сиренце »

Имам позната, която учи английски по метода на Лозанов. Според нея от ниво 0, езика се проговаря свободно за около месец. Разказваше ми, че първото нещо, което се прави при започване на курса е да си избереш име и самоличност, с които ще се представяш до края. По този начин курсистите не са обременени с личните си проблеми, качества, социален статус и т.н. и освобождават ума си за възприемане на новото. В някои дни може цял ден да се слуша музика, например, друг път готвят заедно, говорят си на различни теми, които не са предварително уговорени. Няма тетрадки, учебници и изобщо е нещо коренно различно от стандартните курсове.
Самият Лозанов дълги години е живял в Щатите и там метода му е признат и се прилага при обучението по английски на имигранти .
Аватар
dexter
Философска система
Мнения: 1363
Регистриран на: 19 Окт 2010, 12:14

Re: Сугестопедия и чужди езици

Мнение от dexter »

Попитах, защото имаше идея децата в градината да учат английски по този метод. Но във Варна няма сертифициран преподавател, макар че със сигурност в едно училище (частно) се преподава така. Чудя се има ли смисъл за дете на 5 години, даже и да напредне с езика, след това не бива да спира, за да поддържа ниво. Макар че децата сега учат доста по-лесно, отколкото в напреднала възраст и със сигурност е по-лесно да се поддържа, отколкото да се учи език :).
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Сугестопедия и чужди езици

Мнение от Kleo »

Сега виждам темата.
Преди няколко месеца се докоснах лично до този обучителен метод.
Беше много интересно как само за половин час успях да науча по увлекателен и раздвижен начин цели 30 думи на немски език.
Който език не съм учила никога.
И не само това! - не го и харесваХ, звучеше ми прекалено груб и твърд.
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: Сугестопедия и чужди езици

Мнение от Kleo »

Нели, дали няма да ти е полезна именно СУГЕСТОПЕДИЯТА? :524 :329 :922
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор