СЗО постанови: вегетарианството е психично заболяване

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

СЗО постанови: вегетарианството е психично заболяване

Мнение от cchery »


СЗО: вегетарианството е психично заболяване


Вегетарианците по света са в шок! Експерти на Световната здравна организация (СЗО) ги обявиха за психично невменяеми.
Представители на движението, борещи се за хуманизъм и здравословен живот, се оказаха в списъка на болните, които според международните експерти трябва незабавно да се лекуват.

В отговор на многобройните нападки на „месоядците”, привържениците на „хуманната диета” публикуваха стотици книги и филми, в които става дума как всички витамини и минерали могат да се получат от плодовете и зеленчуците.
Новият удар върху световното вегетарианство бе нанесен по време на специален семинар, където обявиха разширения списък от заболявания, с които лекарите-психиатри трябва да се борят.

Болезненият списък бил попълнен от вегетарианците и суровоядците, които се оказали в компанията на други недъзи, попадащи под определението „разстройство в навиците и увлеченията”.

Повод за тези крайни мерки е неотдавнашен инцидент в испанския град Малага, където едно от местните семейства довело децата си до състояние на кома, забранявайки им да ядат месо и каквито и да е други храни, подложени на термична обработка. Децата били спасени от съседите, които успели навреме да извикат лекари и полиция. Родителите веднага били изпратени в психиатрия, отделяйки ги от децата им.

Публикуваният документ на СЗО предизвика бурен протест сред вегетарианците по цял свят. Те написаха множество протестни писма до световната организация, в които твърдят, че в грамотно съставената вегетарианска диета няма нищо лошо, просто не е нужно насилствено да се налагат правила над инакомислещите.

Вегетарианците настояват за психично болни да бъдат обявени само „тревоядните деспоти” :221 , а не всички защитници на животните.
В същото време американският портал Seattle Pi публикува списък на знаменитите вегетарианци. Сред тези, които веднъж завинаги са се отказали от месото са бившият президент на САЩ Бил Клинтън, актьорите Алек Болдуин, Гуинет Полтроу, Ричард Гиър и Брад Пит, музикантите Стинг и Пол Маккартни, както и звездата на бокса Мохамед Али.

Източник
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: СЗО постанови: вегетарианството е психично заболяване

Мнение от tita »

Сега остава да обявят всички онези, дето не сядат на масата без на нея да е сервирано месо за неосъзнати канибали. :221
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка
Мнения: 7926
Регистриран на: 19 Авг 2010, 11:12

Re: СЗО постанови: вегетарианството е психично заболяване

Мнение от cchery »

tita написа:Сега остава да обявят всички онези, дето не сядат на масата без на нея да е сервирано месо за неосъзнати канибали. :221
Ами..... то нали знаеш, че зависи какво е месото, за да те нарекат канибал, та със сигурност ако замезваш с човешко ще си имаш работа със СЗО и нейните квалификации :221 :221 :221 .

Какво да кажа за горното инфо?! Реално то работи в моя полза и твърденията, които защитавам и аз, а именно, че дългият ми чревен тракт и подвижната в оста "Х" челюст не ме правят първа братовчедка на кравата и кокошката, демек тревопасните!!! Освен когато реагирам и действам като такава. :1062

Но аз веднъж преди 3-4 години бях писала в постинг, че ако още някой излезе с аргумент, който почва така "Според СЗО......." ще ми излезе цирей на челото. Тогава се дърляхме за изключително кърмене и ранното захранване на бебетата... и според твърденията на СЗО съм направила най-голямата си грешка в живота, давайки сок на моите деца през третия месец - излизаше така, че едва ли не съм ги убила ритуално........ и то със прясно цеден сок от моркови! Както се доказа в идните години нито само изключителното кърмене, нито само късното захранване, нито изкилиферчените схеми за въпросното захранване създават имунитета на децата...... но това е друга тема.

С две думи - дали вегетарианците са с психични разтройства или не, трябва да се изкажат компетентните лица. Мисля, обаче, че инфото отново е подадено изкривено от нашите медии, т.к. реално става въпрос за веганци и суровоядци:
cchery написа:Повод за тези крайни мерки е неотдавнашен инцидент в испанския град Малага, където едно от местните семейства довело децата си до състояние на кома, забранявайки им да ядат месо и каквито и да е други храни, подложени на термична обработка.

Вегетарианците настояват за психично болни да бъдат обявени само „тревоядните деспоти” :221, а не всички защитници на животните.
А в по-генерален мащаб - за КРАЙНОСТИТЕ, до които стигат някои хора! Но точно СЗО ли е организацията, която има право да се изказва по отношение на КРАЙНОСТИТЕ като се вземат предвид по-горе написаното от мен за ИЗКЛЮЧИТЕЛНОТО кърмене!!! :126
"Умният мислещият човек по правило се съмнява във възможностите си, когато е изправен пред неизвестното."

Радостина А. Ангелова - поетеса
tita

Re: СЗО постанови: вегетарианството е психично заболяване

Мнение от tita »

Тука ме спечели с твоя пост!
Това дали си психично болен или не, според мен зависи от цял комплекс от различни фактори, включително и средата, в която жиееш. И да се дават крайни определения за такава голяма група хора, че са ненормални и имат ментални увреждания е глупаво и леко идиотско ... та ... моите "почитания" за СЗО ( за да не бъда по-груба в изказването си). Вярно е, има хранителни разстройства, които са на база маниакален стремеж към здравословни храни, но пак не бих нарекла тези хора "психично болни".
Аватар
bobichan
От писане глава не боли
Мнения: 827
Регистриран на: 20 Авг 2010, 12:02
Обратна връзка:

Re: СЗО постанови: вегетарианството е психично заболяване

Мнение от bobichan »

Това е крайно ограничено твърдение. Да явно е, че въпросното семейство е имало порблем и за съжаление това не е изключение - без значение дали си с някакво специално хранене или не. За съжаление все по-често чуваме за изперкали хора :???: Не може обаче всички да се слагат под общ занменател. Вегетарианството, веганството, суровоядството, фрутарианството и т.н. хранителни течения, ако мога така да ги нарека, са в същността си повече духовни от колкото ХРАНИТЕЛНИ. Прехода към някое от гореизброените е много плавен и трябва да е осъзнат, ако щете и изстрадан (само в духовен, не във физически план). От това следва, че не можеш да го натрапваш на друго човешко существо, още повече беззащитно.
Не е професионално обаче да се правят генерални изводи. Със същия успех бихме могли да кажем и за хора прострастени към месото (аз познавам такива, които закусват, обядват и вечерят месо при това без да са на диетата на Дюкан), или за хората, които въобще не ядът плодове, а зеленчуците ги употребяват пестеливо обилно поляти с домашна ракийка, че имат психично разстройство.
Аз за СЗО отдавана подозирам, че е едим много удобен инструмент за манипулация на общественото мнение, но няма да коментирам повече, че започваме да навлизаме вече в терията за световната конспирация, което не е много далеч от истината всъщност.
[url=http://www.vdahnovenia.bg/]Вдъхнови се за голямата промяна![/url]
Аватар
Kleo
Вятър в косите...
Мнения: 15467
Регистриран на: 20 Авг 2010, 10:00
Местоположение: София

Re: СЗО постанови: вегетарианството е психично заболяване

Мнение от Kleo »

Интересна тема!

Като психолог съм убедена - вегетарианците НЕ са психично болни хора!

Освен някои ненормалници, които дават на децата си само трева да ядат, ужасТ!!! :126
Синът ми е на 18. Изживявам мечтите си. Центрирана и щастлива съм :) Виждам се отново майка.
Публикувай отговор