Който се страхува от мечки, го е шубе!!!

Млякото - смъртоносна отрова

Подфорум за здраве и живот чрез хранителни режими и диети

Re: Млякото - смъртоносна отрова

Мнениеот bobichan » Чет 16 Яну 2014, 23:47

Уфффффф за белия хляб - просто не ми говори. Дядо им ги научи да ядът такъв, а и лошото е, че те като цяло страшно прекаляват с хляба. А глутена не е по-малко опасен от млякото :( За месо и кисело мляко не смея да ограничавам, все пак всеки прави своя избор сам, но те и не го харесват много. Обикновено само го побутват в чиниите, но кашкавала се консумира често :1044
Аватар
bobichan
От писане глава не боли

Мнениеот Kalia » Пет 17 Яну 2014, 10:43

Mисълта, че млечните са нещо добро е силно изкривена. Хич не е така. Защо? Поради много причини, най-осезаема е тази че в тях почти отсъства минерала магнезий. А той има много функции. Една от тях е анти-стресова,антидепресивна също. Също - обратно на приетото мнение,че млечните имат калций, точно млечните продукти отнемат калция от костите - млечния белтък се свързва с калция и по този начин го извлича, вместо да го внася в организма ни. Стандартните купешки млечни са много опасни!
Млечните продукти предизвикват алергии също, особено при малките деца. Маслото (млечното масло - краве например) най щади организма. Или домашно.
Магнезий може да се набави от тахан сусамов, сурово какао, сурови тиквени семки и други,а калций - от сусама, зеленослистните зеленчуци, черупките от яйца-домашни или пъдпъчни (извлича се с лимон).
"Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи."
Аватар
Kalia
Шампион по спам!

Мнениеот cchery » Вто 21 Яну 2014, 11:40

Kalia написа:Mисълта, че млечните са нещо добро е силно изкривена. Хич не е така. Защо? Поради много причини, най-осезаема е тази че в тях почти отсъства минерала магнезий. А той има много функции. Една от тях е анти-стресова,антидепресивна също. Също - обратно на приетото мнение,че млечните имат калций, точно млечните продукти отнемат калция от костите - млечния белтък се свързва с калция и по този начин го извлича, вместо да го внася в организма ни. Стандартните купешки млечни са много опасни!

Разбира се е важно да се подчертае, че това е мнението на едната "школа" в храненето. Защото според "другата" високото съдържание на калций в урината при хора, които консумират мляко, се дължи не на извличането му от костите, защото белтъкът се свързвал с него, а с подобрение на пропускливостта на червата следствие консумацията на мляко и оттам завишаване на нивата на калций! При проведен експеримент с високопроетинна диета от доброволци, въпреки високите нива на калций в урината, е нямало намаление на остеокалцина в костите.

А според мен всичко е въпрос на бизнес и това кой ти дава парите, за да твърдиш еди си какво. :)
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Стилиян Петров (капитан на НО по футбол на България)
Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот baimomchil » Съб 25 Яну 2014, 15:47

Най-много дълголетници в България има в планините (Родопите най-вече). Логично е да така, предвид чистият въздух, липсата на стрес и домашната храна, включваща основно картофи, царевица и МЛЯКО! Тия хора ядат мляко и млечни продукти всеки ден (или почти всеки ден). От баба ми знам, че основната им закуска е била попара с мляко. Нейната майка (моята прабаба) живя над 90 (Югово, Родопите). Един колега наскоро ми разказа, че дядо му (на значителна възраст), живеещ в Родопите (в село до Кърджали), пие по една чаша всяка сутрин и да е жив и здрав човека си е в прекрасна форма за възрастта си, работи си няма никакви проблеми. Примери като тези могат да се намерят много. Е, като е такава отрова млякото - как тия хора живеят повече от средностатистическият човек, при все че всекидневно взимат дозата отрова? Нали уж им отнемал калция от костите - как на 90 години и отгоре припкат по баирите?

Нещо теорията за мялкото куца и то куца много сериозно, пък каквито и научни изследвания да вадят. И няма начин да не е така, след като тази храна е най-близка до първата храна която човек приема като се роди. Лично мнение разбира се, но фактите са на страната на млякото. :221
baimomchil
Шампион по спам!

Мнениеот mechonka » Пон 27 Яну 2014, 16:16

Тръдно бих се лишила от сиренце и кашкавал,толкова ги обичам.За млякото съм чувала,че киселото е ного по-полезно от прясното и че прясното е абсолютно противопоказно за хора с акне,защото съдържа много хормони :-|
mechonka
Една птичка пролет не прави

Мнениеот Kalia » Пон 27 Яну 2014, 16:42

Хм,хм,хм...
Нашите баби и дядовци са живели по 90 год.,което не кой знае какво постижение, де :1062 защото са в постоянно движение и са сред природата.Също - чисти плодове и зеленчуци,без промишлените,замърсени храни.В днешно време ,обаче и живота на село е доста "отровен". Възрастните хора са болни и не доживяват много,за съжаление.То и хора не останаха по селата.
А извличането на калция от костите е дългогодишен процес и зависи и от запасите на различните организми от този елемент.Калций в свареното прясно мляко,както и в киселото-няма.В сиренето и кашкавала има (неорганичен-внася се отвън), но въпроса е доколко той е усвояем?
Друг е въпроса за хормоните и АБ,които са неизменен спътник на днешното мляко.
Лично при мен,когато правя по-дълги гладувания,първото нещо,което изхвърлят червата това са слузчета от млечните продукти,стояли там с години.Млякото е шампион по образуване на слуз в организма.То е причината и за хремите,алергиите и синузита.По ирония на съдбата съм завършила точно специалност Технология на млечните в хранителния институт в Пловдив :1062
А и кравето мляко - ми то си е за теленцето... :221
Но...всеки си знае,де... :1028
"Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи."
Аватар
Kalia
Шампион по спам!

Мнениеот baimomchil » Пон 27 Яну 2014, 22:14

Kalia написа:Хм,хм,хм...
Нашите баби и дядовци са живели по 90 год.,което не кой знае какво постижение, де :1062 защото са в постоянно движение и са сред природата.Също - чисти плодове и зеленчуци,без промишлените,замърсени храни.

Ами за мен си е постижение, съдейки по-резултатите от днес. И добавям пиели са МЛЯКО! И пак задавам въпросите:

Е, като е такава отрова млякото - как тия хора живеят повече от средностатистическият човек, при все че всекидневно взимат дозата отрова? Нали уж им отнемал калция от костите - как на 90 години и отгоре припкат по баирите?

Все си мисля, че колкото и чиста храна да ядеш и да живееш сред природата, консумирайки отрова всекидневно, това ще ти се отрази и ще се разболееш и умреш.

Kalia написа:Друг е въпроса за хормоните и АБ,които са неизменен спътник на днешното мляко.

Еми, то и днешните зеленчуци са третирани с нитрати и са бъкани с химия. Каква е разликата? Цялата тая истерия за млякото подклаждана от веган средите е разбираема донякъде, но доста лицемерна, защото никой от тях не пуска тема Марулата - смъртоносна отрова, имайки предвид свойството на зелените зеленчуци да усвояват боклуците с които са третирани от почвата, например. Всъщност това може да се каже за всяка съвременна храна. Аз затова и реагирам на демонизацията на млякото.

Иначе всеки да си яде каквото си иска, но всеки който пропуска вино със сирене, пропуска голяма наслада от живота. :1211
baimomchil
Шампион по спам!

Мнениеот cvety_rz » Вто 28 Яну 2014, 11:54

Аз пък си задавам следния въпрос.....Съгласна съм, че в животните се инжектират много хормони и в храната им слагат какво ли не, но животните все пак имат отделителна система а при растенията с каквото ги ториш и обработваш всичко си остава.Аз не съм месарка и не защитавам яденето на месо на корем.Просто разсъждавам и търся истината.За себе си открих нещо много интересно.Когато ям хляб дори и пълнозърнест (Вита или Тонус) след около 10 мин. ми протича носа и се започва едно кихане.Ако ям обаче кисело мляко (домашно квасено) не се наблюдават подобни симтоми :1044 И това го наблюдавам и е така от миналото лято не е от скоро.Положението с качеството на храната по цялата земя си е не добро.Каквото и да правиш не можеш да контролираш въздух, киселинност на дъжда, не можеш да забраниш на пчеличките да не опрашват твоите растения ако са ходили при неподходящи :954 Но все пак е хубаво каквото можем да правим за себе си и за здравето си да го правим.Ние си гледаме животни и сееем.Торим с био торове натюр, не пръскаме с нищо.Вярно, че не мога да се похваля, че плодовете и зеленчуците ми са в отличен външен вид и размер, но поне са по натурални.Съжалявам, че по рано не ми увря главата и се стигна до влошаване на здравето ми и до качване на толкова мноого килограми.
Аватар
cvety_rz
Влюбена във вятъра

Мнениеот cchery » Вто 28 Яну 2014, 13:06

baimomchil написа:
Е, като е такава отрова млякото - как тия хора живеят повече от средностатистическият човек, при все че всекидневно взимат дозата отрова? Нали уж им отнемал калция от костите - как на 90 години и отгоре припкат по баирите?

Все си мисля, че колкото и чиста храна да ядеш и да живееш сред природата, консумирайки отрова всекидневно, това ще ти се отрази и ще се разболееш и умреш.

Аз определено заставам зад това.... Разбира се, обяснение за това има и то е, че от тази "отрова" не се умира веднага, а след години. Дали ще те превърне в хипертоник, в диабетик или в онкоболен, но ще ти подейства. Но ето само няколко факти, които като че ли накланят везните в друга посока:

Алберт Айнщайн - вегетарианец, починал от аневризма на аортата.
Жан Жак Русо - вегетарианец, умира от сърдечен удар.
Робин Гиб (Би Джийс) - веган, умира от рак на дебелото черво.
Бари Уайт - веган, умира от сърдечен удар следствие на получена бъбречна недостатъчност.
Стийв Джобс - суровоядец, умира от рак на панкреаса

Kalia написа:Калций в свареното прясно мляко,както и в киселото-няма.В сиренето и кашкавала има (неорганичен-внася се отвън), но въпроса е доколко той е усвояем?

:1215 :1215

Аз просто нямам думи... а къде отива калция тогава?!
Изображение

"Когато видиш, че някой загърбва собствения си живот и този на децата, за да е сигурен, че ще оздравееш – това означава много. Тогава разбираш, че трябва да се бориш."

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kalia » Вто 28 Яну 2014, 13:38

cchery написа:
Kalia написа:Калций в свареното прясно мляко,както и в киселото-няма.В сиренето и кашкавала има (неорганичен-внася се отвън), но въпроса е доколко той е усвояем?

:1215 :1215
Аз просто нямам думи... а къде отива калция тогава?!

Калция се превръща в неразтворим такъв(не си спомням съединението) при термичната обработка на млякото. Затова и когато се произвежда сирене и кашкавал се добавя и калциев хлорид, освен маята и закваската. Иначе няма да се получи плътна подсирка.
Ако сиренето се прави по суров начин (както го правим ние на село) калций не се внася отвън, защото млякото не е сварено и той не е изчерпан.
Аватар
Kalia
Шампион по спам!

Мнениеот tita » Вто 28 Яну 2014, 19:19

http://www.chem-bg.com/%D0%B1%D1%8A%D0% ... %BA%D0%BC/

Когато фактите говорят, всичко друго мълчи и слуша! Феномена БКМ (българско кисело мляко) е световно признат от здравни организации, учени и обикновени консуматори,като нас. Прочетете ето тази кратка статия за изследванията върху БКМ на Мечников и Григоров, после пак ще си говорим
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

Мнениеот Kalia » Сря 29 Яну 2014, 13:48

tita написа:http://www.chem-bg.com/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D0%BC%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE-%D0%B1%D0%BA%D0%BC/

Когато фактите говорят, всичко друго мълчи и слуша! Феномена БКМ (българско кисело мляко) е световно признат от здравни организации, учени и обикновени консуматори,като нас. Прочетете ето тази кратка статия за изследванията върху БКМ на Мечников и Григоров, после пак ще си говорим

Да,съгласна съм, киселото мляко (домашното) е идеалният пробиотик.Плюс това молекулата му е вече по-къса в резултат на млечнокиселата ферментация и се усвоява много по-лесно от прясното.
Но въпреки всичко е белтък и си натрупва слуз в организма. Ако човек е по-слаб и с по-бърз метаболизъм - да,за него няма да има проблем.Но за по-пълничките си е недобра храна.
Аватар
Kalia
Шампион по спам!

Мнениеот cchery » Сря 29 Яну 2014, 14:29

cchery написа:Разбира се е важно да се подчертае, че това е мнението на едната "школа" в храненето. Защото според "другата" високото съдържание на калций в урината при хора, които консумират мляко, се дължи не на извличането му от костите, защото белтъкът се свързвал с него, а с подобрение на пропускливостта на червата следствие консумацията на мляко и оттам завишаване на нивата на калций! При проведен експеримент с високопроетинна диета от доброволци, въпреки високите нива на калций в урината, е нямало намаление на остеокалцина в костите.

В общи линии тази статия потвърждава прочетеното в медицинския сайт, от който взех горното инфо:

"БКМ което съдържа голямо количество живи и активни бактерийни клетки от L. bulgaricus и S. thermophilus и поради разграждане около на 30 % от млечната захар по време на ферментация подобрява смилането на лактозата. То притежава свойството че лактозата която се съдържа в него подобрява всмукването на калция в червата. "

Kalia написа:Ако човек е по-слаб и с по-бърз метаболизъм - да,за него няма да има проблем.Но за по-пълничките си е недобра храна.

Калиа, ако правилно съм разбрала, това, че БКМ е проблем за пълните, означава, че те дебелят от него ли?! Не опира ли всичко до един добър метаболизъм?!
Изображение

Аватар
cchery
Завършена форумна мечка

Мнениеот Kalia » Сря 29 Яну 2014, 16:20

cchery написа:Калиа, ако правилно съм разбрала, това, че БКМ е проблем за пълните, означава, че те дебелят от него ли?! Не опира ли всичко до един добър метаболизъм?!

Да,за метболизма е вярно. Лично аз обаче си имам природна даденост-по-бързо пълнея-това се води тип капха по аюрведа(индииска наука). Образувам много слуз в организма по принцип.И затова млечни не консумирам.Ако обаче говорим за тип вата-слаби и с много бърз метаболизъм млечните се задържат в организма много малко време(и най-вероятно и затова не образуват и слуз).
Аватар
Kalia
Шампион по спам!

Мнениеот tita » Сря 29 Яну 2014, 21:52

Ето защо не трябва да се хвърлят с лека ръка квалификации, като "смъртоносна отрова". Млякото е полезно и дори препоръчително за някои от нас, но носи вреда за други. Затова всеки трябва да слуша тялото си и да му набавя това което самото то иска. Друг е въпроса дали можем правилно да разчитаме сигналите му. :)
Изображение

It's not important if the way's long and hard. It's important what lies at the end.
To reach your goal, never mind the road, but the means to move to the finish.
Аватар
tita
От писане глава не боли

ПредишнаСледваща

Назад към ХРАНЕНЕТО - СИЛА ЗА ЖИВОТ